Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz Ispy #34815 üzenetére

    Tény, hogy a Vorwerk jócskán túlárazott (és megmondom őszintén, új árában nekem sem érne ennyit), de azt el kell ismerni, hogy elképesztően minőségi termékeik vannak, és a porszívófejeik egészen egyedülállóak. Némelyiket hülyeségnek tartom (ablaktisztító, felmosó fej...), de legalább ugyanennyi hasznos eszköz is van köztük.

    Az árról:
    Nyilvánvalóan ezeknek a porszívóknak a célközönsége nem a Tesco árufeltöltői, hanem inkább az a réteg, amelyiknek akár saját bejárónőre is futja. Viszont használt gépekhez egy egyszerű halandó is könnyen hozzájuthat. Nekem egy régebbi Tiger 251 van, - most már - 4 db motoros fejjel, meg egy rakás kiegészítővel. Eddig össz-vissz olyan 30 ezer forintomban van, plusz a porzsákok. A minőségéről annyit, hogy még mindig az eredeti alkatrészek vannak benne, a porszívómotortól kezdve a gégecsőig. Gyártási év: 1989! A mai porszívók közül melyik bírna ki ennyi időt?

    A súlyról:
    Nem tudom, melyik típus járt nálad, de a "bazi nehéz" megállapítás inkább a régebbi, 20-30 éves modellekre igaz. Az én gépem súlya 7,9 kg, plusz 1,6 kg a porszívócső, és ehhez jön még a porszívófej. Nehéz, de különösebben nem zavar, mert nagyon nem is kell tologatni: csak a gégecső önmagában 225 cm hosszú, úgyhogy körbe elég nagy területet lefed.

    A legújabb típusok a VT270 normál porszívó, és a Kobold 150 álló porszívó.
    A VT270 már 2 kg-mal könnyebb, mint az enyém, a súlya így nagyjából megegyezik a Miele komolyabb porszívóival.
    A Kobold 150 pedig az egyik legkönnyebb álló porszívó a világon: mindössze 4 kg az EB370-es motoros fejjel együtt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák