Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Hello.

    Múltkor letöltöttem a környezetemben (város+még legalább 10km* kerületű "kör") lévő maps térképet offline használatra.
    Sikerült is a dolog - látszólag -, mert jelezte a teló, hogy ott van (~30MB), wifi nélkül is láttam az utcákat.
    DE!
    Tegnap cangáztam, kint a város szélén.
    Kíváncsiságból elővettem a mobilt, mondom megnézem, hogy a google tudja-e, hogy hol vagyok. Én tudtam.
    A gps tudta, rá is tett a térképre, de egy szál utat nem mutatott. Tény, hogy ez egy töltés, még talán utcaneve sincs. Szóval a térkép szerint ott álltam a semmi közepén, út a közelben nincs. Mondom jó, mindent ez sem tudhat. Annyiban hagytam a dolgot.
    Ma indítottam a térképet (wifi ON) és ott ahol tegnap abbahagytam a térképezést, oda egy pillanat alatt varázsolt utat. Még egyszer alaposan átnéztem térképen amerre tegnap jártam és tegnap a semmi közepén egy szál utat sem mutatott, ma meg otthon a székben ülve odavarázsolt minden utat, amit tegnap hiányoltam.
    Beléptem igo-ba és ott is minden út ott van, de tegnap azt elfelejtettem kint csekkolni.

    Hogy mire ez a sok szöveg?
    Létezhet, hogy ez az offline letöltés nem teljes? Nekem úgy tűnik.
    Vagy mit is tölt le? Adott terület 50%-át, aztán vagy járok arra és szerencsém van, vagy el vagyok veszve?
    Ha tegnap bekapcsolom a mobilnetet, akkor tegnap is lett volna ott út, ahol net nélkül nem volt.
    Így azért nem az igazi. Lehet másnál jól működik, én ezzel offline nem mennék sehova.
    Majd egyszer megmérem, hogy nálam az igo vagy maps fűt-e jobban.
    De én ezentúl nem bízom ebben a maps-ban.

    *nem, nem amiatt nem láttam offline az utat, mert kiléptem volna a letöltött zónából, bőven benne voltam, még 2x-esen is

Új hozzászólás Aktív témák