- Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Gyűjtögeti a Xiaomi 16 az engedélyeket
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Feljutott a G96 a Moto széria csúcsára
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Pikari
veterán
-
csendes
addikt
válasz
fatpingvin #14 üzenetére
A japán bank pénzügyi befektetőként vette meg az ARM-ot. Mostanra kiderült, hogy a jelenlegi üzleti modell - vagyis, hogy hogyan lehet tartósan nyereséget termelni a szellemi termékből - nem működik, miközben maga a SoC sikeres, már laptopokban. szerverekben is számottevő a részesedés. Az ARM China jelentős részét eladták, gyakorlatilag "Pekingnek" [link]. Megpróbálták eladni szakmai befektetőknek a többit egyben, ez végül nem jött össze. Maradt a tőzsdei értékesítés, ahhoz viszont várható nyereséget kell felmutatni, és politikai okok miatt sem lesz egyszerű, mivel kritikus IP-ről van szó, ami fölött kormányok is szeretnék megtartani, vagy éppen megszerezni az ellenőrzést. Az senkinek nem lenne jó, ha az ARM csődöt jelentene. Nyilván a már meglevő szerződések érvényben maradnak. Bizonyos chipgyártók és mobileszköz gyártók között szoros a kapcsolat, egyes országokban az értékesítési számokkal kapcsolatban kialakulhatott némi bizalmatlanság is. Persze rossz hír, hogy drágábbak lehetnek az új SoC-ok, de másik oldalról egyrészt így életben maradhat az ARM, érdekelt lesz a fejlesztések felgyorsításában, hiszen csak új, lényegesen jobb chipeket érdemes drágábban beépíteni bármilyen eszközbe, és ugyanakkor ez versenyt is hozhat más fejlesztőcégekkel, akár más architektúrákkal is.
A speciális (kis szériás, stb.) partnerekkel nyilván lesznek kedvezmények, de ott is szigorúbban próbálják majd meg ellenőrizni a feltételek betartását. -
fatpingvin
addikt
ez elég nagy szemétségnek érződik nekem, ha nincs valami kitétel a kisszériás cuccokra.
ezzel pont azokkal a fejlesztőkkel fognak vastagon kicseszni akik mondjuk 100-150 darabot akarnak eladni a saját fejlesztésű cuccukból hogy le legyen fedve a fejlesztési költség, aztán az egész meg OSHW-ként githubra... -
Busterftw
nagyúr
Aki kicsit tisztaban volt a helyzettel tudta, hogy ez lesz, mert maskeppen az ARM nem tud tobb bevetelt csinalni, arat kell emelnie.
Csak telefonbol evente 1milliard+ "ARM-os" kerul leszallitasra, az osszes ARM-os chip termek mar kozelit a 30 milliard darabhoz evente, mikozben a net profit meg a 100 milliot se surolja evente. Szerinted? -
Sinesol
veterán
Szóval drágulás lesz, remek.
Ironikus, hogy korabban attól féltek, hogy az nVidia felvásárlás miatt rosszul járhatunk, mert majd drágábban licenszel dolgokat, meg zártabb lesz a rendszer, most meg ugyanezt meglépi az ARM.
Bravo emberek... -
Green69
csendes tag
Ha jól tudom, már fizetünk érte - előre - az Artisjus-nak, mivel a telefonban, tablettben PC-ben levő adathordozókra is "magánmásolási díj"-at kell fizetni.
https://www.artisjus.hu/felhasznaloknak/maganmasolasi-dij/ki-koteles-ures-hordozo-dij-befizetesere/
https://www.artisjus.hu/felhasznaloknak/maganmasolasi-dij/tarifa-10/ -
Pikari
veterán
tőlem nem akarnak jogdíjat szedni azért, ha fényképezek egyet a mobiltelefonnal? időszerű lenne már végre, ha a risc-v apránként elkezdené kiharapdálni az arm részesedését. mióta a japcsik felvásárolták őket, semmilyen említésre méltó innovációt se tudtak kihúzni a kalapból.
-
tibaimp
nagyúr
Ez megint arra lesz jó, hogy árakat emeljenek, most ezúttal a mobil gyártók. Amúgy is szűkül a piac...
-
Kotomicuki
senior tag
Tehát, a cég, önmaga megélne a piacon a "becsületes" üzletpolitikájával, de ha egyszer egy befektetői csoport kezébe kerül, akkor akár az egész addig felépített üzletág mehet a levesbe, mert a kapzsiság miatt akár versenyképtelenné is válhat..., - na, ha az összes többi a kartell-ben nem lépné meg egyszerre uezt az árfelhajtó lépést.
Most már tényleg ráléphetne a "fékpedálra" vki, mert ennek nem lesz jó vége!
...a befektetői csoport meg majd keres egy újabb áldozatot, ami ezen "versenyhelyzetben" megroggyant... -
#52931072
törölt tag
válasz
ergoGnomik #5 üzenetére
Az arm szemszögéből a qc a befurakodott entitás. Ezért akar sápot szedni az összeszerelőktől (is). A lényeg “a tőzsdére lépés előtt” - ön van. Győzzük meg a leendő részvényeseket, hogy ezután jobban fogunk keresni. Egyben nem sikerült elsózni, a softbank megpróbál részvényenként szabadulni az arm-től.
(szerintem) -
KISDUCK
addikt
válasz
ergoGnomik #5 üzenetére
Félre értettél valamit, az apple a beszállítóknak fizet a vásárló pedig az applenek. A vasárló az maximum csak elfogadja a végfelhasználói licence szerződést.
A samsungnak pedig van saját rendszercsipje exynos néven és gondolom azt nem csak telefonba rakják hanem másba is. -
ergoGnomik
tag
Tehát ha jól értem akkor miután megvetted az iPhone-odat vagy iPad-edet akkor még külön fizetned kell a Qualcommnak valamennyit. Mert ha nem, akkor sántít az analógiád.
Vegyük például ARM->Qualcomm->Samsung láncolatot, amelyben a végfelhasználó értelemszerűen a Samsung. Az ARM szellemi tulajdont értékesít a Qualcommnak. A Qualcomm Snapdragon SoC-et értékesít a Samsungnak. Mit adott el az ARM a Samsungnak? És mikor? És mit fog majd szólni a fogyasztóvédelem meg a versenyhivatal, hogy egy tranzakcióban nem résztvevő entitás megpróbál oda befurakodni?
-
kalimist
aktív tag
válasz
ergoGnomik #1 üzenetére
És miféle jogviszony van a Qualcomm és a végfelhasználók között? Merthogy a QC eszközönként 12-20 dollárt kér az Apple-től a modemért. Ez lehetett a fő indoka a saját modem fejlesztésenek. A hírek szerint a jövő évi modellekben már saját modem lesz. Amon is azt mondta pár hete, hogy 2024-ben már nem számít az Apple megrendelésére. Vajon megérte a Qualcommnak?
Egyébként elképzelhető, hogy személyes oka is van a feltételek megváltoztatásának, ami a Qualcommnak is kedvezőtlen lenne. A QC volt az, aki blokkolta az Arm felvásárlását. -
Kivéve
taxisokSamsung / Apple? -
ROBOTER
addikt
válasz
ergoGnomik #1 üzenetére
A cikk arról szól, hogy a jövőbeli szerződéseket a módosítanák, miszerint csak akkor tervezhetsz és gyárthatsz ARM alapú chipet, ha vállalod, hogy a fenti követelményeket beépíted a készülékgyártókkal kötött szerződésedbe.
-
ergoGnomik
tag
Csak én nem látom, hogy miféle jogviszony van az ARM és a végfelhasználók között? Mert szerintem semmi és így nemigen van alapja bármiféle jogdíjak szedésének.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- OLED TV topic
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- További aktív témák...
- Samsung C27RG50FQU 27 Ívelt Gaming Monitor
- Xbox Series S + twin docking station (venom) + 2 db kontroller +1 db Ghost Cipher Special kontroller
- ÚJ AMD Ryzen 5 5600X BOX AM4 6/12 magos CPU - bontatlan
- L14 Gen5 14" FHD+ IPS Ultra 7 155U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Kezdőknek legjobb választás: 4 GHz AMD 5400U, 4 mag / 8 szál barebone
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Azonnali A320 B350 X370 B450 X470 A520 B550 X570 chipset alaplap felvásárlás személyes/csomagküldés
- Apple Macbook Pro 13 2020 - M1 - 8GB/256GB SSD - Touch Bar - 102 Ciklus - 99% Akku - Ezüst - MAGYAR
- Xiaomi 11T Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest