Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jinxx

    senior tag

    válasz *Ropi* #1990 üzenetére

    Volt már egy pár Sigma a kezemben, eddig mindegyik okozott "meglepetést" is, a kellemetlenebbik fajtából. A Sigma is zárt rendszerű (belső fókuszálás) szóval ez nem a Canon előnye, tudja a Sigma is, és tudja még azt, hogy számomra jobb a fogása, van rajta állványcsati, és nem szalad el a mókus, mert világít a tele a kezedben. :DDD Szóval egyenlőre Sigma, és Terapeuta kollégával esetleges konzultáció, nem-e a vázam szar és megnézem a Canon rajzolatát is, aztán majd meglátjuk. :U

    Bocsi a flood-ért. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dtomi

    őstag

    válasz *Ropi* #1990 üzenetére

    Nekem nem tudom hány sigma obi fordult már meg a kezembe de szerintem közeledek az 50 hez minimum és soha egyiknek nem volt semmi baja. Lehet, hogy ultramázlista vagyok de ez tényleg így van, pedig még a nagyon sokat szidott 24-70 f2,8 ból is volt kettő. még a kis szirszar 18-50 17 ezres játszósobim is olyan minőségű, hogy műszakilag kifogástalan minden tekintetben, és a képe is bőven ki kell, hogy elégítse egy hobbyfotós igényeit. egyébként tudtommal a 70-200 f4L se nem por se nem cseppálló. És ha előbb szólsz olyan backfókuszos 70-200 f4L-t tudtam volna mutatni, hogy sírvafakadsz a látványtól. És tamron és tokina obikból is volt már egy pár azoknak se volt bajuk. Ellenben pl 1 hónapos Af hibás canon 50 f1,8 már volt nálam, két szar 580Ex és a mostani EX II is volt egy idő amikor megmagyarázhatatlanul alulexponált -1-2 értékkel a 30D-n, a 10D-n érdekes mód nem. Egyébként indexen elég sok 17-40 L fókuszhibáról olvasni. de lehet 70-200L és 24-70L ről is hallani néha. Szerintem ha ugyan anniy L es obi fogyna mint sigma azért többet hallanál ilyen hibákról. Vagy ha a sigma is ennyiért árulná az obijait jobb minőségben gyártaná és alaposabban ellenőrizné. Nem véletlenül fizetsz másfélszer 2x többet egy L es obiért.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák