Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #51 üzenetére

    Hű, megint történt pár dolog mióta nem írtam. Kissé be vagyok kólázva, így nehéz összeszedni azt a pár gondolatot.

    A motoron megcsináltam pár dolgot. Felkerült a bukócső, meg minden szirszar. Az akksi elkezdett haldokolni,
    ezért rendeltem újat. Az ökör fejemmel nem néztem meg tüzetesebben, csak a gépkönyvből kilestem, hogy 12V, 18Ah legyen. Megrendeltem, megjött. Nem jó, két centivel szélesebb a réginél, nem fér be. Mivel AGM-es, nem veszik vissza, hiába rendeltem neten. Szopóka. Hirdettem fb-on, vaterán, a kutyának sem kellett.
    Végül az jutott eszembe, hogy berakom hátra a dobozba. Bekábelezem, semmi végleges átalakítás, ha kipurcan pár év múlva, akkor a következő akksi mehet vissza az eredeti helyére, miután gondosan kiválasztottam. Nagyon gusztusosan megcsináltam, egy szaki sem végzett volna jobb/szebb munkát.
    A hátsó dobozt ki kellett fúrni pár helyen, de ezt lesz@rom, tényleg nem gond. Tegnap lett kész, egyetlen indítás erejéig volt próbálva, tekert , ahogy kellett.

    Ó, közben béreltem garázst a "közelben". 10 perc gyalog, nem vagyok tőle boldog, de legalább gyalog megközelíthető, nem úgy, mint előtte, mikor az öregeim garázsában lakott. Btw 15 pénz/hó, ami egy kibaszott rablás, de nincs más lehetőség, ha nincs kínálat. A séta sem rossz az egészségem szempontjából, de a sétára kidobott időt lehetne bármi értelmessel/értelmetlennel tölteni.

    Amiga ügy:

    Megérkezett a PiStorm, be is üzemeltem, fasza lett. Kértem a szerzőtől hozzáférést a CaffeineOS-hez. Még csak kétszer néztem rá, jónak tűnik. Az RTG pont olyan rakat szar, mint 1200-n volt Voodoo-val. Ami nem a WB screen-t használja, az az eredeti rgb videokimeneten adja a képet, így az RGBtoHDMI-n keresztül adja a képet, míg a WB screen-t használó cucák a PiStorm-on keresztül köhögik ki. Ennek tükrében rendeltem egy marhavagonra való kábelt, átvezetőt, és egy HDMI switch-et. Utóbbi még nem ért ide Azerbadgánból, nyilván gyalog jön. A többi cuca ideért, mindre választottam valami fizetős, nyomonkövethető szállítást.
    A nyomorult királyi posta ül a switch-en, ha a laliexpress-nek lehet hinni.

    Autóbuzulás:

    Tavaly nyáron mikor Badacsonyban voltunk bortúrázni, felvitt a hegyitaxi, mert hát lusta vagyok felmászni.
    Egy Jeep Wrangler Rubicon volt a gépsárkány. Nagyon beleestem. Ha egyszer beüt az Eurojackpot (még sosem játszottam, lol) veszek magamnak egyet. Van fent hahu-n egy olyan, amilyet szeretnék. Persze ez csak álom, nem reális vágy. Sosem lesz ennyi pénzem egy kocsira. Mindenesetre a képeket lementettem, hogy be tudjam szúrni ide őket. Láwcsikahhh:








    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

Aktív témák