Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz Rox #1 üzenetére

    Hi! Én már egy ideje törlesztek, és már csak 165 havi díjjal lógok a banknak :).

    A K&H-nál vettem fel a lóvét. A tények:
    Vételár: 7,3 MFt
    Saját tőke: 4MFt
    Igényelt összeg: 3,3MFt
    Megszavazott összeg: 3,18MFt
    Futamidő: 15 év (180 hónap)
    Havidíj: 29EFt

    Járulékos költségek: Ügyvéd: 60EFt
    Értékbecslés:66EFt
    Hitelfolyósítási díj: 32EFt. (Ezt azért fizetem, mert megkapom a pénzt, amit visszafizethetek. :(( )
    Illeték: 180EFt
    Fedezetnek elfogadták a lakást, mert mélyen ár alatt vettük, és az értékbecslő által mondott szám megfelelt a banknak további fedezet nélkül. Persze ehhez kell egy nagyobb értékű életbiztosítás is, ami már megvolt. + Lakásbiztosítás is kell. Ja, az asszonynak nem volt elegendő munkaviszonya, így azt nem vették figyelembe.

    Mindenképp min. másfél szobás lakást javaslok, mert a kisebb semmire nem jó. Költségeiben meg majd' azonos.

    A CIB ajánlata most nekem is tetszik. Az összes állami kedvezményes hitel az FHB-n keresztül megy, azon belül csak a bankok egyedi szabályzata enged eltérést.

    Sok sikert!

    I don't fit in. I fit out.

  • simonzé

    addikt

    válasz Rox #10 üzenetére

    A nem elég azt jelenti, hogy mivel pályakezdő volt, és még nem volt egy évnyi munkaviszonya, ráadásul szerződéses munkaviszonban volt, ezért azt nem vették figyelembe. A szerződése csak egy évre szólt, és az nem szavatolja, hogy képes a hitelt 15 éven keresztül törleszteni.

    I don't fit in. I fit out.

  • simonzé

    addikt

    válasz joysefke #11 üzenetére

    Évi 5%-kal számolva annyira jön ki. Egyébként nem vészes. 15 év alatt a felvett összeg kb. 1,6*-esét kell kipengetni. Ha belegondolsz, egy síma áruhitelnél 30%-os éves kamat is van. AZ a drága, nem ez.
    Az ügyvéd szavatolja azt, hogy nem fog kijátszani a lakásmaffia. Ha mégis megtörténik, ő felel érte, ő kártalanít téged. Vagy ilyesmi. A törvényességet figyeli.
    Kifelejtettem, hogy a közjegyzőnek is fizetni kell, aki azért felel, hogy az aláírást valóban a név tulajdonosa, azaz az adós írja a szerződésre, nem valaki más. asszem ő 90, vagy 120e Ft-t kap. Dögölne meg! :((
    Az illetéket meg az állam kéri. Az neki azért jár, mert az egyik baromarcú állampolgárnak futotta lakásra. Na akkor nehogy már Állambácsi ne kapjon abból a sok pénzből... Ezt a lakás értéke után fizeted, nem a hitel összege után.

    I don't fit in. I fit out.

Új hozzászólás Aktív témák