Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Baggins86 #68 üzenetére

    Nem a fanboyokal van baj hanem amikor megpróbálnak baromságokat megmagyarázni. Ez minden oldalra igaz!

    Mikor lesz vége ennek a notch baromságnak?
    Tudom mindenki az Apple ötletét másolja még ha nem is az elsők de még csak nem is a másodikak voltak ebben az őrületben ( fikázókat kérném hogy egy kicsit olvasgassanak a témában ).

    Mindenki azt vesz amit akar és amire pénze van DE azok az AlmaFanok akik a 3-400ezres almákat viszonyítják egy alsó vagy középkategóriás droidhoz nézzenek már magukba.

    Új vagyok még itt de sokat olvastam ami itt megy és úgy voltam vele hogy most már én is leírom amit gondolok.

    Sajnos kevés az érvelés és még kevesebb a szakmailag is értékelhető komment.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz tixem #70 üzenetére

    Na te aztán igazi fanatikus vagy és ez nem is lenne baj, ha nem írnál ekkora baromságokat.

    Miért is úszik a Huawei az Apple farvizén?
    Az Apple RÉGEN egy nagyszerű cég volt és igazi innovátor, DE ez már nem az a cég és ez sajnos az egész iparágnak rossz.

    Amióta világ a világ ha valaki kitalál valamit azt mások is hasznosítják és ez oda vissza megy.

    Írj le légy szíves 5 innovációt az Almáéknál!

    Minimum annyit másol az Apple mint mások.

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz doooo #74 üzenetére

    Igazad van. Biztos lesznek akik veszik mert igény biztos lesz/van rá.
    Csak azt nem értem hogy minek kellett elkaszálni az SE utódját. Nagyon vártam és úgy voltam vele hogy ha jön akkor be is nevezek egyre de így utólag nem bántam meg hogy megint droidos lettem. ( Pedig hogy reménykedtem abban hogy lesz valami 5" körüli minőségi mobil is amit egy kézbe is tudok használni, és szerintem ezzel még így volt pár millió felhasználó a világon )

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz joey04 #78 üzenetére

    Azért mert valamit átneveznek és továbbfejlesztenek még nem ők a kitalálói a dolognak...

    Telefonban lévő ujjlenyomatolvasó: Pantech GI100 2004-ben

    Kijelzőn lévő bevágás: Motorola Motofone F3 2006-ban, Sharp Aquos S2 és Essential Phone 2017-ben

    Nyomásérzékeny kijelző: Mate S

    Semmi baj azzal hogy a cégek egymást másolják és fejlesztik az ötleteket. Az a baj amikor ilyenek mint TE egyből keresztesháborút indítanak pedig jobb lenne ha kevésbés fellengzősen védenéd a szent almát.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz beyruth82 #93 üzenetére

    Ha az Apple volt akkor minden fényképezős mobil vagy színes kijelzős mobil egy klón, ha nem akkor pedig kurva nagy innováció.

    Az Apple a marketingben hatalmas, és ezt a tömegek és pár fórumtársunk meg is eszi.
    Nem akarom lefikázni a céget mert érthető amit csinálnak még ha ez nem is az én világom.

    Lelki szemei előtt már látom ahogy meg nem nevezett fórumtársunk dühödten elkezd velem trollkodni és lehordani mindennek. ( és még ha azt is megtudná hogy épp egy Huawei P20 Pro figyel a kezemben tuti vérszemet kapna szóval ezt halkan írom meg ne hallja :D ).

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Wesder #95 üzenetére

    Tényleg az volt és azért hogy ez elterjedt jár is a piros pont !

    Megint csak az a baj hogy a fanatikusok túlzásba viszik. Legyenek büszkék a kedvencükre, de nem kell egyből szenté avatni őket. Minden marhaságot meg lehet magyarázni és ezt a cégek és a fanatikusok meg is teszik.

    Minden cég mond nagyokat, lop, csal és hazudik legalábbis az ellentábor szerint.

    Nem tartom magam fanatikusnak mert viszonylag gyakran cserélek készüléket és még csak márka hű sem vagyok. Mindig mérlegelek hogy a piacon épp melyik termék felel meg az aktuális igényeimnek. Volt almás telefonom is nem is egy, LG, Samu, Sony, Honor, Huawei. Mindegyiknél azt néztem hogy mi az ami több pozitívumot hoz mint negatívumot. Pl amikor munkám miatt Mac gépeken dolgoztam itthon akkor volt értelme annak hogy a droidról áttérjek iPhone-ra. Amikor megszakadt a kapcsolatom az Apple ökoszisztémával akkor pedig úgy láttam hogy jobb nekem a droid. Maga a telefon jó volt és szerettem de nem istenítettem, mint ahogy más gyártókkal sem teszem azt. HA ki kéne emelnem 3 telefont amire min a mai napig szívesen gondolok és megint fognám a kezembe akkor az a iPhone 5S, LG G2 és az S7 Edge ( az i5S a fiókomban pihen azóta is, a G2-t sajnos motorozás közben elhagytam, az S7 Edge meg a párom használatában áll és nem is hajlandó lecserélni mert imádja ).

    96: Ahogy írtam marketingben nagyon erős az Apple. Nem érzed ebben az ellentmondást? Mármint abban hogy ha az Apple újra felfedezi a dolgokat akkor az nagyon rendben van de ha más teszi ezt akkor az meg már csak szimpla lopás. A kereket egyszer lehet feltalálni! Szerintem ezen az alapon azt is mondhatnánk hogy a droidos ipar lopta a notch-ot az Apple-től az apple meg lopta az OLED kijelzőt a droidos piactól.... Ugye mekkora baromság lenne?
    Az a bajom ezzel hogy az Apple az OLED-re való áttérést is úgy harangozta be mint ha ezzel olyan forradalmit alkotott volna hogy HŰHA!!!

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #99 üzenetére

    Szerintem van itt egy TÉNY amivel az emberek és a fórumozók 90%-a nincsen tisztában.
    Ha van egy technológia akkor azt nem lehet pár hét hónap alatt ellopni, átdolgozni és beépíteni egy termékbe.

    A technológiák 95%-ban mások által kifejlesztett szabadalmak. A gyártók max ezekből az egységekből raknak össze egy maguk által ideálisnak tartott koktélt. Erre jó példa az a gyártók döntő többsége és kiváló ellenpélda a Samsung aki tényleg nevezhető innovatívnak hisz alap technológiákat szállít és gyárt eszközöket. Az Apple is épp úgy a Samsung és más gyártók által fejlestett egységeket egyesíti némi átalakítás után.
    A mai mobil iparban ahol minden komponens mindenki számára elérhető nem csoda ha a végeredmény is nagyon hasonló lesz ( főleg ha a felhasználói igények is nagyon hasonlóak ).

    Egy készülék megtervezése és gyártásba küldése több hónapot vesz igénybe néha éveket ( főleg ha valami forradalmiról van szó ). Magyarán ha ma kiadják az iPhone XXX-et és 1-2 hónapon belül megjelenik egy Huawei P300 ami sokban hasonlít rá ( fordított is lehetne a példa ) akkor maximum párhuzamos fejlesztésről vagy azonos beszerzési alapokról beszélhetünk mert egyszerűen nem lenne idő rá hogy megjelenés után pillanatok alatt megtervezzenek, engedélyeztessenek, gyártásba és forgalomba helyezzenek egy "klónt".

    Az Apple ( mármint a régi ) abban volt zseniális hogy előre mert menni és megpróbálta kitalálni hogy mivel feszegetni még a határokat. A mostani Apple nem tesz mást mint a saját örökségét alapul véve követi a piaci trendeket. Gondolok itt a méretnövekedésre, számháborúkra és a széthúzódó termékportfóliókra.

    Az Apple abban tényleg zseniális volt és tetszett a filozófiájukban hogy egy év egy telefon de az nagyon odatették. Emiatt is volt olyan jó a készülékeik optimalizációja. Most hány készülékük is van? Előbb utóbb ez visszaüthet...

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Lalikiraly #105 üzenetére

    Pontosan mire is gondolsz?

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #108 üzenetére

    Olvasd vissza amit írtam...
    2004-ben jelent meg az első ujjlenyomat olvasós telefon.

    A notch-témában pedig az Apple volt a 3. a piacon zóta pedig mindenki elkezdett beállni a sorba...
    "mindenkinek az iPhone X külsejét sikerül kifejleszteni" Mit ittál???? Én is kérek.....

    Te mit raksz össze a piaci trendek alapján?
    -Minél kisebb káva
    -Adott felületen a legnagyobb kijelző

    Az Apple felült arra a vonatra amit éveken át fikázott ( OLED ) aztán amikor bevezették hirtelen hatalmas innovációt hajtottak végre vele.... ( nem érzed ezt mókásnak ).

    Ami a Notch témát illeti ( mint valami varázsszó hívja elő minden almafanatikus ) véssétek már abba a kemény fejetekbe hogy:
    1: Nem az Apple találta ki és vezette be a piacra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    2: Az Apple volt az első aki nagy tömegbe bevezette ez igaz és ezzel végzett egy jó kis piackutatást a többi gyártónak ez tény ( és ha jól emlékszem ez a megoldás mind a mai napig még a legkeményebb fanatikuskat is megosztja ).

    Az Apple is ugyanúgy átveszi mások ötleteit és ez így normális EZT FOGJÁTOK MÁR FEL!!! Így működik az iparág!!!

    Szerinted mindenki csak másolja az Applet? Hány olyan pontot hozzak fel amiben a droid előbb dobott piacra valamit? Kit érdekel ha lopnak egymástól amíg ezzel a felhasználó jár jól????

    Ami pedig nagyon fontos az nem jutott még eszedbe hogy a gyártók és fejlesztők egymás között adják veszik a szabadalmakat és termékeket????? És mindezt legálisan?

    Szerinted miért nem perelik egymást halálra? Szinte mindenki mindenkinek a beszállítója már!

    Ja egy kis trollkodás :) A kirin 970-előtt senki nem foglalkozott az AI-val ( ahány cég annyi elnevezés ) de most a csapból is az AI folyik és érdekes módon az A12 legnagyobb innovációja is a dedikált AI egység lett ( na akkor most is a hülye kínaiak lopták az ötletet ).

    #110: Szerintem az Sharp Aquos S2 volt az első de lehet hogy tévedek nagyon együtt jöttek így ott biztos nem koppintás hanem max párhuzamos fejlesztés lehetett...

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz noro79 #114 üzenetére

    Mert még nem készült el a marketinganyag amiben megmagyarázzák a dolgokat benne :DDD

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #116 üzenetére

    Szerintem akkor félreértettük egymást.
    Azt nem fikázásnak szántam hogy az Apple a marketing nagymestere és hogy fognak egy már a piacon lévő dolgot és azt továbbcsiszolják.

    DE azt is el kell fogadni ha mások vesznek át valamit és ők csiszolják tovább. ( Még ha az Apple-től is )

    A notch is egy ilyen dolog. Valaki kitalálta, az Apple behozta a köztudatba az iparág pedig integrálta. Valaki jobban valaki kevésbé... Viszont ez nem klónozás ahogy sokan vérengzve hangoztatják.

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz 7Heads Drago #118 üzenetére

    Valamiből élniük kell....
    Szegényeknek nincs elég profit a készülékeken és emiatt rá vannak szorulva a kiegészítőkre és tartozékokra mint bevételi forrásra.

    Az elöl hátul üveg csodákal is a tokgyártók kaszálnak a legjobban :DDD

    Az ilyen troll akciók tetsztenek és aki nem elvakult fanatikus az még az Apple oldalon is nevet a dolgon.
    A samusoknak poroltót, a huawei fanoknak meg AnTuTu előfizut lehetne osztogatni...

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz nobeige #120 üzenetére

    Nem csak a gyártókapacítást kell felhozni hisz 8gény esetén az meglehetett volna vagy ha nem is akkor megint a kommunikáció és a vérmes fanok. Az iX előtt mást sem lehetett hallani csak a fikázást hogy ők miért nem használnak OLED-et...

    Ami az NPU-t illeti ha egy kicsit utánnaolvasol és nem csak itt a magyar oldalakon akkor tudhatod hogy az Apple féle NPU még kanyarban nem volt csupán egy olyan segédegység volt és még most is az amit még az Apple sem mer nagyon hangoztatni pedig ők azok akik egyből mindent világmegválltó innovációként tálalnak.

    Ne érts félre én szurkolok nekik hisz ez versenyt teremtene.

    Jelenleg ott tartunk hogy már minden inteligens csak nem tud még semmit. Van ebben lehetőség de még nagyon távol vagyunk tőle és ez igaz a Huawei-re is meg a többi cégre is...

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Lalikiraly #129 üzenetére

    Sajnos ( de ezek szerint szerencsére ) az Y szériával nincsenek tapasztalataim. Nekem a P szériával semmi bajom pedig nem az első.
    Ha más szériánál ilyen gondok vannak az elég szégyenletes és caak azért mert jelenleg nekem is Huawei telóm van nem fogom őket védeni.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz HUTCHDB #140 üzenetére

    Hamarosan szerintem egyházat is alakítanak hisz az amerikában komoly adókedvezményeket kapnak ha így tesznek.

    A hívők már megvannak, a mondottakban pedig úgy hisznek hogy azt még a szalafisták is megirígyelhetnék.
    Amit a vezető mond az úgy van és mivel a weboldalukon is le van írva ezért azt dogmaként fogják fel...

    Ami itt és sok egyéb helyen folyik az már nem szakmai diskurzus, hanem egyenesen vallásháború. Aki rosszat mer mondani a szent cégről azt elevenen égetik meg az önjelölt inkvizítorok.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Wesder #142 üzenetére

    Na te is a pokolra fogsz kerülni hitetlen kutya! ;]

    Jönnek az inkvizítorok és éjszaka rád verik az ajtót!

    Az Zafírüveg és kész mert azt mondták! :R

    Ha pedig mégis megkarcolódna a csodaüveg akkor az pedig azért van mert a felhasználó a hülye mint ahogy ezt megszokhattuk már....

    ( Amúgy én nem emlékszem hogy az üveg ellenállósága a karcokra vonatkozna, lehet hogy a töréseknek áll ellen jobban, erről azért még várjunk meg pár tesztet de a kommunikáció megint nem egyértelmű ami több mint sajnálatos.... )

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz kovbandi82 #144 üzenetére

    Eddig a Samsung volt a sátán a szemetekben most elő vettétek a Huaweit?!?!?!?!

    A végén még azt is megmagyarázzátok hogy miért estetek le a 3. helyre a Huawei mögé....

    Amúgy mielőtt nekem támadsz hogy én is Huawei hívő vagyok inkább olvasd vissza amiket írok. ( Van hoawei telefonom, almás telefonom és még itt a samsungom is ).

    Nem veszed észre hogy ez ovis felfogás? "Meghúztam a haját de ő kezdte!"

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz kovbandi82 #146 üzenetére

    A "kisebbségi komplexusos" mondatodra reagáltam.

    Én is több platformot használok és ennek oka van.
    Szerintem is a Huawei és a többi gyártó is megérdemli a kritikát.

    A bajom azzal van amikor egy ferdítésre az a védekezés hogy " a másik is ezt csinálja! ". Ez szerintem álszent és botrányos hozzá állás, attól függetlenül, hogy ki és ki ellen teszi!

    Az aki így védekezik az a szememben nem áll meg sem itt sem pedig máshol!

    Minden gyártó hibázik hisz emberek tervezik az eszközöket és hozzák a döntéseket, ezzel nincs is semmi baj.

    A baj az amikor kiderül valami és ahelyett hogy elismernék a dolgot megmagyarázzák hogy az nem is úgy van.
    Ebből a szempontból pl a Samu Note 7 esete egy olyan dolog volt amivel a szememben nem csökkent a cég megítélése. Elismerték hogy gáz van és vissza is hívták a teljes szériát a vevőket meg kártalanították.

    Pedig milyen jól meg lehetett volna magyarázni hogy ez egy új szolgáltatás is és elsők a piacon, nekik van az első olyan telefonjuk amivel akár tüzet is tudsz gyújtani ha eltévednél a vadonban....

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz nobeige #148 üzenetére

    Na most jól megkaptam az inkvizíciótól!

    Tipikusan az az alak vagy akit az Apple megálmodott magának.
    Szakmai vitára nem vagy hajlandó de egyből le trollozol mindenkit aki nem ért veled egyet.

    Légy oly jó hozzánk mester akkor fejtsed ki nekünk tudatlanoknak, hogy az A11-ben található "Neurális chip" pontosan milyen funkciókat is lát el illetve hogy ezt hogy is teszi. ( mert hogy ezen a ponton kezdődött a mi kis szakmai vitánk ).

    Ami a bér kommentelést illeti, megmagyaráznád személyeskedés nélkül hogy ez pontosan hogy is jött? ( de ha lehet akkor értelmesen és érvekkel alátámasztva )

    u.i.: Példát vehetnél Szakiról! Érdekes módon ő normálisan meg tudja fogalmazni személyeskedés nélkül a mondandóját és igazat is tudok neki adni.

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz kovbandi82 #152 üzenetére

    Na ez aztán szakmailag megalapozott reakció volt.... De kezdjünk bele.....

    Először is a Samsung és a többi gyártó nem egy liga! A Samu mint cég egy hatalmas több területen is jelenlévő cég aki gyakorlatilag szinte mindent házon belül fejleszt és gyárt ezzel az ipar döntő többségét kiszolgálva ( keress olyan készüléket a piacon amiben nincsen a Samsunghoz köthető ( gyártás, fejlesztés, szabadalom ) részegység.

    Az Apple a marketing nagymestere ezt mindenki tudja és elismeri ( ez nem trollkodás ) és a régebbi időkben a bátorságáért elismerés is megilleti.

    Ami a többi általad semmibe nézett gyártót illeti...

    Szerinted csak klónozni tudnak és semmi mást nem tesznek....

    Kamerákban szerintem pont az általad fikázott Huawei piszkálta fel a piacot a próbálkozásaival ( van ami jól sikerült és van ami nem ) de az a lényeg hogy felkavarta az állóvizet egy kicsit.
    A többiek pedig megmutatták hogy lehet jó telefont olcsón is csinálni és ez el is hiszem hogy nem tetszik a nagyoknak hisz már nem kell 3-4-500ezreket fizetni egy nyamvadt telefonért hogy az használható legyen szinte mindenre, és ezzel csak mi felhasználók nyerhetünk.

    Azt mondod semmi innováció nincsen a kicsikben, Vivo Nex S, Xiaomi Mi Mix sorozat, Sharp Aquos S sorozat, és az Oppo baromi jó ár/érték arányú készülékei mind csak adtak az iparnak innovációt, lehetőségeket és alternatívákat. A sor nagyon hosszú lenne és ha kihagytam valamit akkor bocsi.
    Az Apple is sokad ad az iparnak de nem minden körülötte forog.

    Jönnek azok a bizonyos emberek hogy a kamera elrendezése meg hogy hátul ugyan az az elrendezés...
    Te hogyan helyeznél el egy vagy több kamerát praktikusan egy készüléken aminek a fotózás egy kiemelt képessége? A szenzorokat érdemes praktikus elhelyezését nem lehet túlvariálni.
    A Notch ez megosztó dolog amit nem az Apple kezdett és nem is ők fogják befejezni, ( ezek tények ) mint ahogy az is hogy ők voltak az elsők akik nagyobb mennyiségben a piacra dobták ( ázsiai belpiacos modelleknél már jóval megelőzték őket ).

    Ennek a kis novellának csak az a lényege hogy mi felhasználók inkább örülhetnénk annak hogy a cégek egymás ötleteit ellesve és fejlesztve fejlődik a piac és mi egyre olcsóbban egyre jobbat kaphatunk.

    A felhasználói felületre direkt nem tértem ki hisz ott a felhasználói szokások miatt természetes hogy egyre nagyobb lesz az átfedés a rendszerek között.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz nobeige #155 üzenetére

    Szerintem baromira elbeszéltünk egymás mellett!

    Ahogy írtam SENKI NEM FOGLALKOZOTT AZ AI-VEL!

    Az AI illetve az NPU egy eleve elbaszott megnevezés.

    Én arra gondoltam hogy adott egy eszköz/technológia ami már egy régebb óta létező dolog a piacon, aztán egy gyártó felkapja és onnantól kezdve mindenki azt kezdi el nyomni mindenhol mint hatalmas innovációt.

    Ebben az esetben a Huawei kezdte ezt el holott még ők sem tudják hogy pontosan mire is és hogyan lehetne használni, de most követi őket az egész ipar ebben. Ugye hogy te is felkaptad erre a fejedet!

    Pár napja vettünk egy új hűtőt és le is basztam a páromat hogy hogy lehetett ilyen ósdi hogy az új hűtőben nincsen Wi-Fi meg mesterséges intelligencia....

    Amúgy hidd el a Kirin 970 NPU-ját is épp annyira tartom mint bármelyik másik cég megoldását ( magyarán nem túl sokra ). Ezek nem többek mint céleszközök amik bizonyos számításokban tudnak segítséget nyújtani ( persze azt elhiszem hogy ezen feladatokban hatékonyabbak mint egy szoftveres megoldás ).

    Az irány adott de jelenleg az AI vagy hívja mindenki úgy ahogy akarja nevetségesen kezdetleges. Azért mert felismeri a telefonom hogy épp egy kutyát fényképezek még nem fogok vele beszélgetést folytatni aminek már lenne némi köze a mesterséges intelligenciához.

    Az ha pl arra lehetne használni ezeket a csodákat hogy pl magyarul adhassak ki utasításokat a készülékemnek ( hangvezérlés ) és ő intelligensen kombinálna egy fordítószoftvert ( mivel ő csak angolul tud ) és az asszisztenst, így áthidalva egy korlátot, akkor azt mondanám hogy kezdem látni az értelmét ( és még ez sem lenne egy olyan dolog amit egy szoftver ami nem is túl bonyolult ne tudna megoldani.

    Szóval így értettem a mondandómat.
    A Huawei elhintette az iparágban az AI-t mint innovációt ( még ha ez nem is más mint egy ismert technológia szépen való átcsomagolása ).
    Ugyan ezt tette az Apple is a Notch kapcsán ( ugyan az mint az NPU csak pepitában )
    Hosszú lenne a sor ha minden ilyet végigtárgyalnánk de a lényeget megpróbáltam megfogalmazni.

    A félreértéseket meg jobb kitárgyalni mint egyből "ledegradálni" a másikat.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #171 üzenetére

    Kb ebben az időben kezdett el a huawei is publikálni a témában csak akkor még nem mint NPU-ra hivatkoztak. Az akkori tevékenykedés inkább arra ment hogy a készülék az új algoritmusoknak hála ne lassuljon be hónapokkal később se illetve az alkalmazások rangsorolásába szólt bele a rendszer.

    ( ha emlékeim nem csalnak talán a Mate 9-nek voltak ezek a fő címszavai )

    A lényegen ez nem változtatott de marketingszövegként bevethető volt.

    Az elmúlt egy évben viszont szinte minden gyártónál megjelent az AI rizsa. Legutóbb ha jól emlékszem a Nokia ült fel az AI vonatra holott azok az egyébként nem rossz trükkök amiket bevetnek nem nevezhető "intelligenciának".

    Ezzel az erővel egy dinamikus Excel táblázatot is nevezhetünk "mesterséges intelligenciának" hiszen a változók függvényében változnak az eredmények ( itt annyit tesznek csak pluszban hogy ezt megspékelik statisztikai algoritmusokkal ).

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #173 üzenetére

    A hipe-ra értettem...

    A tévednék akkor az az elmúlt év gyümölcse és főleg a Kirin 970 megjelenéséhez köthető.
    Ha tévednék javíts ki.

    És pont arról van szó hogy előtte is létezett a dolog csak nem volt így felfújva...

    Ha félre érthető voltam akkor elnézést ( lehet nem fogalmaztam túl szerencsésen )

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #175 üzenetére

    Akkor légy oly jó hozzánk és tedd közkincsé tudásod a témával kapcsolatban....

    A Huawei Mate 10 Pró előtt miért nem volt ekkora felhajtás a témában?

    Ja hogy ha nem az Apple vezet be valamit a köztudatban akkor az már nincs is?

    Az elmúlt évben és főleg 6 hónapban minden kamera és telefon hirtelen "mesterséges intelligenciát növesztett".
    Nem történt áttörés és amit az egyik cég meglebegtetett mint hatalmas forradalmat az a másig egy szoftveres megoldással egyszerűbben megcsinált.

    Ezekhez a "trükkökhöz" nem feltétlenül kell célhardver ( persze azokon hatékonyabb a dolog ) mert még baromi kiforratlan a dolog.

    Ilyen az NPU de hogy a másik oldalt nézzük akkor ott is lehetne trollkodni de ebbe most bele sem kezdek.

    Az Apple vezette be a köztudatba Notch-ot így akkor őket utánozza az egész iparág?! ( még ha nem is ők voltak elsők a témában?! )

    Erre a kettősségre akartam kitérni és látom ezt nem érted. Nem akarlak azzal megbántani hogy nálad is működik a kettős mérce....

    Ha lenne itt erős Sharp vagy Essential Phone közösség akkor tőlük még talán el is lehetne fogadni hogy azzal vádolnak mindenkit hogy lopnak meg klónoznak de mivel nincsenek így az Apple sajátíthatja ki az elsőbbséget.

    Sajnálom hogy nem a mondandóm lényegét olvasod ki hanem a dogmát fújod....

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #177 üzenetére

    Na akkor fussunk neki még egyszer....

    Ahogy TE is elismered ezek a fejlesztések nem egyik napról a másikra történnek/történtek.
    A Huawei sem 3 nap alatt dobhatta össze a WC-s nénivel az NPU-t ha jól sejtem hanem minimum 1-2évet öltek bele.

    Szerintem SEHOL nem írtam hogy ők találták fel ezt az őrületet. Azt írtam hogy az átlag felhasználók tudatába ők illetve a marketingeseik ültették el ( mind a mai napig ha Huawei akkor az emberek többségének az AI és a sok kamera ugrik be ) ugyan ez van Apple fronton is ott a Notch-al azonosítják.

    A kettős mércéd még most is áll és nem érted amit írok.

    Ugyan nem az Apple volt aki kitalálta a Notch-ot de mivel ők csaptak komoly marketinget mögé így ha más is megcsinálja akkor az már nem hogy plágium hanem egyenesen klónozás ( kezdem azt érezni hogy nem volt még klón a kezedben vagy nem hallottál még róla hogy az mi is ).

    A huawei NPU-ja kb olyan mint az Apple Notch-a. Nem ők voltak a kitalálói és talán nem is az elsők voltak a piacon de mivel a piac nyitott volt rá így most már minden NPU és AI vezérelt lett természetesen Notch-al a kijelzőn.

    Ezzel szerintem nincs is baj mert így fejlődnek a termékek!

    Nem látod hogy ugyan az történik mindenhol?

    Nem Huawei fan vagyok csak felhoztam példaként.

    A te logikád szerint mindenki lop és nem csinálnak semmit.

    Ha egy telefonon van Notch akkor iPhone klón
    Ha nincsen és alul felül van egy kis káva akkor Samsung S8/9 klón
    Ha csak alul van káva akkor Xiaomi Mi Mix klón
    Ha rejtett szelfikamera van akkor az Vivo Nex S klón
    Ha több hátlapi kamera van akkor pedig Huawei klón?

    JA amúgy meg mindenki menjen a fenébe hogy klónozták az IBM Simon-t ami 1994-ben jelent meg mint az első érintőképernyős telefon....

    Reszkessenek a Jedik mert megkezdődött a klónok háborúja!!!

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Wesder #180 üzenetére

    És hol itt a gond?

    Ha nem tetszik valakinek akkor feldob egy másik launchert és kész, ez a droid szépsége...

    Nem azt a tényt vitatom hogy mindenki másol mindenkiről hanem az álszentséget nem szeretem.

    Leírom megint nem vagyok egy gyártóhoz sem fanatikusan hű, Azt fogom választani aki a piac legjobb megoldásait egyesíti magában és ezzel legjobban szolgálja ki az igényeimet.

    Nekem előnyösebb az előlapi ujjlenyomat olvasó mint hátul mókolni vele ( sokat van tartóban a telefon pl vezetés közben és ott az arcfelismerés és a hátsó szenzoros sem túl praktikus ).
    Mivel az éjszakában dolgozom így az esti fotózás fontos nekem.
    A Notch ha nem túl széles abszolút nem zavar
    Az üzemidő nekem nagyon is fontos mert van hogy intenzív használat mellett kell kibírnia több mint 24 órát
    Nem játszom a telefonon szóval a hardvert és azt hogy a PUBG hogy fut vagy a GTA a telefonon pont nem érdekel ( ha játszani akarok akkor arra ott a komoly gamer notim )
    Van céges és magán számom is szóval a dual sim sem egy hátrány nekem

    Na szóval körülnéztem és megkerestem azt a készüléket ami ezeknek az igényeimnek a lehető legkevesebb kompromisszummal megfelel és baromira nem érdekel hogy Huawei, Samsung, Apple vagy Kiskecei Mobiltelefongyártó manufaktúra szerepel rajta.

    Ennyit a fanatizmusról...

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz somogyib #182 üzenetére

    Az S9+ és a P20 Pro illetve a i7+/i8+ jutott a végső fordulóba mert ezekbe van nagyobb akku.
    A két iPhone az ár/érték miatt esett ki illetve jelenleg előnyösebb nekem a droid Az iPhone X az árazás miatt kapásból elvérzett.
    Az S9+ és a P20 Pro között főleg a P20 Pro jobb esti képe és a sík kijelző miatt a P20 Pro került ki nálam győztesen.

    Ez az Edge kijelző valamiért nem az én világom ha a mindennapi használatot nézzük, még az S7 Edge idejéből tudom hogy szinte képtelenség rá normális védőüveget tenni ( most a párom használja és már két telefon árát költöttük üvegfóliákra szóval már nem is próbálkozunk vele ).

    Sok hibát fel tudok hozni a P20 Proban ( Az AI fotózást ki is lőttem pár nap után ).
    Egy kicsit bánom a dolgot mert már nagyon jó árban van a Mate 10 Pro ami nem rég megkapta az éjszakai módját a P20 Pro-nak és mivel a kollégámnak Mate 10 Pro-ja van össze is tudtuk hasonlítani őket.
    Valamivel jobb a P20 Pro ebben a módban de nem annyival mint amennyivel magasabb a jelenlegi ára.

    Üzemidőre nem panaszkodhatok Nekem ki szokott jönni durva használatkor is a másfél nap de volt már hogy szabi alatt amikor nem használtam olyan sokat a 3 nap.

    Az ujjlenyomat olvasóban nagyon bejön a gesztusvezérlés ( így a virtuális megoldások semmit nem vesznek el a képernyőből ), a Notch nem túl nagy így bőven elfér minden értesítés kétoldalt ( ha nem lenne Notch akkor sem lenne több tartalom ott, ha meg videót nézek a telefonon akkor meg a 16:9-es képarányú videók miatt úgy sem lenne ott tartalom ).

    A felhasználói felületre bevallom már alig emlékszem mert egyből ment rá fel a Nova launcher amit minden droidos telefonomon használok elég rég óta. Sebességre kb semmi előrelépést nem érzek a Honor 9-hez képest ( Kirin 960 ).

    Összefoglalva egy kicsit bánom a döntésem de ez van, ha tudtam volna hogy a Mate 10 Pro is megkapja ezeket a funkciókat akkor az ár miatt biztos azt vettem volna.

    u.i.: Szelfiseknek abszolút nem ajánlom mert ilyen moslékot még nem láttam mint amit a Huawei csinál...
    Szerencsére csak próbálgattam a dolgot, nem vagyok szelfimaca de az az erőltetett szépítőmód valami extra hitvány amit hiába veszel le 0-ra akkor is gumiarcú izé-mizét csinál belőled ( bár lehet ennek is meg van a közönsége ).

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Giovan! #184 üzenetére

    Nem azt mondtam hogy nem volt hanem hogy nem érdekelt senkit komolyabban. Egy kicsit olvass utána hogy 2017 vége előtt hányszor szerepelt az "AI" vagy "MI" mint képesség.

    NEM a szaksajtót vagy a magunkféléket értem ezalatt akik jobban beleássák magukat a témába hanem az átlag embereket.

    Külön kéne választani a marketinget és a technológiát.

    Marketing oldalról már mesterséges intelligencia van a mobilokban amik mindent megoldanak helyetted úgy ahogy eddig nem is gondoltad volna hogy lehetséges.

    A valóság az hogy a "AI" vagy "MI" még a jelenlegi legnagyobb szuperszámítógépeknek is elérhetetlen nem hogy az okostelefonoknak.

    Maga az elnevezés viszont a Huawei ténykedése óta lett ismertebb ( és ezt nem dicséretnek szánom, mert megint egy hangzatos dolog amivel lehet hülyíteni a jó népet ).

    Azt a részét viszont nagyon nem értem a mondandódnak hogy "(amiről természetesen mindenki tudja, hogy a Sharpnak köszönhetjük)" a fanok szerint mégis minden telefon aminek Notch van a kijelzőjén iPhone klón.

    Na akkor hogy is van ez???

    A Sharp vagy Essential Phone megcsinálta a Notch-ot amit az Apple felhasznált, és amikor mások is így tettek akkor pedig jöttek a kritikák hogy mindenki másolja az Apple telefonokat.

    Valaki valamikor kitalálta hogy a gépi tanulást integrálja az okostelefonokba, ez ment szépen csendben ( szerintem szinte mindenki használta valamilyen szinten ( hardveres vagy szoftveres ) ) és a Huawei ezt az eddig nem kihasznált lehetőséget megragadva erre épített egy marketinghadjáratot. Innentől kezdve szépen lassan mindenki elkezdte elnevezni mindenféle hülyeségnek az eddig is létező és használt algoritmusokat és célhardvereket.

    Ennél már nem tudom hogy tudnám neked jobban leírni hogy mire gondoltam és gondolok, de kezd olyan érzésem lenni hogy nem is akarod ezt megérteni.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz dilajoska1 #188 üzenetére

    Az a vicc, hogy van aki még büszke is rá ha megkopasztják :R

    A Samsung egy megépített hajón keres kb annyit mint az Apple egy fél év alatt a telefonokon és akkor még csak egy üzletágat néztünk a hihetetlenül kiterjedt tevékenységi kőrből.

    Szinte minden eladott mobil után pénzt tesz zsebre a Samu a félvezetőgyártás, kijelzők és saját vagy megvásárolt szabadalmak miatt.

    Azzal fikázni egy céget hogy nem húzzák le eléggé a vásárlóit több mint szánalmas.

    Kezdek gyanakodni hogy fórumtársunk nem troll hanem csupán Apple részvényes :C

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Drp81 #189 üzenetére

    Na akkor most melyik kerék a kerekebb???

    Kb ugyan annyi köze van a Sharp Notch-nak az Apple Notch-hoz mint pl a Huawei Notc-nak az Apple Notch-hoz, vagy a Sharp Notch-nak a Huawei Notch-hoz....

    ( na ebbe már én is belekavarodtam a végére :D )

    Az elv ugyan az a megvalósítás mind a három esetben teljesen más!

    Sharp féle Notch:
    Lehető legnagyobb képernyőarány mellett helyezzük el a kamerát, a hangszórót rejtsük el.
    ( Ennél az elgondolásnál van a legkevesebb "elrabolt terület". Hátránya hogy a rejtett hangszóró nem képes olyan minőségre mint egy hagyományos és az egyéb szenzorok is hátrányba kerülnek az elhelyezésük miatt. )

    Apple féle Notch:
    Az Apple elgondolása szerint ha már Notch akkor pakoljunk bele mindent. Szenzorok, hangszóró, kamerák minden ide került. Ezzel már akkorára nőtt a bevágás hogy mellette két oldalt jelentősen kevesebb a hely és emiatt pl az értesítések is alig férnek el.

    Huawei féle Notch ( legalábbis a P20 szérián mert ha jók az infók akkor a Mate 20 már az Apple féle elgondolás felé mozdul el ):
    Ez egy köztes út a Sharp minimalista és az Apple Fullextrás Notcha között. Minimális szenzor, normál hangszóró, és egy kamera. Jelen van a Notch de még vállalható a mérete.

    Majd eldönti a piac hogy a három közül melyik marad meg vagy milyen arányban mert még a gyártók is csak kísérleteznek a dologgal. Felesleges azon vitázni hogy melyik elgondolás a legjobb mert mindenkinek más.
    Szerintem inkább a Samu vagy a Mi Mix útja a jövő de ezt még nem tudhatjuk.

    Ami a Sirit illeti azt ne hozzuk ide mert az egy Online, felhőben futó rendszer. Ha a Siri offline futna a készüléken a dedikált NPU vagy hívd ahogy akarod egységen akkor oké lenne ( és valahol ez lenne a cél de még nagyon messze vagyunk ettől).

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz janeszgol #193 üzenetére

    "Ja és a világ legértékesebb cége."
    Pontosítanám Tech cége....

    Azért az elgondolkodtató hogy még az elemzők is komoly tényezőként számolnak a fanatikusokkal amikor az eladásokkal és a profittal matekoznak. Nem akarom megbántani az ép eszű felhasználókat az Apple oldalon mert sok van ott is de van egy réteg aki ha Tim Cook beleszarna egy cipősdobozba, rátenne egy Apple logót és a marketingesek írnának pár hangzatos sort pár diával akkor napokat ülnének a Store előtt...

    B@sszus ezek még abból is pénzt csináltak hogy a felhasználóikat egy rakás virtuális pislogó szarrá változtatták :C és mind ezt úgy hogy a vigyorgó hülyegyerekek erre még büszkék is voltak "nézd máá új a telóm, mekkora szar tudok lenni és még kacsintok is ám!"

    Vegyed, vigyed ha neked ez kell! Nekem nem ez a szempont, ha megint letesz valami olyat az Apple az asztalra amire azt mondom hogy nekem való és nem a piaci értéke többszöröséért akkor mg fogom venni. Nem utálom céget, de pár fanatikustól falnak tudok menni. Tim Cook meg hülye lenne nem kihasználni ha ilyen követői vannak.

    Ezt imádom amúgy amikor a nem tetsző tényeket csak hablatynak nevezi valaki. Azt hittem hogy ez egy valamelyest szakmai oldal és fórum ahol a tényekről, elgondolásokról kellene beszélgetni és vitázni nem pedig fanatikusokkal vallásháborút vívni.

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz kovbandi82 #196 üzenetére

    "Tehát attól hogy a Ford több autót ad el világszerte, mint a Bentley, nem biztos a Ford a jobb"
    Attól függ hogy miben? Villogni jobb a Bentley, mindennapi használatra egy átlag embernek viszont a Ford a jobb, versenyezni vagy szántani a mezőn meg kb egyik sem.....

    Az Apple azért nem a Bentley kategória, aki még emlékszik arra a névre hogy Vertu azt tudja hogy ezt mire értem és miért hozom fel....

    Amikor az eladásokat nézzük vegyük figyelembe hogy iOS-en az Apple max saját magával versenyzik, droidon pedig a piac feloszlik millió gyártó és millió ársáv között...

    Ha az Apple is árulna belépőszintű vagy középkategóriás ( NEM az XR a 300-as árával NEM az! ) akkor azoknak akik kötődnek az iOS-hez biztos hogy egy jelentős százaléka nem a méregdrága csúcsot venné.

    Amúgy meg ami az iPhone X-et illeti azért csak nem szárnyal, szárnyalt úgy ahogy kellene mert nem is emlékszem rá hogy egy év után kivezetné a csúcs készülékét az Apple. Már a megjelenés után nem sokkal jöttek a pletykák hogy a tervezett mennyiség felét gyártják csak le...

    A droidos oldalon nem az iPhone X miatt irigykedett sok ember az almásokra hanem az SE miatt! Ha lenne a droid oldalon is egy olyasmi telefon mint a megboldogult iPhone SE akkor milliók rohannának megvenni.

    [ Szerkesztve ]

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz Juhaszatti #205 üzenetére

    Pontosan :R

    Lehet hogy ha nem lenne ez a verseny androidon akkor ott is elszabadulna a pokol. A verseny szerintem mindíg a végfelhasználónak jó, ezért is jó a piacnak hogy az van külső konkurencia is. Előbb utóbb megkapjuk mindkét oldal előnyeit a verseny miatt ( és néha a zsákutcák is közösek )

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

  • Stabi83

    senior tag

    válasz joey04 #211 üzenetére

    Ne vedd személyeskedésnek de mivel itt nagyon osztod a tudást mindenki felé és tényként mondasz olyan dolgokat amik minimum vitathatóak szeretném tudni hogy honnan ez a fene nagy tudásod?
    Van esetleg közvetlen tapasztalatod is vagy csupán a fórumok és cikkek olvasgatása és a marketing dogmák bemagolásából áll?

    Ilyen vehemenciát látva biztos vagyok benne hogy ezeket a megoldásokat illetve platformokat napi szinten közvetlen tapasztalatból is ismered. Napi szinten találkozol velük és munkád része hogy ezekről tájékozódj.

    Az a bajom veled hogy minden olyan dolgot ami neked nem tetszik személyes támadásnak veszel és fellengzősen reagálsz.

    Szakmai vitákba benne vagyok, ha tévedek elismerem, de ideológiai veszekedéseknek nem látom értelmét.

    Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Új hozzászólás Aktív témák