Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yash

    senior tag

    válasz 용 Bob #265 üzenetére

    Úgy néz ki legyaktad a recovery particiót, ami szivacs, mert azon volt a gyári licenszes Vistád a gépeden matricáján levő kulccsal. Valószinüleg a gépeden levö kulccsal nem is fogod telepiteni az eredeti Vista DVD-t, XP-nél is ez volt a szitu... mert ezek valami spéci gyárilag barkácsolt rendszerek ám! Nem baj, a matrica azért megvan a gép hátoldalán, bár sokra nem mész vele valószinüleg, ami az autentikálást illeti. Hát ez van, előbb olvasni kellett volna :(

    Egyébként, remélem XP-s driverekkel próbálkoztál XP alatt :)

    F11 azért sipol, mert már nincs recovery particiod. Az addig működik csak, amig a gyárilag barkácsolt OS van fent, annak a boot procedurájába épitik be ugyanis szoftveresen az F11 funkciot.

    Gondolom, nem követted a használati utasitást sem, amia géped dobozában volt nagy piros betükkel: első lépésként kérjük írja ki DVD-re a Recovery Manager programmal a gyári OS másolatát az előre telepitett program segitségével! Tehát, legelső körben neked saját magadnak ki kellett volna irnod a Vista telepitöt a Recovery particióról, amit te nyilván nem tettél meg.

    Nyugi, az én gépem 525e volt, és ehhez sem volt telepitö DVD, söt még optikai meghajtó sem :)

    A recovery particiodnak kapáltak, felejtsd el.

    Megoldás: Windows telepitése, és honlapom található driverek felerőszakolása. Második lépésben, ha ez nem megy, megpróbálkozol a magyarországi HP szervizzel, pár ezer forintért adnak neked telepitö DVD-t a gépedhez, ha jófejek.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz 용 Bob #265 üzenetére

    Gondolom újrapartícionáltad a HDD-t, vagy csak leformáztad a recovery partíciót. Ez az így járás tipikus esete. Magyarországon szerviz nemigen fogja ezt neked megcsinálni, főleg nem garanciában. Egybként nem igazán értem, hogy miért nem működnek az interneten lévő meghajtóprogramok, eddig ilyennel még nem találkoztam. :F

    A Recovery partíció lényege a telepítőlemezzel szemben nem a spórolás, hanem az egyszerűsítés.

    Viszont a user error ellen ez sem véd.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák