Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zé.

    tag

    válasz Parallaxis #3 üzenetére

    Elvileg igen, így kellene működni. Tavaly voltam ilyen előzményekkel az adjunktus úrnál
    kivizsgálaton. A doktor úr csakis kizárólag a saját, régen használatos orvosi eszközöket
    tekinti hitelesnek. Kérdeztem ezt a jelenséget, s a válasz ez volt, hogy bármi bezavarhat.
    Ha többszöri mérést szeretnék, a Holtert ajánlotta. A fent leírtak alkalmával munkaidőben
    mértem magam, de a fiatal kollégámnak is hibásan mutatott. A következő munka egy város
    széli, zöld részen volt, és mindkettőnknek már jól mért. Egyéb bluetooth, Wifi - mentes
    helyen. Egyébként úgy tudom, hogy terven van a mellkaspántos, elektródás WIWE fejlesztése.
    Szerencsére otthon nincs zavarás, de kíváncsiságból meglehetne ismételni a kritikus
    helyen. Mindenesetre kíváncsi lennék a Watch Actíve hiteles mérési eredményeire!

  • Zé.

    tag

    válasz Parallaxis #5 üzenetére

    A karóra topikban nem akartam részletesebben a WIWE készülék, ill. a saját tapasztalataimat
    taglalni. A fent leírtakat tudom, ezért vásároltam meg. Nagyon örülök, hogy a felmerülő
    gondokról érdemben tudok kérdezni. Otthon is nagy ritkán előfordult az, hogy az EKG görbe
    szemlátomást kiakadt, a készülék új mérést kért, ill. nem jó a kontakt. Ekkor nem rögzíti az
    adatokat, mikor a legnagyobb szükség lenne rá! Benedvesített kézzel új mérés, ugyan ez.
    Nem ez a jellemző, mindig jól mér otthon, de az időjárástól függően néha előfordul ez.
    Voltam kardiológus magán szakorvosnál, mértem a 24 órás Holterrel is, akkor nem volt
    gond. Lehet, hogy sűrűbben kellene a Holter. Három hónap a várakozási idő, de még
    magánúton is több hét az előjegyzési idő, és az időjárást nem tudom ennyire előre, amikor
    panasz van. Nem nagy a gond, de a stroke, infarktus ugye hirtelen csap le 60 körül. Azóta
    az alap szíverősítő dolgokat szedem. Csörghe Ádám, marketing menedzsere magyarázza
    a távküldési lehetőséget. Jól hangzik, de a gyakorlatban ez nem működik.

    Visszatérve a karóra monitorozásra: Az egy perc nagyon kevés, az EKG pár perces ideje is,
    még a 24 órás Holter sem mindig elég, csak ha már mondhatni folyamatosan nagy a baj...
    Karórában praktikusabb, egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb, lenne és sokkal tovább mérhetne!
    A Garmin karórám csak a pulzust tudja mérni. A WIWE méréskor ezt mindig gondosan fém
    termoszban messzire lezárom, leárnyékolom, kikapcsolom, a bluetooth kapcsolat miatt.

    Ádámtól megfogom érdeklődni, az újabb, mellkas pántos fejlesztést, mert nyilvánvalóan
    ez az út, a hosszabb, folyamatos monitorozási lehetőség a rendszertelen probléma
    kiszűrésére, még akkor is, ha csak egy csatornás - közelítőleg tud mérni.
    Mindenesetre én nem akarok szívinfarktust kapni, mint két kollégám.
    ( Az egyik három infarktuson esett át, leszázalékolták. Időközben ezt megszüntették...
    visszajött dolgozni. Megmértem a WIWE-el, --- tök piros. Az okos más kárán tanul...)

  • Zé.

    tag

    válasz Parallaxis #7 üzenetére

    Két lehetőség van: Mivel Egerben élek, beviszem a Sanatmetalhoz, a gyártóhoz, és megkérem
    Ádámot egy kontroll mérésre.
    A másik, hogy nem a készülékkel van a gubanc...Tavaly is így, melegben, szélben kezdődött...
    Mivel ritkán van ez a gubanc, és ne árnyékra vetődjek mindkét helyen --- időben pontosabban
    jó lenne kinyomozni, időben behatárolni. Ez a nyári feladatom egyik része.

    Köszönöm szépen a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák