Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pulsar #23300 üzenetére

    Nálad akkor a raspbian van telepítve, és arra van feltéve egy python futtató környezet? Hasonlóan mint (#23297) cinemazealot példája java-val?

    Egyébként, a kiolvasás hogy történik? Van a pythonnak hozzá parancskönyvtára (vagy minek nevezem), tehát a megfelelő parancs megfelelően kiadva és megadva a bemenet, simán ki tudja olvasni bármelyik GPIO lábat?

    Jól néz ki ezeken a képeken az eredmény. Az rrd-t viszont nem tudom micsoda.

    (#23302) cinemazealot :

    Kezdem érteni, de javíts ki kérlek ha tévedek. Szóval, ha raspbian-ra rárakok egy futtató környezetet, akkor le tudja fordítani az adott nyelven írt programot a Pi. (Ilyet sosem csináltam még, fejlesztői környezet nélküli kód futtatás, főleg nem linux alapú rendszeren. Eddig mindig az volt hogy windows és akkor valamiben kódoltunk, pl. netbeans. Ja és windows-on nevelkedtem. Szóval lehet kérdezek olyanokat hogy mások néznek nagyokat, hogy hogy nem tudom.)
    Netbeans-re azért gondoltam, mert egyrészt ez úgy látom van raspbian-ra, másrészt hogy magán a Pi-n amit megírok, futtatom és egyböl látom mi az eredmény, működik, nem működik, kiolvassa-e az adatokat (majd ki lennének gyűjtve, de első körben monitorozni csak kiíratnám a képernyőre a beolvasott értékeket) az lett-e az eredmény amit akartam. Ha gépen írom meg minden kicsi apró változtatás miatt újra és újra másolhatom át a Pi-re. Na most, netbeans miatt kellene nekem a GIU és a VNC is, ahogy fentebb írtam. Szóval lenne egy próba ezzel, ha nem bírja akkor szerzek még egy monitort (egeret és bill.-t vettem még egyet mert már nem bírtam idegileg az átdugdosást :D ), és akkor nem lesz terhelve a VNC-vel.

    Nem lesz üzleti cél.

    A leírást köszönöm, már ebböl is sokat tanultam. :R

    (#23303) s_e_n_k_i:

    Köszönöm, kipróbálom. :R

    Mindenkihez:
    Milyen nyelven szokás Pi-re kódot írni az említett pythonon kívül?

    Igazából még mindig nem tudom hogyan induljak el. Java volt a terv. Mi legyen? Meg tudom java-val oldani amit szeretnék? Nem akarok rosszul dönteni, hogy úgy járjak, menet közben derül ki hogy ezt és ezt ezzel nem lehet megoldani és kezdhetem elölről.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák