- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Elon Musk azt ígéri, hogy lekörözi az összes chatbotot
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- AI: keményen kiosztotta Európát az amerikai alelnök
- Íme az új Android Auto!
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung SmartTag2 teszt
-
Mobilarena
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
chester91 #60752 üzenetére
Mint billentyűzet, ettől még tökéletesen jó lehet és szerintem lesz is, használd örömmel!
A kirohanásom annak szólt, aki ezt az igénytelen munkát letette az asztalra és annak, aki gyártásba küldte ahelyett, hogy visszazavarta volna a számítógépe elé újrarajzolni az egészet. Ez amúgy nem ár kérdése, az ASUS 50 ezerért is hasonlóan csapnivalót ad el ...
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Csandi #60761 üzenetére
És vajon az itt néha játékra billentyűzetet keresők hány százaléka tol kompetitív FPS-t?
Sokan csak egyetlen billentyűzetet használnak mindenre, és egy könnyű, extrém rövid úton járó kapcsoló a mindennapi életben határozottan hátrány, heti pár órányi placebóért feláldozni heti sok óra kényelmét szerintem hülyeség. A kellően hosszú úton járó és jó lineáris persze megfelelő körítéssel gépelésre is kiváló (az utóbbi egy évben többet gépeltem lineárison, mint taktilisen), de a rövid úton járó lineáris FPS-en kívül másra nem igazán jó. Ha valaki külön billentyűzetet használ játékra, akkor persze más a helyzet, nekik ott van a Huntsman Mini, minden másra pedig egy Leopold.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
chester91 #60746 üzenetére
Egy tipográfus szívrohamot kap, ha ránéz.
Oké, hogy olcsó billentyűzet, de az még nem mentség az igénytelen munkára és az odafigyelés teljes hiányára. Nem, nem a gamer fontra gondolok, hanem az összevissza igazított, eltérő méretű feliratokra, kisbetűs és nagybetűs jelölések keveredésére. Hogy néz már ki a numpad például.
Bár csak félig high profile a ház, a keret körben rengeteg hangot és koszt megfog majd, ez egy jó pont.
Domonkos: a legjobb az el billentyű, azaz az Escape
Úgy tűnik, hogy később az Apple is olcsósított, mert az enyémen csak a 60%-os blokk és az Escape felirata magyar, a többi német.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ha már megírtam, akkor el is küldöm
Navy akad megépítve, pár kapcsolót tudok adni, ha eljössz érte. Még Royalból is van (ez megépítésre vár), 1-2-t ebből is tudok adni, a Jade mindig out of stock volt, amikor venni akartam, így az nincsen.
Sajnos viszont még nem volt alkalmam kipróbálni click-bar switchet, csak click-jacket-et.
Rém egyszerű: kipróbálod és onnantól kezdve rá sem tudsz nézni a click jacketes kapcsolókra, az MX Blue-ra pedig főleg nem. Még az Alps-féle click leaf tud nagyon eltérő és rettenetesen jó élményt nyújtani.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
McDuglas #60728 üzenetére
Akkor hiányos az Outemu ismeretem a silent kapcsolóik terén, és nem áll meg az előző hozzászólásom (mondjuk nem csoda, mert nulla energiát teszek bele a termékeik megismerésébe a minden igényemet kielégítő Gateron-Kailh-JWK-Durock négyes és az általuk OEM gyártott kapcsolók mellett).
Persze, biztos nem olyan tuti, mint a Silent Sky...
Eszembe nem jutna annyiért a Silent Sky-t választani más gyártóval szemben, abban az árkategóriában van már választék bőven.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60726 üzenetére
~70 dollár egy billentyűzetnyi Outemu Silent Sky (mert nem Outemu kapcsoló ugyebár nem megy bele a Redragonokon lévő hotswap socketekbe), plusz szállítás, plusz áfa, ha fennakad a vámon. Az a tuti nem annyira tuti.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Tai-Hao beletolt egy rakás pénzt doubleshot PBT öntőformába, a szokásos US/UK mellett van nekik német, francia, olasz, svéd, spanyol, norvég, dán, török, belga, svájci és holland kupakkészletük is (mondjuk a holland humoros, mert ők ANSI-t használnak egyetlen európaiként, a készlet pedig ISO).
Szóval még pár év, és talán lesz magyar is a cseh-szlovén-horvát vonallal egybekötve (velük osztozunk a legtöbb AltGr kupakban).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zoli133 #60698 üzenetére
mennyire vállalható a hangja egy gumidómos után?
az is kérdés, hogy mennyire vállalható az érzeteIlletve hogy mennyire "standard" keycap-ek vannak rajta?
egyáltalán nem, az utángyártott kupakkészlet nem létezik hozzá (a Romer-G teljesen más rögzítést használ)lehet esély magyar kiosztásút rakni?
mivel még angolt is esélytelen, így magyart hatványozottan azAzonban ha több gépes wireless felhasználás a cél, akkor van ez és van a G915, amiben biztosan bízni lehet, hogy stabilan fog működni (Keychronból nincsen teljes méretű).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
fornettisuti #60675 üzenetére
Az optikai és mágneses hotswap kapcsolók korlátozott mértékben nevezhetők cserélhetőnek, mert csak ugyanazon gyártó másik kapcsolójára cserélhető, másik gyártóéra nem. Mágneses esetben például egy Gateron és egy egy FlareTech annyira eltér egymástól, hogy a nyák eltérő oldalára és pozícióba kerülnek fel a kapcsolóhoz szükséges kiegészítő alkatrészek.
A Redragonokban alkalmazott Outemu hotswap socket is csak korlátozott cserélhetőséget biztosít, mert csak Outemu kapcsoló megy bele (és annak valamelyik noname klónja), Gateron, Cherry, Kailh nem, ugyanis ezek szélesebb lába nem fér bele a lyukba.
A GMMK-ban alkalmazott Kailh hotswap sockettel ellenben minden gyártó kapcsolója kompatibilis (kivéve optikai és mágneses).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Chosen #60673 üzenetére
Gateron Red billentyűzetek csak most nincsenek a piacon, vagy mi van velük?
A vevők fejébe az van beégve, hogy Cherry = német minőség, így a drágább billentyűzeteket a gyártók azzal szerelik (csak kár, hogy a Cherry a középkategóriát képviseli és nem a minőséget). Az olcsóbbakat pedig még olcsóbb kapcsolókkal, mint a Gateron alapszínű modelljei (amelyek kiskereskedelmi viszonylatban is olcsónak számítanak). A CM is lecserélte a CK5x0 V2-ben a remek Gateront a még olcsóbb TTC-re visszalépve egy hatalmasat ...Glorious Modular Mechanical Gaming Keyboardról mi a vélemény?
Az egyetlen előnye az, hogy ez az egyetlen magyar kiosztással is elérhető hotswap billentyűzet, és ennyi. GMMK-ra keress rá a topikban.Én új vásárlása helyett inkább használtan próbálnék felhajtani belőle egy használt barebone darabot olcsón (ISO TKL verziót láttam már 30 euróért is), a magyar kupakkészlet 7e forint, a Gateron kapcsolóból 30 eurónyi befedi a billentyűzetet. A négyféle opcióból azért linkeltem a háttérvilágítással kevésbé kompatibilis változatot, mert a fekete alsó rész miatt simábban jár (vagy az öntőforma jobb, mint az áttetsző és milky változaté, vagy gyárilag van rajta valami kenés, az okról megoszlanak a vélemények, de arról nem, hogy ez a változat a legjobb az összes közül és nemcsak ár-érték arányban), és a félig áttetsző felsőrész miatt kellemesebb hangú.
Kasya: majd holnap, hosszú a háttér kifejtése, hogy miért sokkal drágább TKL-t építeni egy 60%-oshoz képest.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Chosen #60666 üzenetére
Vigyázz, mert a silvernek ugyan rövidebb az útja az érzékeléshez, de ahhoz nagyobb erővel kell lenyomni. És a játékhoz optimalizált speed kapcsolók gépelésre kevésbé alkalmasak (nem alkalmatlanok, csak sokkal kevésbé jók), sok lesz a véletlen elütés.
de aztán reszelősen mentek lefelé a gombok
Cherry és Outemu reszel nagyon, Kailh és Gateron sokkal kevésbé, JWK és Durock egyáltalán nem, csak a középső kettővel nehéz, az utolsó kettővel pedig lehetetlen kész billentyűzetet találni.A Wootingot megnéztem, de 55g-osnak írják a red optical kapcsolókat
Az 55 gramm a bottom outra vonatkozik, nem az érzékelésre. Egyes gyártók az egyik értéket adják meg, mások a másikat, néhányan pedig mindkettőt. Valójában a Wooting optikai kapcsolójánál kisebb erő kell az érzékeléshez (és nagyobb a bottom outhoz).[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Chosen #60660 üzenetére
minél puhábbak legyenek a gombjai
Négy dolog határozza meg, mennyire könnyű lenyomni az érzékelésig egy kapcsolót:1. milyen erős rugó van benne, az OmniPoint ezen a téren a könnyebbek közé tartozik, de nem kiemelkedően az (az Everglide Sakura Pinknél 35 gramm kell az érzékeléshez és 45 gramm a bottom outhoz). Egy kapcsolóban lehet rugót cserélni könnyebbre/más karakterisztikájúra (vagy az egész kapcsolót cserélni akár), de ez nem hotswap billentyűzetnél tipikusan kiforrasztással jár. Minél kisebb erő kell a rugó lenyomásához, annál nagyobb esélye van a billentyű véletlen lenyomásának.
2. lineáris, azaz lineáris keményedik fel (lásd előző linket) vagy taktilis, amikor van egy hupli, amit le kell küzdeni az érzékeléshez. Neked lineáris lenne a jobb, mert az kisebb erőkifejtést igényel az érzékeléshez, még egy gyengén taktiliset is megérezne a kezed, mint a linkelt darab.
3. mennyire kell lenyomni az érzékeléshez és milyen hosszú úton jár, a tipikus érték 2 és 4 mm. Az OmniPoint nyerő az állítható érzékelési pontjával, a speed jelzős kapcsolóknál ez 1-1,5 mm szokott lenni. Minél kevésbé kell lenyomni a kapcsolót az érzékeléshez, annál nagyobb esélye van a billentyű véletlen lenyomásának.
4. mennyire simán jár a kapcsoló vagy enyhén reszelve-akadozva: ebben a contactless kapcsolók jók, mint amilyen az OmniPoint és az optikai Razer, vagy a tényleg simán járó JWK/Durock lineárisok (amelyeket kész billentyűzetben nem kapsz meg), átlagos szintet hoz a Gateron és nagyon reszelősen jár az összes Cherry
Valamelyik optikai kapcsolós Keychront vagy Wootingot nézd meg, meg a többi contactless megoldás nem fér bele a keretbe (és ezek sem valószínűleg, de kevésbé lógnak ki).
A többit már felettem leírták.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Mi a megcélzott árszint és mennyit vagy hajlandó várni az alkatrészekre? Mert TKL méretből a kitek terén az olcsó választék kicsi, ami tovább szűkül, ha a kapcsolók alapján a minél halkabb végeredmény a cél, és még jobban, ha azonnal kellene (= pár héten belül és nem 4-6 hónap múlva).
Leggyorsabb és legolcsóbb megoldás valami olcsó kínai pimpelése lehet. Építésnél ez a minimum árszint a nem szétszedésre optimalizált házával (ezt sokkal nehezebb megépíteni elsőre és a ház hiánya a halkságra rosszul hat), a custom klubba ez a belépő PC plate-tel (ha lineáris az a halkított kapcsoló).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60648 üzenetére
Középszint lehet, a Ducky, Razer és Corsair PBT kupakkészleteinek szintjét hozhatja.
Háromféle minőségi szintű PBT kupak akad jellemzően manapság:
1. rettenetesen vékony lézerezett vagy pad printed, Cherry alkalmaz ilyet a nagyon olcsó billentyűzetein
2. közepes vastagságú világítós doubleshot, ahol az anyagvastagságot nem lehet növelni, mert túl nagy lenne a fényveszteség (és nem is akarják, hogy olcsó legyen)
3. vastag dyesub vagy reverse dyesub PBT, itt a dyesub minősége határozza meg az árat, az az üres kupakok árának duplájába is kerülhet akár (gyártás + QC)[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60642 üzenetére
Ha 108 darabos a készlet, akkor bal Shift, Í, Enter és Ű.
Azonban a képen biztosan nem csak a 108 gombos készletből származó kupakok vannak, mert olyanban 1u Ctrl és 1.75u Shift nincsenek benne, ahogyan az Fn1 és Fn2 sem szokás.
Itt akad hozzá* UK ISO kiegészítő készlet, itt pedig NorDE, aminél a zárójelek és Y-Z is jó helyre kerül.
* van rá esély, hogy a Tai-Hao gyártotta a hirdetett készletet is, vagy ha nem, akkor eléggé közeli színekben, eltérés persze előfordulhat
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Ganz-[HUN] #60629 üzenetére
A legtöbb sajtszerű 60%-os nyák támogat ISO-t (DZ60, XD60), akad régebbről GH60 és Satan60 is, valamint EU-n belül például Plain60 és WT60-D, de ezek önmagukban elviszik a keret felét. Plate-ből az összes anyaghiányos univerzális darab támogat ISO-t, abból is olyat nehezebb találni nem drágán, ami nem ilyen.
20e-ből nem fogsz tudni építeni.
Német Amazonon találtam ilyet, kevés az esélye, hogy olcsóbban akad ISO kiosztású 60%-os (ANSI igen).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mclovin #60617 üzenetére
A Tab a caps lockhoz viszonyítva kicsit bal-felül helyezkedik el.
Azaz így néz ki a Tab és Caps Lock kapcsolójának relatív helyzete egymáshoz képest. Ekkor jó rá a sima teli Caps Lock, arra nem kell külön figyelmet fordítani keresgéléskor.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mclovin #60614 üzenetére
Tai-Haótól például ez kompatibilis vele, és valószínűleg akad tőlük még más is. Az 1.75u Shift mellett az 1u Alt-Fn-Ctrl billentyűket kell nézned (két Fn-t úgysem fogsz találni), valamint a sorhelyes PgUp, PgDn és End, ami problémás lehet.Itt piros X-szel bejelöltem, hogy milyen extra billentyűkre van mindenképpen szükséged az alap 60%-os blokkhoz képest.
Még a Caps Lock kupakját kellene levenni, hogy hol van a kapcsoló: a Tab-bal egy vonalban vagy pár milliméterrel balra.
Nyunyu visszakérdezése jogos, kupakminőség terén nulla előrelépés lenne a linkelt darab, ami pedig előrelépés lenne, az drágább lenne és nem világítana.
[link]
"Én inkább azt mondanám, hogy akkor már a lehető legjobb kapcsolókkal vegyük, azok ugyanis kétszer annyi élettartammal rendelkeznek"
ööööööööööööööööööö[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60609 üzenetére
Nem túl meglepő: ha fröccsöntéssel és nem CNC-vel készül egy billentyűzet háza, akkor akármelyik árszegmenst is nézzük, a kupakkészlet a legdrágább komponens a ház-plate-nyák-stabilizátorok-kapcsolók-kupakok hatosból.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
60 dollár, ANSI TKL, Kailh hotswap 5 pines kapcsolók támogatásával, a szükséges szintet elérő merevségű high profile műanyag ház (végre nem anyagspórolós floating design), SMD LED-es csillámpóni délre néző kapcsolókkal, azaz Cherry profilos kupakokkal nem lesz akadás egyik sorban sem, cserébe világítós kupaknál kevesebb fény megy át, acél plate, külön USB daughterboard (ez a custom világgal ellentétben miért nem alapvető feature a mainstream gyártóknál?)A plate mounted stabilizátorok nem tűnnek túl jónak, azokon pimpelni kell vagy cserélni kevésbé rosszra.
Nem próbáltam, nem is fogom, csak belefutottam a linkbe és videó/szétszedett állapotú képek alapján eléggé jónak tűnt ezért az árért. Persze ehhez még a kapcsolók és kupakok árát hozzá kell adni.
------------------
[link]
Kerámia és terrakotta csuklótámasz, eddig még nem találkoztam ezen anyagok ilyen célú felhasználásával (márvánnyal már igen). Szerintem jó dolog a keményebb csuklótámasz (évek óta fát használok), de ezzel (és a márvánnyal) szemben van némi fenntartásom.------------------
[link]
Geon olcsó gyárthatóságra optimalizált billentyűzete, amit próbál olcsóbbra kihozni, mint 320e KRW = 290 USD = 87e HUF (+áfa nekünk), az árban egy hordtáska benne van, a nyák nincsen, ez egy ilyen komplexitású és méretű top mount billentyűzetért nagyon jó ár. Nem group buy lesz, próbálja készleten tartani és folyamatos gyártás alatt lesz. Vendorokat nem említett, azonban mivel másik terméke elérhető lesz regionális vendorokon keresztül, ezért valószínűsíthető, hogy lesz EU-s forgalmazó is.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
qltsar #60598 üzenetére
a wireless + wired működési mód nem túl elterjedt, ez egy eléggé korlátozó szűrő, hirtelenjében nem is tudok ilyet 100%-os méretben, amilyen neked kellene
Ezt válaszoltam neked korábban, ez annyiban módosult, hogy az általad talált K57B személyében létezik ilyen (az MX Keys nem), de annak az árából inkább vennék egy MX Keys-t és egy alap vezetékes billentyűzetet.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Az elmúlt pár nap tapasztalatai:
1. ha valaki nem tud vakon gépelni, akkor számára egy staggered split* billentyűzet egyáltalán nem lassító tényező, ugyanarra és hasonló sebességgel képes gépelni pár perc átszokással, mint egy hagyományoson (és mindezt úgy, hogy nem gépelésből áll az élete)
2. ha hengeres helyett szférikus felületű kupakok vannak középre igazított és az igazításból eredően nagyobb méretű szimbólumokkal, akkor még a sötétebb árnyalatú szürke és fekete billentyűk fehér feliratai is tökéletesen látszanak a monitor fényénél (ezzel ellentétben a hengeres felületű kupakok bal felső sarokba igazított szövegeivel, ahol a világosszürkénél sötétebb alapnál esély sincsen erre). Vagyis az azért kell háttérvilágítás, hogy sötétben is lássam a feliratokat kifogás ellenében van egy újabb érv a kislámpa, világos kupakok és vakon gépelés mellé
3. az átlagembernek az fel sem tűnik, hogy lineáris kapcsolókon gépel az otthoni MXSandBrown helyett, de az igen, hogy halkabb az egész (pedig semmi halkításra törekvés nem volt a billentyűzet megépítésekor, azaz nulla szivacs, nem halkított kapcsolók, mindössze a kezelésbe vett stabilizátorok, a gasket tab mount és az FR4 plate enyhén rugalmas bottom out mellékhatása a kissé tompított hang)* nem "igazi", két részből álló split, hanem V alakú ergonomikus 12 fokos töréssel középen
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
mave13 #60550 üzenetére
Cherry MX Blue helyett inkább Kailh Box White-ra vagy Jade-re vágyjál. Azok hangra (nem hangerőre, hanem hangszínre) és érzetre jobbak, az MX Blue idióta karakterisztikáját a meh szó jól írja körbe.
Ezekkel előfordul billentyűzet a piacon, de sajnos ritka.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60497 üzenetére
Domonkos és én az épített billentyűzetek két teljesen különálló részében vagyunk benne. Kis méretnél és/vagy ortolineáris vonalon teljesen más dolgok működhetnek és lehetnek jók, mint nagyobb méretnél, mint 60-65%.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60490 üzenetére
Kapható ilyen a boltokban? Hooooool?
Nem azt mondtam, hogy boltban kapható, mert nem, a gyártóknál a minél több fényen van a hangsúly, hanem azt, hogy megfelelően tervezett/gyártott billentyűzettel tökéletesen orvosolni lehet.Kiváncsi vagyok, mikor jön a prémium billzetek fícsörlistájára a hangtompított plate az N+1-edik programozható unicorn vomit effekt helyett.
Nem hangtompított plate kell, hanem rendes plate-rögzítés. Ott van a custom vonal, meg kellene nézni, hogyan épül fel egy top mount rögzítésű billentyűzet (faék egyszerűségű), és le kell másolni, fröccsöntött műanyag házzal is hozható. Olcsó FR4 plate hozzá, így kikerül a plate okozta fémes hang is a képletből.Vagy csak azért, mert az MX Clear sokkal keményebb, mint a Brown, és a rugója nyeli el a leütés teljes erejét?
Ha a Duckyban alumíniumból van a plate, akkor azért, mert az lényegesen puhább, és könnyebb berezonáltatni. Ha abban is acélból, akkor a mérete miatt. És persze számít a plate rögzítési módja is, hogy mihez, hol és hogyan van hozzácsavarozva.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #60483 üzenetére
Szerintem a puhára érkezésnek lineáris kapcsolónál van értelme, de az O-ringnél top mount rugalmas plate-tel sokkal jobb hatást lehet elérni. Puha lesz az út vége, de nem gumisan nyúlós, hanem rugalmasan puha. Az FR4 az egyik legolcsóbb alapanyag, nem értem, miért nem használják plate-nek tömeggyártásban (a műanyagokat nem is hozom fel). Vagy elég lenne flex cut a plate-re és a nyákra (persze ehhez megfelelően megtervezett belső és rögzítés kell), és akkor is elérhető ugyanez.
Tömeggyártásban megy az összecsavarozunk mindent mindennel elv, hogy jó merev legyen, custom vonalon pedig FEA segítségével határozzák meg, hol kell a plate-re kis bevágásokat tenni, hogy minden billentyűnél ugyanolyan legyen a gépelési élmény.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60473 üzenetére
Zilentnek is olyan rövid a lefele hangtompítója, mint a Gateron Silent Brownnak?
Nemcsak a méret számít, hanem a felhasznált anyag is.ezzel alig csökkenti a zajt
És de, jelentősen csökkenti a hangot.Az O-ring egy jótól távol álló kényszermegoldás egy olyan problémára, amit megfelelően tervezett/gyártott billentyűzettel tökéletes orvosolni lehet.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #60475 üzenetére
Rengeteget. Tényleg. Ennek, mint első EC customnak, inkább techdemónak kellene lennie olcsón gyártható házzal, nem pedig a mai divatos dolgokat eltúlozva belepakolni a házba, hogy legyen egy kicsi,
könnyűéshordozhatóbillentyűzeted (2,5 kilós, agyrém).tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Azokra is csak akkor lehet adni, ha ugyanaz az ember készíti a videót ugyanolyan körülmények között.
és ennek a vége nagyon tetszik
Ez a halkság elérhető mechanikussal is, mármint a szilikonretteneté, a lapos Apple borzalom könnyen megugorható szint. Persze nem boltból, gyári állapotban, hanem megfelelően építve és/vagy erre alkalmas alanyt pimpelve.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Az a vicces hogy hang alapján néztem
Teljesen máshogyan gépelsz, mint ahogyan itt nyomogatja a kapcsolókat: más a szög, más az erőkifejtés, más az intenzitás, a kupakok is beleszólnak a képbe. Ezért is van az, hogy a switch testerek jók-jók, de mégsem annyira. És a stabilizált billentyűkről ne is beszéljünk.A fémes hang lehet rugóhang vagy az időnként berezonáló plate, az utóbbit csak rendes gépelés közben lehet előhozni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Domonkos: ortho + EC és nagyon nem lesz olcsó, mert láthatólag nem olcsónak tervezték. De első EC fecskeként group buy fázisba került.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
konci79 #60450 üzenetére
A régin volt volt num pad, most a Biosban akartam + és - gombbal értéket állítani , de nem tudom hogy kell ... Vagy ezzel nem is lehet?
Nem láttam még olyan TKL-t, ahol ezeket a billentyűket rátették volna külön rétegre. Úgy tűnik, hogy nem hiányzik az embereknek, mert nem rémlik, hogy valaki is panaszkodott volna az elmúlt 2-3 évben emiatt a topikban. Nekem hiányzott, így még 60%-os kiosztásban is helyet szorítottam neki, de ehhez teljesen programozható billentyűzet kell.Másik, hogy nem engedte a 0 értéket beírni sehová, mintha nem működne, pedig működik a win alatt, de a biosban nem. Ez mitől van?
Attól, hogy a BIOS-ban nem magyar kiosztás él, az Ö betűt nyomogasd.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A legolcsóbb silent red kapcsolós billentyűzet a Fnatic Rush Pro volt sokáig, de úgy nézem már végleg kifutott, így a következő a sorban a Fnatic miniSTREAK. Nem sok gyártó épít erre a kapcsolóra billentyűzetet (más gyártó halkított kapcsolójára pedig senki), a Fnatic, Corsair, Ducky, Varmilo, Leopold igen, de ebből az első és utolsó itthon nem is kapható, a Corsair K70-et pedig mindjárt példaként említem.
A billentyűzet hangjából a kapcsoló csak egy tétel, a ház és a stabilizátorok is ugyanannyira számítanak, halkított kapcsolóval is könnyű hangos billentyűzetet gyártani, a silent redes K70-ek jó példák erre. Itt nézd meg DewiL hozzászólásait az utolsó 2-3 oldalon, ő sikerrel halkított le olcsó billentyűzeteket.
Vagy vegyél 2-3 éves, nem világítós barnát olcsón, pakold tele O-gyűrűvel, és halkabb lesz, mint egy mai RGB csoda.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Eléggé sokáig tart a kenés, ha megfelelő típusú és minőségű anyaggal lett elvégezve (a saját tapasztalat nem eléggé hosszútávú még, de én több évre tippelnék). A rendszeres használat amúgy inkább segít a kenés hatékonyságán, mert mozgás közben a felsőbb részek újra és újra kapnak kenőanyagot, ahonnan tárolás közben nagyon, de nagyon lassan lecsorogna a filmréteg.
A kapcsolók rendszeres szétszedése amúgy sem ajánlott, ezek a kapcsolók arra vannak kitalálva, hogy összeszerelik a gyárban, minden szétszedésnél a ház felső részén elmegy a gyártási pontosság egy része.
nyunyu: spray-vel nem tudsz eléggé precíz lenni kapcsolókenéshez, főleg nem taktilis kapcsolóéhoz. Ezen a téren lehet kísérletezni, de az ússzuk meg olcsón kísérletezés végül drága lesz a többféle kenőanyag ára és a közben tönkretett kapcsolók ára miatt. Szerintem jobb a bevált megoldások mellett maradni (104/105/205g0 rugóra, 205g0/3203 lineárisra, 3204 taktilisre vagy a lineárisra való ésszel használva). Az a szilikonzsír jó lehet stabilizátorra, ha a viszkozitása megfelelő.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60429 üzenetére
Mennyivel popularisabb cucc 1 tetovalogep, mint 1 billentyuzet
Annyival, hogy egy forgó-mozgó alkatrészeket tartalmazó gépbe nyilvánvalóan kell kenőanyag, míg egy billentyűzetbe messze nem kötelező azértÚgy hallottam, hogy a 205g0 eladásokban már mérhető a billentyűzetekkel összefüggő mennyiség.
Mennyire surun kell kenegetni a stabilizatorokat?
Ha jól megkented, akkor ritkán. Én még csak alulkenés miatt nyúltam hozzá ismét stabilizátorhoz, évekig ki kell tartania elvileg.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60427 üzenetére
Kétfélét használnak sokan, ami biztosan működik: Super Lube és Krytox 205g2 (a végén a kettes fontos, a krémszerűbb grade 0 kapcsolókra jó, a darabosabb grade 2 stabilizátorra).
Fontos a viszkozitás, mindkettő sűrű állagú zsír, és fontos az is, hogy minél kisebb legyen a dielektromos állandója, azaz minél jobb szigetelő legyen úgy, hogy közben síkosító is. Ennek a teflon felel meg az egyik legjobban, szóval teflon/PTFE tartalmú dolgokat kell keresni. Mennyiségre 1-2 grammról van szó, a fent linkelt Super Lube körülbelül örök élet és még plusz egy nap, feleslegesen sok.
A lenti forrásokról tudok hirtelenjében, mint ismert nem amerikai források, talán ezektől a legolcsóbb rendelni szállítási költséggel együtt (bár egyiknél sem néztem utána most a pontos számoknak, például a vírus hatására a key.my szállítási díja januárról júliusra triplázódott, most nem tudom, hogy mi a helyzet).
Super Lube: keys.my candykeys.com
Krytox 205g2: loob.no keys.myÉs két random itthoni vagy "itthoni" Google találat: [link] [link]
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Sebibalu #60421 üzenetére
Ez gyártótól függetlenül előforduló probléma. Az ólommentes forrasztás nem annyira rugalmas, mint kellene, a gépelés erőteljes mechanikai behatás, így még a legjobban kivitelezett gyártást követően is megrepedhet a kapcsolóknál vagy a LED-eknél. Egy világításmentes billentyűzetnél 210 forraszpont van, a kapcsolón keresztülfűzött csillámpóni ehhez további 840-et tesz hozzá.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Sebibalu #60418 üzenetére
A LED nem a kapcsoló része, vagy egy SMD LED kerül az áttetsző házas kapcsoló alá, vagy a kapcsolón fűznek keresztül egy hagyományos LED-et. A CK550-nél az utóbbi van, vagy a LED egyik csatornája döglött meg, vagy csak adott láb forrasztása repedt meg.
Arra készülj fel lélekben, hogy ez nem egy ritka hibajelenség (mármint gépelés közben a nyákot érő erők hatására megrepedő ólommentes forrasztás), kapcsoló is dadoghat emiatt.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Sebibalu #60414 üzenetére
Forrasztott, de attól még ki lehet cserélni.
Akkor ebben megegyeztünk
qltsar: a wireless + wired működési mód nem túl elterjedt, ez egy eléggé korlátozó szűrő, hirtelenjében nem is tudok ilyet 100%-os méretben, amilyen neked kellene.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60391 üzenetére
Van meg valami amit tudok szetszedes nelkul javitani a Varmilon?
Deskmat, ami triviális, bár mintha már lenne neked.Nyilvan a lube nem jatszik, de pl szilikon zsirral a stabilizatorokat tudom erdemben kezelni?
Igen, és érdemes is. Ha sikerült beszerezni, akkor majd kérdezz rá, aztán linkelek videót a hogyanról. Super Lube vagy hasonló cucc mellett kell majd nullás ecset.Esetleg meg valami otlet?
FüldugótAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
gtamate2 #60381 üzenetére
Ők inkább olyan 3 éve kapcsoltak rá, és azóta sem lassítottak túlságosan (most jött ki például a Gaterontól a Caps kapcsoló). De van még most is lehetőség a piacon, erre a JWK/Durock párosa a jó példa, tavaly jelentek meg, mostanra pedig custom vonalon a lineáris kapcsolók piacát szó szerint bedarálták. Tavaly ilyenkor még Inkre és Creamre épített mindenki, ma valamelyik általuk OEM gyártott lineárisra X színben, Y rugóval és Z műanyagból vagy Inkre.
A Cherry válasza erre a low profile kapcsolójuk volt, ami azért eléggé besült, aztán kitalálták, hogy az eleve olcsóbban termelő kínai gyártókkal ár terén veszik fel a versenyt, és megszületett a Viola kapcsoló, ami szintén nem tűnik egy sikertörténetnek. A silent red volt az utolsó nagy gurításuk, és most se kellene sokat tenniük, csak a homokot kiszedni a kapcsolóikból és tartani a szintet. De erre vagy képtelenek, vagy nem akarják, nem tudom és nem értem.
Stabilizátorok terén is sikerült a negatív irányba elmozdulni: a közkedvelt és jó GMK screw-in stabilizátorokat a Cherry gyártotta a GMK számára. Retooling címszóval változtattak a Cherrynél a GMK-val egyeztetés nélkül az öntőformán, aminek hatására az addig jó stabilizátorok határozottan rossz kategóriásba mentek át. Ez a GMK-nak nagyon gyorsan kellemetlenné vált, úgyhogy beszüntették a stabilizátorok árusítását, és nekiálltak sajátot tervezni, amit ők fognak majd maguknak gyártani. A custom piacot közben belépett a Durock/Everglide páros és a C3, letarolták azt, mindenki izgatottan várja az új GMK-t, a Cherry szóba sem kerül már, vajon ez miért volt jó üzlet nekik?
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A neoprén is tud nyúlni, de egyáltalán nem nehéz vele dolgozni és szagtalan.
Felhasználó kérésére módosítva
[ Módosította: philoxenia ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60368 üzenetére
Na ja, Cherry nejlon teteje jóval rugalmasabb, mint a manapság divatos világítás kompatibilis kapcsolókon rendszeresített polikarbonát.
Használ mindenki mindenfélét. Polikarbonát, POM, nylon és ezek különféle arányú keveréke az elterjedt alulra és felülre is, a stem szinte mindig POM (plusz megy néha az UHMWPE parasztvakítás is, mind a ház, mind a stem esetében). Polikarbonátot kizárólag csillámpóni esetében használnak az egyéb jellemzői miatt, így az általam említett piacon a hagyományos, fekete házas Cherry kapcsoló szokott donor lenni.Ahogyan a háromféle alapszínű Gateron változat közül (fekete házas, milky, áttetsző) mindenki az első kettővel foglalkozik csak, a harmadikat nem létezőnek tekinti, mert rosszabb a másik kettőnél. És mivel a fekete házasoknál jobb az alsó rész (simábban járnak a kapcsolók), a milky változatnál jobb a felső rész (szebb a hangja), a piros rugója túl puha, a fekete rugója túl kemény, a Cherrynél nem létező sárga az arany középutat hozza, ezért aztán az olcsó, de nagyon jó lineáris Gateron alatt ezt a milky top Gateron Yellowt érti mindenki.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
benyo513 #60324 üzenetére
ekkor összedugnám géppel, hogy ne legyen akkora latency
Nagyon kevés vezeték nélküli billentyűzet támogatja a kétféle interfész használatát, a legtöbb vezetéken csak töltést vesz fel (a K3 éppen ilyen). Amúgy a latency nem probléma, minimális eltérés van csak vezetéken és a levegőben produkált között, a kapcsolat stabilitása és a gyors energiatakarékos módba váltás az, ami az irodai célra szánt wireless billentyűzeteket kevésbé teszi játékra alkalmassá (a K3-mál ez letiltható).nem látom az oldalán, hogy kikapcsolható lenne a backlit
Kikapcsolható. Az más kérdés, hogy a Logitech-Microsoft pároson kívül másoknak nem szokott sikerülni a hosszú akkumulátoros üzemidő, mert nincsen meg a tőke és know-how a saját, alacsony fogyasztású megoldáshoz, és nem optimális elemekből építkeznek. És még az is kérdés, hogy sikerült-e elég stabil vezeték nélküli támogatást összehozni, mert itt is akadhatnak problémák.A K3 papíron jó, gyakorlatban ki tudja, de az képernyőn keresztül is látható, hogy a kupakjaival garantált a sok melléütés.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60358 üzenetére
és a sima is 450$
Ahhoz képest, amennyi pénzt ellocsoltál már kísérletezésre, és amely kísérleteket csak nagyon nyomott áron vagy sehogyan sem tudsz eladni, nem nevezném drágának. Abszolút értelemben persze nagyon is az, de a te kontextusodban egy olyan kit, amelyből akármikor bekerülési költség felett ki lehet szállni (a Percent már bizonyított eleget a korábbi modelljeivel, hogy ezt előre és biztosra ki lehessen jelenteni), és hozza az elvárásaid jelentős részét, szerintem nem drága, csak ezért ajánlottam.A biciklibelső/tömör gumi eléggé kemény és tömör anyag, hang elnyelésére szerintem kevésbé lesz jó, mint a lazább szerkezetű modular foam.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60339 üzenetére
az utóbbi 1-2 évben akkorát esett a Cherryk minősége, hogy már egyértelműen NEM a válasz
Közepes méretű hype alakult ki a Cherry által januárban bejelentet Hyperglide kapcsolók körül, aminél a reszelősség eltüntetését ígérték, ehhez képest olyanokat olvasok ezekről, hogy a retooled Cherryknél jobb, de a Gateronok szintjét sem érte még el, vagy vettem 200 darabot, kiválogatva 60 darab egész jó, 60-70 darab kenés után elmegy, a többi jó lesz alkatrésznek. A Cherry nagyon jó a kapcsolóház felső részében (ez felel főleg a hangért) és csapnivaló a kapcsolóház alsó részében (ez felel főleg a reszelős/sima járásért), ezért aztán custom fronton jelenleg kétféleképpen használnak Cherry kapcsolót: egy JWK/Durock kapcsoló felső részét cserélik le egy Cherry kapcsolóéra a hang miatt, valamint 20 éves billentyűzetekből bontott vintage MX Black, ami a használattól simára kopott.Domonkos: A gateronban viszont mintha egy kicsivel kevesebb lenne a homok.
Pedig ők is próbálkoznak biztosan, csak valahogy hibáznak és mégis simábban járnak a kapcsolóiktAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #60341 üzenetére
viszont a plate mindenképpen a zaj növekedésével jár
FR4 vagy CF plate-tel a hang kordába tartható eléggé jól, az előbbi kicsit rugalmasabb az alumíniumnál, az utóbbi sokkal merevebb, a sárgaréz szintjét hozza, csak éppen mindkettő mindezt fémes hang nélkül. Plusz bottom mount (vagy a mindent mindennel összecsavarozunk és fülekkel összepréselünk, hogy merev legyen a műanyagház) helyett top a mount vagy gasket mount is pozitív hatással tud lenni a hangra, ha megfelelő a rezgések izolációja.És akkor íme egy ajánlás neked, ami a numpad hiányán kívül eléggé lefedi azt, amit szeretnél: TKL, tekerő, QMK, VIA (azaz szoftverből szabályozható rétegek és világítás), BLE4.2 vezeték nélküli és USB-C vezetékes működés, ISO támogatás, per key SMD csillámpóni (délre néző kapcsolók, szóval Cherry profilos kupakokkal sem akad, cserébe világítós kupakkal annyira nem jó), gasket mount, van FR4 plate (és biztosan lesz hozzá CF plate), van 7u támogatás és WKL verzió (OG kupakkészletekhez ideális), szilikon a plate és CB közé, szivacs a ház és a PCB közé
[link] [link]Valamikor ma zár, csak azt nem tudom, hogy a ma az kínai időt jelent vagy Amerika nyugati partját.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Celtis #60299 üzenetére
Logitechnél a US International US ISO kiosztást takar (itt a jobb felső), szóval ez és a UK is jó neked (itt szintén a jobb felső). A németben az Y és Z jó helyen lenne, cserébe egy rakás módosító lenne németre fordítva.
A német biztos nem jó.
Ez nem német, hanem valamilyen más.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
quailstorm #60268 üzenetére
Imperator nem NKRO, de 2 eszközként jelenik meg eszközkezelőben.
A két eszköz alapján valószínűsíthető, hogy több mint 6KRO-t támogat, és ez lesz a probléma. USB-n szabványosan csak 6KRO megy át, felette azzal lehet trükközni, hogy több eszköznek látszódik a billentyűzet, aztán ezt a szoftveres oldal vagy támogatja, vagy nem (régebbi BIOS-okban szokott probléma lenni például).Termékoldalnak sajnos már nyoma sincsen, az Imperator Próra találtam több helyen olyan hírt, hogy 17 NKRO támogatása van, ami valószínűleg 17KRO akar lenni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
quailstorm #60266 üzenetére
Az 1000 Hz helyett én inkább az NKRO-ra tippelnék, mint problémaforrásra és annak nem megfelelő támogatására a telefon oldalán. Ha át lehet kapcsolni a billentyűzetet 6KRO módba, akkor próbáld meg úgy.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
quailstorm #60258 üzenetére
Akkor a Durandalon tényleg pocsék a stabilizátor, mert nem kellene billegnie. Próbáld meg, hogy izomból lenyomod a Space a két szélén és középen is, hátha a stabilizátor két oldal nincsen benne teljesen a stemben és az utolsó tizedmilliméter hiányzik, hogy stabilabb legyen. Vagy ha a fehér műanyag könnyen kicsúszik a kupakból, akkor némi papírt tegyél a lyuk tetejére, és úgy nyomd be a fehér pöcköt, hogy stabilabban tartson és álljon.
A mechanikusoknál a stabilizált billentyűket mindig 3 ponton támasztják alá: általában középen a kapcsoló és a két szélén a két stabilizátor (olyan előfordul, hogy a kupak alján háromnál több hely van kialakítva, de az a kompatibilitásról szól off-center vagy rövidebb drótos megoldásokkal).
Costar típusú stabilizátor nincsen a közelemben és egy ideje nem is használtam (a papíros trükköt kellett használnom, azonban nem rémlik olyan szintű billegés, hogy feltűnt volna, de te teljesen más módon használnád, szóval az emlékem nem releváns). Most gyorsan megnyomkodtam két 7u hosszú Space-es billentyűzetet is (majdnem 2 cm-rel hosszabb a Space ezeken, az egyiken a Durandalnál magasabb kupakok vannak), azokon nulla billegés van (bár ez sem releváns neked), szóval elérhető az, amit szeretnél.
Esetleg még azt nézd meg, hogy a Space-t megfordítva teszed fel, ekkor hüvelykujjal jobban kézre áll, hátha úgy stabilabb lenyomáskor.
De talán a legnagyobb bajom inkább az, hogy magas, és hosszú az aktuálás útja.
Ahogyan előbb is írtam: Razerből optikai kapcsolós változat, mint a Huntsman TE vagy Mini. 1 mm-en kapcsol és a stabilizátorokat emlékeim szerint dicsérték is tesztekben. De gépelésre/általános használatra nem lesz túl jó a rövid út miatt.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
quailstorm #60256 üzenetére
Extra rövid gombúttal rendelkező vezetékes billentyűzetet tud mostanit valaki?
Optikai kapcsolós Razerek, 1 mm-nél kapcsolnak.POS termináloktól és pár ortolineáristól eltekintve, ahol előfordulhat, hogy a 2u méretű billentyűk alá 2 kapcsoló kerül, a billentyűzeteknél mindenhol stabilizátorra oldják meg a 2u és hosszabb billentyűk billegését, ahogyan a Durandal esetében is. Ez a Durandalon Costar rendszerű, rendesen visszatetted a kupak aljában lévő műanyag elemekbe a drót két végét?
Több kapcsoló egy billentyű alá két ok miatt sem működne:
1. ahány kapcsoló, annyiszor nehezebb lenne lenyomni a billentyűt
2. nem megfelelő szögben kapná a kapcsolók egy része felülről a nyomást, így az optimálisnál jobban, feszülne, súrlódnatAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #60209 üzenetére
Ha ragaszkodsz a háttérvilágításhoz, akkor ez a maximum, amit el lehet érni. Nem éri el a Varmilo és a jobb dyesub PBT kupakok vastagságát, de a tejfölös dobozoknál azért sokkal vastagabb, valamint nem festett a felülete (szóval nagy előrelépés lesz).
Német helyett én inkább a UK változatra neveznék be, az Y és Z ugyan fel lesznek cserélve, de nem lesz tele német feliratos módosítóval a billentyűzet.
Hülye kérdés: miért nem nyúlod le a Varmilóról a kupakokat?
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
maestro_ha #60203 üzenetére
Ha a cél egy jobb minőségű, világítós, magyar kupakkészlet, akkor olyan nincsen.
Ha a cél egy hasonló minőségű, világítós, magyar kupakkészlet, akkor ott van a Glorious kupakkészlete.
Ha a cél egy jobb minőségű, magyar, de nem világítós kupakkészlet, akkor ott van a KPrepublic készlete.
Ha a cél egy jobb minőségű, világítós kupakkészlet, akkor Razer PBT kupakkészlete vagy irány a Tai-Hao boltja.
Ha a cél egy jobb minőségű, de nem világítós kupakkészlet, akkor ott a pénztárca mélysége a kérdés, amit aztán az óhajtott profillal és színekkel lehet árnyalni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Cherry MX BROWN-nak megfelelő != Cherry MX Brown
Gőzöm nincsen, hogy melyik a hivatalos Redragon oldal, de az első kettő hivatalosnak tűnő mélyen hallgat a kapcsoló típusáról.Ha ez hotswap socketes Outemut tartalmaz, akkor ebbe nem fogsz könnyen beleküzdeni nem Outemu kapcsolókat.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
de lemondtam mert lineáris, vagy mégis ilyen kéne és itt tudok cserélni?
Forrasztópákával igen.Vannak a piacon halkított taktilis kapcsolók, csak a Cherrynek nincsen ilyen a kínálatában. Amíg az emberek szemében él a Cherry = csúcs tévképzet, addig a gyártól Cherryvel szerelnek, és nem lesz halkított taktilis billentyűzet, csak lineáris és az is csak Cherry MX Silent Reddel.
A helyzetet bonyolítja, hogy a kapcsoló csak egy összetevő a hangban, kell köré olyan ház és olyan stabilizátorok is, amelyektől halk lesz a végeredmény.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
évek óta thinkpad-et használok, azokon egész jó és tartós volt a billentyűzet
tartós: a negyedik(?) billentyűzet van a körülbelül 5 éves T430-on úgy, hogy az utolsó 2-2,5 évben csak 2-3 havonta használtam a saját billentyűzetéről, és ezen is elég a jobb Ctrl-t rossz szögben ütni, hogy lerepüljön a kupak. Olyan fél év kellett ahhoz, hogy egy két kupakon megadják magukat a pöckök, pedig nem vagyok nehéz kezű gépelő és mechanikuson megy a touch typing szinte nulla bottom out mellett még lineáris kapcsolókon is.egész jó: valaha annak éreztem, a legtöbb laptopbillentyűzethez képest az is volt, azonban most már csak egy nagyon kényelmetlen, gépelésre kevésbé alkalmas zörgős-csattogós vacaknak tűnik, amikor rá vagyok kényszerülve a használatára (bár ez teljesen szubjektív)
A jó nagy touchpad ellenben nagyon hasznos dolog egy laptopon, csak találnám meg végre azt a külső touchpadet, amit pár éve vettem, és menne is a kettévágott csuklótámasz közepére. Így ha csak minimális egérmozgásra van szükség, mert billentyűzetről nem megy valami vagy kényelmetlenebb elérni, akkor azt a hüvelykujjal el lehet intézni a kéztartás váltása nélkül, nem kell kinyúlni az egérért és közben elengedve a gépelési pozíciót. Most ezt billentyűzetről egéremulációval végzem, de az nem eléggé finom és gyors.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Szerintem inkább az iPad topikban kell megkérdezned, hogy mit ajánlanak, amit kipróbáltak és működött. Az az infó, hogy Bluetooth-os egy billentyűzet, sokszor nem elég, mert eléggé sok nem BLE eszköz is akad még a piacon, valamint a macOS is finnyás tud lenni. Nem tudom, hogy iPad OS-re mennyire hozta át az Apple a macOS finnyásságát, és ott is a Ctrl-Win-Alt helyett a Ctrl-Opt-Cmd alsó sort használja-e, de ez utóbbi is okozhat problémákat.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Rick3D #60096 üzenetére
Ha megnézitek van egy plusz layer, egy henger közrefogja pluszban a keycapet. Pontosan ez a hiba ahogy a corsair LUX billentyűm gajra ment. a keycap female része széttöredezett , megragasztottam 2x majd teljesen szétvált. Itt ez nem lehet gond szerintem.
Az a henger a szennyeződések kapcsolóba jutását próbálja megakadályozni, köze nincsen a stem védelméhez. Az előző billentyűzeteden a stem nem ennek a hiánya miatt repedt meg, hanem azért, mert rossz minőségű volt.Az SK6xx sorozat hírhedten bűnrossz kupakokkal jön, ahol sikerült a laposítást annyira túlzásba vinni, hogy borzalmas rajta gépelni a könnyű félreütések miatt. Ez már a CM-nek is ciki volt, ezért előjött ezzel, ami úgy nézem, hogy megszűnőben van, és azt nem tudom, hogy az új billentyűzeteket melyik kupakkészlettel szállítják. Más által gyártott, Cherry LP kapcsolóval kompatibilis kupakkészlet ügyében sem áll túl jól ez a billentyűzet, bár léteznek vele kompatibilis profilok (DSA, XDA), de azok egyike sem világítós, ha ez fontos.
Kupakok terén a G915 sem áll jól, mert a kupakok eltávolításakor könnyen törhetnek, de legalább már találni AliExpressen cserekészletet (csak ANSI) feketében és fehérben.
A világítós mechanikus billentyűzet sokszor a tartósság feláldozásával jár a kupakok terén, a low profile változat ezt a szervizelhetőség feláldozásával bővíti a kupakok terén (a kapcsoló nem probléma).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Halkabbá éppen nem, de a kapcsoló hangszínét képes módosítani (a linkelt 205 például mélyíti azt, ami a fülnek kellemesebb), simábban jár tőle egy kapcsoló, valamint a rugó pengését is képes megszüntetni. Persze ehhez megfelelő típusú és viszkozitású anyagot kell a megfelelő helyre megfelelően felvinni. amire szétszedett kapcsolónál van csak lehetőség (amit a legtöbb billentyűzetnél kiforrasztás előz meg).
A használattól és az általa okozott kopástól éppenséggel simábban járnak a kapcsolók.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
ilyen_85 #60069 üzenetére
[link]
Az egyik review-ban szerepel ez a kép, a Ctrl-Alt-Esc stílusának eltérése szerintem eléggé zavaró. 70-80 dollár már nem kevés egy kupakkészletért, ott már az ilyen nem fér bele nekem, mert ez nem QC probléma, ami drágább esetben is előfordul (és orvosolják is), hanem inkább azigényességodafigyelés hiánya.Persze a gagyi Windows logó előbb ledobja nálam a láncot, de az egyéni preferencia (és eléggé esélyes, hogy az a billentyű pad printed).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
ilyen_85 #60065 üzenetére
Én nem kockáztatnék, olcsónak olcsó, de szállítási költséggel együtt már nem olyan olcsó (205 esetében 1 ml = 2 gramm).
A kupakkészletekre is azt mondom, hogy noname létükre meglehetősen drágák, ez már Infinikey vagy EPBT árkategória, akik minőség terén bizonyítottak. Éppen írni akartam, hogy a Chocolate és Miami nem lehet dyesub, aztán megláttam az egyetlen review-t hozzá, amit megerősít ez és ez a bolti kép is).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
kupakprofilok összehasonlításatAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
< CyberBob > #60042 üzenetére
Villog, ahogyan a többi csillámpónié is. Egyedül a mára kihalt monokróm háttérvilágítás esetében fordult elő némelyik billentyűzeteknél, hogy teljes fényerőn nem használtak alacsony frekvenciás PWM-et (az egy generációval korábbi CM-ek 150 Hz-en vibráltak, a mostani passz).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
haxiboy #60025 üzenetére
Van egy szett Gateron Clearem itthon, a Zealio féle pimpelt változat, de ez már túl puha.
A Zealiókat ugyan a Gateron gyártja OEM-ként, és ennyi, mert mindennek nevezhető, csak pimpelt Gateronnak nem. És nem is lineáris, mint a Gateron Clear (ami tényleg nagyon puha).A világítás milyenségét még meg kell néznem, mert emlékeim szerint a Cherry RGB-nél ott a PCB-n van a led így mindenképpen áttetsző háznak kéne lennie.
Mivel én sem tudtam, hogy mi a helyzet a LED-ekkel, ezért csak áttetsző házas kapcsolót linkeltemA Screw-in stabok valószínű no-go, a K70 Plate mounted.
Plate mounted stabilizátorból csak legfeljebb közepes minőségű van (a Cherry sajátja), valamint a linkelt helyen akad Everglide Panda, amiről olvastam már jót, de olyan még nem tesztelte, akinek adok a szavára. Akár cseréled, akár meghagyod, a kenés mindenesetre kötelező, ha nem szereted a csattogását.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
haxiboy #60011 üzenetére
[link]
Mondjuk én élnék a lehetőséggel, és biztosan nem Cherry kapcsolókkal építeném újra. Sokkan olcsóbban ott van a Cherrynél kevésbé reszelősen járó Gateron Red (kicsit könnyebb rugó) és Yellow (kicsit nehezebb rugó), kicsit drágábban a smooth érzést tökéletesen hozó és ezen a téren a Cherryre köröket verő Everglide Sakura Pink (hasonló súlyú rugó).Valamint ha a nyák támogatja a screw-in stabilizátorokat, akkor a gyári csattogós hulladékok helyére Everglide vagy Durock + némi szilikonzsír kenésre.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
válasz
gaben22 #59940 üzenetére
Szállítás $6 meg majd a világrekorder ÁFA.
+3500 forintos vámkezelési díj a postátólEléggé minimalista sajnos a készlet, de 20%-kal olcsóbban ez még simán belefér. Nekem három nyűgöm van vele: ha már az alsó sor R4 lett és nem R5, akkor az R2 ↑ rettenetesen hiányzik (ég és föld kényelemben), emellett az F és J nem mélyített változata is jól jönne, valamint jöhetett volna egy spacebar kit is.
Amúgy másik hat MT3 ABS készlet is megy most: a mostanra már klasszikusnak nevezhető színvilágú MT3 Jukebox, az Olivetti színeket hozó MT3 Camillo, az MT3 Susuwatari, az MT3 BoW és MT3 WoB, valamint az MT3 profil alapját adó IBM 3277 színvilágára hasonlító MT3 3277 (bárcsak a többi készlet is erről másolta volna a kiteket). És persze ott van még a MT3 PBT dyesub változata a több profilon is népszerű Extended 2048-nak.
A korábbi évi egy MT3 készlethez képest most kánaán van
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
ilyen_85 #59929 üzenetére
Igen, vannak designerek, akik adnak erre, és van a Drop
Bár ki tudja, lehet, hogy ők az absztrakt műalkotás műfajában indulnak. és nem csak rányomtak az autoroute gombra a nyáktervező programban.
Láttam már ezt a nyákot, és olvastam is ai03 leírását a folyamatról: minden ívet kézzel rajzolt meg apró görbedarabokból és napokig tartott a teljes nyák csinosítgatása. A Polarisé sem volt csúnya, de ez még egy szinttel feljebb van.
Vajon mennyibe kerülhet a vám a Vegára?
Vám semennyi, az számítástechnikai dolgokra nincsen, csak 27% áfa és futárcégtől függő mértékű vámkezelési költség lesz, Mindenesetre menjél majd biztosra, és a vámkezelési nyilatkozatra ne csak azt írd rá, hogy billentyűzet, hanem azt, hogy számítógép-billentyűzet.Ha beleugrasz, mindenképpen vegyél egy extra PCB-t is. Egyedi PCB esetében aranyat érhet, ha van kéznél egy tartalék, akármi történhet (én általában extra PCB + másik anyagú plate kombinációt szoktam venni pluszban). Ha eljössz megnézni, akkor a Vega 60%-os változatának nevezhető Polarist tudok mutatni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #59918 üzenetére
Ha megveszed AliExpressen a legolcsóbb raktáron lévő dolgokat, akkor az rád fog rohadni, ahogyan a teszkós bringa is. Ha a nevesebb dolgokból, de még mindig raktárról elérhető elemekből építkezel, mint mondjuk DZ6x nyák vagy Tofu ház, akkor némi bukóval el tudod adni (vagy meg is tudod venni olcsóbban használtan). Ha pedig group buy során elérhető dolgokat veszel, mint GMK/KAT/Infinikey/EPBT/SP SA kupakkészleteket és kiteket (például a Vega), akkor a piac jelenlegi állása alapján ezekből nulla bukóval tudsz majd később kiszállni, és ehhez legfeljebb órák kellenek csak.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Az AliExpressről eltűnt eredeti az raktáron lévő készlet volt azonnali szállítással, ez group buy valamikor jövő évi szállítással, ezért olcsóbb ez. Az átszínezések közül nem látok EU-n belül Silent Alpacát, mint a legkönnyebben elérhető változatot, a Ghost és Seriko elfogyott, más halkított JWK/Durock pedig tudomásom szerint nincsen.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zizi123 #59911 üzenetére
A billentyűzet ezen a téren hasonlít a bringákhoz: az építés nem arról szól, hogy olcsóbb lesz (sőt, pontosan ugyanazt olyan kétszeres-háromszoros áron tudod csak kihozni a méretgazdaságosság miatt), hanem a lehetőségekről, mint anyaghasználat, programozhatóság, komponensek kiválasztása. És sokszor a hónapokig tartó várakozásról, mert a legtöbb alkatrész nem érhető el raktárról.
Ha van kedved és a pénztárcád engedi, akkor vágj bele, mert szerintem megéri, csak ne számíts gyors végeredményre.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest