Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz y@g4n #20 üzenetére

    Minőségi szintek vannak. A neurális hálón való mélytanulás (rétegekre bontva tanulás) komoly minőségi ugrás a korábbi öntanuló algoritmusokhoz képest.
    A kreativitás, új minőség felismerése ettől még egy vagy több ugrásnyira van és max. a sci-fi irodalomban jelenik meg. Ezzel kapcsolatban jelenleg arra megy a rácsodálkozás, hogy az ember mire képes. Az ember is asszociatív úton ismer fel új minőségeket, a nagyobb felismerésekhez meg csoportok kellenek. A fizika pl. az emberiség műve. Hasonlóhoz a legkülönfélébb feladatkörökre betanított és kreativitással is rendelkező AI-k együttműködése kellene.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #06658560 #18 üzenetére

    Sőt, menekültre is igaz, nem csak pulykára.

    De az emberben megvan a képesség az új megismerésére és az új fogalmak alkotására, míg az AI egyelőre csak elemez. Pl. képesek voltunk olyan ok-okozati viszonyt felismerni a kvantumvilágban, amire a makrovilágban nincsen példa.
    Analógiákban gondolkodunk, így felismertük a lehetőségét annak, hogy az Univerzumban lehetnek még térdimenziók, vagy hogy a részecskék rezgő húrok.
    Néha még azt is képeset vagyunk felismerni, hogy hazudtak nekünk és becsaptak. Csecsemőkortól fejletten priorizálunk, és okkal szavazunk bizalmat vagy bizalmatlanságot. Ezek olyan komplex funkciók, amiknek az AI még a közelében sincs.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #33907968 #15 üzenetére

    Nem istent akarunk csinálni, hanem céleszközöket. A google Alpha Zero-ja emberi finomhangolás nélkül (!) megtanult az emberiségnél jobban sakkozni pár óra alatt, csupán a szabályok ismeretéből kiindulva. Tehát jó stratéga. Ezt az orvostudományban, katonai stratégiák kidolgozásában stb. is lehet használni.
    Ilyenekről szól a történet szerintem.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Apollyon #14 üzenetére

    Szerintem nem nekünk kell definiálnunk a fogalmat. AI alatt mélytanuló neurális hálókat értünk, amikkel nagy eredmények érhetők el. Ezért izgult rá a világ. Ezek azonban gépek.
    Példa a Google translate kép alapú szövegfelismerője: AI-val olyan programot (sima, nem neurális hálón futó programot) hoztak létre, ami egy lassú mobilon, offline is fut. Eredetileg nagyon erőforrásigényes volt...

    A twitteres példához egy másik: egy művész betanított AI-t csupa tüzet tartalmazó képpel, majd rongyokat gyűrögetett előtte egy asztalon, amit az AI tűzként jelenített meg. Ugyan ezt tengerrel, virágokkal stb. is megtette. Az AI-nak is csak olyan "gondolatai" vannak, amikkel már találkozott.

    Mindegyik példa mutatja, hogy az AI egy gép.

    Az öntudat kritikus tömegétől nagyon messze vagyunk és nem tudok róla, hogy cél vagy realitás lenne.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Apollyon #2 üzenetére

    Nem, ez arról szól, hogy a mesterséges intelligencia beállítódása (bias) függ a betanítás módjától, vagyis ahhoz, hogy ne legyen rasszista, megfelelően kell betanítani. Aktuális kutatások vizsgálják ezeket a hatásokat, nyilván nem véletlenül.
    És már régóta létezik, pl. az arcfelismerők is azok.

    és beépüljön a jövőbeni szakpolitikai eszmecserékbe
    Ezentúl akkor majd a gépek ítélete mellé kell a betanítás jegyzőkönyve is? És ha az ipari titok? Egyszerűsödik a bürokrácia, az tuti...

    Amúgy, ha ez azt jelenti, hogy a jövőben majd lesznek szakpolitikai eszmecserék a döntések előtt, akkor ez mindenképp egy üdvözlendő irány! :K

    Hamar kitalálhatja a mesterséges intelligencia azt is, hogy a törvényeinket és elveinket jobban érvényesíti, ha a korrupt ember kimarad a bíráskodásból és hagyja a gépeket.

    Peppa: Az AI-vel az urak elérhetik, hogy az összeharácsolt hatalmat és pénzt valami valósra is használják a befolyásuk összeméregetésén túl.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés