Hirdetés
- iPhone topik
- Mobil flották
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- Honor 400 Lite - szegény ember kameragombja
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Nyáron jöhet a második Skyline
-
Mobilarena
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
Megjött a Hall-effektust kihasználó kapcsolókkal szerelt Wooting two Lekker Edition.
Pro:
* nagyon simán járnak a kapcsolók, ez még úgy is azonnal feltűnt, hogy az elmúlt 1 évben főleg megfelelően megkent JWK/Durock kapcsolókat használtam, amelyek etalonnak számítanak simaságban. Cherry Reden vagy hasonló smirglin szocializálódott embereknek egy teljesen új dimenzió nyílik majd meg. Az én ízlésemnek egy kicsit puhák a rugók, de nem vészesen, és ami a legfontosabb: nem pengenek.
* jár hozzá egy vastag, jó minőségű műanyag fedél, amivel le lehet takarni használaton kívül (tudnám, hogy miért halt ez ki, a floating design korában nagy haszna lenne)Kontra:
* floating design
* a dobozát kézbe véve egy nehezebb billentyűzetet vártam, erre kiderült, hogy csak a doboz készült feleslegesen vastag, nehéz és jó minőségű papírból (=drága, amit a vevő fizethet ki), a billentyűzet maga mindössze 940 grammos, és a drága doboz helyett egy hordtáskában árusításnak több értelme lett volna (ami tárolásra is tökéletes). Az építési minőség nem rossz, de az áll-leesőstől is messze van, még 300-400 grammnyi műanyagot igazán a váz köré tehettek volna a hagyományos magas profilos kialakításhoz
* átlagos minőségű és közepes textúrájú dyesub PBT kupakok, több helyen dyesub hibával
* bár a plate mounted stabilizátorok jobbak az átlagos gamer billentyűzetekben előfordulók hulladék minőségűeknél, így is nagyon csattog az egyik, egy másik pedig csak kissé kevésbé, azonban ha éppenséggel a Backspace és a Space ez a két billentyű, akkor kevésbé vigasztaló, hogy a numpadon lévő három tökéletesÖsszességében nem rossz, a vele egy kategóriába eső gamer csodáknál jobb lehet (bár az RGB itt is megvan, csak a kupakok nem világítósak), a kapcsolók különösen tetszenek. Ha valaki halk billentyűzetet keres, akkor ez nem lesz az.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Dzsuri89 #63062 üzenetére
Forrasztási hiba lesz, ahol a LED kék fényért felelős lábánál nem tökéletes az érintkezés (és idővel várhatóan rosszabb lesz).
Ez mindennapos dolog a ólommentes forrasztások korában. Az ólommentes forrasztás rideg, mechanikai behatásra meg tud repedni (főleg ha eleve gyárilag sem sikerült tökéletesre), a gépelés erőteljes mechanikus behatást jelent. Az RGB világítás megháromszorozza a forraszpontok számát a nyákon, így előbb-utóbb eljön a kihagyó színcsatorna vagy kapcsoló problémája.
-
dqdb
nagyúr
Nincsen a Corsair alsó sorával kompatibilis világítós magyar kupakkészlet. Maxkeyboardnál tudsz gyártatni szokásos tejfölös doboz minőségben, szállítás és áfa után valahol 30-40e között jön ki.
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #63041 üzenetére
Három megközelítés van a home row jelölésére: bar, scoop és nipple (vagy bar, nipple és scoop, ahogyan a képen van).
Cherry profilnál az első kettőt próbáltam, és egyik sem igazán működött (akik próbálták, azok szerint a harmadik a legjobb), MT3 és SA esetében a scoop tökéletes.
A legtöbb kupakkészletben az F, J és num 5 duplán szerepel, egyszer hagyományos billentyűként, egyszer megjelölve. Eddig egyszer láttam olyat, hogy triplázva volt ez a három gomb: normál + bar + scoop.
-
dqdb
nagyúr
válasz
McDuglas #63035 üzenetére
Éppen, hogy nehéz. Az alsó rész öntőformája PBT-re van optimalizálva, míg a világítós, doubleshot PBT néven futó kupakkészleteknél az átlátszó rész nem PBT-ből készül, hanem jellemzően POM-ból. A felső rész feliratozás terén dyesubra van felkészítve, azon semmilyen fény nem megy át.
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63028 üzenetére
a drót kilógó végére gondoltam
Az a drót nem lóg ki, legalábbis a kezem ügyében eső egyik Durock/Everglide/GMK screw-in stabilizátornál sem teszi, mert a stabilizátorház csavar felőli oldala zárt. És bár a slider maga nyitott, abból sem lóg ki (innen lehet megkenni a drót végét).bandaid moddal szoktak csendesíteni
A bandaid mod manapság már múlt időnek számít, a screw-in stabilizátorokon inkább ront, minthogy bármit is javítana, cserébe jól tudja gyűjteni a koszt, idővel elöregszik és még jobban gyűjti a koszt.Clip-in esetében volt értelme, de ott is voltak, akik nem szerették, mert O-gyűrűsen nyúlóssá tette a bottom outot.
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63026 üzenetére
Nem hinném, hogy a billentyűzet házának megbontása nélkül ki tudnád piszkálni a plate mounted stabokat.
A stabilizált kapcsoló eltávolítása nélkül nem lehet eltávolítani a stabilizátorokat, mert a kapcsoló útban van a drótnak.a drót és a stem köze nem nagyon lesz kenve
Ez a rész kihúzott stemnél "hátulról" megkenhető, mert nyitott a slider háza. Vékony ecsettel vagy fecskendővel be lehet juttatni megfelelő mennyiségű szilikonzsírt, persze több körben és folyamatosan tesztelve, mert a túlkent stabilizátor még rosszabb lehet, mint a zörgő.A drót és a stabilizátornak a drótot megfogó karmos részét tényleg nem lehet megkenni összeállítva, az is hangforrás tud lenni.
tövigütéskor a PCBn csattanó drótot sem tudod halkítani
Nem csattan semmiféle drót a PCB-n, sem plate mounted, sem PCB mounted stabilizátoroknál. A nagyon széles U alakú drótnál a két szárat a slider öleli körbe, míg az összekötő elemet a két stabilizátorház karmos része tartja. -
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #63017 üzenetére
Mondjuk átfűzős LEDes billzeteknél ez is elég macera lehet, nehezen férsz hozzá a stabilizátorhoz.
Ugyanolyan nehezen fér hozzá SMD LED vagy világítás nélküli esetben is.A kapcsoló kiforrasztás a nélkül a dróton a két "kanyart" lehet valamennyire megkenni (de messze nem optimálisan), a stabilizátorokat kihúzva fecskendővel vagy ecsettel lehet a drót végéhez betolni egy kisebb adag kenőanyagot.
Kiforrasztva ezeket a részeket rendesen meg lehet kenni, és abban igazad van, hogy átfűzős LED-nél kicsit többet kell forrasztani ebben az esetben.
A stabilizátoroknál a belső rész oldalát bármilyen szétszedés nélkül meg lehet kenni.
Bár ez nekem PCB mounted stílusúnak tűnik, azt talán egyszerűbb kihámozni a plate alól, mint a plate mounted stabilizátort.
Ez plate mounted. Bár sokat nem számít, mert csak plateless esetben lehet hozzáférni a stabilizátorok drótjához szabadon, mind PCB mounted, mind plate mounted stabilizátorok esetében ki kell kapni legalább a stabilizált billentyű kapcsolóját, vagy néha még többet is. -
dqdb
nagyúr
válasz
V.Stryker #63008 üzenetére
BT nagy hátránya, hogy csak onnantól él, hogy az OS elindította a Bluetooth stacket, így BIOS-ban matatás kihúzva, és néha összejöhet a csillagok olyan eléggé kellemetlen együttállása is, hogy csak logon után éled fel a billentyűzet, de neked be kellene rajta írni a jelszót. A lag is jellemzően nagyobb, mint dedikált vevőnél, de ez nem szentírás.
A hozzáadott vevő hátránya sokszor, hogy nem párosítható másik eszközzel, és ha elveszik, akkor megszívtad, mert nem pótolható (Logitech Unifying és Lightning kivételek, akadhat más is).
-
dqdb
nagyúr
válasz
sutyi^ #62987 üzenetére
Ha egyedi vagy egyedibb billentyűzetre vágyik az ember, akkor vagy türelmesnek kell lenni, vagy rengeteg pénzzel rendelkezni, ez igaz minden területre, így a kupakokra is.
MKEU és CK próbálja készleten tartani ezeket az olcsóbb készleteket, de úgy nehéz, ha a gyártó kínkeservesen szállít nekik valamennyit, ami persze kevesebb, mint amennyit rendelnének, aztán 1-2 napon belül elmegy a jelentős része, és lehet nézni a semmit a hónapok múlva beeső következő szállítmányig.
-
dqdb
nagyúr
válasz
sutyi^ #62982 üzenetére
Az európai vásárlás, raktárkészlet és árkeret hármas eléggé limitáló tényező, de azért akad némi választék még így is.
Most OEM profilos kupakjaid vannak, ilyet a Tai-Hao gyárt színesben is, EU-n belül a Candykeys és Mykeyboard forgalmaz ezek közül pár készletet. Az éppen elérhető raktárkészletük olyan, amilyen (=erőteljesen hiányos), időnként várható friss szállítmány és akkor pár napig van választék. Ha ezt nem akarod kivárni, akkor maradt Tajvanról a kettő vagy hat színű kínálat, amelyből ne a backlit verziókat nézd, és figyelj az ISO támogatásra, ha olyan billentyűzeted van.
Még a Duckynak is vannak színes kupakjai, ezekbe bele lehet futni EU-n belül is, azonban a legtöbből nincsen ISO.
Cherry vagy SA profilból AliExpressen akad választék, EU-n belül csak group buy-okat tudok és azokat is jóval drágábban.
Árban nagyon 20k fölé nem mennék egy kupak szettert, mert akkor már akár vehetnék másik billt is.
Az a billentyűzet, amit 20k-ért megvehetsz, a mostani billentyűzetednél világítótestként lesz csak jobb, billentyűzetként határozottan rosszabb. -
dqdb
nagyúr
válasz
Chuzzlee803 #62973 üzenetére
Mi a TN utolsó két betűje?
Mert ha NL vagy más európai postáé, akkor a feljebb említett PostNL és társai azt jelentik, hogy bedobják Kínában egy konténerbe, áthozzák Európába, addig a TN kómában van, és csak itt éled fel. Ezután még 2-3 hét is lehet a Magyar Posta lassúsága miatt.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zsiráfnyál #62967 üzenetére
Sokkal nagyobb erőhatással jár a gépelés, mint az ember gondolná, és sokkal kevésbé merev egy billentyűzet, mint az ember gondolná. Folyamatosan hajlik gépelés közben a PCB, és akármiből is van a plate, az is meghajlik kissé. Ha ezt a mozgást az eléggé rideg és nem rugalmas ólommentes forrasztással kombináljuk, akkor előbb-utóbb ilyen következménnyel jár egy gyengébbre sikerült forrasztásnál.
Jellemző ez, hogy kifejezetten a "nagy" Enter alatti forrasztások repednek el egy billentyűzeten, vagy ez egy véletlen egybeesés lehet ?
Véletlen egybeesés. -
dqdb
nagyúr
válasz
Zsiráfnyál #62934 üzenetére
Igen, okozhat. A kontaktspray hozhat átmeneti megoldást, de ide páka kellene vagy egy ismerős pákával, az a biztos.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Zsiráfnyál #62931 üzenetére
Még a forrasztás megrepedése is lehetséges problémaforrás (és szerintem ez a legvalószínűbb). Ha páka adott a közelben, akkor meg kellene folyatni az ónt kissé, hátha meggyógyul. Ha nem, akkor marad a kapcsolócsere, a Scroll Lock vagy Pause alatti kapcsoló tökéletes lehet donornak, mert EU-n belül nem egyszerű találni Cherry MX Brownt értelmes áron, Kínából pedig sokáig tart.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #62928 üzenetére
Ennek a mémértéke nagyobb, mint az eszmei értéke, az embereket nem érdekli a háttere csak a hűderondanekemiskell faktor (lásd még GMK Gregory, ami még nagyobb közutálatnak örvend, mint a Handarbeit, mégis eladtak belőle ezer készletet). És a piaci értéke is nagyobb határozottan, az R2 bejelentése előtt a GMK készlet 400 euró környékén ment, és várhatóan nem is nagyon fog beesni, mert 1 év múlva fogják szállítani ezeket.
Az SA változat a többi SP SA készlethez képest éppenséggel olcsónak számít. Persze ez csak relatív értelemben vett olcsóság, mert amúgy természetesen mocsok drága, mint az összes SP és GMK készlet.
-
dqdb
nagyúr
SA Handarbeit holnapig, DSS Hand Work május 21-ig, GMK Handarbeit+ R2 májusban, feel the power of unicorn vomit
-
dqdb
nagyúr
válasz
jambiyya #62901 üzenetére
Ennek a kérdésnek itt van a helye, és előbb-utóbb remélhetőleg jön valaki, aki érdemben tud ajánlani ilyet. Ha mégsem, akkor a két általános tabletes topik egyikében is tedd fel a kérdést, ott valószínűleg nagyobb azoknak a száma, akik BT-s billentyűzetet használnak a tabletjükhöz, mint itt.
-
dqdb
nagyúr
Mert amíg angolból (US és UK is), németből, franciából (és talán még olaszból) akad doubleshot világítós kupak a piacon, addig magyarból kizárólag mártogatott-lézerrel leégetett feliratos van. A legjobb példa erre a Ducky One sorozat, ahol a UK kiosztású doubleshot PBT, míg a magyar festett, vagyis a nem magyar változat magasabb minőségi szintet képvisel.
-
dqdb
nagyúr
összesen 10 (teljesen általános nevű) device-ként jelenik meg ez a k... billentyűzet
NKRO mellékhatása. Az USB HID szabvány csak 6KRO-t támogat (azaz bal és jobb Shift-Ctrl-Alt-Win módosítókon felül még 6 billentyű egyszerre történő lenyomását), így a billentyűzetek úgy oldják meg ennek a korlátozásnak a megkerülését, hogy egyszerre több eszköznek látszanak. Bár a tízet még így is túlzásnak érzem, 2-4 virtuális billentyűzettel szokták megoldani a 12KRO-24KRO támogatást, ami már bőven elegendőnek nevezhető. -
dqdb
nagyúr
Windowsban az eszközkezelőben kapcsold ki a billentyűzetnél az energiagazdálkodás vagy hasonló nevű fülön, hogy feléleszthesse a gépet (ha több eszközként látszódik, akkor mindegyiknél). Elképzelhető, hogy ilyenkor nem kap elég áramot a billentyűzet a karácsonyfa bekapcsolásához, és ettől fagy le.
nem_tom: én zaklatnám őket a helyedben, mert a gépelés folyamatos és nagy erőhatással jár a billentyűzetre, és ezen erők miatt a két kinyitott lábra is meglepően nagy erők hatnak. Az, hogy most jó, nem jelenti azt, hogy 1 hónap múlva is még jó lesz, jobb előre gondoskodni a tartalékról.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #62846 üzenetére
$150 (vagy mifelénk €150
)
A 150 dollár nettó ár, a 150 euró bruttó ár, az eltérés 20%-os, vagyis egy átlagos nyugat-európai áfányi.Egyébként valamni Alis megoldás (BM68 pl.) működőképes lehet, vagy pont ezért kerülnek ennyibe a GB-k, mert ott beleteszik az időt, hogy ne 1,5 centi dampeneren kelljen gépelni vele?
A BM68 egy egyszerű tray mount ház, ami egy darabból áll és kisebb gyártási pontossággal is előállítható. A dupla árú IKKI68 Aurora (ha a stabilizátorokkal ellátott csomagokat hasonlítjuk össze), akkor ezeket fizeted meg vagy fizettetik meg veled:
1. két darabból álló házzal rendelkezik, ami ráadásul nagyobb gyártási pontosságot igényel
2. gyárilag jár hozzá hangtompító réteg
3. a gasketek ára is meglepően magas tud lenni és kétfélét kapsz
4. BM68 esetében nem látom a fotón a csavarhelyeknél a fém betétet, ami műanyagból készült ház esetében elengedhetetlen, hogy ne nyíródjon el könnyen a műanyag csavarmenet (aztán persze lehet, hogy a fotó téveszt meg) és ott van
5. legolcsóbb helyett jónak számító stabilizátorok
6. hordtáska (ami neked külön 25 dollár lenne, a gyártónak persze ennél jóval kevesebb)
7. kínai rendelés helyett európai forgalmazó és emiatt még egy szereplő árrése
8. angolul és világosan kommunikálni képes gyártó, aki beletette a pénzt a marketingbe
9. az előző pontok miatt (főleg az utolsó kettőt értem ezalatt) egy olyan billentyűzetet kapsz, ami várhatóan könnyen eladható lesz a használtpiacon legfeljebb alacsony bukással, míg egy BM68-nál ez biztosan nem áll fennTray mountnál kevésbé jön ki a plate milyensége, mert ott nem a plate tartja a nyákot, hanem a plate csak egy másodlagos kapcsolórögzítés-merevítés a nyák felett, így a csavarhelyeken direktben megy át a rezgés a házra, ezért minden rés kitömése mellett/helyett a nagyobb tömegű házak és flex cut megoldások tudnak jobban működni, ha a halkság a cél (az utóbbi működéséhez kell még a következő mondatomban leírt megoldás is). Persze tray mount esetében is lehet ezen trükközni/javítani, azonban a 60%-os méretnél jól működő megoldás (középső két csavarhely eltávolítása) nem működik olyan jól 65%-os méretben.
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #62842 üzenetére
Egy dolog a hangteszt és egy másik a napi használat, a legtöbben egy deskmatet használnak, már a kettő is ritkaságszámba megy. 3-4 mm vastag deskmat és 3-4 réteg esetében egy-másfél centi környéke is lehet egy ilyen építmény magassága, ami már zavaró lehet az asztalon.
-----
[link]
érdekes kísérlet -
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #62841 üzenetére
Az acél plate önmagában is nagyon merev, ezt egy mindent mindennel és jó sok csavarral összecsavarozós rögzítés esetében tökéletesen érvényre lehet juttatni.
A végcél egy minél halkabb és puha bottom-outtal rendelkező bill lenne, viszont lehetőleg kevés flex-el.
Műanyag plate kell neked (PC, PP vagy POM) top mount vagy tab gasket mount rögzítéssel, valamint flex cut nélküli PCB és plate. Az Aurora jó lehet elvileg, de arra készülj fel, hogy az R2 drágább lesz majd (előre bejelentették), így már a PnC is 10 eurót drágult a Mizuhoz képest. Ebbe az árba még a D60 Lite és KBD67 Lite fér bele, a Porticót Európában nem forgalmazza senki sem, az NK65 EE pedig kizárólag ANSI.Hangra kb. ilyesmi.
Been there, done that, és nem szeretem. Alapvetően a "muted" hangzást kedvelem, amikor gépelés közben mély hangú és relatíve halk koppanások jönnek a billentyűzet felől (ez egyébként nem halkított kapcsolókkal is elérhető, ha a körítés többi része megfelelő), de van az a halkság, ami számomra már idegesítő, mert nem magát a gépelést hallod, hanem az olyan súrlódó zajokat, mint amikor a keycap mozog a stemen, és a videón szereplő közelíti ezt a határt. -
dqdb
nagyúr
[link]
ha valaki fancy, fémből készült switch pullerre vágyna, de azért nem ennyire fancyre-----
Pár napnyi használat után revideálnom kell a korábbi álláspontomat, miszerint kell a csuklótámasz minden mechanikus billentyűzethez. Ha kellően alacsony a ház (jelent esetben 17-18 mm közötti elülső magasságról van szó, ami az elméleti minimumot közelíti), akkor nemhogy nem kell a csuklótámasz az amúgy nagyon magas MT3 profilos kupakok ellenére, hanem egyenesen zavaró volt a 20 mm-es magasságával. -
dqdb
nagyúr
beállítottam középre és azóta úgy van..
Ami éppen 2 mm, azaz a legtöbb kapcsolónál megszokott út. A Razeré ezzel szemben csak 1,1 mm.a Razer csuklótámasza pedig sokkal sokkal kényelmesebb
Nem kötelező a gyári csuklótámaszt használni, akad a piacon többféle szivacsból vagy fából készült is.Én úgy látom, hogy sok pénz elköltésével (az Apex Prót valószínűleg nem kicsi bukóval tudod csak eladni) nemhogy előrébb nem lennél, hanem inkább oldalra lépnél és közben egy kicsit hátrafelé is.
-
dqdb
nagyúr
Igen, a floating design nagy "előnye", hogy könnyű kitakarítani belőle annak a szösznek/kosznak egy részét oldalról sűrített levegővel befújva, ami amúgy bele sem menne, ha nem lenne oldalról nyitott a billentyűzet
Rendes takarításhoz kialakítástól függetlenül le kell venni a kupakokat.
-
dqdb
nagyúr
Nem igazán megy színben, meg hát elég csajos.
Semleges színű billentyűzetet karakteresebb színű kupakokkal vagy karakteresebb színű billentyűzetet semleges színű kupakokkal könnyű párosítani, de két karakteres szín könnyen ütközik (bár néha extrémnek tűnő kombinációk meglepő módon működnek), ahogyan a pasztellszínek és az élénkebb árnyalatok is ütköznek. A nőies színvilágot írtam is, lényegében az volt az egyetlen oka, hogy bedobtam ide a topikba.Várok újabb Ikki68 Aurora körre, jobb színekkel.
Nem sok értelmét látom ugyanabból a modellből kettő vásárlásának, ha az nem az ultimate endgame, amiből kell egy otthonra és az irodába, és után többet Geekhack és társai felé sem megy az ember. Ha nem erről van szó, akkor érdemes a tetsziken túl az eladhatóságot is mérlegelni már a vásárlás előtt, mert az ízlés és preferenciák idővel változnak, és nem mindegy, hogy beszerzési áron tudsz kiszállni valamiből könnyen vagy nagy bukóval. Az IKKI68 ezen a téren jelenleg jónak tűnik, a limitált modellek főleg, de ez idővel változhat.NK65 Olivia: jó lenne, de nem DSS keycapekkel.
Próbáltad a profilt vagy csak fúj, ABS az elutasítás oka?Én most erre pályázok, nemsoká fent lesznek az extrák (0-4 hét). Csak sajna áfa lesz,meg vámkezelési díj.
Az nagyon nem 4 hét lesz, inkább 4 hónaphoz lesz közel. Az, hogy megérkezett a készlet a PT raktárába, egy dolog, az, hogy a TKC mikor ad engedélyt a szállításra, egy másik. Az európai Infinikey Amalfi szállítmány például már december közepén megérkezett, azonban még mindig ott áll, mert a TKC nem kapta meg a saját szállítmányát és bólintott rá, hogy mehet. Áfa brexit nélkül is lenne rá, igaz, csak 20%-os. A vámkezelési díj tényleg szívás, a DHL ráadásul ritka drágán méri.Nem tudom, hogy gyártottak-e ebből a készletből mintákat még a GB előtt, mert a TKC-nél a color matching, mint olyan, nem létezik, a Græn óta nem tudok mondani olyan készletet tőlük, aminél nem volt botrány a színek miatt. Szóval a rendereknek ne higgyél, csak a kész termékről jó megvilágítás mellett készült fotóknak.
-
dqdb
nagyúr
válasz
DuncanGhola #62699 üzenetére
Ha a késleltetés zavart, akkor az másik bluetooth-os billentyűzet esetében sem lesz jobb, mert magából a technológiából következik a magasabb késleltetés (és a legtöbb saját vevős sem jobb, mert azok is inkább fogyasztásra és nem késleltetésre vannak optimalizálva).
-
dqdb
nagyúr
válasz
Csandi #62688 üzenetére
A Dolchra és Penumbrára kattintottam rá, a Space-től jobbra van 1u Alt-Code-Ctrl, az rendben van. 1.75u Shift van egy sorral feljebb, a legfelső sorban a Print Screen, Scroll Lock vagy Pause egyikét teszed majd a világítás gombra. És eddig volt rendben, mert ebben a készletekben nincsen R3 Home, úgy tűnik, hogy az Originative olyan kittinget preferál, amiből ez hiányzik (a Dropról linkelt készletben van). GMK és GMK készlet között is van eltérés a kitek felépítésében, a designertől függ, hogy mi és hogyan kerül be, ez nem a GMK döntése és nincsenek általános szabályok.
Én 190 dollárért nem rendelnék ilyen kicsi készletet.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Csandi #62684 üzenetére
A világítás gomb az, ami véleményes, olyat nem fogsz találni, valami más kell a helyére.
Tehát minél olcsóbb szállítás, és vám nélkül (vagy erre eleve nincs is?)
Ha EU-n kívülről veszed, akkor vám nincsen, de áfa lesz. Szerencsére manapság a Dropon futó készleteket kivéve mindig van EU-s vendor (MyKeyboard, Candykeys, Oblotzky Industries), így a vámkezeléses kör megúszható.Azonban GMK készletet nem fogsz csak úgy venni
Vagy group buy, 11-12 hónap várakozás és megkapod, vagy egy korábban futott GB extráira hajtasz rá, ami (a Drop kivételével) percek-órák alatt szokott elfogyni és 20-30%-kal drágább is.
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #62681 üzenetére
Ütné egymást a két árnyalat, a billentyűzet barackszíne és az Olivia rózsaaranya nem illenek össze.
Ha Olivia kell és nemsokára, akkor hamarosan várható NK65 Olivia Edition extrája Oblotzkynál DSS Olivia kupakokkal. Hotswap, QMK, VIA, bár a billentyűzet csak ANSI.
GMK Oliviából 99%, hogy lesz R3, mert a harmadik legtöbb példányban eladott GMK készletről van szó. Ahogyan SA Oliviából is várható következő kör.
-
dqdb
nagyúr
[link]
Ha valaki olyan nőiesebb színvilágú billentyűzetet szeretne, ami nem rózsaszínt takar. Group buy, holnap indul, azonban mivel 50 darabra van limitálva az EU készlet, ezért várhatóan nagyon gyorsan el is fog fogyni (5-30 percre tippelek).Fröccsöntött polikarbonát ház, hotswap nyák ISO támogatással, QMK/VIA, az árban stabilizátor és kábel is van, szóval csak kapcsoló és kupak kell rá.
Holnap indul a színvilághoz passzoló kupakkészlet is, de az valamikor 11-12 hónap múlva várható csak, míg a billentyűzet már ősszel.
-
dqdb
nagyúr
válasz
qwertly #62661 üzenetére
Megadtam két típust, aminek tartós a feliratozása és magyar.
Azonban a körömmel gépelést nyelvtől függetlenül egyik olyan műanyag sem bírja hosszútávon, amelyet kupakoknál használnak (ABS, PBT, POM), az annál is keményebb műkörömmel gépelést még annyira sem, gödröt fog vájni a felületükbe. Az összes világítós magyar kupakot pedig messzire el kell kerülni, azoknál ugyanis nem a kupak felületén van a felirat, hanem a kupakra felvitt festékréteg az inverz felirat, ezt a legkönnyebb lekoptatni.
-
dqdb
nagyúr
válasz
qwertly #62657 üzenetére
Olyan kupak kell, ahol a felirat nemcsak a kupak felszínét érinti, hanem annál mélyebben bele van ágyazva.
Első lehetőség a lézerezett felirat, amikor világos kupakba lézerrel égetik bele a szöveget, magyar feliratokkal ilyen például a Cherry Stream 3.0 (cáfoljon meg egy tulajdonos, ha ezt rosszul tudom).
Második lehetőség a doubleshot kupak, azaz a felirat is a fröccsöntött, ilyet magyar feliratokkal nem találsz.
A harmadik lehetőség a dyesub, amikor a sötétebb felirat kémiai eljárással kerül fel a világosabb kupak felületére és az alatta lévő rétegekbe, magyar felirattal csak a Varmilók léteznek.
Amúgy körömmel nem csak a feliratot lehet lekapni, hanem magába a kupakba is gödröt ásni, műkörömmel pedig főleg, mindhárom kupakokban használt műanyag puhább annál, hogy ezt bírja.
-
dqdb
nagyúr
válasz
hoffman_ #62651 üzenetére
ennyiért amúgy már néhány igazán szépet is össze lehetett volna rakni
Ezzel én is így vagyok.egyszeri hazai halandó hogy tud(na) bekerülni egy Keycult GB-ba?
Félretesz 600-700 dollárt, amit bármikor el tud erre égetni, csatlakozik a Discord szerverükhöz, és vár az értesítésre következő raffle-ről, amiből évente pár akad. Ha megfelel az abban elérhető modell és szín (válogatni nem igazán lehet, eszed vagy nem eszed), akkor jelentkezik a raffle-re, és reménykedik, hogy szerencséje lesz, ennyi. Ha szerencséje volt, akkor kifizeti a számlát, és vár pár napot, hetet vagy hónapot, ez az adott körtől függ, mert néha készletről tolják, néha nem.Évente pár alkalommal Vickrey-aukcióban dobnak ki pár billentyűzetet, ekkor a pénztárca vastagsága helyettesíti a szerencsefaktort, múlt héten dobtak ki így 8 darab No. 2/65-öt, 5000 dollár lett végül darabja (azaz a 8 nyertesnek még ennél többet is megért volna a listaáron 590 dolláros billentyűzet ...).
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #62645 üzenetére
A Keycultnak körülbelül nulla reklám kell, így is a sokszorosa a kereslet a gyártási kapacitásnak. Keycultot kétféleképpen lehet venni: vagy kifizeted érte a 4-5× árat a használtpiacon, vagy meglehetősen szerencsésnek kell lenni, hogy egyáltalán bekerülhess egy group buy-ba.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Amerigo57 #62637 üzenetére
A billentyűzet egy Keycult No. 1/60 (azaz a Rolls Royce kategória) és abból is commission (azaz egyedi megrendelésre gyártás), valamint normál anodizálás helyett egyedi Caustic Customs anodizálás (ami mocsok drága).
Azért drága, mert drága billentyűzet drága egyedi megrendelésére ment rá drága festés. Ha az egyedi dolgokat kihúzzuk a listáról, akkor No. 1/60 group buy esetében olyan 800 dollárból kijönne az egész.
-
dqdb
nagyúr
[link]
Mekanisknál előrendelés van októberi szállítással tray mount kitekre. A Fjell messze nem ér ennyit, de a Klippe T nem rossz vétel forrasztható kitben Wilba WT60-D PCB-vel és a kiosztáshoz igazodó ISO/ANSI POM/alu/sárgaréz plate-tel, vagy hotswap kitben Wilba WT60-HS3 ISO PCB-vel és CF/sárgaréz plate-tel. A szállítás 30 dollár, az egészre még rájön a 27% áfa, amit most kell kifizetni, így nem lesz majd megvámolva a cucc szállításkor. A hotswap PCB + CF plate páros külön is kapható.[link]
Ez csak tray mountnak tűnik, de nem az, torziós rugók tartják a nyákot teljesen más gépelési élményt nyújtva. Forrasztható Wilba WT60-D PCB-vel jön FR4 plate-tel. Valamikor Q4-ben várható a szállítás, EU-n belüli a gyártás, így extra sarc már nem kerül rá. -
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #62620 üzenetére
Persze, hogy van, objektív és szubjektív értelemben is. Objektív értelemben tele van a piac nagy gyártási szórással készülő kapcsolókkal, ilyenen gépelni rosszabb, mint a smirglit érezni. Szubjektív értelemben is sokan szívesebben gépelnek egy Cherry MX-en a hangja miatt, mint hallgatják egy magasabb hangú kapcsoló hangját, ami simán jár. Nagyobb ma a kereslet vintage MX blackekre, mint valaha is volt, mert azok hozzák a Cherry MX hangját a 15-20 évnyi használattól bekopva simán járás mellett, aztán ebbe olyan erejű és karakterisztikájú rugót lehet tenni, amilyet szeretsz.
Amúgy a retooling hatása 1 éven belül elmúlott, minden visszatért a régibe, ahogyan a tavaly év nagynak szánt dobása, a Hyperglide is besülni látszik, vélemények szerint csak a Gateron szintjét érték el simaságban, és elkezdett esni ismét a minőség (saját tapasztalatom nincsen, az első véleményeket látva elvetettem a vásárlást, mert 80-85 centért adták volna darabját). Akármennyit is ekézem a Cherryt és istenítem mondjuk a JWK-t, hatalmas mennyiségeket adnak el, és a túlpörgetett gyártásnak ez a mellékhatása, hasonló számokba más gyártó is hasonlóan "belebukna" valószínűleg.
Ha az pedig valaki azt mondja, hogy az MX Black azért rossz, mert kemény benne a rugó, az csak színtiszta preferencia. Szerintem is jó lenne a kínai gyártók által megalkotott színkóddal egy MX Yellow a piros és fekete közé, de ez a fekete jóságát nem befolyásolja.
-
dqdb
nagyúr
Elolvastam a review végén az összefoglalót, az egészet nem, mert azt még olyan kapcsolónál is túl hosszúnak tartom, ami érdekelne
Az EC-t válaszd, ha fontos számodra, hogy minél simábban járjon a kapcsoló, ami szerintem egy lineáris kapcsolónál alapvető tulajdonság. Az EC itt JWK szinten vagy közel JWK szinten van, ami manapság az etalon, a Cherry pedig a hardcore közösségben a mémek szintjén mozog, mert hírhedten reszelősen járnak a lineáris kapcsolói. Persze érdemes ezt is kontextusba tenni: ugyan a Cherry rettenetesen reszelősen jár bármilyen lineárishoz képest, amit manapság az emberek beletesznek az épített billentyűzeteikbe, de középmezőny ahhoz képest, amit a nagy gyártók beletesznek a készen kapható billentyűzeteikbe.
A Cherryt válaszd, ha a mélyebb és tompább hang a cél, az EC magasabb tónusú kissé, amire azonos hangerő mellett is érzékenyebb a fül.
Szóval a döntés arról szól, hogy gépelési élményből a lenyomás vagy a hangja fontosabb számodra.
-
dqdb
nagyúr
Olyan nincsen, hogy legjobb gyártó, csak olyan van, hogy kategóriájában legjobbnak/egyik legjobbnak számító kapcsoló (itt részleteztem a témát), azonban ezen kapcsolókkal szerelt billentyűzetet készen nem igazán kapsz. Mainstream vonalon (azaz kész billentyűzet a szokásos négy alapszínű kapcsolóval) például a Gateron mind a négy típusban jobb, azonban alig akad ezekkel szerelt billentyűzet, és ami akadt (CM CK5x0), ott is lecserélték még olcsóbbra a drágábban árult utódban (CM CK5x0 V2). Mivel az emberek fejében a Cherry még prémium márkaként él, ezért a gyártók a jobb minőségű billentyűzeteikbe szinte kizárólag Cherryt tesznek, szóval a készen kapható billentyűzeteknél tényleg Cherry a legjobb és még marad jó ideig, de csak ebből az okból.
A Tesoro saját gyártása csak átcímkézésből áll, náluk a kupakok miatt lehet megszívni.
-
dqdb
nagyúr
A Cherry csak középkategóriás gyártó, lineárisban nem számít jónak, meglehetősen reszelősen jár. A barna sem igazán jó, mégis azt tartom a legjobb könnyen elérhető Cherry kapcsolónak és úgy általában az egyik legjobb gyengén taktilis kapcsolónak.
Ha ismert lenne az EC V2 mögött álló gyártó, akkor a többi terméke alapján könnyebb lenne tanácsot adni, így látatlanban csak a 14 napos elállást tudom ajánlani, mint menekülőutat a félrenyúlásból.
-
dqdb
nagyúr
Theremingoat szokásához híven nem kicsit terjengős hosszúságú review, lusta vagyok végigolvasni, hogy összefoglaljam
nagyo macsós színek és elnevezések lettek
Marshmallow kapcsolókon gépelek éppen és a héten jött meg egy zacskónyi Lavender kapcsolóA Marshmallow esetében ráadásul arról szóltak a hírek, hogy illatosítva lesznek (ne kérdezd, miért, én sem értem), azonban együtt érkezett hozzám egy adag POM-ból készült felsőrészű kapcsolóval, és annak a műanyagnak a gyártás után egy ideig meglévő hígítós rothasztott hal aromája mindent kiütött, és napokra a tárolóba lett száműzve a szállítmány szellőzni, szóval ezt nem tudom megerősíteni.
-
dqdb
nagyúr
válasz
erik365 #62534 üzenetére
Nagyon úgy tűnik, hogy a zöld csatorna esett ki.
A LED nem a kapcsoló része, külön van. Úgy nézem, hogy ennél a modellnél a kapcsoló alá szerelt SMD RGB LED-et használnak, ami kellően ügyes kézzel cserélhető (nem annyira ügyes kézzel kinyírható), csak jó kérdés, hogy pontosan mire kell cserélni (van többféle lábkiosztású).
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #62487 üzenetére
Több európai webshopban is láttam mostanában Tai-Haókat, a Candykeysnél biztosan.
Jorus: világítós fronton én sem tudok többet, mint amit nyunyu linkelt. Nem világítós fronton pedig amiről tudom, hogy durvább a felülete, az az olcsó kitételen bukik el.
hoffman_:ilyen kell neki, és nem lesz észrevehető a csillogás
-
dqdb
nagyúr
Üdv a kisebbségben
Az emberek jelentős része a sima felületű kupakokat szereti, pedig szerintem sincsen jobb, mint egy durvább felületű kupakon gépelni. Bár PBT-ből lehet eleve nagyon sima felületű, megkopott ABS simaságú kupakot is gyártani, mert ez az öntőformán múlik alapveően (a KAT profilos kupakkészletek például teljesen simák), sőt eleve fényes felületűt is, ez szintén az öntőformán múlik (KAM-ból van ilyen), de egy jól textúrázott PBT az igazi. Ha ehhez hozzáadjuk még a szférikus felületet a hengeres helyett, akkor megkapjuk az MT3 PBT profilt, aminél jobb szerintem nem létezik gépelésre (játékra szerintem túl agresszív). Ha teheted, próbáld majd ki egyszer.
A gyors kopás meglepő, mert a PBT sokáig meg tudja őrizni a textúráját, még akkor is, ha a kupakjaid esetében az átlátszó rész nem PBT-ből, hanem PC-ból vagy POM-ból készült.
-
dqdb
nagyúr
válasz
beyruth82 #62457 üzenetére
A két billentyűzet egymáshoz képest relatív viszonyát nem tudom megmondani (csak a K120-szal találkoztam eddig), de a K120 abszolút értelemben véve egy rossz billentyűzet, a topikban állatorvosi lónak számít. Borzasztóan túl van árazva, újonnan sem halk, cserébe fél éven belül rettenetesen felkeményedik a membrán és hangosan fog csattogni.
Ha a halkság a legfontosabb kitétel, valamint nem baj a világosszürke szín és lapos kivitel, akkor Cherry Stream 3.0.
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #62450 üzenetére
Csakis egy overengineered darab lehet a megoldás
AliExpressről egy ilyen kell, ez úgy 2-in-1, hogy mindkét fele tökéletesen teszi a dolgát. Az IC kiszedő sem rossz, de azok idővel amortizálódnak kissé.
Nem emlékszem már, hogy honnan, de van egy GMMK-stílusú kiszedőm is, és meg tudom erősíteni, hogy tényleg pocsék.
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #62441 üzenetére
Az inkább a következmény elfedése lenne és nem a kiváltó ok megszüntetése.
Igaz, a nem fém plate alkalmazása is következmény elfedése lenne, mégpedig a nem jól megtervezett plate-rögzítésé, mert a mindent mindennel összecsavarozunk, hogy jó merev legyen megközelítés arra jó, hogy a legkisebb rezgést is felerősítve átadja a háznak.
-
-
dqdb
nagyúr
SA profil érzésre egyáltalán nem magas, sőt az F-sorban egy R1-nél magasabb R0 hiánya kifejezetten feltűnő. Persze olyan mondja ezt, aki az elmúlt 2 évből ~22 hónapot MT3 profilon gépelt
A konkáv space rossz, megfordítva is az, kissé vágja a hüvelykujjam szélé, sajnos 2.25u+275u osztásban nincsen konvex.
Maga a profil egészen jó, a KAT és DSA közé lőném be a képzeletbeli dobogóm harmadik helyére, de az MT3 közelébe nem ér gépelési komfortban.
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #62420 üzenetére
Múlt héten vettem egy billentyűzetet, A neve A betűvel kezdődik és öt betűs. Alumíniumból van a háza minimál designnal. Nincsen rajta nemhogy RGB, de egy árva Caps Lock LED kivezetésen kívül más LED kivezetés sem. És még várhatok is rá egy ideig.
Akkor én most szektatag vagyok?
-
dqdb
nagyúr
Az új billben brown kapcsolók vannak, sokkal nagyobb élmény így a gépelés, mint a redek száraz, steril-semmilyen fílingjével.
Én is a taktilis kapcsolókat szeretem, ezért hónapok óta kizárólag lineárison gépelekTapasztalatom szerint a jó lineáris kapcsolóknak kell a megfelelő körítés, hogy tényleg jók legyenek. Ezt az átlag gamer billentyűzetek nem tudják megadni, erőteljesen sarkítva csak arra jók, hogy kedvét elvegyék az ember a lineáris kapcsolóktól. A taktilis és clicky kapcsolók nem ennyire válogatósak.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Iraklísz #62303 üzenetére
A kopás mértéke függ a bőrödtől is. Ha biológiai smirgli nő az ujjaid végén, akkor pár hónap is elég lehet, míg másnak sok év alatt sem lesz látható nyoma a használatnak.
Ha a festett-bevont felületek a kezeid alatt nem voltak olyan tartósak, mint másoknál, akkor a Ducky kupakkészlete sem fogja sokáig húzni (nem a karcolásokra gondolok, az odafigyeléssel megelőzhető, hanem a használatból-érintésből eredő kopásra). Ha éppen nálad voltak tartósabbak az ilyen dolgok, akkor ne aggódj.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Iraklísz #62300 üzenetére
Ez festett-lézerezett kupak (ahogyan az összes magyar világítós), magát az ABS műanyagot addig nem fogod érinteni, amíg nem kopik le a védőréteg (ha van, jelen esetben valószínűleg igen) és a festék, úgyis az áttetsző műanyag alapot festik be feketére és égetik le lézerrel a felirat helyét.
A "rendes" ABS, azaz doubleshot ABS esetében is van különbség a gyártók kupakjai között, az öntőformától függ, hogy rücskösebb vagy simább textúrájú-e a gombok felszíne (ami aztán idővel simára és csúszóssá kopik az ABS jellegzetessége miatt). De ilyet magyar kiosztással nem fogsz találni.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Csandi #62257 üzenetére
Akkor marad a K2
A BT3.0-t akartam felhozni ellenérvként, de látom, van már K2v2 BT5.1 támogatással (azaz van BLE).Ha jól látom 5 tűs, akkor minden gateront, cherryt és kailh-t támogat?
Igen, de nem azért, mert 5 tűs, hanem azért, mert nem Outemu sockettel oldották meg a hotswapot.A 3 és 5 pin között az eltérés csak két lyuk a nyákban, ezért is érthetetlen, hogy a Drop a saját billentyűzeteivel és a Glorious a GMMK-val miért szívatja a vevőit.
nyunyu: a doubleshot PBT kupakkészletük nem támogat ISO-t, Topre kapcsolós billentyűzetük pedig sosem volt ISO-bam.
-
dqdb
nagyúr
MyKeyboard kapott egy nagyobb csomagot a Leopoldtól (jött Topre kapcsolós is), szóval ha valaki ilyen billentyűzetre vágyik, akkor gyorsan lépjen.
Csandi: én nem tudok semmi nagyobbról.
ha rendes aluháza lenne
Olcsó tray mount aluház se jönne ki annyiból, mint a teljes K2 -
dqdb
nagyúr
válasz
Csandi #62251 üzenetére
A vezetékes GK6x vonalról tudom, hogy jó, azzal egyedül a QMK hiánya a problémám, de ez egy olyan embernek, aki nem használná ki a QMK extráit, nem jelent hátrányt.
A wireless GK6x vonalat nem ismerem, csak a lehetőség miatt említettem meg. A többi márka közül a NIZ jó, az Ajazz és Akko párosról pedig hallottam, de csak ennyi, nulla információm van róluk. Itt találhatsz róluk tesztet.
-
dqdb
nagyúr
válasz
Csandi #62246 üzenetére
Az az alu "ház" csak egy vékony hajlított fémkeretet jelent a műanyag házra rácsavarozva. Nekem nem érne meg 10 dollárt ez az extra.
Epomakerek között nézzél körbe, azok között akad több modell is, ami belefér az árkeretbe.
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #62241 üzenetére
Alapvetően nem tűnik rossznak (a buzzwordökre építő marketingjük miatt rosszabbra számítottam), azonban látok pár érthetetlen tervezői döntést (plate és PCB egymáshoz rögzítése ilyen mértékbe, oldalsó fülek a plate-en és ahogyan Nathan is megjegyezte, az egy csavaros daugtherboard rögzítése eléggé meh). És azért látszik rajta, hogy olcsón gyárthatóra tervezték (amivel nincsen semmi probléma), a prémium szót kicsit kevesebbszer kellene használniuk, mert ez messze nem prémium kategória.
200 euróért már egyáltalán nem biztos, hogy ezt választanám, és ha hozzávesszük a kapcsolókra és kupakokra további 100+ euró környékét rá kell költeni, egy kész billentyűzet ára 100e fölé fog csúszni.
Majdnem lemaradt a lényeg: remélem, hogy a GMMK Pro sikerének hatására (mert sikeres lesz, az nem kétséges) több nagyobb gyártó is elindul ebbe az irányba, hogy a billentyűzetüknél a billentyűzet funkció lesz a hangsúlyos a fényforrás helyett.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- HP ProBook 430 G3 laptop Pentium 4405U CPU (hibás)
- SzoftverPremium.hu
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo Thinkpad T14 üzleti i5-10310u 10th gen. 8-24Gb RAM 256GB-1TB SSD gar.
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest