- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Lendülettel mehet nyaralni a Samsung
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 13 4G
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Mobilhasználat külföldön
Új hozzászólás Aktív témák
-
#06658560
törölt tag
válasz
Gargouille #37 üzenetére
Láttam már szarrá scriptelve a CATIÁ-t. Nem igazán parancssoros program.
-
Necroman_Mk2
őstag
Szerintem ez egy extra szűrő a MS részéről, hogy csak az használja, aki ért is hozzá, és olyan ne, aki úgy gondolja, hogy "ért" hozzá. Nem tudom persze, hogy mit lehet a futtatásakor elrontani, de jobb az óvatosság, és a userek ilyen mód megválogattatása.
(#39) Tetsuo A Win rendes, mindennapi használatához ma már nem kell parancssor. Amihez meg igen, az nem az egyszeri otthoni vagy munkahelyi felhasználóknak szól.
-
válasz
Gargouille #46 üzenetére
+1
Nálunk az egyetemen külön tétel volt a GUI/CLI előnyök/hátrányok téma. Mindkettőből akad bőven oda-vissza.
MaCS
-
Gargouille
őstag
Az ergonómia viszonylagos, mert ha mondjuk (ez egy mindennapi példa csak) sok gépen kell lefuttatnod ugyanazt és a kimenetet - amit ad a program - mondjuk be kell drótoznod egy másik alkalmazásba mondjuk a feldolgozás végett, akkor ez parancssorból sokkal egyszerűbb, mint végigkattogtatni. Ez most csak egy példa volt, ezer ilyet fel lehetne sorolni mikor sokkal kényelmesebb és gyorsabb a parancssor mint a gui.
-
Gargouille
őstag
Igen, ugyanazt mondjuk mind a ketten. Csak annyival árnyaltam a képet, hogy ha egy GUI-val rendelkező programot - a legtöbb képes erre - parancssori kapcsolókkal használod mondjuk script-ből, akkor a gui-nak ebből a szempontból semmi jelentősége nincsen, hiszen te parancssori programként kezeled, tök mindegy, hogy van e gui vagy nincs.
-
válasz
#06658560 #35 üzenetére
"Azon túl, hogy ismerjük az MS kódírási képességeit,"
Mármint arra gondolsz, hogy pár millió, milliárd programsort azért csak megírtak, és brutális komplexitású rendszereket hoztak össze?
Nem mondom, hogy nem szoktam őket rendszeresen szidni, de ez egy kicsit azért meredeken hangzott...
MaCS
-
-
King Unique
titán
A tiédből meg úgy látszik az, hogy korábban és eddig is voltak parancssoros megoldások a Windowsban, nem tudom pl. BCD, DiskPart, DISM, MBR2GPT stb. mondanak-e valamit... Meg a jelen cikk lényege az lett volna, hogy ezentúl van egy ilyen + opció is ingyenesen a Windows 10-ben a fájlok helyreállítááshoz/mentéséhez, nem az, hogy a fizetős GetDataBack Pro és társai programoknak teremtsenek konkurenciát.
-
válasz
Gargouille #37 üzenetére
attól, hogy egy programnak van GUI-ja, attól még képes lehet értelmezni parancssori kapcsolókat, kb a világ összes Linux programja ilyen, de rengeteg Windows-os is
-
Gargouille
őstag
válasz
#06658560 #35 üzenetére
Azért mert ha scriptelsz akkor mondjuk parancssori kapcsolókkal hívod meg a programot (ha tud ilyet) vagyis nem a gui-t használod. Tehát csak akkor tudod scriptelni, ha a gui mellett parancssoros is a program. Jó, persze lehet autoit scriptet is írni guihoz, de az már megint más...
-
Kékes525
félisten
válasz
enginev3.0 #32 üzenetére
Szerintem meg éppenhogy az ilyen jellegű programoknál hasznos a parancssor, mert így kisebb a program és kevesebbet ír a lemezre munka közben. Egy nagyobb program esetén, ha kevés a memória, akkor temporális fájlokat ír a lemezre, ami ilyenkor a helyreállítást veszélyeztetheti, mert felülírhatja a visszaállítandó fájl egy részét.
-
Gargouille
őstag
válasz
enginev3.0 #32 üzenetére
Azt én sem feltételezem, hogy azért nem készítettek gui-t mert nem képesek rá, sokkal inkább valószínű, hogy parancssoros eszközként például script-elhető, könnyen futtatható távoli gépen ésatöbbi ésatöbbi... szóval el tudom képzelni, hogy ez inkább adminoknak készült mint végfelhasználóknak.
GUI-s csili-vili megoldás meg már van millió féle a piacon sokkal nagyobb tudással, készíteni egy n+1 -ediket lehet nincs sok értelme. Mondjuk személy szerint nem hiszem, hogy ezt túl sokat fogom használni, de jó tudni, hogy van ilyen is.
-
enginev3.0
félisten
válasz
Gargouille #31 üzenetére
Igen, rengeteg olyan feladat van amit talán jobb parancssorból végezni, hát ez pont nem az, és ekkora fejlesztőgárdával egy gui-t összerakni kb egy napos munka, se
-
Gargouille
őstag
Egyáltalán nem ördögtől való dolog, a parancssoros eszközök mindig is alapvető részei voltak a Windows-nak (a Powershell-ről nem is beszélve). Rengeteg olyan feladat van amit gui-ból sokkal körülményesebb (vagy egyenesen lehetetlen) megoldani. Ráadásul ez az apró eszköz úgymond kenyeret nem kér, nem gátolja, hogy olyan szoftvert használj helyreállításhoz amilyet csak akarsz, viszont ha nincs épp kéznél semmi más, akkor pedig jól jön ha legalább ennyi van.
-
TomMusic
őstag
Parancssoros? 2020-ban? Ezek tényleg teljesen meghülyültek.
Persze örülni kell minden hasznos dolognak, de kb. 40ezer program van, ami egy gombnyomásra még a kiterjesztéseket is elég jól be tudja lőni.
Mondjuk nincs ebben semmi boszorkányság. A fájlműveletek sokszor valójában csak a fájleíró táblát szerkesztgetik. Maga a fájl valójában fizikailag az adathordozón marad. Tehát törlésnél csak jelezzük a fájleíró táblában, hogy azok a memóriaterületek, ahol van az adott fájl, az már szabad, felül lehet írni. Így utána a kutya se tudja utána hogy mi volt ott.
Kivéve ha végigszkenneled a tárhelyet.
És azért érdemes a törlés után minél hamarabb a visszaállítást lefuttatni, mert minél többet várunk, annál nagyobb az esély hogy felülírja azt a memóriaterületet egy új fájl tartalma.
Bár ezekkel szerintem nem mondtam sok újat. -
#06658560
törölt tag
válasz
ScomComputer #8 üzenetére
Petúnia?
-
King Unique
titán
Ha eleve másik fizikai lemezről, akár külsőről kell menteni, akkor nem feltétlen kell ez a procedúra. De általánosan az adatmentést OS-től függetlenül valóban úgy kezdjük, hogy szükség esetén lemezképet / fizikai másolatot készítünk a mentendő forráslemezről és azzal dolgozunk, abból mentünk. Egy rendszermeghajtónál meg alap, hogy nem futtatjuk róla addig az OS-t, nem telepítünk oda programot, stb., hanem ugyanazon gépen másik lemezről futó OS / másik gépben másik OS / külön bootolt live rendszer alól állunk neki adatot menteni. Meg az adatmentés itt másik fizikai lemezre való mentésre értendő, véletlenül sem a forrásra történő rámentéssel, meg alap hogy arról max. olvasunk és nem írunk rá semmit. Ahogyan az is, hogy ha komolyabb gond van a meghajtóval, akkor nem feltétlen állunk neki otthon nyúzni és tovább rontani az állapotán, csökkentve ezáltal a sikeres adatmentés esélyét is, hanem inkább szakemberre bízzuk. Már ha valóban fontosak a rajta lévő adatok és megérnének annyit, mert ha nem, akkor végül is lehet saját felelősségre kísérletezni.
-
King Unique
titán
Ha az alaphelyzetbe állításra célzol, akkor igen, annál eleve beállítható a meghajtó(k) biztonsági törlése felülírással (elég az 1-szeres). Ahogyan Vista óta a lassú formázás is zero-fill, azaz teleírja 0-kkal a lemezt, + a DiskPart
clean all
parancs szintén. + A fájlszintű törléshez ott van parancssoros formában az SDelete is. -
ricsi99
addikt
Mivel a win állandóan matat az adattárolón , ezért adatmentést igy kezdünk:
Másik géppel a mentendő tárolóról sector copy... majd utánna a backup tárolón elkezdjük a helyreállítást...
ez max arra jó ha lefagy a win akkor parancssorbol helyrehozni az esetlegesen sérült fájlokat -
-
GreatL
őstag
Ehh... maradok a többi külsős proginál. Régen a defrag volt ilyen béna, defender helyett most is külsős vírusirtót használok mivel fizetős-legális programot nem hagy futni, a GM-emulátorát VirtualMidiSynth-re cseréltem.
-
undelete 2.0, de olyan májkröszoftosan? (Kevésbé hatékonyan/használhatóan, mint az előd)
Az elődnél eleve rémlik olyasmi, hogy a törölt fájlok által foglalt területre nem írt a rendszer, amíg tehette, ezért lehetett visszaállítani mindent. A fájlnév első karaktere ment csak a levesbe helyreállításkor... -
a felhőben vagy hálózaton megosztott fájlok helyreállítását a rendszer nem támogatja.
miért támogatná? és főleg hogyan? -
zoli62
addikt
"Egyszerű esetekben nagyon hasznos lehet, de komoly adatvesztés esetén nem árt elgondolkodni a használatán.'" Ezt nem értem. A mondat második feléből nem maradt ki ez a két szó: más eszköz?
-
OddMan
őstag
Ha az SSD már trimm-elt akkor azzal tud kezdeni valamit?
-
Gargouille
őstag
-
ScomComputer
veterán
Jaj ne...megint..
-
Egyes források szerint csak bizonyos file-ok recovery-jére alkalmas (mso, pdf, mp3 és talán zip).
-
gabor7th
addikt
válasz
enginev3.0 #1 üzenetére
Meg egy igazi fájl megsemmisítőt is.
-
janos1988
addikt
Parancssoros...
-
enginev3.0
félisten
Nem bíznak a frissítésekben
Csinálhattak volna egy normális grafikus felület verziót is azért
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Új, verhetetlen alaplap sok extrával!
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest