Hirdetés
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Európába tart a Xiaomi Watch 5, eSIM-es verzió is jöhet
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- OnePlus 15 - van plusz energia
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Google Pixel topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
-
Mobilarena
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
^Boss
őstag
Sziasztok!
van egy ilyen div-et popupba gombnyomásra nyitó functionöm:
function loadPrompt() {
var text;
$("#filesavediv").dialog({
autoOpen: false,
buttons: {
Ok: function () {
//valami kód
},
Cancel: function () {
$(this).dialog("close");
}
}
});
$("#open").click(function () {
$("#filesavediv").dialog("open");
});body onloadban kerül meghívásra a loadPrompt, és van egy "open" id-jű button.
működik.probléma a következő:
van egy listás jobb gombos menüm, amire kattintva kellene ezt működésbe hozni.
sehogy sem sikerül. van esetleg valamilyen ötletetek?
természetesen a li id-je volt már open, próbáltam pár dolgot még, de nem igazán vagyok js guru.köszi!

-
^Boss
őstag
válasz
Sk8erPeter
#4699
üzenetére
function OnSuccess(response) {
$("#cel").empty();
$("#cel").append("<table id=\"my_table\"> <tbody> <tr class=\"path\"><td colspan=\"6\">elérési út: "+response.Path);
$("#cel").append("<tr class=\"title\"><td>Név</td><td>Létrehozás</td><td>Módosítás</td><td>Tulajdonos</td><td>Verzió</td><td>Méret</td></tr>");
$.each(response.Properties, function (index, prop) {
var txt = [
"<tr class=\"data\"><td>",
prop.Name,
"</td> <td>",
prop.CreationDate,
"</td> <td>",
..........
"</td></tr>"
];
$("#cel").append(txt.join(''));
});
$("#cel").append(" </tbody></table>");
}
</script>ez a kód olyat produkál, hogy az első rész utániak már a táblán kívül keletkeznek:
<table id="my_table">
<tbody>
<tr class="path">
<td colspan="6"></td>
</tr>
</tbody>
</table>
<tr class="title"></tr>
<tr class="data"></tr>
<tr class="data"></tr>ez lenne a probléma. valószínűleg ezért van egy fehér helyköz a tábla első sora, és a többi sora között, valamint a colspan sem működik, nyilván ezért.
ötletek?
a másodikat köszönöm szépen, ezalapján menni fog a mouseover-rel is

-
^Boss
őstag
Sziasztok!
összetettebb kérdés:
volna egy futás közben ajax-szal frissülő oldal. a probléma a következő:
ami még betöltés elején, egyből megjelenik table, az külön van a hozzá appendelt table elemektől.
példa:
betöltéskor: <table> <tr> ...... </tr> </table> <- ez lesz betöltés után, pedig én azt szeretném, hogy ne zárja le a table-t, vagyis hogy legalább frissítéskor ez olyan formában legyen, hogy a ...-be kerüljön BELÜLRE az új adatsor. jelenleg a /table tag után jön, újranyitott <table> tag nélkül, <tr> tag-ek közt. megoldható ez valahogy?másik:
szeretnék a table sorainak aktuális indexével számolni. hogyan tudom ezt lekérni úgy, hogy annak a tr-nek a sorszámát adja meg egy adott osztályon belül (ne az összes tr-t nézze, csak egy bizonyos osztályba tartozóak (class="xxx")), amelyikre korábban rákattintva egy custom jobb gombos menü jött be? (ilyenkor ha a custom menüben elmegyek afölül az elem fölül, akkor változik az érték, vagy mivel nincs focusban a lap, ezért ezzel nem kell foglalkoznom, és ahol zajlott a katt, az marad az érték?)köszi

-
^Boss
őstag
közben annyit változott a dolog, hogy ha a fileTree-beli mappa katt nem doubleclick, csak sima click, akkor megy a doubleclickre a table frissítése.
de így ugye kissé igénytelen. olyan mód kéne, hogy lefusson a doubleclickre mindkét function, úgy, hogy nem tudom egy helyen megadni sorban, hogy fusson le az első és a második. valamiféle function append/delegate nincs esetleg? -
^Boss
őstag
válasz
Sk8erPeter
#4677
üzenetére
elnézést. megpróbálok nekifutni újra. jsfiddlet ebben az esetben nem igazán érné meg összerakni, mert ott természetesen megy, más gond lesz. az egész kódot meg nem szeretném bemásolni, de ezúttal pontosabban fogalmazok.
tehát van egy fileTree mappákat, fájlokat faként ábrázoló cucc. annyit tud, hogyha dupla kattintás van egy mappán, belelép, ha egy másikon kattintunk ismét duplán, akkor bezárja a régit, kinyitja az aktuálisat.
ez egy webről beszerzett félkész megoldás továbbfejlesztése.namost ez egy divben van (fileTree id-vel) elhelyezve.
mellette egy másik divben egy table található, amibe a mappák, fájlok kerülnek, immár attribútumokkal is ellátva, soronként.ami megy: filetree teljesen, de a jobb oldalon lévő részletes nézet egy "frissítés" gombbal frissül csak. ez a probléma, azt szeretném, ha a fileTree egyik listaelemén (ezek vannak benne) kettőt kattintva nem csak betöltené magának a mappa tartalmát, de egyben frissülne a táblám is.
a nehézség, hogy ez egy "behúzott" js fájl, connector scripttel, nem egy aspx-ben van minden, így hiába írnám át a fileTree js fájlát arra, hogy ugyan az én ShowDetails() functionomet futtassa le, ami frissíteni a táblát, nyilván azt sem tudja, miről van szó.
próbálkoztam már a div-re magára ondblclick-re rárakni a ShowDetails()-t, de nem igazán szereti egészen addig, amíg át nem konfigolom a fileTree-t úgy, hogy ne dupla, hanem sima kattra hozza be a mappa tartalmát.
azaz az jött le, hogy 2db dblclick-et nem szeret, vagy az egyik felülírja a másikat. franc tudja. nem vagyok nagyonotthon a javascriptben.

ha valami nem 100%-osan érthető, bármikor "javítom" a leírást utólag

van valami ötletetek? -
^Boss
őstag
na kicsúsztam a limitből
közben annyit kiderítettem, hogy a fájltree egyes elemein nem megy csak a dolog, ha a semmibe kattintok e filetree boxon belül, akkor oké. tehát ha valami linkelve van, ott van gond. van valami ötletetek? köszönet -
^Boss
őstag
srácok, ha van egy function a dblclick eventen, akkor másikat nem fog tudni felfodni a js?! próbálok egy lenyíló mappás, fájlböngészős dolgot úgy kiegészíteni, hogy a duplaklikk az eddigiek szerint lenyissa a tree kiválasztott elemét, DE emellé most jönne az, hogy az egész tree-től függetlenül kiíratom az elemeket egy table-be is, egy másik divbe.
de csak akkor megy az egyik, ha a másik nincs használva, pedig én együtt szeretném.
megoldható?!
kieg: nem egy helyen van a két hívás, az egyik mehet akár rögtön a div tag-be, míg a másik egy teljesen másik helyről, futásidőben keletkezik
-
^Boss
őstag
sziasztok!
valaki tudna egyszerű tutorialt az alábbiakra?
-jobb gombra lenyíló menü néhány elemmel, esetleg kis ikonokkal a szöveg előtt
-táblázat első oszlopába kellene feltétel szerint kis favicont betennitudom, túl specifikus a dolog, és ilyen tutorial úgysem lesz, de egy alap tut + egy kis kiegészítő segítséggel is sokra mennék.
előre is köszönöm mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák
- Biztosan felbúgnak a ventilátorok az új GeForce driverrel
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Battlefield 6
- Android felhasználók OFF topikja
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- 27% - Gamemax GAMER PC! 7500F / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 1TB SSD /
- 27% - Erazer P20 GAMER PC! i7-14700F / RTX 4070 / 16GB DDR5 / 1TB NVMe / B760
- LENOVO L13 Yoga 360 touch - 13,3" - i5 10210U, 8GB RAM, SSD, jó akku, - számla, 6 hó gar
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 3 13,3" - i5 1235U, 16GB RAM, SSD, jó akku, magyar bill. - számla, 6 hó gar
- Asus Maximus IX Apex (Z270) / Beszámítás OK!
- 217 - Lenovo Legion 7 (16IRX9) - Intel Core i7-14700HX, RTX 4060
- iPhone 13 128GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4593, 100% Akkumulátor
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Új Dell G15 Gamer FHD IPS 165Hz i7-13650HX 14mag 16GB 512GB Nvidia RTX 4050 6GB 140W Win11 Garancia
- Beszámítás! HP Elitebook 8 G1i 14 FHD notebook - Ultra 5 235U 16GB DDR5 256GB SSD Intel IGP W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




