Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTomi94

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elég elavult dologról lenne szó úgy am blokk, de ez van itthon, ebből próbálok valamit alkotni. Új eszközt nem veszek ehhez, nincs az egésszel tartós célom, gyakorlatilag egy próba erejéig kéne.

    Szóval, költözéskor előkerült két VHS magnó dobozokból, amiket - mivel TV-t nem használok, csak a modern gépemet filmnézésre - nem nagyon tudok kipróbálni. Szintén előkerült egy analóg TV-kártya, meg van egy P3-as retró gépem, régi játékokhoz alapvetően. Akkor próbáljuk meg azzal.

    A kártya egy Winfast TV2000XP (ahogy néztem a netes képeket, kifejezetten NEM a gyakoribbnak tűnő Expert változat), a gyári CD-je nincs meg, ezért leszedtem egyet a netről, ami állítólag ehhez a típushoz is tartalmazza a drivert, ráadásul Windows 98-hoz is. PCI foglalatba betettem, indul a Win98 (pontosabban 98SE, de ez nem kéne gondot jelentsen szerintem), talál is két új hardvert - viszont a CD-n hiába tallózom be a driver mappáit, nem talál hozzá semmit sem. Töltöttem le hozzá máshonnan csak drivert, azokat sem ismeri fel. Ha a CD indítóablakából próbálom telepíteni, akkor meg a telepítő betöltése közben a fotózott hibakóddal kilép, amire persze semmi magyarázatot nem találtam, milyen hibára utal.

    Bárki emlékszik hasonló gondra, ezekkel a Winfast-Leadtek tunerekkel?

    Sajnos az újabb gépbe nem opció betenni, mert annak már csak egy hagyományos PCI slotja van, az meg foglalt a hangkártyával. Meg azt is kötve hiszem, hogy Windows 10 x64-hez lenne drivere ennek a jó 15 éves tunernek. Anno emlékeim szerint XP-vel használtuk gond nélkül, de azt az 500 MHz-es PIII épp csak kibírná.. (Valami AMD Athlon volt az a gép, arra már ideális lenne.)



  • FTomi94

    csendes tag

    válasz garga01 #10398 üzenetére

    Köszönöm a feltöltést, rendben hozzáfértem.

    Ellenben továbbra is kilép a 'Special Vendor: 38712' hibaüzenettel bármelyik telepítő, miután végigolvasta a .cab állományokat. Innentől valószínűleg a rendszerrel van valami gond, és nem a driverekkel...

  • FTomi94

    csendes tag

    válasz FTomi94 #10399 üzenetére

    Több próbálkozás után (másik HDD-re Windows 2000, erre telepítési kísérlet, ingyen kapott P4-es félgép Xp-vel) is ugyanaz a jelenség, gyakorlatilag rendszertől és alaplaptól függetlenül. A kártya képes lehet így tönkremenni, hogy valamit lát belőle a Windows, de mégsem ismeri fel a gyári drivere? (Állítólag volt telepítve Win7-re az előző tulajnál, ha az valami hackelt driver volt, állíthatott el valamit rajta?)

  • FTomi94

    csendes tag

    válasz garga01 #10401 üzenetére

    Tegnap az utolsó (persze sikertelen) próba végén lehet, hogy lebuktattam a bűnöst. A kártya ekkor kb. 10 percet volt feszültség alatt, bekapcsolt gépbe bedugva (telepítés sikertelen, majd lekapcsoltam a Windows-t), és a próba végére erősen felmelegedett a nagyobbik IC (Conexant 878A). Ez a P4-es "félgép", tehát ház nélkül, szabadon állt, semmi nem fújt rá meleg levegőt. Nem azt mondom, hogy nem bírtam rajta tartani az ujjam (kb. 40-pár fokos lehetett) de nekem ez fura. Audio dolgokkal elég sokat foglalkoztam és ahhoz talán mondhatom is, hogy értek, végfokokat leszámítva az ilyen dolgok nem szoktak érezhető melegedést produkálni, főleg nem úgy, hogy nincsenek is terhelés alatt..

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
    Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
    Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
    Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!