Hirdetés
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
usbee
veterán
azt egyébként pont én írtam.

Az Intel vagy a Samsung, mielőtt ismerrét váltak, kb a legrosszabbak voltak a kategóriájúban, és hóttuti, hogy nem azért vették a cuccaikat, mert olyan hűde jó minőségűek lettek volna.
Az Intel azóta persze fejlődott, bár még mindig vannak problémái, a Samsung szintén, csak ők az utóbbi években eléggé leadtak minőségben.Én erről beszéltem.
-
iNfAntRy
senior tag
Ilyen logikával , akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy az apple is szar. mert sokan veszik. Fuck the logic ahogy egy másik kolléga is írta

-
RaveForce
veterán
-
usbee
veterán
Miért neked ha Samsungot ajánlanak akkor megveszed?
Istenem. És mivan ha ajánlanak neki??? Én ha akarok venni valamit AZT VESZEM. Ajánlhatnak nekem 1000 félét elküldöm a fenébe és megveszem amit akarok. Ha valaki NEM TUDJA mit akar, és Samsungot ajánlanak neki és megtetszik neki, akkor már szar a Samsung? Miért, vegyen ZTE-t vagy hasonlót ami fagyogat stb?
Szóval ha jól jár vele, akkor ne legyen már hibás a gyártó.Ki mondta hogy csak az alaplapról ismerem?? Átlaguser fejével gondolkoztam ,mert arra ment ki a példa. Ahogy a többiek is mondták utánam, egy átlagembernek fogalma sincs arról hogy van asus telefon vagy tablet.
Az utolsó bekezdést már korábban elmagyaráztam. A marketing önmagában nem elég..És Ha ennyire pocsék lenne a Samsung ahogy mondod nem tudnának ennyit eladni belőle.
Ha a többi cég pedig olyan jó, miért nem azokat veszik? Én azt hittem olyan világban élünk , ahol az emberek olyan dolgokat vesznek , amik jók.Hozzászólasaid alapján ügy tünik tévedek. Kár :-]
„Én azt hittem olyan világban élünk , ahol az emberek olyan dolgokat vesznek , amik jók.”
Akkor az olyan cégek, mint az Intel vagy Samsung kb. nem léteznének.

-
iNfAntRy
senior tag
Miért neked ha Samsungot ajánlanak akkor megveszed?
Istenem. És mivan ha ajánlanak neki??? Én ha akarok venni valamit AZT VESZEM. Ajánlhatnak nekem 1000 félét elküldöm a fenébe és megveszem amit akarok. Ha valaki NEM TUDJA mit akar, és Samsungot ajánlanak neki és megtetszik neki, akkor már szar a Samsung? Miért, vegyen ZTE-t vagy hasonlót ami fagyogat stb?
Szóval ha jól jár vele, akkor ne legyen már hibás a gyártó.Ki mondta hogy csak az alaplapról ismerem?? Átlaguser fejével gondolkoztam ,mert arra ment ki a példa. Ahogy a többiek is mondták utánam, egy átlagembernek fogalma sincs arról hogy van asus telefon vagy tablet.
Az utolsó bekezdést már korábban elmagyaráztam. A marketing önmagában nem elég..És Ha ennyire pocsék lenne a Samsung ahogy mondod nem tudnának ennyit eladni belőle.
Ha a többi cég pedig olyan jó, miért nem azokat veszik? Én azt hittem olyan világban élünk , ahol az emberek olyan dolgokat vesznek , amik jók.Hozzászólasaid alapján ügy tünik tévedek. Kár :-]
-
alkatraz3000
őstag
-
usbee
veterán
Egeszen biztos vagyok benne, hogy az Asus (sot, a HP es a Dell is) sokkal alacsonyabb brand awarenessel rendelkezik, mint a Samsung. Az egy kulonosen vicces dolog peldaul, amikor csomo ember szerint ketfele nepszeru mobil rendszer van: az iPhone meg a Samsung.
Nincsenek konkret adataim, csak a Google Trends:

ez szomorú tény, pedig a Dell termékei aztán oda-vissza verik a Samsungét.
Meg úgy maga az egész vállalat sokkal kultúráltabnak tűnik számomra. -
emvy
félisten
Egeszen biztos vagyok benne, hogy az Asus (sot, a HP es a Dell is) sokkal alacsonyabb brand awarenessel rendelkezik, mint a Samsung. Az egy kulonosen vicces dolog peldaul, amikor csomo ember szerint ketfele nepszeru mobil rendszer van: az iPhone meg a Samsung.
Nincsenek konkret adataim, csak a Google Trends:

-
#06658560
törölt tag
-
usbee
veterán
nem nem és nem.
egy normális nagy választékú üzletben, pl MediaMarkt, a tableteknél úgy néz ki h van millió féle kínai, jó 60%uk kapásból, és van samsung, asus, sony meg apple. És ez a trend éppen jelenleg gyűrűzik be a mobilokhoz is, hónapról hónapra csak özönlik a kínai szemét a polcokra, mert itthon bizony megy a fillérb**ás, erre van kereslet, ezért is pl a HTC lassan teljesen kiveszik, jó ha van 2 fajta kirakva, jellemzően nyomott, első szállítású, 3szor leárazott értéken, a kínaiak meg csak úgy pörögnek...
a megbízhatóságról annyit, h de, bizony a samsung megbízhatóbb a kínaiaknál, kérdezz rá bármelyik áruház vevőszoliján, h aránylik az eladott samsung a többi eladott készülékhez és hogy aránylik a visszahozott kínai a többi visszahozott készülékhez. Emellett a samsung ha jól tudom szinte összes táblájára él egyrészt a 2év gari, sok kínainál ez 1, plusz a házhoz menős szolgáltatás, ésakkor ilyenekről, h tartozék-ellátottság nem is beszéltem.... bár én magam részéről hosszú évek óta amióta berobbant a tablet mánia, mai napig nem találtam helyet neki az életemben(ultrabook(win8.1) + 5collos okosteló(4.4.2 droid) mellett ), de attól még persze sokaknak biztos hasznos.Oké, persze, az ilyen ConCorde, meg hasonlók tényleg elbújhatnak a Samsung mellett, de azért egy Asus szerintem akárhogy nézzük, jobb választás.
a tablet kérdést én úgy oldottam meg, hogy egy Win8-asat vettem, ami gyakorlatilag egy netbook is egyben, így az is kilőve.

-
RaveForce
veterán
nem nem és nem.
egy normális nagy választékú üzletben, pl MediaMarkt, a tableteknél úgy néz ki h van millió féle kínai, jó 60%uk kapásból, és van samsung, asus, sony meg apple. És ez a trend éppen jelenleg gyűrűzik be a mobilokhoz is, hónapról hónapra csak özönlik a kínai szemét a polcokra, mert itthon bizony megy a fillérb**ás, erre van kereslet, ezért is pl a HTC lassan teljesen kiveszik, jó ha van 2 fajta kirakva, jellemzően nyomott, első szállítású, 3szor leárazott értéken, a kínaiak meg csak úgy pörögnek...
a megbízhatóságról annyit, h de, bizony a samsung megbízhatóbb a kínaiaknál, kérdezz rá bármelyik áruház vevőszoliján, h aránylik az eladott samsung a többi eladott készülékhez és hogy aránylik a visszahozott kínai a többi visszahozott készülékhez. Emellett a samsung ha jól tudom szinte összes táblájára él egyrészt a 2év gari, sok kínainál ez 1, plusz a házhoz menős szolgáltatás, ésakkor ilyenekről, h tartozék-ellátottság nem is beszéltem.... bár én magam részéről hosszú évek óta amióta berobbant a tablet mánia, mai napig nem találtam helyet neki az életemben(ultrabook(win8.1) + 5collos okosteló(4.4.2 droid) mellett ), de attól még persze sokaknak biztos hasznos. -
#65577472
törölt tag
-
iNfAntRy
senior tag
-
#65577472
törölt tag
Persze, ezzel egyetértek. Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy tudok e mondani olyan tabletet, ami nagyon-nagyon olcsó, csak néha emaileket olvasna rajta, meg facebookozna, és nem fontos a minőség, mondanám neki, hogy persze vegyél egy overmaxot vagy dps dream-et.
De ha utána rögtön hozzátenné, hogy azért az is számítana, hogy a kijelző szép legyen, ne menjen tönkre egyhamar a készülék stb., akkor inkább mondanék Samsungot vagy Lenovot (ha már olcsó kell)
Vagy vegyen használt 1. generációs Nexus 7-et

-
iNfAntRy
senior tag
Igen, csak pl. egy xTAB-S7 30%-al olcsóbban nyújtja ugyanazt a tudást, mint egy Galaxy Tab 3. Ha mindkettő 38k lenne, akkor megértem a dilemmát, de aki belépőszintű tabot akar venni a lehető legolcsóbban, akkor érdemes jobban körülnézni, nem bevállalni az első Samsungot, amivel összetalálkozik az ember.
Persze, ezzel egyetértek. Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy tudok e mondani olyan tabletet, ami nagyon-nagyon olcsó, csak néha emaileket olvasna rajta, meg facebookozna, és nem fontos a minőség, mondanám neki, hogy persze vegyél egy overmaxot vagy dps dream-et.
De ha utána rögtön hozzátenné, hogy azért az is számítana, hogy a kijelző szép legyen, ne menjen tönkre egyhamar a készülék stb., akkor inkább mondanék Samsungot vagy Lenovot (ha már olcsó kell)
-
#65577472
törölt tag
WayteQ?? Aminek ha erősebben megnyomod a kijelzőjét már invertálódnak a színek? A legtöbb készülékük lehúzta a mobilarena is. Mondjuk úgy, hogy ezek a kevésbé híres márkák lehet, hogy tudnak annyit, mint egy tab 3, de sokkal nagyobb az esélye, hogy hamarabb tönkre mennek.
Ez kb olyan, hogy 2 csoki nagyjából egy árban van, az egyik Milka, a másik valami kevésbé ismert, pl Schogotten, nyílván a Milkát választod. Ezért nincs akkora részesedése az Acernek vagy az Asusnak. Egy átlagember nem tudha mi az az Asus. Ha csak nem szereti bütykölni a gépét és látja hogy wow az alaplapom is ilyen. De egy Samsung mindenhol ott van és megbízhatóbb. Ezért veszi azt. Aki meg fémborítás meg mindenféle felesleges csicsa miatt vesz tabletet az meg is érdemli...Igen, csak pl. egy xTAB-S7 30%-al olcsóbban nyújtja ugyanazt a tudást, mint egy Galaxy Tab 3. Ha mindkettő 38k lenne, akkor megértem a dilemmát, de aki belépőszintű tabot akar venni a lehető legolcsóbban, akkor érdemes jobban körülnézni, nem bevállalni az első Samsungot, amivel összetalálkozik az ember.
-
iNfAntRy
senior tag
WayteQ?? Aminek ha erősebben megnyomod a kijelzőjét már invertálódnak a színek? A legtöbb készülékük lehúzta a mobilarena is. Mondjuk úgy, hogy ezek a kevésbé híres márkák lehet, hogy tudnak annyit, mint egy tab 3, de sokkal nagyobb az esélye, hogy hamarabb tönkre mennek.
Ez kb olyan, hogy 2 csoki nagyjából egy árban van, az egyik Milka, a másik valami kevésbé ismert, pl Schogotten, nyílván a Milkát választod. Ezért nincs akkora részesedése az Acernek vagy az Asusnak. Egy átlagember nem tudha mi az az Asus. Ha csak nem szereti bütykölni a gépét és látja hogy wow az alaplapom is ilyen. De egy Samsung mindenhol ott van és megbízhatóbb. Ezért veszi azt. Aki meg fémborítás meg mindenféle felesleges csicsa miatt vesz tabletet az meg is érdemli... -
alkatraz3000
őstag
En pl pár hónapja elgondolkoztam egy xiaomi hongmi 1s-en, de a beszerzés nehéz lett volna.
-
#65577472
törölt tag
A lenovot en is inkabb elismerem, mint egy tucat samsungot. Régóta a bizniszben vannak, es nem is gagyi cuccokkal. Csak a mobil részleg itt nem annyira ismert.
Ráadásul hamarosan érkezik a Xiaomi MI Pad, az majd alázni fog rendesen a középkategóriában. Csak a beszerzés lesz kicsit nehézkesebb, bár az EU webáruházukból nem lesz nagy kunszt a megrendelése ennek sem.
-
alkatraz3000
őstag
A lenovot en is inkabb elismerem, mint egy tucat samsungot. Régóta a bizniszben vannak, es nem is gagyi cuccokkal. Csak a mobil részleg itt nem annyira ismert.
-
#65577472
törölt tag
Alcatelt, Acert meg Lenovot azért ne hasonlítsuk Samsunghoz. Lehet hogy ugyanazt tudják, de egy külsős, aki nem igen ért hozzá, az inkább Samsungot vesz, mert azért az híresebb, meg szerintem megbízhatóbb, mint egy acer vagy alcatel.
Azért írtam, hogy mondjatok "Márkás". Nem mondom hogy azok kínai szarok ,de inkább ASUS-ra, Sony-ra gondoltam, ők vannak legközelebb a Samsunghoz. De tőlük nem tudok mondani ilyen árban tabletet. Szóval ne mondja senki hogy túlárazottak. A Note pro elismerem hogy nagyon drága, de annak nem is igen van konkurenciája.Ha egy Acer-t vagy Lenovo-t nem ismersz el igazi márkaként, arról nem tehetek. Még egy WayteQ tablet is leköröz pl. egy Galaxy Tab 3-at.
Ettől függetlenül nem túlárazottak, de alternatíva akad bőven. -
iNfAntRy
senior tag
Alcatelt, Acert meg Lenovot azért ne hasonlítsuk Samsunghoz. Lehet hogy ugyanazt tudják, de egy külsős, aki nem igen ért hozzá, az inkább Samsungot vesz, mert azért az híresebb, meg szerintem megbízhatóbb, mint egy acer vagy alcatel.
Azért írtam, hogy mondjatok "Márkás". Nem mondom hogy azok kínai szarok ,de inkább ASUS-ra, Sony-ra gondoltam, ők vannak legközelebb a Samsunghoz. De tőlük nem tudok mondani ilyen árban tabletet. Szóval ne mondja senki hogy túlárazottak. A Note pro elismerem hogy nagyon drága, de annak nem is igen van konkurenciája. -
#65577472
törölt tag
Hát apám, erre a hsz-re ne legyél büszke
ennyi hülyeséget egy mondatban: "kicsit prémium". Milyen a nagyon prémium? "Amit tud, azt nem tudja mindig tökéletesen". Szóval egyszer nem műkődik, másszor tökéletes? Vagy mondjuk egyszer megnyíilik, legközelebb nem? 
Túlárazott? Mondjál nekem Márkás tabletet 2 maggal ,1.2 GHZ-es procival, 1GB Rammal, 38000 Forintért.
Ilyen overmaxokat, meg kinai kacatokat felejts el, azokra jellemző amiket írtál.Lenovo IdeaTab A1000
Alcatel Tab 8 HD
Acer Iconia Tab B1-710
-
iNfAntRy
senior tag
Hát apám, erre a hsz-re ne legyél büszke
ennyi hülyeséget egy mondatban: "kicsit prémium". Milyen a nagyon prémium? "Amit tud, azt nem tudja mindig tökéletesen". Szóval egyszer nem műkődik, másszor tökéletes? Vagy mondjuk egyszer megnyíilik, legközelebb nem? 
Túlárazott? Mondjál nekem Márkás tabletet 2 maggal ,1.2 GHZ-es procival, 1GB Rammal, 38000 Forintért.
Ilyen overmaxokat, meg kinai kacatokat felejts el, azokra jellemző amiket írtál. -
#06658560
törölt tag
-
Touch-ko
őstag
-
daniel909
addikt
Vásárlási példaeset,: kedvesem tabletet akart venni. Irány a közeli nagy bolt, kipakolva minden, olcsó kínai, Apple, Samu, Asus, Sony, Amazon, stb. Beszélgetés témája mit szeretne, rendszer, méret szempontjából. IOS kizárva, W8 kizárva, Android kell. Ok, nézze végig a kínálatot, tapogassa meg, válasszon. Közben mondtam melyik miért jó. Javaslata, nekem legyen Sony, neki Samu tetszik, azt szeretne. Méret teszt alapján a 8" lett, Sim foglalattal. Csak utóbbihoz kellett eladó segítsége. Reklámot nem nézett, Samuból is valaszthatta volna a Pro termékeket, amik nekem is szimpatikusak.
tuti az amoled kijelző miatt válaszotta
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
észrevettem hogy azt a nők szépnek találják. "de szép képe van" -
Touch-ko
őstag
Lehet, de a Google megbizasabol! Viszont nem szemetelik tele minden baromsaggal, azon a `szuz` android van. Raadasul jobban ertenek az optimalizalashoz is, mint a Samsung.
Mellesleg a frissitesek is elobb jonnek, nem kell oket visszahivni, mert szetfagyasztja az eszkozoket. -
#06658560
törölt tag
Vásárlási példaeset,: kedvesem tabletet akart venni. Irány a közeli nagy bolt, kipakolva minden, olcsó kínai, Apple, Samu, Asus, Sony, Amazon, stb. Beszélgetés témája mit szeretne, rendszer, méret szempontjából. IOS kizárva, W8 kizárva, Android kell. Ok, nézze végig a kínálatot, tapogassa meg, válasszon. Közben mondtam melyik miért jó. Javaslata, nekem legyen Sony, neki Samu tetszik, azt szeretne. Méret teszt alapján a 8" lett, Sim foglalattal. Csak utóbbihoz kellett eladó segítsége. Reklámot nem nézett, Samuból is valaszthatta volna a Pro termékeket, amik nekem is szimpatikusak.
-
mackoapo11
aktív tag
Jó darabig nyúztam egy Tab 2 10.1-et.Megváltás volt,mikor lecseréltem egy LENOVO S6000-re.Mintha Trabantból ültem volna át egy Ferrariba.Soha többé csamcsung tablet!!!!
-
usbee
veterán
-
dombila
őstag
Ha tabletrol van szo, akkor nalam iPad. Probaltam a Samsung egyik Tabjat, de inkabb iOS.. A Sonynak van a Z tabletje, amit rovid ideig nyimkodtam, haverom megvette, neki tetszik, szerintem sem ronda, csak Android ne lenne rajta

Errol miert szuletett cikk amugy? A Samsung elarasztja kacatokkal a piacot, am a felso arkategoriaban nem nagyon akkora sikereket elerni, mint az alsobb szegmensekben.
Andoridos tabletekbol inkabb Nexus.. Nah az valoban jo!Andoridos tabletekbol inkabb Nexus.. Nah az valoban jo! - a Nexus 10-et a Samsung gyártja

-
Csapoati
nagyúr
En ha ranezek az iPad mini2-re es utana az iPad3-ra, nem latok tul nagy kulonbseget.. Vagyis pontositanek, a mindennapi felhasznalaskor (netezes, filmezes, youtube, zenehallgatas, jatek, mail) nem veszem eszre a kulonbseget. Bar ezen kar vitazni.
A kissebb vs nagyobb felbontasnal lehet egyertelmuen latni a kulonbseget, de van egy szint ahova szerintem felesleges menni.Mert az tablet, messzebbről nézed. A felbontási szintnél meg én is ugyanezt mondtam.

-
daniel909
addikt
En ha ranezek az iPad mini2-re es utana az iPad3-ra, nem latok tul nagy kulonbseget.. Vagyis pontositanek, a mindennapi felhasznalaskor (netezes, filmezes, youtube, zenehallgatas, jatek, mail) nem veszem eszre a kulonbseget. Bar ezen kar vitazni.
A kissebb vs nagyobb felbontasnal lehet egyertelmuen latni a kulonbseget, de van egy szint ahova szerintem felesleges menni.rossz a szemed
-
Fr0z3n
őstag
-
Touch-ko
őstag
Nem feltétlen. Az Alma és a Samsung stratégiája is működik, hisz szárnyal mindkét cég (tudom, a legutóbb negyedévben a Samu nem). Az egyik 4-5 modellel ér el hatalmas eladásokat, a másik 50-nel. Számít ez vajon, hogy hány féle termékük van? Szerintem nem, hisz senki nem azt tartja számon, hanem az eladásokat és főleg a profitot.
Kijelző téren egyetértek veled, annyi kitétellel, hogy 256 ppi-ről váltottam 326-ra és igenis látszódott a különbség. Lehet, hogy feljebb már nem, de mondjuk a HD felbontás szerintem max. 4,7"-ig menő, a fölött már a csúcsmodellekbe dukál az FHD. Feljebb szerintem nincs értelme menni egyelőre, csak 10"-os tableteknél. Az FHD simán elég a 7-8 collos tabokra is. De persze ez személyes vélemény, lehet, hogy másnak jobb/rosszabb a látása.En ha ranezek az iPad mini2-re es utana az iPad3-ra, nem latok tul nagy kulonbseget.. Vagyis pontositanek, a mindennapi felhasznalaskor (netezes, filmezes, youtube, zenehallgatas, jatek, mail) nem veszem eszre a kulonbseget. Bar ezen kar vitazni.
A kissebb vs nagyobb felbontasnal lehet egyertelmuen latni a kulonbseget, de van egy szint ahova szerintem felesleges menni. -
alkatraz3000
őstag
Nem feltétlen. Az Alma és a Samsung stratégiája is működik, hisz szárnyal mindkét cég (tudom, a legutóbb negyedévben a Samu nem). Az egyik 4-5 modellel ér el hatalmas eladásokat, a másik 50-nel. Számít ez vajon, hogy hány féle termékük van? Szerintem nem, hisz senki nem azt tartja számon, hanem az eladásokat és főleg a profitot.
Kijelző téren egyetértek veled, annyi kitétellel, hogy 256 ppi-ről váltottam 326-ra és igenis látszódott a különbség. Lehet, hogy feljebb már nem, de mondjuk a HD felbontás szerintem max. 4,7"-ig menő, a fölött már a csúcsmodellekbe dukál az FHD. Feljebb szerintem nincs értelme menni egyelőre, csak 10"-os tableteknél. Az FHD simán elég a 7-8 collos tabokra is. De persze ez személyes vélemény, lehet, hogy másnak jobb/rosszabb a látása.Na ha ott jo volt látni a ppi különbséget, akkor iPad Mini frissiteskor meg milyen durva volt a 2x-es ppi értek.
-
Csapoati
nagyúr
Azt nem mondtam, hogy azok rosszak, nekem is kb ennyi ppi-s a tabletem. Én a csúcsra, illetve az értelmes maximumra gondoltam. Nem lehet minden tablet FHD-s (még).
Főleg, hogy azokat azért távolabbról is nézzük. -
usbee
veterán
Nem feltétlen. Az Alma és a Samsung stratégiája is működik, hisz szárnyal mindkét cég (tudom, a legutóbb negyedévben a Samu nem). Az egyik 4-5 modellel ér el hatalmas eladásokat, a másik 50-nel. Számít ez vajon, hogy hány féle termékük van? Szerintem nem, hisz senki nem azt tartja számon, hanem az eladásokat és főleg a profitot.
Kijelző téren egyetértek veled, annyi kitétellel, hogy 256 ppi-ről váltottam 326-ra és igenis látszódott a különbség. Lehet, hogy feljebb már nem, de mondjuk a HD felbontás szerintem max. 4,7"-ig menő, a fölött már a csúcsmodellekbe dukál az FHD. Feljebb szerintem nincs értelme menni egyelőre, csak 10"-os tableteknél. Az FHD simán elég a 7-8 collos tabokra is. De persze ez személyes vélemény, lehet, hogy másnak jobb/rosszabb a látása.nekem a tabletemnek 8,1"-os kijelzője van, 1280*800 px felbontással. a kb. 190 PPI tökéletes nekem.

-
Csapoati
nagyúr
En a 326 vs 264 ppi kozott nem nagyon latok kulonbseget.. Az iPad Mini Retina es a normal meretu iPad-rol beszelek (retina kijelzos mindket modell)
Se netezeskor, se jatekoknal, filmnezesnel meg plane.
Szerintem van sokkal fontosabb (szinhuseg, kontraszt,stb) mint a felbontas.
Emlekezz a SGS2-3-ra, ahol te minden szint lattal csak valosaghueket nem... Ha jol tudom meg a SGS3-4mininel is igy volt.Szerintem felesleges a tul nagy felbontasu kijelzo, max az akksit szivja jobban. Telefonoknal ugyanez a helyzet, csak ott meg a meretnovekedes is ostobasag szerintem.. Itt a Samsung mar 3-12"-ig mindent gyart, minden col meretben, minden szinben.. Teljesen mas uzletpolitikat folytat mint pl Apple.. Utobbinal azert jobban at vannak gondolva a termekek.
Nem feltétlen. Az Alma és a Samsung stratégiája is működik, hisz szárnyal mindkét cég (tudom, a legutóbb negyedévben a Samu nem). Az egyik 4-5 modellel ér el hatalmas eladásokat, a másik 50-nel. Számít ez vajon, hogy hány féle termékük van? Szerintem nem, hisz senki nem azt tartja számon, hanem az eladásokat és főleg a profitot.
Kijelző téren egyetértek veled, annyi kitétellel, hogy 256 ppi-ről váltottam 326-ra és igenis látszódott a különbség. Lehet, hogy feljebb már nem, de mondjuk a HD felbontás szerintem max. 4,7"-ig menő, a fölött már a csúcsmodellekbe dukál az FHD. Feljebb szerintem nincs értelme menni egyelőre, csak 10"-os tableteknél. Az FHD simán elég a 7-8 collos tabokra is. De persze ez személyes vélemény, lehet, hogy másnak jobb/rosszabb a látása. -
daniel909
addikt
"Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom."
Ebben benne is van a lényeg.. legtöbben ez alapján választanak tabletet. Ha meg ebben az árban tudja, akkor minek is fizetne többet másért?
aki annyira setét h utána se néz megérdemli. persze van igazság amit mondasz sajnos. nagyon nyomul a samu az olyan embereknél akik egyátalán nem értenek hozzá illetve nem érdekli őket.
-
usbee
veterán
semmi.

Csak a Pro 3-at mutatták be, kissé ws teleshop-os beütéssel.bár vicces is lett volna, hogy miután magyaráz a tag, hogy a Pro mennyire jó, hogy 2-az-1-ben (tablet + notebook), és nem kell két holmit cipelni, utána előkapott volna egy tabletet, ami simán csak tablet.

-
azopi74
addikt
-
Touch-ko
őstag
Par hete az osszes nagy ceg negyedeves bevetelerol volt szo, kiveve az almas ceget.. Nemtudom mi alapjan dontik el, hogy mi a fontos, de nagyon sok mindenrol megfeletkeznek..
-
Touch-ko
őstag
Az airnek is "majdnem" 10 colon nagyobb a felbontása. A tablet Z is lehetett volna jobb.
En a 326 vs 264 ppi kozott nem nagyon latok kulonbseget.. Az iPad Mini Retina es a normal meretu iPad-rol beszelek (retina kijelzos mindket modell)
Se netezeskor, se jatekoknal, filmnezesnel meg plane.
Szerintem van sokkal fontosabb (szinhuseg, kontraszt,stb) mint a felbontas.
Emlekezz a SGS2-3-ra, ahol te minden szint lattal csak valosaghueket nem... Ha jol tudom meg a SGS3-4mininel is igy volt.Szerintem felesleges a tul nagy felbontasu kijelzo, max az akksit szivja jobban. Telefonoknal ugyanez a helyzet, csak ott meg a meretnovekedes is ostobasag szerintem.. Itt a Samsung mar 3-12"-ig mindent gyart, minden col meretben, minden szinben.. Teljesen mas uzletpolitikat folytat mint pl Apple.. Utobbinal azert jobban at vannak gondolva a termekek.
-
usbee
veterán
-
b.regius
tag
-
mazsi1911
aktív tag
Ha fegyvert tartanának a fejemhez, akkor se vennék almát. Ezzel sokan így vannak. Lehet itt fentebb a ppi-t nyomatni, vagy akár hogy mekkora szmút az egész. Akkor sem kéne, ha ingyen lenne (20k-s tré előfizu mellé
). Mielőtt lefikáztok, hogy tuti Samum van, szólok, hogy Asus vivotabbal rendelkezem. Droidra ott a teló, tabra teljesen feleslegesnek érzem ugyan azt a rendszert.Mindig jokat nevetek ezeken a "ingyen lenne sem kene" dumakon. Kb 13 evesen ha hasznaltam ezt a szofordulatot....
-
Krissz1983
aktív tag
A dolog nagyon egyszerű:
Elolvasod a hírt, majd továbblépsz.Nem kötelező olvasni a kommenteket.
Én pont a fordítottja vagyok.Ha szerepel a hírben a Samsung szó, akkor a cikket nem, csak a hozzászólásokat olvasom el.
Feldobja a napomat.
Igazad van ebben egyetértünk.
De.
Régebben azért volt jó olvasgatni a kommenteket mert tudtam tanulni a hozzászólásokból, ma inkább csak arra jövök rá hogy kit trendi útálni. -
b.regius
tag
-
b.regius
tag
Ezt nem értem
kifejtened mit akarsz mondani?Egy képet, "blutusszal" felrakott fotót megnézni ezen a kijelzőn.
Tudom, szubjektív a véleményem, de, hasonlítani csak úgy érdemes, ha egymás mellett vizsgáljuk a "táblákat".
És, sokaknak a kijelző adta élmény másodlagos. Ezért írtam a szubjektívitásról. -
usbee
veterán
-
#65577472
törölt tag
Nem vagyok elvakult Apple fan. Vannak jo megoldásai a samsungnak is, de rettentő sok igenytelensegre lettem figyelmes. Nem ítélem el az androidot sem, volt galaxy nexusom is, de az ios átláthatóbb es nem kivan átalakítást ( főzött ROM )
Ok, csak pixelsűrűséggel kár példálózni ebben a kategóriában. Az pedig, hogy a droid csak főzött rommal az igazi, már egy másik tévedés.
-
alkatraz3000
őstag
-
b.regius
tag
A 224 ppi(tablet z2) kijelzo elmarad az air-tol, a Mini retinatol végképp. Valóban egyiket sem próbáltam, egy gyengébb tab3-al szorakoztam, es az előző szériás Xperia-val.
SAMSUNG GOOGLE NEXUS 10. A kijelző.
-
AS
félisten
-
usbee
veterán
-
halkow
őstag
A 12" os táblát elfogadnam én is ,tökéletes lenne netezni, játszani vele
-
iNfAntRy
senior tag
ki vagy te, mod? mit parancsolgatsz nekem.
(#46) sz.balazs.95: latom nem erted. felvilagositalak. az applenek azert 1 designja van, mert evrol evre 1 telefont ad ki. igy nincs szuksege minden telefonhoz kiemelkedoen eltero designra. hisz minek. de aki evente 6000 ezer telefont gyart, es ugyan az a design az mar gaz szerintem. foleg, hogy mint a felso, mint az also, mint a kozepso kategoriaba 6000 alternativa van ugyan azzal az 1 designal. nah, igy donts.Szerintem te inkább ne vegyél Samsung terméket. Ajánlok inkább helyette helyesírási szabályzatot tartalmazó könyveket.
:-] -
Luck Dragon
támogató
ki vagy te, mod? mit parancsolgatsz nekem.
(#46) sz.balazs.95: latom nem erted. felvilagositalak. az applenek azert 1 designja van, mert evrol evre 1 telefont ad ki. igy nincs szuksege minden telefonhoz kiemelkedoen eltero designra. hisz minek. de aki evente 6000 ezer telefont gyart, es ugyan az a design az mar gaz szerintem. foleg, hogy mint a felso, mint az also, mint a kozepso kategoriaba 6000 alternativa van ugyan azzal az 1 designal. nah, igy donts.Abba belegondoltál hogy hihetetlen logikátlan hozzászólásaid semmi alapja sincs? Legalább néznéd meg előtte amit írsz. Egyáltalán hogy tudd egy ember ennyi badarságot össze írni...

-
usbee
veterán
"átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom."Majdnem. A valóságban ez így műkődik:
Bemegy átlaguser 2.0 a MédiaMárk-ba, megközelíti a tabletes részleget, és már ugrik is valamelyik lesben álló Sámsong pólós kolléga, és elkezdi ajánlgatni a portékát, mint kofa a piacon. Még tavaly karácsonykor a bécsi média márktba mentem oda célirányosan a Surface-es polchoz, (surface 2-ért mentem, nem csak bámészkodtam) és ott vártam egy eladóra, de még így is alig győztem a Samsung pólós embereket elhessegetni. Egy átlag-júzer 2.0 -nak viszont esélye sincs, hogy mást válasszon. Leszámítva, ha tudatosan iPad-ért megy, ugyanis átlag-júzer 2.0 másról úgysem hallott :-)
ez meg a másik verzió.

mondjuk az már önmagában sem túl bizalomgerjesztő, hogy a Samsungnak kb. akkora standja van a bolton belül, mint a többi gyártónak együttvéve.

-
azopi74
addikt
Nem egészen.
Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom.valahogy így működhet ez a valóságban. (amit egyébként tapasztaltam is -igaz, nem MM-ben - a leghatározottabban mondom az eladónak, hogy érdeklődnék, milyen Win8-as tabletek kaphatóak náluk, erre ő elkezdi mutogatni a középszar droidos Samsungokat...
no comment. Megköszöntem, és rövidúton megközelítettem a kijáratot... Szóval el tudom képzelni, ha valaki konkrét cél nélkül megy vásárolni...)*igazából bármit írhattam volna ide, egyik bolt sem különb a másiknál etekintetben.
"átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom."Majdnem. A valóságban ez így műkődik:
Bemegy átlaguser 2.0 a MédiaMárk-ba, megközelíti a tabletes részleget, és már ugrik is valamelyik lesben álló Sámsong pólós kolléga, és elkezdi ajánlgatni a portékát, mint kofa a piacon. Még tavaly karácsonykor a bécsi média márktba mentem oda célirányosan a Surface-es polchoz, (surface 2-ért mentem, nem csak bámészkodtam) és ott vártam egy eladóra, de még így is alig győztem a Samsung pólós embereket elhessegetni. Egy átlag-júzer 2.0 -nak viszont esélye sincs, hogy mást válasszon. Leszámítva, ha tudatosan iPad-ért megy, ugyanis átlag-júzer 2.0 másról úgysem hallott :-)
-
usbee
veterán
ki vagy te, mod? mit parancsolgatsz nekem.
(#46) sz.balazs.95: latom nem erted. felvilagositalak. az applenek azert 1 designja van, mert evrol evre 1 telefont ad ki. igy nincs szuksege minden telefonhoz kiemelkedoen eltero designra. hisz minek. de aki evente 6000 ezer telefont gyart, es ugyan az a design az mar gaz szerintem. foleg, hogy mint a felso, mint az also, mint a kozepso kategoriaba 6000 alternativa van ugyan azzal az 1 designal. nah, igy donts.és az végeredményben téged miért zavar?
meg úgy általában a felhasználót ezt hol érinti, hogy évente sokféle telefont csinálnak?
arról nem is beszélve, hogy ezek a modellek egyszerre egy helyen nem kaphatóak, mivel a különböző modellek különböző régióban kerülnek értékesítésre. -
alkatraz3000
őstag
Nem vagyok elvakult Apple fan. Vannak jo megoldásai a samsungnak is, de rettentő sok igenytelensegre lettem figyelmes. Nem ítélem el az androidot sem, volt galaxy nexusom is, de az ios átláthatóbb es nem kivan átalakítást ( főzött ROM )
-
Csapoati
nagyúr
ki vagy te, mod? mit parancsolgatsz nekem.
(#46) sz.balazs.95: latom nem erted. felvilagositalak. az applenek azert 1 designja van, mert evrol evre 1 telefont ad ki. igy nincs szuksege minden telefonhoz kiemelkedoen eltero designra. hisz minek. de aki evente 6000 ezer telefont gyart, es ugyan az a design az mar gaz szerintem. foleg, hogy mint a felso, mint az also, mint a kozepso kategoriaba 6000 alternativa van ugyan azzal az 1 designal. nah, igy donts.Jótanács volt, de látom terméketlen talajra hullt.
#46: Szerintem ne próbáld megérteni, én is 3 perce próbálom kibogozni.
De biztos mi is idióták vagyunk. 
-
papZoo
csendes tag
ki vagy te, mod? mit parancsolgatsz nekem.
(#46) sz.balazs.95: latom nem erted. felvilagositalak. az applenek azert 1 designja van, mert evrol evre 1 telefont ad ki. igy nincs szuksege minden telefonhoz kiemelkedoen eltero designra. hisz minek. de aki evente 6000 ezer telefont gyart, es ugyan az a design az mar gaz szerintem. foleg, hogy mint a felso, mint az also, mint a kozepso kategoriaba 6000 alternativa van ugyan azzal az 1 designal. nah, igy donts. -
usbee
veterán
sokkal de sokkal ferfiasabb mint a 6000 megkulonboztethetlen samsungs designos csillogos gagyi muanyag hatlapos telefon. amit csak kb ugy lehet megallapitani, hogy melyik modell van a kezedben ha megnezed a beallitasok , telefon infonal melyik modell az. nagyon gaz. ha 1 designra akarnak menni, nem gond. de akkor legyen 3-4 telefonjuk. mint az applenek. mert lehet az applet fujjolni, de nekik 1 telefonjuk van evrol evre igy ertheto h 1 designot kovetnek. de a samsung? 6000ezer telefonnal ugyan azt. aztan ha samsung 1 designos akkor mindenki noies telefont vesz ott vagy ferfiasat? mert h egy design az osszes. vagy unisex?
összegzés:
A Samsung nagyon szar, mert nőies
A Samsung nagyon szar, de mégsem azért, mert nőies, hanem mert ugyan olyan telefonokat gyárt.
Az Apple nem szar, sőt, tök jó, mert ugyanolyan telefonokat gyárt.f*ck the logic.

inkább ő szoljon rád, mint egy igazi moderátor.

-
Fr0z3n
őstag
sokkal de sokkal ferfiasabb mint a 6000 megkulonboztethetlen samsungs designos csillogos gagyi muanyag hatlapos telefon. amit csak kb ugy lehet megallapitani, hogy melyik modell van a kezedben ha megnezed a beallitasok , telefon infonal melyik modell az. nagyon gaz. ha 1 designra akarnak menni, nem gond. de akkor legyen 3-4 telefonjuk. mint az applenek. mert lehet az applet fujjolni, de nekik 1 telefonjuk van evrol evre igy ertheto h 1 designot kovetnek. de a samsung? 6000ezer telefonnal ugyan azt. aztan ha samsung 1 designos akkor mindenki noies telefont vesz ott vagy ferfiasat? mert h egy design az osszes. vagy unisex?
1.; nem személyeskedünk te retardált ovis
2.; tanulj meg írni értelmesen, összefüggésekkel
-
#65577472
törölt tag
Nem, de ha mar egy drága es fullos tabletek vásárolok, akkor elvárható lenne SZERINTEM, hogy legjobb legyen a zászlóshajóban. Volt sima Minim is, es akkor nem volt zavaró a gyenge felbontás, de most a Mini 2-vel megváltozott az álláspontom. A kijelzőt leszámítva nagyon jo kis gép, es sonyt előbb vásárolnék, mint Samsungot. Most egy s3-at nyuzok 1 napja, mert gariban van a 4s es ég es föld a különbség az iphone javára.
Meddő vita. Apple által a userek fejébe vert maszlaggal nem tudok mit kezdeni. Ha valakinek a FHD felbontás már nem elég, azt csak sajnálni tudom.
-
Csapoati
nagyúr
sokkal de sokkal ferfiasabb mint a 6000 megkulonboztethetlen samsungs designos csillogos gagyi muanyag hatlapos telefon. amit csak kb ugy lehet megallapitani, hogy melyik modell van a kezedben ha megnezed a beallitasok , telefon infonal melyik modell az. nagyon gaz. ha 1 designra akarnak menni, nem gond. de akkor legyen 3-4 telefonjuk. mint az applenek. mert lehet az applet fujjolni, de nekik 1 telefonjuk van evrol evre igy ertheto h 1 designot kovetnek. de a samsung? 6000ezer telefonnal ugyan azt. aztan ha samsung 1 designos akkor mindenki noies telefont vesz ott vagy ferfiasat? mert h egy design az osszes. vagy unisex?
szerk.: Bár már átszerkesztetted, szerintem villámgyorsan felejtsd el az idiótázást ezen a fórumon.
-
papZoo
csendes tag
sokkal de sokkal ferfiasabb mint a 6000 megkulonboztethetlen samsungs designos csillogos gagyi muanyag hatlapos telefon. amit csak kb ugy lehet megallapitani, hogy melyik modell van a kezedben ha megnezed a beallitasok , telefon infonal melyik modell az. nagyon gaz. ha 1 designra akarnak menni, nem gond. de akkor legyen 3-4 telefonjuk. mint az applenek. mert lehet az applet fujjolni, de nekik 1 telefonjuk van evrol evre igy ertheto h 1 designot kovetnek. de a samsung? 6000ezer telefonnal ugyan azt. aztan ha samsung 1 designos akkor mindenki noies telefont vesz ott vagy ferfiasat? mert h egy design az osszes. vagy unisex?
-
alkatraz3000
őstag
Nem, de ha mar egy drága es fullos tabletek vásárolok, akkor elvárható lenne SZERINTEM, hogy legjobb legyen a zászlóshajóban. Volt sima Minim is, es akkor nem volt zavaró a gyenge felbontás, de most a Mini 2-vel megváltozott az álláspontom. A kijelzőt leszámítva nagyon jo kis gép, es sonyt előbb vásárolnék, mint Samsungot. Most egy s3-at nyuzok 1 napja, mert gariban van a 4s es ég es föld a különbség az iphone javára.
-
usbee
veterán
-
Fr0z3n
őstag
Mert az xperia L aztán férfias. 4 női ismerősömnek is az van, 0 férfi ismerősnek. Tényleg, férfias.

sz.balazs.95: fehéret láttam csak náluk.
-
alkatraz3000
őstag
-
#65577472
törölt tag
Az airnek is "majdnem" 10 colon nagyobb a felbontása. A tablet Z is lehetett volna jobb.
224 ppi vs. 264 ppi Szerintem te sem gondolod komolyan, hogy ezen múlik a felhasználói élmény. Vicc...
-
usbee
veterán
-
Luck Dragon
támogató
-
Csapoati
nagyúr
Én meg azt nem tudom, hogy miért kapcsoltad be a Caps Lockot.
Amúgy ha a szögletes a férfias, akkor a legférfiasabb autó a kockalada. 
-
papZoo
csendes tag
EN NEM TUDOM MI OLYAN NEPSZERU EBBE A CSAMCSUNGBA DE SZERINTEM JOB BLENNE HA A SONY KERULNE ELOTGERTBE MERT OSKKAL DE SOKKAL FERFIASABB TELEFONAKAT CSINAL MINT EZ A CSAMCSUNGOS APPLE 3G 3GS KOPPINTRASOS DESIGN: REMELEM LEALDOZOBAN LESZ EZ A KOREAI dolog: MERT MAR NAGYON UNALMASSAK:
-
iNfAntRy
senior tag
továbbra is bírom az ilyen remek hozzászólásokat, hogy Samsungból azért adnak el annyit (legyen az bármilyen eszköz), mert hogy marketing meg reklámok meg ilyenek. Meg, hogy jó marketingel bármilyen szart el lehet adni...
És tényleg hmm. Múltkor én is mentem a piacon, akartam venni dinnyét, volt 2 nagyon szép érett, és 1 nagyon szar pocsék. Az eladó az egyetlen szar pocsékra mutatott, mondogatta hogy milyen jó, ezért jó ,meg azért jó és tényleg megvettem azt!
Hihetetlen! Így csinálja a Samsung is, valóban...

-
razorka777
veterán
Nem értelek titeket miért fáj az itt egyeseknek ha megjelenik egy hír a Samsungról?
Komolyan esik a itt fórumozók szellemi kapacitása.
Őszintén sajnálom mert évek óta feljárok ide olvasgatni de egyre kevésbé van kedvem az idióta hozzászólásokat olvasgatni.A dolog nagyon egyszerű:
Elolvasod a hírt, majd továbblépsz.Nem kötelező olvasni a kommenteket.
Én pont a fordítottja vagyok.Ha szerepel a hírben a Samsung szó, akkor a cikket nem, csak a hozzászólásokat olvasom el.
Feldobja a napomat.
-
alkatraz3000
őstag
Az airnek is "majdnem" 10 colon nagyobb a felbontása. A tablet Z is lehetett volna jobb.
-
#65577472
törölt tag
-
usbee
veterán
-
Adam_97
csendes tag
-
Csapoati
nagyúr
Teljesen igaz, nem is ez a lényeg, hanem hogy a Samu malmára hajtják a vizet.
Hol van ilyenkor a fair verseny?
Pont ez a fő ok, amiért utálom a Samsungot - a gusztustalan üzletpolitikájuk miatt.
Az Intel ugyanez pepitában.sgamez: ugyanezt megkapja az Asus-tól 50-ért. Minek is fizetne többet másért?
Igazából pénzzel lehet nyomulni. Az LG, a Sony és a többiek lemaradtak erről, pedig az androidos éra elején azért még nem volt ekkora Samu-túlsúly. Hiába jó valami, manapság ez kevés.
-
sgamez
tag
Nem egészen.
Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom.valahogy így működhet ez a valóságban. (amit egyébként tapasztaltam is -igaz, nem MM-ben - a leghatározottabban mondom az eladónak, hogy érdeklődnék, milyen Win8-as tabletek kaphatóak náluk, erre ő elkezdi mutogatni a középszar droidos Samsungokat...
no comment. Megköszöntem, és rövidúton megközelítettem a kijáratot... Szóval el tudom képzelni, ha valaki konkrét cél nélkül megy vásárolni...)*igazából bármit írhattam volna ide, egyik bolt sem különb a másiknál etekintetben.
"Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom."
Ebben benne is van a lényeg.. legtöbben ez alapján választanak tabletet. Ha meg ebben az árban tudja, akkor minek is fizetne többet másért?
-
usbee
veterán
A probléma valós, viszont azt is hozzá kell tenni, hogy nem verik át a vásárlót, mert filmezni/netezni egy Tab 3 7.0 is tökéletesen jó. Sőt, sok embernek abszolút felesleges a 80-100 ezres Ipad Mini, vagy a 150 ezres iPad/ Sony tabletek, mert úgyse használná ki és akkor minek fizessen dupla árat?. Aki meg poweruser, az jó eséllyel úgyis körbenéz vásárlás előtt. Én a 20 ezres fis-fos Auchan tableteket nem szeretem, mert azok többségével még a fenti két alapművelet is kín.
Teljesen igaz, nem is ez a lényeg, hanem hogy a Samu malmára hajtják a vizet.
Hol van ilyenkor a fair verseny?
Pont ez a fő ok, amiért utálom a Samsungot - a gusztustalan üzletpolitikájuk miatt.
Az Intel ugyanez pepitában.sgamez: ugyanezt megkapja az Asus-tól 50-ért. Minek is fizetne többet másért?
-
Csapoati
nagyúr
Nem egészen.
Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom.valahogy így működhet ez a valóságban. (amit egyébként tapasztaltam is -igaz, nem MM-ben - a leghatározottabban mondom az eladónak, hogy érdeklődnék, milyen Win8-as tabletek kaphatóak náluk, erre ő elkezdi mutogatni a középszar droidos Samsungokat...
no comment. Megköszöntem, és rövidúton megközelítettem a kijáratot... Szóval el tudom képzelni, ha valaki konkrét cél nélkül megy vásárolni...)*igazából bármit írhattam volna ide, egyik bolt sem különb a másiknál etekintetben.
A probléma valós, viszont azt is hozzá kell tenni, hogy nem verik át a vásárlót, mert filmezni/netezni egy Tab 3 7.0 is tökéletesen jó. Sőt, sok embernek abszolút felesleges a 80-100 ezres Ipad Mini, vagy a 150 ezres iPad/ Sony tabletek, mert úgyse használná ki és akkor minek fizessen dupla árat?. Aki meg poweruser, az jó eséllyel úgyis körbenéz vásárlás előtt. Én a 20 ezres fis-fos Auchan tableteket nem szeretem, mert azok többségével még a fenti két alapművelet is kín.
-
f(x)=exp(x)
őstag
Nem is csoda, tele van Samsung táblagépekkel a piac. Nem annyira mint telefon téren, de akkor is.

Azt kell mondanom, hogy nem is rosszak, bár a sima Tab 1-2-3 sorozat elég gyenge lett. Ezt félretéve a Note-ok nagyon jól sikerültek (egyéni vélemény), + még ott van a Tab Pro sorozat, ami brutál nagyot üt, az árát most hagyjuk, de tényleg odatették magukat.
Én amikor tabletet akartam venni, 4 márka gépével szemezgettem:
LG G Pad 8.3: minden jó benne, mindez 90 ezerért (nem bántam meg hogy ezt választottam).
Sony Xperia Tablet Z: nagyon jó hardver, brutál külső, viszont elég sok anyagbeli problémáról hallottam, ami kicsit eltántorított, a kijelzője nekem nagyon tetszett, egyáltalán nem láttam fakónak. Igazából az árával se voltam kibékülve teljesen. Ha kint van a Z2, lehet azt választom).
Ipad Mini (a régi, az új túl drága lett volna):jó appok, de nem bővíthető, nem rootolható...gyenge kijelző==>nem nekem való.
Asus nexus 7 II: támogatás, jó hardver <=> kicsi kijelző, touch hibák, nem ez jött be.
Bocsi az off-ért. -
usbee
veterán
Ezt én is tudom, viszont ha egyáltalán megnézegeti a boltban megtapizza a tabletet, akkor szerintem egy olyan átlagember is, mint például a szomszéd Gazsi bácsi is inkább az Apple vagy az ASUS tabletjével fog hazasétálni, mert az jobb anyaghasználatúbb, jobban néz ki, és jobb vétel minden tekintetben.
Nem egészen.
Példa:
átlaguser2.0 bemegy a MédiaMárk-ba*. Megkérdi az eladót, hogy ugyan javasoljon már neki valamilyen tabletet, mert ő ehhez nem ért, de szeretne valamivel híreket olvasni/filmezni lefekvés előtt, de a mobilja kicsi ehhez.
Semmi gond - mondja eladó1.0 - Itt a vadi új Galaxy Tab 8.0 - van benne Wi-Fi, SD bővítés - remekül lehet vele netezni, filmezni, és még csak nem is vészes az ára. - Jól hangzik, azt hiszem ezt választom.valahogy így működhet ez a valóságban. (amit egyébként tapasztaltam is -igaz, nem MM-ben - a leghatározottabban mondom az eladónak, hogy érdeklődnék, milyen Win8-as tabletek kaphatóak náluk, erre ő elkezdi mutogatni a középszar droidos Samsungokat...
no comment. Megköszöntem, és rövidúton megközelítettem a kijáratot... Szóval el tudom képzelni, ha valaki konkrét cél nélkül megy vásárolni...)*igazából bármit írhattam volna ide, egyik bolt sem különb a másiknál etekintetben.
-
Krissz1983
aktív tag
Nem értelek titeket miért fáj az itt egyeseknek ha megjelenik egy hír a Samsungról?
Komolyan esik a itt fórumozók szellemi kapacitása.
Őszintén sajnálom mert évek óta feljárok ide olvasgatni de egyre kevésbé van kedvem az idióta hozzászólásokat olvasgatni. -
C$abi
aktív tag
Ezt én is tudom, viszont ha egyáltalán megnézegeti a boltban megtapizza a tabletet, akkor szerintem egy olyan átlagember is, mint például a szomszéd Gazsi bácsi is inkább az Apple vagy az ASUS tabletjével fog hazasétálni, mert az jobb anyaghasználatúbb, jobban néz ki, és jobb vétel minden tekintetben.
-
Fr0z3n
őstag
Ha fegyvert tartanának a fejemhez, akkor se vennék almát. Ezzel sokan így vannak. Lehet itt fentebb a ppi-t nyomatni, vagy akár hogy mekkora szmút az egész. Akkor sem kéne, ha ingyen lenne (20k-s tré előfizu mellé
). Mielőtt lefikáztok, hogy tuti Samum van, szólok, hogy Asus vivotabbal rendelkezem. Droidra ott a teló, tabra teljesen feleslegesnek érzem ugyan azt a rendszert. -
Touch-ko
őstag
-
Grga_Pitic
aktív tag
Ha tablet, akkor Windows!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
usbee
veterán
-
C$abi
aktív tag
Nem tudom, hogy képesek az emberek Samsung táblagépet venni, amikor az ASUS és az Apple cuccai köröket vernek tudásban és ár-érték arányban és minőségben azokra a lakkozott olcsó műanyag óriásszappanokra.
-
Touch-ko
őstag
A 224 ppi(tablet z2) kijelzo elmarad az air-tol, a Mini retinatol végképp. Valóban egyiket sem próbáltam, egy gyengébb tab3-al szorakoztam, es az előző szériás Xperia-val.
Bocs de van itthon, Retina iPad es iPad Mini retina.. Szerintem ennel nagyobb felbontas felesleges. A Z tablet kijelzojevel semmi baj nincs. Nem ertem miert lenne elvaras egy 10"-os kijelzon a 4K felbontas?
-
Touch-ko
őstag
Ha tabletrol van szo, akkor nalam iPad. Probaltam a Samsung egyik Tabjat, de inkabb iOS.. A Sonynak van a Z tabletje, amit rovid ideig nyimkodtam, haverom megvette, neki tetszik, szerintem sem ronda, csak Android ne lenne rajta

Errol miert szuletett cikk amugy? A Samsung elarasztja kacatokkal a piacot, am a felso arkategoriaban nem nagyon akkora sikereket elerni, mint az alsobb szegmensekben.
Andoridos tabletekbol inkabb Nexus.. Nah az valoban jo! -
#65577472
törölt tag
A 224 ppi(tablet z2) kijelzo elmarad az air-tol, a Mini retinatol végképp. Valóban egyiket sem próbáltam, egy gyengébb tab3-al szorakoztam, es az előző szériás Xperia-val.
Ja értem. 10" FHD felbontás tényleg k@ki, nem is értem az embereket, hogy képesek ilyet venni...
-
alkatraz3000
őstag
A 224 ppi(tablet z2) kijelzo elmarad az air-tol, a Mini retinatol végképp. Valóban egyiket sem próbáltam, egy gyengébb tab3-al szorakoztam, es az előző szériás Xperia-val.
-
#65577472
törölt tag
Nálam csakis az iPad. Probalgattam a Samsung csodáit, de az csak azert van, hogy legyen mit tabletnek eladni. A másik érdekes a Sony tabletjei lennének, de a kijelző gyenge nagyon.
Akkor gondolom még nem volt a kezedben sem Note Pro, sem Tab Pro. A leírtak alapján Z2 Tablet pedig végképp nem...
-
RaveForce
veterán
-
Csapoati
nagyúr
-
Luck Dragon
támogató
Nálam csakis az iPad. Probalgattam a Samsung csodáit, de az csak azert van, hogy legyen mit tabletnek eladni. A másik érdekes a Sony tabletjei lennének, de a kijelző gyenge nagyon.
Ez természetesen ez felhasználástól és egyén függő.

-
mazsi1911
aktív tag
Mekkora hír! Tudjatok meg mi az igazi nagy hir? Hogy a Windows 8 is egyre nagyobb teret nyer. Ez is olyan, hogy csak mondom, hogy mondjak valamit. Ennyire nem tudtok kiszallni a samsung fényezéséből?
-
alkatraz3000
őstag
"Egyre népszerűbbek a Samsung táblagépei" Az lehet, de ha táblagépekről van szó, akkor nálam inkább Asus termékcsaládja kerül előtérbe.

Nálam csakis az iPad. Probalgattam a Samsung csodáit, de az csak azert van, hogy legyen mit tabletnek eladni. A másik érdekes a Sony tabletjei lennének, de a kijelző gyenge nagyon.
-
Luck Dragon
támogató
"Egyre népszerűbbek a Samsung táblagépei" Az lehet, de ha táblagépekről van szó, akkor nálam inkább Asus termékcsaládja kerül előtérbe.

-
adamssss
veterán
-
usbee
veterán
A Windows 8 esetében hogyan választják szét a tableteket és a PC-ket?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Parkside szerszám kibeszélő
- Milyen légkondit a lakásba?
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- További aktív témák...
- Szinte új Samsung Tab S10 Ultra 12/512Gb eladó
- iPad Pro 12,9 3. generáció Wi-Fi + Cellular 64GB Asztroszürke + Apple Pencil + Smart Keyboard
- AKCIÓ! Apple iPad Air 4th Gen. 256GB Wifi + Cellular tablet extrával garanciával hibátlan működéssel
- szinteÚJ! FEKETE Surface Pro 10 Intel Core Ultra 5 135U 16GB 512GB 1 év gar
- iPad mini (A17 Pro) 128 GB Wi-Fi - még 16 hó gyári garanciával eladó!
- Új Dell 14 Precision 3490 Ultra7 155H 16mag 32GB 1TB SSD Nvidia RTX 500 ADA 4GB Win11 Pro Garancia
- Huawei Y5 2019 / 2/16GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- Lenovo X395 Ryzen 5 pro 3500U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- VADIÚJ HP 17 Ryzen 5 7520U 16GB 512GB 5500Mhz 17" FHD 2026.11.12 gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




Istenem. És mivan ha ajánlanak neki??? Én ha akarok venni valamit AZT VESZEM. Ajánlhatnak nekem 1000 félét elküldöm a fenébe és megveszem amit akarok. Ha valaki NEM TUDJA mit akar, és Samsungot ajánlanak neki és megtetszik neki, akkor már szar a Samsung? Miért, vegyen ZTE-t vagy hasonlót ami fagyogat stb?

ennyi hülyeséget egy mondatban: "kicsit prémium". Milyen a nagyon prémium? "Amit tud, azt nem tudja mindig tökéletesen". Szóval egyszer nem műkődik, másszor tökéletes? Vagy mondjuk egyszer megnyíilik, legközelebb nem?
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)











