Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Fittyet hány a pesti napfényre a Honor 600
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Nemzetközi vizekre evezett a Realme GT 7 és GT 7T
Aktív témák
-
hito
nagyúr
Sziasztok! Elkélne egy kis segítség. Egy Raon Everun S60H UMPC-be szerettem volna egy miniPCIe-es SSD-t vásárolni. A gépet lehetett olyan kiszerelésbe kapni, hogy van benne egy 60GB-os 1.8"-os HDD és a miniPCIe bővítőhelyen pedig van egy 6GB-os SSD, rajta a rendszer.
Mivel nem olvastam kellőképpen utána, ügyesen vásároltam bele egy mSATA SSD-t amit nem tudok benne használni (valószínűleg azért, mert nem támogat mSATA-t, csak miniPCIe SSD-t), de még az is lehet, hogy én vagyok a béna és csak a BIOS-ban kéne beállítani valamit.
Az érdekes viszont az. hogy a nagy laptopomban (Acer 5720) sem tudom használni, pedig annak támogatnia kéne. Beledobtam a miniPCIe slotba és nem történik semmi. BIOS-t átállítottam IDE-re, de így se látja. Mit csinálok rosszul? Telepíteni kéne valami drivert? Létezik, hogy egyik eszközöm se támogatja az mSATA SSD-t? -
hito
nagyúr
Igen, köszönöm ezt olvastam, de nem értem miért ilyen híg fos CF kártyákkal történt a tesztelés. Itt valami botrány 4MB/s körüli volt a kártya tudása, míg pl. ezzel azért nem lehet annyira rossz, nem? 45/40MB/s 16GB-on már lehet alternatívája egy lassú HDD-nek szerintem. Vagy valami elkerüli a figyelmem?
-
hito
nagyúr
Sziasztok! Lehet, hogy durván ostoba lesz a kérdés, meglátjuk. Egy Archos 9 Tablet PC-be szeretném lecserélni a tetű lassú 4200rpm-es HDD-t (1.8" ZIF) valami gyorsabbra. SSD elég drága megoldás nekem. Láttam, hogy van aki CF kártyát használ átalakítóval. Ez mennyire lehet jó/áthidaló megoldás a lassú HDD és a drága SSD között? Windows normál HDD-ként látja ilyenkor a CF kártyát és bootolni is tud róla?
Előre is köszönöm!
-
hito
nagyúr
Azt valaki esetleg meg tudja mondani, hogy ZIF interfésznek mennyi a sebességkorlátja? Csak azért kérdezem, mert minél gyorsabb SSD-t szeretnék a notimba és találtam egy 64GB-os SLC SSD-t e-bayen, amire azt írja az eldó hogy 100/80 a sebessége, de a ZIF if visszafoghatja.
Olcsóbban meg kapok ettől nagyobb kapacitsú MLC SSD-t és ha nem tudja azt a sebességet úgyse kihasználni a gép, akkor meg minek a 100/80
Elég a 64/51 is 
-
hito
nagyúr
Tehát akkor ezek szerint érdemes beáldozni a 240GB-os tárhelyet, mert érezhetően gyorsabb lesz az OS SSD-vel. Akkor szerintem eszerint fogok cselekedni, mondjuk azért kényelmetlen lesz így első ránézésre a mobil rack...SSD-be meg egyenlőre megfizethetetlen (nekem) egy normális kapacitású (up to 128GB) háttértár.

-
hito
nagyúr
Köszönöm a hsz-t, tényleg nincs könnyű dolgom sajna. Igazából tényleg arra akarok rájönni, hogy ugyanannyi pénzért tud-e annyival többet nyújtani gyorsaságával az SSD, hogy beáldozzak majdnem 180GB tárhelyet a kedvéért (ugyanis ennyivel kisebb kapacitásban a 240GB-tól a 64GB-os, de az áruk azonos).
És ugye nekem a fő szempont a rendszergyorsulás lenne...Fájlátvitelre meg használnék akkor egy külső 1,8"-os vinyót. Ha jól emléxem az szerencsésebb is, hogy fizikailag külön van választva a két dolog (rendszerre az egyik és fájlműveletekre, letöltésre egy másik). -
hito
nagyúr
Én azt értettem, hogy a 240-es Toshiba gyorsabb mint a linketn található SSD. Szóval a két versenyló: 240GB 1,8" Toshiba HDD VS. 1,8" Kingspec 64GB SSD.
Előre is köszönöm

-
hito
nagyúr
Shteer...Te most azt mondod, hogy a Toshiba HDD nem sokkal, de gyorsabb egy SSD-től? Én ezt hámoztam ki a szavaidból. Én arra voltam kíváncsi, hogy tényleg annyival gyorsabb-e egy átlagos SSD. Erre kiderül, hogy az 1,8"-os Toshiba gyorsabb? Vagy én értek félre valamit csúnyán a szavaidból?

-
hito
nagyúr
Nekem senki nem válaszol???

-
hito
nagyúr
Sziasztok....esetleg szakmailag megalapozottan tudna valaki segíteni nekem a döntésben
Őszintén megvallva setét vagyok a témához és már napok óta vergődök a dolgon. Egy Vaio UMPC-be szeretnék tenni a mostani 1,8"-os Toshiba tetűlassú vinyó helyett egy másik Toshiba-t, vagy egy 64-es SSD-t. A mostani vinyó is 4200-őt pörög és sajna a másik Toshiba is. Ettől ugye még lehet jóval gyorsabb? Igazából a tárhely nem szempont (mondjuk a 240GB vonzó), inkább az a cél, hogy rendszer (XP) minél gyorsabban hasítson. Szóval ha valaki ért hozzá, megköszönném ha elárulná, hogy a két linken található háttértár közül melyikel járnék jobban
Mivel árban kb. ugyanaz, ezért tényleg az a fő szempont hogy melyiken dübörög jobban az XP. Előre is köszönöm
Aktív témák
Hirdetés
- Építő/felújító topik
- iPhone topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Mikrotik routerek
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Autós topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- További aktív témák...
- Samsung 990 PRO 4TB Gen4 NVMe SSD!
- WD Black SN850X 8TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, 1 év garancia - 7200-6600 MBs - Eladó!
- Micron 5200 ECO 480 GB 2,5 SATA Enterprise/Datacenter Server SSD
- Samsung 970 Evo 500GB (28-30k) / 1TB (43-45k) NVMe SSD - több db is - 99-100%-os kondíciók
- SK Hynix PC811 2TB PCI-E 4.0 x4 nvme SSD 7000/6500MB/s
- Eladó Samsung Galaxy A12 4/64GB fekete / 12 hónap jótállás
- Eladó/BONTATLAN Lenovo LOQ i7-13650HX 16GB 512GB RTX 4060 8GB
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB Új akku 12 hó jótállás!
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 Ryzen 5 pro 5650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4022
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Nem vagyok egy mekgajver, inkabb nem allnek neki, gari egyebkent mar nincs. Valaki nagy tabla lila tehenesert nem szeretne megcsinalni? 

Elég a 64/51 is



