- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Yettel topik
- Porba hullhat a Pixel 10 Pro Fold
- Mobil flották
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
Új hozzászólás Aktív témák
-
vhunor
őstag
Talán erre gondol, de ez sem az.
-
bencze
senior tag
válasz
#82729984 #70 üzenetére
A google abból él, a fő profilja az ügyféladatok eladása. A ciscoé nem. Szerintem ez elég nagy különbség. Azon kívül, a cégek presztízse sem egyenlő, ha bizony az ember felhőben gondolkodik akkor még abban is vannak megoldások, pl EU-ban levő hosting szerződésben vállalt garanciákkal (a papírban általában nem nagyon hiszek, megvannak a kockázatai, de egy szerződés is lehet egy egész jó kontroll). Vannak cégek akik igyekszenek Európában is labdába rúgni, pl a Microsoft egészen igyekszik az elmúlt években adatvédelem terén is. Tény, hogy Snowden óta tudjuk, hogy leszerepeltek de igyekeznek kijavítani a becsületükön esett csorbát. Elhiszem, hogy a próbálkozás őszinte, mert kőkemény üzleti érdekük. Pl a Microsoft + DT közös Azure biznisz is az adatvédelemről szól.
Igen, ismerem a webexet, 2-t szoktam használni, mindkettő saját deployment.
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #69 üzenetére
"Mert egy office 365-höz ám gigantikus sávszélesség kell, na az emailezésről nem is beszélve.": oké, akkor konkrétumok, hátha befejezed végre a hülyeség erőltetését.
innen letöltheted az aktuális digis internet ászf-et és a mellékleteket.A digi lakossági gigabites internetet 24 hónap hűséggel havi 4000-ért ad. Az átlagos éves rendelkezésre állása 98%, a hibaelhárítás megkezdésének határideje 72 óra. Két százalék kiesés az szélsőséges esetben akár hét munkanap is lehet. Ehhez képest a 18. oldal szerint 10/10-es üzleti előfizetést 36,000-ért ad, a 100/100-ast 180,000-ért, a köztes sebességeket arányosan elosztva. ehhez jár 99.5%-os éves rendelkezésre állás és 4 órán belüli hibaelhárítás megkezdés. A fél százalékos éves lerohadás az kis felfelé kerekítéssel akár kettő munkanap is lehet.
tehát a lakossági netnél 4 forint/Mbps fajlagos költséged van, az üzletinél a kisebb sebességű a fajlagosan drágább, ott 3600 forint/Mbps, a legnagyobb csak 180 forint/Mbps. Ha nálam van a teljes infrastruktúra, akkor egy ilyen digis lakossági net elég rendelkezésre állásban is, kapacitásban is, pláne, ha megfejelem egy másik internet kapcsolattal, pl. egy upc-vel.
Ha nem tudnám hét munanap alatt helyrehozni saját szerverpark esetén a szolgáltatást, lemennék a villanyelosztóba, kinyitnám a racket és belepisilnék. Mivel nagyfogyasztók vagyunk, ott 320 amperes cuccok vannak, csak hogy érzékelje mindenki az állításom komolyságát.
aki értő olvasással kielemezte a fenti számokat, annak világos, hogy az internet kapcsolatról szóló állításaid marhaságok voltak. a témát lezárhatjuk.
a témának azt a részét, hogy sok kisvállalkozás működhet olyan helyen, ahol nincs rendes távközlési lehetőség, ezért számára még rosszabbak a feltételek, meg se nyitottam, és jól van ez így.
"Sehol nem merül fel az internet előfizetés költsége mint szempont, ezt kb. mindenki körberöhögi ahol a felhő mint alternativa felmerül.": ez egy jó állítás, csak akkora csúsztatás van benne, mint ide hanoi. mert átfogalmazhatnám: ahol az internet előfizetés költsége felmerül, mint szempont, ott a felhő nem kerül szóba.
"Az egyedüli szempont, az az hogy vajon mennyire megbizható a felhő adatvédelem szempontjából. Ezen az egy ponton megy alapvetően a rugózás mindenhol": semennyire, tele van a net az erről szóló hírekkel.
"Amire vannak pro és kontra érvek, de egyelőre minden hír arról szól hogy hasít a felhő piac, az MS hatalmas egyre növekvő bevételt termel vele, a goolge dettó, és hát olvasd el hogy ez a hír is miről szól.": tényleg, miről szól ez a hír? fujitsu blogban egy ilyen hír miről szól? megmondom: reklám célú álmodozásról. Az pedig, hogy hasít a felhő piac, több dolognak is az eredménye:
1. az usákoknál az usákok által üzemeltetett gépeken nincs adatvédelmi törvényi probléma. egy ország, egy szabályozási környezet, egy végeredmény. nálunk van, mert két ország, két, egymásnak szögesen ellentmondó szabályozási környezet, amiből probléma lesz. viszont nem mi hajtjuk a felhő piacot.
2. frissen indult szolgáltatás, alacsony az alap. azért hasít a felhő piac, mert kicsi a viszonyítási alap.hogy a cégek döntöttek-e, erősen helyfüggő. az európai cégek például döntöttek, és nem kérnek a felhőből, ez a safe harbor kukázásán is látszik. az usákok döntöttek, ők kérnek belőle, de nekik ebből sokkal kevesebb káruk származik. meg egyébként is: mvp.
-
#82729984
törölt tag
A webex egy a cisco által nyujtott szolgáltatás. És amig a webex szerver nem nálad fut (tökmindegy ki a host), addig bizony a cisco azt csinál az ott lévő adataiddal amit akar. Meg persze ami le van irva az eula-ban ami tudjuk jól mennyit ér.
Adatvédelem szempontjából, teljesen mindegy hogy facebookon csetelsz, vagy google hangoutson, vagy cisco webexen. Maximum a puszta hit, hogy a cisco nem adja ki az adataid az NSA-nak amikor bekopog hozzá, de bezzeg a google kiadja...
Jelen esetben, ha tényleg attól félsz hogy a szolgáltató visszaél az adataiddal, akkor az egyedüli üdvözitő megoldás csak az, ha a szerver nálad fut amit te kontrollálsz és a kliens-szerver végponti titkosítást alkalmazva kommunikál egymással. És persze az sem árt ha opensource a cucc, hogy tudd tényleg nem beszél haza (hacsak nem magad fejlesztetted le). Ekkor már csak attól kell félned ha esetleg feltörnek titeket.
De ilyenre egy ötlet sem jött (pedig én tudok ilyet), ehelyett az egyik gyártó felhőszolgáltatása helyett jött az ajánlás egy másik gyártó felhőszolgáltatására... Még ha legalább eu cég lenne, de úgy hogy a cisco is amerikai... pont ugyanazok a törvények vonatkoznak rá is mint a google ms stb cégekre
-
#82729984
törölt tag
"ahhoz, hogy a céged működjön a mai szinten, elég egy 4000 forintos digis internet. ha ugyanebben a cégben felpakolászod a cuccaidat a netre, akkor már nem elég a lakossági internet, "
Miért szerinted mit fog felrakni a felhőbe? Mert egy office 365-höz ám gigantikus sávszélesség kell, na az emailezésről nem is beszélve. De a chatszolgáltatások is arról hiresek hogy állítólag optikai vonal alatt nem is mennek...
Hozzáteszem, ahol 4e forintos lakossági digis internet van az nem cég hanem egyéni vállakozás (1 fős). Csak úgy mondom...
És az is hotziher, hogy ahol spúr a cég és valóban 4k-s digis netet köt be, ott lehet hogy tényleg nem lesz felhő, de az is biztos hogy nem is fognak több millió forintért saját szervert venni meg üzemeltetni.... Tehát nem róluk beszélünk, mert ott csak azért van internet hogy marika két telefon között tudjon facebookozni.Na de mindegy, zárjuk le ezt a vitát, az élet és a piac már rég meghaladta ezt. Sehol nem merül fel az internet előfizetés költsége mint szempont, ezt kb. mindenki körberöhögi ahol a felhő mint alternativa felmerül.
Az egyedüli szempont, az az hogy vajon mennyire megbizható a felhő adatvédelem szempontjából. Ezen az egy ponton megy alapvetően a rugózás mindenhol.Amire vannak pro és kontra érvek, de egyelőre minden hír arról szól hogy hasít a felhő piac, az MS hatalmas egyre növekvő bevételt termel vele, a goolge dettó, és hát olvasd el hogy ez a hír is miről szól. Szinte minden felhővel kapcsolatos gazdasági hír arról szól hogy mennyire hasít.
Szóval az élet (és a cégek) már döntöttek, az más kérdés hogy néhányan még leragadtak az ókorban. -
#82729984
törölt tag
válasz
#06658560 #65 üzenetére
"A Webex egy telekonferencia szolgáltatás. "
Ajaj... Szóval ez nem felhő, nem egy külső cégen keresztül fut át, nem egy külső cég dönti el hogy mit tárol rólad és mit nem és nem egy eula amit összvissz felmutathatsz. És nyilván a cisco, amelyik amerikai cég, még véletlenül sem adhat oda bármit rólad az amerikai titkosszolgálatoknak ha kérik a patriot artra hivatkozva... Megsúgom az NSA élőben nézheti hogy te épp mit webexszelsz, ha épp nagyon unatkozna, anélkül hogy tudnál róla....
Bezzeg ehhez képest a google vagy microsoft maga az ördög mert pont ugyanezt csinálják...
"Apropó, milyen adatodat tárolja a megbeszélés előtt, után a CISCO"
Nem tudom, nálad fut a webex szerver? Amilyet nem szégyel olyat.
De tényleg hülye vagyok hogy egy fogalmatlannal leállok vitatkozni, aki szerint a webex az nem felhő annak minden előnyével és hátrányával...
Taníts mester...
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #64 üzenetére
"Most megint terelsz és olyat adsz a számba amit nem mondtam.": Most megint terelsz és olyat adsz a számba amit nem mondtam. meg tudnád mutatni, hogy abban a hsz-ben, amire válaszoltál, melyik szó vagy mondat beszél a költségekről? de ha már bevontad a költséget, akkor beszéljünk róla.
"Ott tartunk hogy szerinted költséges a cégeknek az internet kapcsolat, én meg azt állítom hogy azoknál a cégeknél ahol bármilyen felhőszolgáltatás felmerül mint alternativa, amúgy is van internet kapcsolata.": igen, a cégeknek költséges az internet kapcsolat. azt is leírtam már, ebben a topicban is (csak ugye a nektek nem tetsző érvek olvasatlanul maradnak), hogy másfajta internet kell, ha csak email meg egy-két dolog megy a neten, és minden más helyben van, és másfajta internet kapcsolat kell, ha fontos céges rendszerek vannak a felhőben. ugyanis nem mindegy, hogy az internet kapcsolat lerohadása alatt tud-e dolgozni a munkavállaló vagy nem, és mit.
ahhoz, hogy a céged működjön a mai szinten, elég egy 4000 forintos digis internet. ha ugyanebben a cégben felpakolászod a cuccaidat a netre, akkor már nem elég a lakossági internet, oda vagy tényleges bérelt vonal kell, vagy bérelt vonali szinten garantált más megoldás. ami a diginél 100 rugótól indul felfelé. Ekkora költség-különbséget pedig illik észrevenni.
úgyhogy frankón feltoltad a cuccaidat a felhőbe, akkor 5 év alatt nagyjából kétszer annyit fizetsz ki havi részletekben, mintha otthon van minden, plusz még 6 misi távközlési költséggel megfejeled a büdzsét. tényleg megéri, de nagyon... oh wait.
és amelyik cég nem jut el oda, hogy legyen egy tartalék diszkje a gépébe, esetleg legyen már szerver kategóriás gép a szerver, az a havi 100-as távközlési költségtől a falnak fog menni. ebben legyél teljesen biztos.
-
#82729984
törölt tag
Most megint terelsz és olyat adsz a számba amit nem mondtam.
Ott tartunk hogy szerinted költséges a cégeknek az internet kapcsolat, én meg azt állítom hogy azoknál a cégeknél ahol bármilyen felhőszolgáltatás felmerül mint alternativa, amúgy is van internet kapcsolata.
Egyébként meg, nem kell ám mindenre felhőt használni. Csak az a baj, hogy ti eléggé fekete-fehérben gondolkoztok ez ügyben.
Attól hogy pl. hangoutson tartom a prezentációt még nem fogom a 100 gigás fájlokat felhőben tartani. Attól hogy a felhőben van a marketing anyag hogy külföldi kolléga is tudja szerkeszteni még nem lesz ott a cég üzleti titkairól szóról dokumentum.
És attól hogy felhőben vannak bizonyos dolgok, még lesz offline mentés is róluk.Összeségben csak ismételni tudom azt, amit a legelején irtam:
a felhőnek van egy megbizhatósági faktora, vagy egy rendelkezésre állási faktora és van egy költsége.Ha mindezt egy cég saját maga üzemelteti, annak ugyanúgy. És egyáltalán nem biztos hogy a felhő ez ügyben rosszabbul teljesít.
Szerintem nem kell mondanom mert ismered a helyzetet te is, de sok cégnél olyannyira nem figyelnek a rendelkezésre állásra a saját rendszereik kapcsán, hogy elszáll egy szerver vagy egy diszk a szerverben, aztán akkor futkosnak mint a mérgezett egerek hogy nagy hirtelen honnan is szerezzenek be pótlást...
Örülhetnek ha egyáltalán volt biztonsági mentés, mert sok helyen az sincs, ha van is, soha nem volt kipróbálva... (jó mondjuk a kürtösöknek is csak meg kell élni valamiből). -
bambano
titán
válasz
#82729984 #62 üzenetére
a valóság ismerete és helyes értelmezése nem komplexus. tartsd észben.
aki azt mondja, hogy egy felhőben levő szolgáltatás vagy adat hozzáférhetősége pont ugyanolyan, mint a szerverszobában levő szerveré, annak javaslom, hogy dolgozzon még a szakmai ismeretein.
a felhő elérhetősége akkor is rosszabb lesz mindig a szomszéd szobánál, ha azt erre tervezett, megfelelő internet kapcsolaton keresztül éred el.
ehhez képest a cégek zöme nem ilyen célra tervezett szolgáltatáson keresztül éri el a felhőt, utána meg csodálkozik, hogy nem éri el.
-
#82729984
törölt tag
"felhőig a távközlés megoldás sla-jával"
Ez neked valami komplexusod lehet. Fogadd el, ahol a felhő felmerül mint alternativa, ott a cégnek van internet előfizetése akár van felhő akár nincs. Most én mondom hogy nem az ókorban élünk. Úgy csinálsz mintha a cégek most először csodálkoznának rá hogy jééé van ez az internet nevü izé, bekössük ne kössük...
-
#82729984
törölt tag
válasz
#06658560 #57 üzenetére
Jézus mária... Szerinted a webex micsoda? Ne röhögtess már, ugyanúgy kitolod az egészet egy külsös cégnek csak nem úgy hivják hogy google hanem úgy hogy cisco. Na bumm...
Akkor eddig ott tartunk hogy az egyik felhős alternativa helyett ajánlottál egy másik felhős alternativát...
Arról volt szó hogy olyan alternativát tudsz ahol nem tolod ki az adataidat egy külsős cégnek...
-
bambano
titán
"De tényleg, tök jó lenne ilyen számokat látni.": ezt úgy lenne érdemes látni, hogy összevetni a felhős megoldással, illetve a felhős megoldás + a felhőig a távközlés megoldás sla-jával. persze előfordulhat, hogy ez nem népszerű javaslat, mert rögtön kiderülne, hogy a felhő a vesztes.
a költségekről meg annyit, hogy ha megveszed a vasat, akkor magas az induláskori kiadás és lényegesen jobb a havi költség. ha meg felhőzöl, akkor meg nulla az induláskori kiadás és lényegesen rosszabb a havi díj. A felhő költségek gyakran úgy vannak kiszámolva, hogy 30 hónap körüli idő alatt fizeted ki azt, ha megvetted volna. A következő 30 hónap neked tiszta bukta.
-
vhunor
őstag
válasz
#06658560 #57 üzenetére
Kíváncsi vagyok, száz magyar kkv-ból hányban ad a LoB-nek a belső IT üzemeltetés öt- vagy hatkilences rendelkezésre állást mondjuk exchange szerverre. De tényleg, tök jó lenne ilyen számokat látni.
És egyébként simán indokolható pusztán pénzügyileg is az on-prem vs felhő, mert egyre kevésbé akarnak cégek magas upfront költséggel beszállni gyorsan avuló eszközbe (legyen az sw vagy hw) és fenntartani hozzá házon belüli csapatot, az összes magas kockázatú személyzetis kitettségével együtt.
-
#06658560
törölt tag
válasz
#82729984 #45 üzenetére
Mire kell a megoldás? Adatokhoz hozzáférés? Van millió konfigurációs mód már erre win téren is. Távoli embereknek prezentálás? Webex, az IBM-nek is van valamije a Lotushoz kötve.
Jelenlegi munkahelyemen a levelezés franciaországi szerveren ül. Meg van oldva, hogy akár Oroszországból is hozzá lehessen férni, ha kell. Adatokhoz hozzáférés távoli kapcsolódással ezer éve kivitelezhető. Akár MAC címre korlátozással, akár valami generált pinnel, bármivel. Gyakorlatilag nincs olyan indok, amiért bármilyen cégnek megéri a felhő, ha a rendelkezésre állást, adatbiztonságot is nézzük. -
bambano
titán
válasz
#82729984 #38 üzenetére
ahhoz, hogy egy kis cégnél legyen saját erp vagy hasonló, nem kell, hogy a kis cégnél csapatokban dekkoljanak a rendszergazdák. lehet szakértőket, szaktanácsadókat bérelni, akik megoldják a problémát és utána távoznak. vagy lehet folyamatos karbantartási, üzemeltetési szerződéseket kötni tanácsadó cégekkel.
ne gondoljuk már, hogy csak az a két választási lehetőség van, hogy felhő vagy digitális ókor.
-
attila9988
őstag
Mert hogy csak a gyíkemberes, és a p4 -es variáció van igaz? hahahah...
Nagyon humoros.A valóság meg az, hogy a legtöbb dologhoz nem hogy nem kell a felhő, de csak hátrányod származhat belőle. Ha én betolok egy gépet vpn mögé, ami megfelelően van konfigurálva, akkor gyakorlatilag kevesebb az esélyed rá hogy megszerezz róla akármit is, mint ha kint van a cucc egy cégnél, és "bárhonnan elérhető"....
Az én adatom ne legyen bárhonnan elérhető. Ha azt akarom hogy te elérd, akkor majd kapsz egy ip -t, meg időkorlátot, és eléred. Vagy elküldöm. Ehhez nem kell felhő. Konferenciázni, prezentációzni meg vannak szolgáltatások, de azon nem igénylik, hogy az összes céges adatodat feltold a cég szervereire.
A két dolgot egyáltalán nem ugyanaz.
-
gabor7th
addikt
Több is van mondok egyet... A létszám 110-85-ig változik az igényeknek megfelelően. A világ minden tájára tervez laboratóriumokat például, egy mérnök se keres fél millia alatt és minden igényüket meg tudják oldani, mert mindig van pénz. Túl sok cucc nem kell hozzá, mert terveznek, de épp ezért az adataikat védeni kell.
-
bencze
senior tag
Én nem ezt tapasztalom, mert a time to market és az egyenletesebb költség miatt (nem kell capex jellegű beruházás) szereti az üzlet. Nem kell túl messzire tervezni.
(#38) Porthoszx
A felhőt ne a saját implementációhoz hasonlítsd. Mielőtt a marketingesek feltalálták a felhőt, úgy hívták ezeket, hogy dobozos termék amit külsős technológiai cég implementált és üzemeltetett (akár a te, akár a saját hálózatában), outsourcingban. Nem csak az van, hogy definiálsz és implementálsz magadnak egy nemlétező terméket, hanem dobozos cuccot is rakhatsz saját szerverre, esetleg saját hálózatba, vagy mondjuk egy helyi cégnél hostolva. Nem csak amazon meg microsoft a világ.
130 emberes cég nem mikro semmilyen definíció szerint, 1-2 nagyságrend a különbség.
-
#82729984
törölt tag
válasz
#06658560 #44 üzenetére
Akkor halljuk a megoldást
Mert eddig megoldási javaslat csak vállrángatás volt részetekről meg annyi hogy hát a mikro cégnek biztos van annyi pénze hogy megoldja ezt.
Na akkor hajrá, soroljad a szoftvereket hozzá és az áraikat, hogy milyen szakember kell és azok mennyibe kerülnek...
Ja és a megoldás természetesen nem lehet lényegesen bonyolultabb mint két kattintás meg egy felhasználónév+jelszó páros beírása ahogy az a google,ms, amazon megoldásaiban van.hülyegyerek eh... nem is tudom minek vitatkozok olyanokkal akiknek finguk nincs erről csak azt tudják mantrázni hogy "biztos van rá pénze" (de hogy mire...)
-
vhunor
őstag
Azért nem bíznak benne, mert van egy csodálatosan nagy kavarodás a fejekben, mi az a felhő, ha vállalati felhasználásról beszélünk. Azoknál az IaaS/PaaS szolgáltatóknál, akiknél ez az üzlet kritikus fontosságú, a biztonság a nulladik pont a prioritási listán. Azure-t, AWS-t, GCP-t nem rámoltak még ki (a "csak biztos eltussolták" összeesküvés-elméleteket hagyjuk) - a Sony, LinkedIn, Target, OPM ésatöbbi hack teljesen más lapra tartozik, mert teljesen más az üzleti modell és fókusz.
Ez egyébként jórészt a balfasz (marketing)kommunikációnak köszönhető, de azért az értelmesebb üzemeltetője meg CIO-ja realizálja a különbséget. De ha jól emlékszem, ezen egy korábbi cikkem alatt már elvitatkoztunk
.
-
attila9988
őstag
válasz
#82729984 #29 üzenetére
És itt már bejön az hogy a németországban, ausztriában, angliában, usa-ban stb lévő munkatárs/partner stb hozzáférjen bizonyos céges adatokhoz.
Ehhez pl pont nem kell felhő, mert anélkül is hozzáfér.
Vagy nem tudom próbáltál-e már prezentációt tartani úgy, hogy a meghivottak nincsenek ott fizikailag, csak becsatlakoznak egy másik országból a számítógépükön/telefonukon keresztül és látják amit kivetitesz, hallják amit mondasz.
Ennek semmi köze a felhőhöz.
Mert rengeteg cég van, ami már nem 3 fős bt, de nem is több tizezer alkalmazottal rendelkező multi.
Ha nagy cég vagy, akkor vigyázol az adataidra. Ha kicsi vagy, és sosem akarsz nagy lenni, akkor felhőbe rakod őket. Ha eszed van, akkor felveszel embert rá, és megoldod helyileg, és nem küldöd el az amcsiknak szabad akaratodból. A felhő ezen túlmenően ráadásul messze nem annyira költséghatékony, mint amennyire a marketing ezt be akarja bizonyítani.
-
#82729984
törölt tag
"Egy 130 fős cégnek már igazán illene, hogy teljen rá. "
Jaj... Figyelj a fenti prezentációs use-case-re (ami elég mindennapos) szerintem szoftvert sem tudnál mondani amivel meg lehet csinálni egy cégnek saját magánál felhő nélkül, nem hogy embert aki képes összerakni és üzemeltetni...
Zárjuk le ezt a vitát, a hozzászólásaidból látszik, hogy tökre nincs róla fogalmad milyenek ezek a cégek, mennyi pénz van erre szánva és hogy egy ilyen mikrocég nem foglalkoztat egy konkrét rendszerüzemeltetői szakember gárdát hogy megoldjon valamit amit egy Google vagy Microsoft két kattintással biztosít.
-
gabor7th
addikt
válasz
#82729984 #33 üzenetére
"130 fős cégről beszélünk." Egy 130 fős cégnek már igazán illene, hogy teljen rá. Inkább pont az ilyen mikro 3 fős vállalatoknak érné meg esetleg a dolog akiknek tényleg nagyon limitált az erőforrása, de nekik is amint van pénz dobni érdemes a dolgot, mert egy idő után ráfizetés. És addig is meg kell válogatni mi mehet fel.
"Na nem mintha a nagy cégek saját kiépítésü rendszere jobb volna," Őket is tömegesen támadják, de ők sokszor már nagy játékosok pl. titkosszolgálat célpontjai. És azért idővel sok megtanulta, hogy a jövője múlik azon, hogy védje a titkait, úgyhogy azért jobban állnak. Meg persze... van, hogy a megrendelők a rivális megtámadásának. Csak mondjuk erre azt mondják, hogy nemzetbiztonsági érdekből.
+ ehhez még... igen a nagy cégektől is lopnak, de a felhőből is és onnan akár tízmilliós nagyságrandben , egy akcióval. A felhő nagyon nem sérthetetlen, viszont nagyon vonzó célpont ha tényleg cégek tízezrei tárolják benne a legféltettebb titkaikat. -
bencze
senior tag
Örülök, hogy a Fujitsu is tolja az openstack szekerét.
Kíváncsi lennék a sok harcos kommentelőből hány látott nagy céges környezetet.a felhő tök jó sok mindenre, de azért terjed mert a menedzserek erőltetik. Magánembernek csak annyit tudok javasolni, hogy nem reklám- hanem email szolgáltató cég email szolgáltatását kell használni, aki nem abból él, hogy túrja ezerrel és eladja az adatokat. A legtöbb fenyegetettség nem targeted támadásokból jön hanem nagy merítésből, abból sokszor ki lehet maradni, ha az ember vigyáz.
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #33 üzenetére
ismerek ekkora céget...
a 130 főből kb. 6 irodista, 2 főnök, a többiek kint vannak terepen és dolgoznak.
nincs valódi szükségük se erp-re, se felhőre, se semmi ilyesmire.szerk: ráadásul azt is elfelejtik sokan, hogy ahhoz, hogy sikeresen bevezess egy erp-t, a cégedet is modernizálni kell és olyan szintre kell hozni, hogy az erp-t érdemben használni tudják. na ezen szokott megbukni egy csomó cég, nem csak a kkv-k meg a bt-k, hanem a nagyok is.
-
#82729984
törölt tag
"Plusz amiket fent leírt az nagyvállalatoknál szokás,ott meg van pénz"
130 fős cégről beszélünk. Ez még itthon is csak középvállalatnak számít, nemzetközi szinten meg mikro.
Ezért mondom hogy itt a többség csak a 3 fős bt-ket ismeri Sanyi-Józsi-Pistával, meg a multikat milliárd dolláros bevétellel meg több tizezer alkalmazottal.De a kettő között is igen sok cég van, aminek nincs se pénze se erőforrása kiépíteni egy bonyolult infrastrukturális rendszert. Na nem mintha a nagy cégek saját kiépítésü rendszere jobb volna, a sony-tól hány száz millió accountot is loptak el?...
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #29 üzenetére
"hogy a meghivottak nincsenek ott fizikailag, csak becsatlakoznak egy másik országból" a megívottak és a nem meghívottak...
ez szerintem marketing duma. a partner akkor is hozzá tud férni a céges adatokhoz, ha nem felhőben tárolod. a jogosultságkezelés nem lesz attól egyszerűbb, hogy felhőt használsz. az általad leírt problémák nem azért voltak, mert hiányzott a felhő, hanem azért, mert hiányzott a szakember és a szervezés.
-
#82729984
törölt tag
Mert rengeteg cég van, ami már nem 3 fős bt, de nem is több tizezer alkalmazottal rendelkező multi.
És itt már bejön az hogy a németországban, ausztriában, angliában, usa-ban stb lévő munkatárs/partner stb hozzáférjen bizonyos céges adatokhoz.
Felhő nélkül már az is szinte megoldhatatlan feladat hogy egy excel táblát egyszerre ketten hárman szerkesszenek probléma nélkül, nem hogy az hogy kinek milyen jogosultsága van.
Vagy nem tudom próbáltál-e már prezentációt tartani úgy, hogy a meghivottak nincsenek ott fizikailag, csak becsatlakoznak egy másik országból a számítógépükön/telefonukon keresztül és látják amit kivetitesz, hallják amit mondasz.
Ma már ez mindennapos dolog rengeteg cégnél, próbáld megoldani hagyományos módon...Én láttam ezt a cégnél ahol dolgozok mielőtt bejöttek a felhős szolgáltatások, na azt a fejetlenséget és csődtömeget. Szinte mindig katasztrófális végeredmény lett, ami indult a vpn kulcsokkal való b@szakodással, majd folytatódott a hogyan osszam meg a kivetitett képet valaki mással online, és végzödött a kép van hang nincs, hang van kép nincs, lefagyott a kivető gépéig kb. mindennel...
-
gabor7th
addikt
Valószínű a titkosszolgálatok is javasolták ezt a "remek" ötletet a nagy techcégeknek, mert amúgy tényleg nincs értelme. Nagy adatközpontokban legyen tízmilliók fontos adatai amit nem tudnak megvédeni és egy akcióval el lehet lopni mindet.(Ráadásul ezt az áldozatok finanszírozzák.) Amerikában meg még törvény is van rá, hogy belenézhessenek és tudjuk is, hogy nemzetbiztonságra hivatkozva lopják is a szövetségeseiket is.Ennek tényleg nincs értelme. Egész Nyugatnak nagyon káros, mert mondjuk olyan ország mint Kína viszi az üzleti, meg tudományos titkokat. Annyira meg nem naivak, hogy belemenjenek, hogy náluk is ilyen legyen. Bár szerencsére ez Nyugaton se sikerült igazán.
-
DithenS
senior tag
Soha sem értettem a cégeknél a felhőt.Ha üzemeltetek egy kisebb cèget irodával oda jó a NAS is.Ha meg egy nagyvállalatom van akkor meg van pénz úgy is szerverre emberekkel.Szóval nem értem,mindent meg lehet oldani olcsón és úgy hogy az adatok nálam maradnak.Nálunk a cégnél van szerverterem hatalmas klímákkal de van rá pènz.10 millió eurós tiszta profit minden évben de erre az évre még több!
-
bambano
titán
Nekem továbbra is az a határvonal, hogy egyik oldalon van a rendszerszinten üzemszerű, törvényileg megtámogatott lopás, másik oldalon a jogilag védett, kotorászás esetén törvényileg üldözendő lopás.
bűnözők mindenhol lesznek, a kérdés, hogy ezeket a lehetőségekhez képest üldözik és lesittelik vagy támogatják. mert ahol üzemszerű és legális a lopás, az számomra nagyobb probléma, mint ahol törvényből kilógó kivétel. másképp fogalmazva: ha ellopták az adataidat, akkor bűnözők ellen kell harcolnod vagy az állam ellen.
-
#82729984
törölt tag
"Ha van választásod, hogy mész-e felhőbe vagy nem"
Mindig van választásod.
"Ha sok cég menne felhőbe, akkor lehet meg akarnák szüntetni az alternatívát"
Ezt mondatod nem is tudom értelmezni. Ilyesmiről soha nem volt szó, ráadásul nem is kivitelezhető ameddig számítógép kapható a boltokban."Ha van választásod, hogy mész-e felhőbe vagy nem, az jó, de ezt eredetileg el akarták venni."
Mit honnan kik? Megszüntetni a számítógép piacot? Vagy mit? Megszüntetni az operációs rendszereket?Tényleg nem értem amit irsz, a felhő alternativája a lokális szerverek ott meg nincs mint megszüntetni, hogy gondolnál megszüntetni egy open source licenszü apache webszervert (a programot magát)
-
gabor7th
addikt
válasz
#82729984 #23 üzenetére
Ha sok cég menne felhőbe, akkor lehet meg akarnák szüntetni az alternatívát. Az eredeti felhős elképzelések azok voltak, hogy mindenki tartsa náluk az adataikat. Mindet. Nálad, a cégnél egy monitor és egy billentyűzet maradjon kb..
Ha van választásod, hogy mész-e felhőbe vagy nem, az jó, de ezt eredetileg el akarták venni.(Ma is.) Olvass vissza régebbi cikkeket. Ha van alternatíva akkor mint már linkeltem is a cikket a cégvezetők szerencsére elkerülik a felhőt. Persze lehet használnak freemailt, de a cég minden adata nem megy a felhőbe.
A sok egyéb cégnek meg nem biztos, hogy megéri, hogy 3 év és már ráfizet az egész történetre.
-
#82729984
törölt tag
Csak erre reagálnék:
"Jó mondjuk picit olcsóbb lenne felhővel indulni és van egy nagyszerű találmányod"Azt értsd már meg, a legtöbb cégnek nincs semmiféle titkos nagyszerű találmánya. A valóság nem egy amerikai film, mint mondtam se nem rákgyógyszert se nem hiperhajtómüvet fejleszt titokban minden második cég.
Egyszerüen csak azon keresztül küldi az emaileket, a felhőben osztja meg a szerződéseket a munkatársakkal, a reklámanyagokat ott tárolja, ott zajlik a "chat" (pl. hangouts) stb stb (ez nem zárja ki hogy legyen offline mentés) kutyaközönséges cégek, akiknek kb. a legféltettebb titka csak annyi hogy a helyi konkurencia ne tudja meg milyen árajánlatot adott be, de ez is csak néhány hónapig számít titoknak (amig pl. a pályázat sorsa el nem dől).
Az evidends hogy egy rákgyógyszert kutató gyógyszercég ne tegye felhőbe a kutatási terveket, mint ahogy az is, hogy egy multi képes saját IT infrakstruktúrát üzemeltetni.
De a kis és közép vállalatok igen csak sokat profitálhatnak a felhőből és tipikusan nem őnáluk van az ufó invázió terve. -
gabor7th
addikt
-
gabor7th
addikt
"Aki szerint nincs rejtegetnivalója,..." Nagyon triviális dolgok is hozzájárulhatnak a sikeres adatlopáshoz. Pl. teljesen nyilvános adatokat használva nagyjából megismered a fickót aztán írsz neki egy levetet amiben megemlíted ezeket a dolgokat és az ipse hirtelen azt hiszi, hogy jé ezeket tényleg csak az ismerőseim tudják rólam, pl. a munkatársaim és akkor megadom nekik a belépő kódom, mert hisz gyorsan szüksége van rá pl..
"a valódi határvonal nem annyira a felhőni vagy nem felhőni, hanem a rendesen védett európai felhő vagy az átjáróház amerikai. adatvédelmi szempontból ez a választóvíz." Szerintem ez nem így van. Azért EU ide EU oda nem szüntek meg a nemzeti érdekek és európai országok is használnák ezt egymás ellen. Meg nem hinném, hogy ne tudna USA betörni ezekbe az adatközpontokban. Vannak dolgok amiket sohasem szabad kiadni másoknak.
-
gabor7th
addikt
"Ez azért összetettebb kérdéskör ennél. Magánember kb. lesz@rja ha esetleg el is lopják az adatait... "
Csakhogy én nem ragadok le itt. Ez is probléma már, de a gazdasági kémkedés, találmányok ellopása, politikusok dolgainak kémlelése és aztán ezzel való zsarolása már sokkal fontotsabb. Bár hozzá kell tenni soha se lehet tudni... lehet aki ma még jelentéktelen magánember holnap felemelkedik és nem jó neki ha meg tudják zsarolni. Meg lehet sok embernek nem tetszik csak nem feccol bele erőt, hogy tegyen is valamit. Van viszont egy tendencia, hogy egyre több embernek nem tetszik ahogy mennek a dolgok.
"szóval 10-ből 9 ember felhőt használ (gmail, gdrive stb)." Igen már húsz éve is felhőt használunk merthogy freemail meg minden felhő... Igazából a felhő őrület azzal nyitott, hogy a jövő az lesz, hogy nem számít, hogy magánember vagy, vagy mondjuk egy cég; minden adatod legyen felhőbe és tőled elveszik a saját tárhelyed. Olvass csak vissza az archívumban. Ez ütötte ki a biztosítékot sokaknál. Az USA is kémked ezerrel még a szövetségesei után is és most azt kérik, hogy cégek tízezrei tárolják náluk a legféltettebb adataikat és becsszó ha náluk tárolod nem néznek bele. (Persze ha nem náluk tárolod akkor szabad préda vagy a titkosszolgálatuknak.) Erről majd írnak is egy szép becsületkódeszet. Nagyon naív az aki ezt beveszi. Snowden miatt tudjuk milyen megalomán módon állnak ehhez a kérdéshez. Ők tényleg mindent akarnak amiből hasznuk lesz. Ha meg titkosítanád... mi van akkor ha már elegen vannak a felhőben és azt mondják, hogy oké innentől kezdve tilos lesz titkosított anyagot feltölteni.
Szóval ha lesz alternatíva akkor nem lesz akkora baj, hisz mint ahogy fentebb linkeltem a vezető beosztású emberek kerülik elég rendesen a felhőt. És nemcsak ők. És az se baj ha macskás videókat raksz fel a felhőbe. Talán még a Big Data segítségével meg is tudunk valami újat a macskákról."Cégeknél pedig sokkal inkább a költségeket nézik." Jó mondjuk picit olcsóbb lenne felhővel indulni és van egy nagyszerű találmányod, ami lehet egy technikailag egyszerű kommersz dolog is. Felrakod felhőbe, onnan az amcsi titkosszolgálat nemzetbiztonságra hivatkozva átadja egy amerikai cégnek + a kínaiak is letöltik a szuperbiztonságos felhőből. Szépen haladsz előre felveszel jó sok hitelt, mert úgyis kitermeled... Aztán fél év múlva észreveszed, hogy van itt egy kínai vetélytárs aki ötször olcsobban adja ugyanazt amit te és egy év múlva csődbe jutsz. Az elején olcsóbb volt, de megérte volna biztonságba tárolni az adataid.
"Hozzáteszem, nem mindenki fejleszt ám rák gyógyszert" Persze van ami lehet nyilvános, de jól át kell gondolni mi mehet netre. Sajna sokan annyira megbíznak a rendszerükbe, hogy internetre mennek azok a gépek is amik érzékeny adatokat tárolnak.
"(csak mert ilyenkor az szokott lenni az ellenérv hogy mi van ha ellopják a szupertitkos rák gyógyszer/hiperhajtómü terveit a felhőből...)" Elég ha csak van egy egyszerű, de nagyszerű ötleted.
"Ez nem igy müködik, te is tudod. Igazából nincs is választásod.
Nincs gmailed?..." Ebből is látszik, hogy részben már bementünk egy zsákutcába."Cégeknél dettó. Ha a konkurencia felhőt használ és olcsóbban tudja ugyanazt nyújtani mint te, akkor ráb@sztál. " Azért a felhő nem nyújt annyi előnyt hogy emiatt lenyomják egymást a cégek ezen az alapon. Sőt hosszabb távon ráfizetsz és még lásd a fenti történetet.
" Ez persze nem azt jelenti hogy mindenre felhőt kell használni, de elutasitani sem lehet." Azt azért ugye meg lehet oldani, hogy a legféltettebb üzleti dolgokat nem tesszük fel? Mert szerintem az igen.
"Most hogy mondod, erre mondjuk lehetne valami bizniszt alapozni hogy a szülőknek pénzért megmondjuk hogy a "kislányuk" épp lovaspornó filmben akar szerepelni" Én nem lepődnek meg ezen se. Főleg, hogy látszik, hogy szenvednek, hogy ők se tudják, hogy mit kezdjenek ezzel a sok nyers adattal amiben 95% szemét.
"Na szóval, egyáltalán nem arról van szó hogy van-e rejtegetni valód vagy nincs. Hanem arról hogy ebből nem lehet kimaradni. " A fogyasztók ha nem vesznek egy terméket, mint mondjuk a Windows akkor az a termék bukás lesz.
Szóval lehet zsákutcába menni, de akkor számolnod kell a következményekkel. Digitális államot és gazdaságot is lehet építeni pl. de már most lehet tudni ha mondjuk egy olyan ország akárná megtámadni mint Oroszország akkor az egészet hazavágják és arról, hogy meg tudjuk védeni álmodni se lehet. Kényelmes lesz, de addig fog tartani amíg béke van utánna vége lesz és ott lesz a lakosság a pácban. Addig is amíg béke van meg mehet az adatlopás ezerrel. Európa kifejleszti évek alatt az új terméket aztán majd Kína szépen mindenkit lenyomva hasznot húz belőle.
Ui.: Nem csak Gmail van... ha dizerfikálsz a szolgáltatók között valamivel javulhat a helyzeted, mert nem minden adatod van egy cégnél. Persze pont a Google törekszik rá nagyon, hogy ott legyenek.
-
Hunpriest
senior tag
Hát én ilyen belső működéshez szükséges infrastruktúrát nem vinnék felhőbe. Szerintem túl nagy rizikó kiadni a kontrollt saját kézből. Szolgáltatás nyújtásra viszont csak a cloud. Automatán, akármeddig skálázódó web site vagy service hosting csak így megy.
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #14 üzenetére
persze, csak az alapvető internet funkciókhoz elég egy egyszerűbb net, a rendes felhőhöz meg sla-val garantált kapcsolat dukálna, kicsit nagyobb sávszélességgel. a diginél 1:20-tól felfelé indul az árak aránya.
nagyon nem mindegy, hogyha behal az internet, akkor kompletten lefeküdt az egész cég, még a passziánszt is kézzel kell pakolni, vagy éppen nem megy az email, akkor telefonálnak helyette. -
kraftxld
félisten
Azért a matek nem ilyen egyszerű és esetenként változik, nagyon nagy a szórás ha a licenszelést, mentést meg mindent belevesz az ember.
Amit én látok sok helyen, az a hibrid megoldás, tehát csak bizonyos szolgáltatásokkal kezdik (email, sharepoint, stb... jaaa. és a marketingeseknek üzenem, hogy már szinte mindenki felhőt használ, mivel nagyon kevesen hostolják a saját weblapjukat) és ahogy jönnek a különböző rendszerek (ERP, wifi, akármi) felülvizsgálatai akkor kitalálják, hogy melyik az olcsóbb, megbízhatóbb, akármi, majd azt választják. -
#82729984
törölt tag
Oké, de az internet hozzáférésnek igy is ugy is van díja, ezt megúszni nem tudod. Általában ahol felmerül hogy a felhő kiválthatná az infrastruktúra bizonyos részeit, ott amúgy is szükség van internetre.
Nem úgy szokott történni hogy Sanyiban felmerül a falusi vágóhídon hogy de jó lenne a felhő hogy Józsinak (aki épp vágja a disznót) emailt küldjön ahelyett hogy odabattyogna.
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #12 üzenetére
a felhős szolgáltatások árképzése olyan, hogy nagyjából 3-3.5 év alatt fizeted ki a cucc árát.
ami olyan helyeken, ahol van távközlés, alapvetően akár jó is lehetne.
viszont mindenhol jön hozzá a távközlési díj. Ami vidéken horribilis. és most ne csináljunk úgy, mit egyszeri bölcsész, amelyik pánikrohamot kap a pest vége táblánál. az országban sokkal több településen élnek, mint ahány helyen olcsón normális távközlés van. -
#82729984
törölt tag
"miért, van valami garancia arra, hogyha van ingyenes gmail fiókod, akkor el tudod küldeni a cv-det és meg is kapod a választ? nincs"
Nagyobb a valószinüsége mint ha a magyar postára bizod vagy a freemailre(citromail/indamail stb tetszőlegesen behelyettesithető)
"ha meg már fizetős gmailed van,"
Magánszemély nem lesz fizetős gmail-e. Cég esetén pedig hamarabb biznék meg a google-be, mint akármelyik hazaiba ami bármikor lehúzhatja a redőnyt (főleg ha a kormány kitalál valami visszamenőleges adószabályt...)"hanem a rendesen védett európai felhő"
És van ilyen? Kb. a szóba jöhetők amazon, google, microsoft, mind amerikai."viszont biztos vagyok benne, hogy a cégek zömének drágább a felhő"
Ezt cége válogatja. Itthon ebben bőven nem vagyok biztos. A freemailnél kiesett pár szerver aztán kb. 1 hónapja az emberek jelentős része nem tudja megnézni a leveleit, mert franc se tudja, lehet most bányásszák ki kinába a szerverhez szükséges földfémeket... Ennyire költenek rá (és egy újabb érv hogy miért nem használnék itthoni felhőt)
-
bambano
titán
válasz
#82729984 #10 üzenetére
"Akkor megszivtad, ma már egy álláshirdetésre sem tudod elküldeni az önéletrajzod email nélkül...": miért, van valami garancia arra, hogyha van ingyenes gmail fiókod, akkor el tudod küldeni a cv-det és meg is kapod a választ? nincs.
ha meg már fizetős gmailed van, hogy legyen rá valami sla, akkor egy tisztán magyar vps nem sokkal többe kerül."Ha gyári munkásnál feljebb pozicionálod magad akkor rákényszerülsz a felhő használatra.": szerintem meg nem. egyébként pedig ez azért nem jó állítás tőled, mert a valódi határvonal nem annyira a felhőni vagy nem felhőni, hanem a rendesen védett európai felhő vagy az átjáróház amerikai. adatvédelmi szempontból ez a választóvíz.
"Ha a konkurencia felhőt használ és olcsóbban tudja ugyanazt nyújtani mint te, akkor ráb@sztál.": ez annyiból jogos állítás, hogyha tényleg olcsóbb, akkor ja, dunamenti acélművek. viszont biztos vagyok benne, hogy a cégek zömének drágább a felhő, mint a saját infrastruktúra akkor is, ha eltekintünk az adatvédelemtől. így tehát azt gondolom, hogy használjon csak minden piaci versenytársam felhőt, fizessék rá a gatyájukat is.
most, hogy mondod: okostelefont se használok. minek?
-
#82729984
törölt tag
"józanul gondolkodva nem adhatod ki az adataidat."
Ez nem igy müködik, te is tudod. Igazából nincs is választásod.
Nincs gmailed? Nincs linkedin fiókod? Akkor megszivtad, ma már egy álláshirdetésre sem tudod elküldeni az önéletrajzod email nélkül... (és ugye nem kell mondanom hogy a gmail végig szkenneli az összes leveled). Elküldöd papiron postán?...
Ha gyári munkásnál feljebb pozicionálod magad akkor rákényszerülsz a felhő használatra. És nem, senki nem fog otthon maga smtp szervert üzemeltetni.Cégeknél dettó. Ha a konkurencia felhőt használ és olcsóbban tudja ugyanazt nyújtani mint te, akkor ráb@sztál. Ez persze nem azt jelenti hogy mindenre felhőt kell használni, de elutasitani sem lehet.
"áruházlánci adatbányászok előbb tudták, hogy apuka szemefénye kislány terhes, mint apuka."
Most hogy mondod, erre mondjuk lehetne valami bizniszt alapozni hogy a szülőknek pénzért megmondjuk hogy a "kislányuk" épp lovaspornó filmben akar szerepelni
Na szóval, egyáltalán nem arról van szó hogy van-e rejtegetni valód vagy nincs. Hanem arról hogy ebből nem lehet kimaradni. Olyan mintha valaki azt mondaná hogy nem használ számítógépet meg okostelefont. Már ma is ősembernek tünne, pár év múlva meg ki is halna
-
bambano
titán
Aki szerint nincs rejtegetnivalója, annak javaslom ezt a cikket. A cikk olvasása után felejtsük el, hogy politika, azt az egy nézőpontot vegyük szemügyre, hogy milyen teljesen váratlan elborult összefüggéseket lehet kiásni sok adatból.
de van más példa is: áruházlánci adatbányászok előbb tudták, hogy apuka szemefénye kislány terhes, mint apuka.
magyarul: nem tudhatod, hogy van-e rejtegetnivalód. nem tudhatod, hogy ki mit talál az adatok között. józanul gondolkodva nem adhatod ki az adataidat.
-
#82729984
törölt tag
Ez azért összetettebb kérdéskör ennél. Magánember kb. lesz@rja ha esetleg el is lopják az adatait (amúgy is önként megosztja facebookon) szóval 10-ből 9 ember felhőt használ (gmail, gdrive stb).
Cégeknél pedig sokkal inkább a költségeket nézik. Ha valamit olcsóbb felhőben üzemeltetni, akkor ott fogják.
Hozzáteszem, nem mindenki fejleszt ám rák gyógyszert a legtöbb cég nem túl risky dolgot csinál, elég ha a saját országán belül konkurencia meg a saját országa adóhivatala nem fér hozzá az adatokhoz.
(csak mert ilyenkor az szokott lenni az ellenérv hogy mi van ha ellopják a szupertitkos rák gyógyszer/hiperhajtómü terveit a felhőből...) -
gabor7th
addikt
A privát felhő amit mondjuk egy multi épít magának házon belül az nyilván más. Ott a full kontroll az adatok felett a cégnél maradnak. Azzal van a gond pl., hogy azt akarnák, hogy cégek tízezrei a legféltettebb titkaikat is bízzák olyan cégekre mint a Microsoft. Snowden után már senki se szabad, hogy naiv maradjon ebben a témában. Szerencsére nem is megy a szekér...
-
rudi
nagyúr
Nézz úgy a felhőre mint Office 365 vagy Adobe Creative Cloud vagy MS Azure. Ha meg még ez is "kevés" akkor szóba jöhet, a Fujitsu K5, ami elejétől végéig open source és kritikus részeken mindenhol made in japan vagy made in germany, szóval a kínai és USA titkos hátsó ajtóktól sem kell tartani. Ráadásul leszállítják neked egy konténerben a szervertől kezdve a szoftveren át a kliens gépekig és saját magad üzemeltetheted az egészet.
-
-
gabor7th
addikt
Az eredeti felhős ötlet nem jött be végre elismerik:
"Természetesen vannak olyan vállalati adatok és IT megoldások, amelyeket nem ajánlatos a felhőbe kivinni, jobb ha a saját, alaposabban ellenőrzött és felügyelt rendszerben maradnak."
Az irány jó, de felhőből olyan kevés kell amennyire csak lehetséges.
"Az utóbbi időben egyre jobban előtérbe kerülnek a felhőalapú szolgáltatások, melyek előnye, hogy költséghatékonyabban lehet megoldani velük a vállalatok digitális tevékenységét..."
Szerencsére nem annyira kerülnek előtérbe éppenséggel... Viszont megint csak az előnyök a cikkben... Amik nem is biztos, hogy előnyök.
A hátrányról csak felsorolással összejött egy oldal a blogomon és nem is írtam le mindent. Emberek tízmillióinak adatai kerültek ki ez a felhő előnye... csak nem a felhasználóknak hanem az adatlopóknak.
Egyébként pedig azzal kapcsolatban, hogy mennyire bíznak az emberek a felhőben itt egy felmérés. Elárulom: nem bíznak és ezek az emberek vezető pozícióban vannak. Nagyon fontos, hogy minél többen lássák ezt így.
http://www.origo.hu/gazdasag/20160331-felhoszolgaltatasok.html
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Tőzsde és gazdaság
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Dell notebook topic
- Apple asztali gépek
- Sorra igazolja le az OpenAI szakembereit a Meta
- Fúziós energiát vásárol a Google
- Mini-ITX
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- További aktív témák...
- Beszámítás! Apple Mac mini 2023 M2 Pro 16GB 512GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- 0% THM részletfizetés, beszámítás! ÚJ 27% 3 év AMD RX 7900 XT / 7900 XTX készletről KAMATMENTESEN!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest