Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    Topikgazda

    válasz Chal #27378 üzenetére

    Vagy te így használod, és minden oké volt vele?

    évekkel ezelőtt egy vinyón volt trial bootom mbr-rel (akkoriban még uefi sem volt), akkoriban aktívabban használtam az osx-et, és nem emlékszem kirívó szívásokra
    aztán egyre kevesebbet volt elindítva, így már csak virtuális gépeken futtatgattam
    most hogy felkértek topikgazdának, ezért tettem fel uefi-s rendszerre, de már el sem indítottam hónapok óta
    szóval a mostani rendszerekről nincs hosszútávú tapasztalatom

    viszont ahogy most telepítve van, elég biztos vagyok benne, hogy nem lesz vele gondom, pedig kicsit meg van cifrázva
    egy 3 terrás vinyón van az adatok mellett, ami úgy néz ki, hogy:
    1. efi (fat32) - clover helye
    2. linux-os partíció, adatok tárolására (ext4)
    3. osx (hfs+)
    4. osx recovery (hfs+)
    5. win-es partíció, adatokra (ntfs)

    meg még van egy ssd, amin szintén van 5 partíció (ezen van a linux és az win10 telepítve)
    1. win-es 300 megás valami helyreállítási izé
    2. efi - itt van a grub, amivel indítom a linux-ot, meg a win efije, amit a grub-ból indítok, plusz innen indítom a vinyón lévő clover efi-t is
    3. win-es valami reserved izé
    4. win10
    5. linux (debian)

    ahhoz, hogy az osx-et telepíteni tudjam a vinyóra, kellett neki létrehoznom kézzel egy efi-t a vinyó legelejére, máskülönben nem akart telepíteni, hibát dobott rá
    plusz még linux alatt létrehoztam neki egy hfs+-os partíciót is, hogy ne a vacak a disk utility-vel kelljen bénázni, meg el ne rontsa, disk utility-val már csak megformáztam, hogy valóban autentikus hfs+-os legyen a fájlrendszer

    A bugra nincs konkrét MS KB (még), viszont eszement szívások vannak vele

    tudsz mondani példát?
    nekem mindig rendesen megcsinálta, amire utasítottam

    ami nekem szívás volt, hogy volt amikor már az uefi-m tele volt ezekkel az efis bejegyzésekkel és akkor már nem indult el tőle a gép, de ez nem a bcedit problémája

Új hozzászólás Aktív témák