Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz 7Heads Drago #2 üzenetére

    Egyáltalán nem nyomja le a torkodon.. :U

    Egyébként ez a tervezett elavulás is baromság, tudom sokan tapasztalnak ilyet és nem is vitatom, hogy előfordulhat ilyen, de az 5S-em iOS10-en köszöni szépen jól van. Se nem laggol, se nem lassú, nincs semmi baja. Fórumon is kétféle embert láttam, vagy baromira belassul, vagy egyáltalán semmi baja nincs. Fogalmam sincs, hogy ez min múlhat.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Szakiii #12 üzenetére

    Valószínűleg Moleculez-nek van igaza és ingerküszöb kérdése. Megnéztem a videót, valóban látható a különbség, mondjuk használat közben szerintem ez annyira nem jöhet ki. Azt tudom, hogy előtte egy Honor-t használtam és úgy, hogy amikor vettem az 5S-t (újonnan) akkor iOS 9 volt rajta, most 10 és ahhoz képest még így is egy rakéta. :)

    De igen, a videón szemmel látható a lassulás.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz 7Heads Drago #39 üzenetére

    Egy négy éves konstrukcióról beszélsz. Komolyan meglepő, hogy valamennyire lassulnak? (Tudom, hogy irónia)

    Én sem azt írtam sem ott, sem pedig itt, hogy ilyen nem létezik, hanem, hogy kétféle emberrel találkoztam az 5S topicjában is: Akiknek baromira belassult, és akik pedig semmi különbséget nem tapasztalnak. Hál' Istennek én az utóbbi kasztba tartozom, pont ma frissült amúgy iOS 10.3.3-ra. Az iOS 11-et már kérdéses, hogy mennyire fogja szeretni, meg fogja kapni, kíváncsi leszek, de 1-2 évig ez még telefon lesz, az biztos, ami egy '13-as konstrukciótól nem szar eredmény. És az, hogy belassulással is simán hozza a '17-es középkategóriások eredményét szintén nem hiszem, hogy olyan rosszul hangzik, de egyébként jobban teljesít annál.

    Ezt nem értitek, hogy úgy szaroztok 4S-5-5S telefonokat, hogy 6-5-4 éves telefonokról beszélünk, amik még mindig működnek és azon megy a vita, hogy a frissítés vajon milyen hatással lesz rá. Az nem tűnik fel, hogy a másik platformon ezek a telefonok nagy része már a fiókban van, frissítésről pedig már évek óta nem hallottak? (Nem általánosítva, nyilván van akié még mehet, nekem is van ismerősöm Note3-mal.) Nekem semmi bajom nincs egyik platformmal sem, próbáltam hosszú távon mindet, de ezek a dolgok elvitathatatlanok az Apple-lel kapcsolatban. Én csak használom elégedetten. :) Ja és ha ennyit leírok, akkor máris fanatikus leszek.. :U

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Wesder #51 üzenetére

    Szerintem pont erről szól, hogy nem kell kétévente közepest venned ahhoz, hogy naprakész legyen a telefonod, kifizetsz egyszer egy összeget egy flagshipért, cserébe 4 évig naprakész lesz, utána meg még mindig van benne 1-2 év, tehát kijelenthető, hogy legalább 5-6 évig telefon marad.

    Ha jól értettem mire gondolsz, akkor én pont ebben a cipőben jártam eddig, mindig a középkategóriában nézelődtem (szívtam is eleget), aztán jött az az elméletem, hogy ma már tart ott a technika, hogy ha nem a legújabb középkategóriást veszem meg, hanem egy pár évvel ezelőtti flagshipet, az gördülékenyebb és jóval tartósabb lesz. Egyelőre ez az elméletem beigazolódni látszik. Az 5S-em most 1 éves, ilyenkorra már a középkategóriásaim az utóbbi időben mind használhatatlanok lettek, vagy ha nem is, akkor már tele voltak olyan bugokkal, amik miatt földhöz tudtam volna vágni. Frissítés pedig sehol. Ilyet az 5S-nél még egyáltalán nem tapasztaltam, ez már jó jel, ha így folytatja, akkor az azt jelenti, hogy kb vettem 4 évre egy telefont. (Egyébként szolgáltatónál, a független árához képest gombokért és "0km-es") Azért nem SE-t, vagy 6S-t vettem, mert ez az első iOS-es telefonom, és mivel nem tudtam, hogy tetszeni fog-e sajnáltam volna kiadni érte százezreket azért, hogy utána meg ne jöjjön be. Szerencsére viszont nekem úgy néz ki, hogy a rendszerek közül ez vált be a legjobban, így megtaláltam azt, ami nekem a legmegfelelőbb, így már legközelebb merek venni akár az aktuálishoz képest egy évvel öregebb, vagy akár az aktuális modellt is, ami ha az 5S-ből indulok ki nagyon sokáig hű társ lehet.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Wesder #59 üzenetére

    A tartósság és a naprakészség ami igazán fontos, engem például a kamera baromira hidegen hagy, nem túl gyakran fotózom. Hiába hozza papíron már a középkategória is azt a szintet, mint egy régebbi flagship, ha fél-1 éven belül dobhatom a kukába. Ez az eddigi tapasztalat. Ahhoz képest pedig a középkategória árban eléggé felszaladt szerintem. Anno a 4X-em valami 44 körül tudtam venni, az 5X már jóval felette startolt, a 6X-ről nem is beszélve. A Samsungnál is egy értékelhető telefon, ami tényleg jó, legalább 70-be kerül. Akkor pedig egy egy évvel idősebb zászlóshajó szerintem továbbra is jobb vétel és a 2 év a minimum. Mind anyaghasználatban, mind felhasználói élményben jobb és ugye amiről eredetileg is beszéltünk: Tartósság, naprakészség.
    Még a butatelefonok világában volt az, hogy egy középkategóriás bőven jó volt, két évig bármelyiket teljesen elégedetten használtam, kutya bajuk volt és az akkori kornak megfelelő tudással rendelkeztek. Ma már nagyon nem ezt tapasztalom. De ez csak az én véleményem, ettől függetlenül simán lehet, hogy más másképp tapasztalta. :)

Új hozzászólás Aktív témák