Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!
    Remélem tudtok segíteni.
    Volna ez a kód részlet:
    <?php function imageResize($width, $height, $target) {
    if ($width > $height) { $percentage = ($target / $width); } else { $percentage = ($target / $height); }
    $width = round($width * $percentage); $height = round($height * $percentage);
    return "width=\"$width\" height=\"$height\""; }
    ?>

    A 2. sorra (8.) az oldalon a következő hibaüzenetet kapom, miközben a kép normálisan megjelenik:
    Warning: Division by zero in /chroot/home/masszork/masszorkereso.hu/html/indexcloseup.php on line 8

    Mi lehet a gond?

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz Speeedfire #7291 üzenetére

    Köszi ez nem jött be, de mobal rávilágított a hibára, így már hibátlan:
    <?php function imageResize($width, $height, $target) {
    if ($width > $height && $width > 0 && $height > 0) {
    $percentage = ($target / $width);
    }
    else if ($height > $width && $width > 0 && $height > 0) {
    $percentage = ($target / $height);
    }
    $width = round($width * $percentage);
    $height = round($height * $percentage);
    return "width=\"$width\" height=\"$height\"";
    }
    ?>

    :R

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!
    Lenne egy megoldandó problémám, alap szinten kezelem a dolgokat, a feladat az lenne, hogy egy adatbázisból szeretnék html formon megjelölt tulajdonságok szerint szűrni. Az odáig rendben van, hogy 1-1 tulajdonsággal hogy megy, de egyszerűen képtelen vagyok rájönni, hogy lehetne több tulajdonság szerint.
    Addig meg van a form , hogy (részlet) <SELECT name="tema[]" multiple="multiple" MULTIPLE SIZE=24>
    <OPTION VALUE="ertek1">Név1
    <OPTION VALUE="ertek2">Név2
    .
    .
    .

    Majd ezt a következővel beírom egy változóba $talalat= $_REQUEST["tema"];
    De innen elakadok. Ebből több tulajdonság esetén vagy lesz egy "array" vagy ha a "foreach"-el kiíratom akkor ugyan lesz egy hosszú, egybefüggő szavas változóm, amire nem tudom milyen lekérdezést írjak, hogy a tábla értékeinek megfelelően csak azokat a sorokat írja ki, amikre a megjelölt értékek érvényesek.
    Egyetlen választható tulajdonság esetén a következőt használtam, de ez ebben az esetben nem megfelelő: $sqlQuery = ("SELECT * FROM secure_xy WHERE erdekeltseg LIKE ('$talalat')
    Remélem érthető, ha nem elnézést kérek, de nem akartam az egész kódot bemásolni.

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz vakondka #9555 üzenetére

    Remek, nagyon köszönöm! :R

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!
    RSSből szeretnék mysql adatbázisba tenni adatokat. Addig meg vagyok, hogy berak 1-1 adatot, de pl. a <category> mező több külön sorból áll és csak az elsőt hajlandó az adatbázisba helyezni. Tehát hogyan tudnám a több sorból álló category mező minden egyes sorát berakni?
    Köszi!

    $rss_title = $RSS_DOC->channel->title;
    $rss_link = $RSS_DOC->channel->link;
    $rss_category = $RSS_DOC->channel->category;
    $rss_copyright = $RSS_DOC->channel->copyright;
    $rss_date = $RSS_DOC->channel->pubDate;



    foreach($RSS_DOC->channel->item as $RSSitem)
    {

    $item_id = md5($RSSitem->title);
    $fetch_date = date("Y-m-j G:i:s");
    $item_title = $RSSitem->title;
    $item_date = date("Y-m-j G:i:s", strtotime($RSSitem->pubDate));
    $item_url = $RSSitem->link;
    $item_category = $RSSitem->category;


    echo "Processing item '" , $item_id , "' on " , $fetch_date , "<br/>";
    echo $item_title, " - ";
    echo $item_date, "<br/>";
    echo $item_url, "<br/>";



    if(mysql_num_rows($item_exists)<1)
    {
    echo "<font color=green>Inserting new item..</font><br/>";
    $item_insert_sql = "INSERT INTO rssingest(item_id, feed_url, item_title, item_date, item_url, item_terulet, fetch_date) VALUES ('" . $item_id . "', '" . $feed_url . "', '" . $item_title . "', '" . $item_date . "', '" . $item_url . "', '" . $item_category . "', '" . $fetch_date . "')";
    $insert_item = mysql_query($item_insert_sql, $db);

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #10036 üzenetére

    Ez a teljes kód:
    <?php
    header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");

    $db_hostname="xyx";
    $db_username="xyx";
    $db_password="xyx";


    if(isset($_GET['feed_url']))
    {
    $feed_url = $_GET['feed_url'];
    }
    else
    {
    die("Need to pass the (consistent) 'feed url'");
    }



    try
    {


    $db = mysql_connect($db_hostname,$db_username,$db_password);
    mysql_query("SET character_set_results = 'utf8', character_set_client = 'utf8', character_set_connection = 'utf8', character_set_database = 'utf8', character_set_server = 'utf8'");
    if (!$db)
    {
    die("Could not connect: " . mysql_error());
    }
    mysql_select_db("xyx", $db);

    echo "Starting to work with feed URL '" . $feed_url . "'";



    libxml_use_internal_errors(true);
    $RSS_DOC = simpleXML_load_file($feed_url);
    if (!$RSS_DOC) {
    echo "Failed loading XML\n";
    foreach(libxml_get_errors() as $error) {
    echo "\t", $error->message;
    }
    }



    $rss_title = $RSS_DOC->channel->title;
    $rss_link = $RSS_DOC->channel->link;
    $rss_category = $RSS_DOC->channel->category;
    $rss_description = $RSS_DOC->channel->description;
    $rss_date = $RSS_DOC->channel->pubDate;


    foreach($RSS_DOC->channel->item as $RSSitem)
    {

    $item_id = md5($RSSitem->title);
    $fetch_date = date("Y-m-j G:i:s");
    $item_title = $RSSitem->title;
    $item_date = date("Y-m-j G:i:s", strtotime($RSSitem->pubDate));
    $item_url = $RSSitem->link;
    $item_category = $RSSitem->category;
    $item_description = $RSSitem->description;


    echo "Processing item '" , $item_id , "' on " , $fetch_date , "<br/>";
    echo $item_title, " - ";
    echo $item_date, "<br/>";
    echo $item_url, "<br/>";


    $item_exists_sql = "SELECT item_id FROM rssingest where item_id = '" . $item_id . "'";
    $item_exists = mysql_query($item_exists_sql, $db);
    if(mysql_num_rows($item_exists)<1)
    {
    echo "<font color=green>Inserting new item..</font><br/>";
    $item_insert_sql = "INSERT INTO rssingest(item_id, feed_url, item_content, item_title, item_date, item_url, item_tema, fetch_date) VALUES ('" . $item_id . "', '" . $feed_url . "', '" . $item_description . "', '" . $item_title . "', '" . $item_date . "', '" . $item_url . "', '" . $item_category . "', '" . $fetch_date . "')";
    $insert_item = mysql_query($item_insert_sql, $db);
    }
    else
    {
    echo "<font color=blue>Frissítés</font><br/>";
    $item_insert_sql = "UPDATE rssingest SET item_tema = ('" . $item_category . "') WHERE item_id = '" . $item_id . "'";
    $insert_item = mysql_query($item_insert_sql, $db);
    }

    echo "<br/>";
    }

    } catch (Exception $e)
    {
    echo 'Caught exception: ', $e->getMessage(), "\n";
    }
    ?>

    És szeretném ha pl. ebből az RSS részletből nem csak az 1. <category> mező kerülne az adatbázisba:
    <item>
    <link>
    http://www.pafi.hu/_pafi/palyazat.nsf/ervdocidweburlap/490FAC2B35FC9E0EC1257A0F0038DC43
    </link>
    <title>
    <![CDATA[
    Milyen kérdést intéznék a miniszterekhez, ha képviselő lennék?
    ]]>
    </title>
    <description>
    <![CDATA[
    A kíirók pályázatot hirdetnek gyermekintézmények számára a Gyermekek Világnapja alkalmából.
    ]]>
    </description>
    <category>gyermek, ifjúság</category>
    <category>közművelődés</category>
    <category>művészet</category>
    <category>szociális</category>
    <pubDate>Sun, 03 Jun 2012 23:51:34</pubDate>
    </item>

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #10039 üzenetére

    Köszi, jó lesz azonos sorba is.

    Amit írtál kódot azt hova kéne tennem? Mert próbáltam, de ugyanúgy mintha csak 1 kategória sorral foglalkozna.

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #10041 üzenetére

    Köszi, de így csak felveszi minden egyes <item>-ből az 1. <category> sort és hozzáírja a változóhoz, nekem pedig az kéne, hogy minden <item>-ből kivegye az összes <category> sort és azokat tegye egy változóba.

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #10049 üzenetére

    Így már hibátlan, nagyon köszönöm! :R

    Egyébként jó helyre tettem csak amit ezelőtt írtál abból kimaradt egy rész :)
    $RSSitem->

    [ Szerkesztve ]

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Na még egy aztán csendben maradok. :B

    Van ez a kódrészlet ami hibátlanul működik:
    $sql_end = " ('" . implode("','", $talalat) . "')" ;

    sql = "SELECT * FROM secure_xy WHERE erdekeltseg IN ".$sql_end;

    Viszont azt szeretném, ha ez működne valahogy:
    $sql_end = " ('" . implode("', '", $talalat) . "')" ;
    $sql_end2 = " ('" . implode("', '", $talalat2) . "')" ;
    $sql_end3 = " ('" . implode("', '", $talalat3) . "')" ;

    sql = "SELECT * FROM secure_xy WHERE erdekeltseg IN ".$sql_end;
    AND erdekeltseg2 IN $sql_end2 AND erdekeltseg3 IN $sql_and3

    Egyszerűen nem akar összejönni a kód, hogy mindhárom feltételnek megfeleljen.

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz ArchElf #10055 üzenetére

    De, elírtam, így pénteken már nehezebb koncentrálni és egyszerűen nem vettem észre. Köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!
    Volna ez a weboldal: [link]

    Firefox és Chrome alatt minden rendben, de IE és Opera esetében a Főoldal - Belépés, stb.(topmenu) rész mellé kerül a kereső mező és nem alá, ahogy normálisan szeretném. Nem nagyon jövök rá mi a probléma.

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz DeltaPower #10657 üzenetére

    Köszi, arra felé volt a hiba, ugyan nem ez, de segített rátalálni. :R

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!
    Így a nap végén már egyszerűen nem jöttem rá mit hibázok. Ha valaki hamarabb rájönne mi a gond, annak nagyon örülnék. Kérlek segítsetek!:)
    A lényeg az lenne, hogy az adatbázisban a product tábla, image mezőjében vannak olyan kép fájlnevek, amik mögött nincs fizikailag fájl, ezeket a sorokat szeretném megtalálni.
    <?php

    $conn = mysql_connect("localhost", "user", "pass") or die(mysql_error());
    mysql_select_db("db") or die(mysql_error());


    $query_media = "SELECT product_id, image FROM product where image != ''";
    $media = mysql_query($query_media, $conn) or die(mysql_error());

    if (mysql_num_rows($media) > 0) {
    while ($row_media = mysql_fetch_assoc(media))

    IF (file_exists('http://www.weboldal.hu/image/' . $row_media['image'])) { echo "update product set image = '' where product_id =" . $row_media['product_id'];
    echo "update product_image set image = '' where product_id =" . $row_media['product_id'];
    }

    $index++;
    }
    ?>

    [ Szerkesztve ]

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Nagyon köszönöm mindenkinek, segítettetek. :R
    Ha valakit érdekel a megoldás:
    <?php

    $conn = mysql_connect("localhost", "user", "pass") or die(mysql_error());
    mysql_select_db("db") or die(mysql_error());


    $query_media = "SELECT product_id, image FROM product where image != ''";
    $media = mysql_query($query_media, $conn) or die(mysql_error());

    if (mysql_num_rows($media) > 0) {
    while ($row_media = mysql_fetch_assoc($media)) {

    $filepathname ="/home/www/web2/web/image/".$row_media['image'];
    if
    (file_exists($filepathname))
    {
    }else {
    echo "update product set image = '' where product_id =".$row_media['product_id'].";<br>";
    echo "update product_image set image = '' where product_id =".$row_media['product_id'].";<br>";
    }

    $index++;
    }

    }
    ?>

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz spammer #13533 üzenetére

    Igaz, nincs sok.:)

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem szeretnék pofátlan lenni, hogy áthárítom a megoldást, de napok óta nem jövök rá mi lehet a baj az oldallal IE8 és az alatt, hogy nem működik.

    Akinek lenne rám egy kis ideje itt tud belépni egy próba felhasználóval:
    [link]
    takacs.ferenc26@gmail.com
    jelszó: 123456

    Utána kosárra kattintva lesz a problémás rész.
    Kérlek a rendelést ne hagyjátok jóvá a végén.

    A lényeg, hogy a szállítási módok nem jönnek elő és fogalmam sincs miért.
    Chrome, firefox, IE9 és felfelé nincs gond.

    Próbáltam javascriptet régebbire cserélni, a kódból kiszedni minden olyat ami utólag került bele, de nem oldotta meg és minden nap gyötörnek vele, nem sokáig húzhatom már a dolgot. Nem is kell helyettem megcsinálni, csak egy ötlet vagy bármi segítség, hogy mi lehet a baj, rettentően segítene.

    [ Szerkesztve ]

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz fordfairlane #14693 üzenetére

    Köszi, elvileg kiszedtem a felesleget, de nem történt változás. :(

    [ Szerkesztve ]

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • orkester

    senior tag

    válasz fordfairlane #14696 üzenetére

    Lecseréltem a template-et az alapra, de sajnos ugyanaz volt a helyzet.
    A vessző hibát is javítottam, de nincs változás.

    Az AJAX hiba elképzelhető, hogy szerver beállítástól függő? Sajnos AJAXban nem igen vagyok otthon.

    [ Szerkesztve ]

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

Új hozzászólás Aktív témák