Hirdetés
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- Az Amazfit GTR és GTS 3 is szemrevaló lett
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Apple iPhone SE (3. generáció) - szélsebes múltidézés
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Xiaomi: Android 16 zápor, zivatar
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- A Galaxy S26-tal együtt késik a One UI 8.5
Új hozzászólás Aktív témák
-
StrangeFight
csendes tag
válasz
Oldman2
#3496
üzenetére
A videótömörítésre , annak algoritmusára, kodekjére ugyanaz vonatkozik ami a képekre, magyarul minden lokálisan a telefonodon dől el, a Dropbox csupán feltölti a végkimeneti állományt, semmit nem tömörít rajta a továbbiakban , illetve az más kérdés, hogy magán a Dropbox szerverén persze nincs kizárva, hogy tömörítik az adatot (sőt több mint valószínű), és persze COW fájlrendszeren tárolják többszörös redundanciában de ebből te nem veszel észre semmit, bitre ugyanaz az állomány szinkronizálódik fel és le, amit eredetileg foltoltál a felhőbe.
-
StrangeFight
csendes tag
válasz
Oldman2
#3491
üzenetére
Nem értem miért nem jó neked a Dropbox Androidos kliense?
Az automatikusan feltölti a Dropbox felhőbe minőségromlás nélkül(!) az elkészült fotókat.. a Dropbox egy file szinkronizációs szolgáltatás, bitről bitre ugyanaz az adat jelenik meg a szerverükön mint ami nálad és vica-versa, egy pixelt sem fog megváltozni ahhoz képest amit a telefonod lőtt... a minőségromlást esetleg a telefonodon található kamera program kezeli , ami Android verziónként és alapbeállításonként is változhat, de be is állítható, sőt külön szoftver is telepíthető kamera alkalmazásnak, amikben aztán még a kimeneti állomány típusa is beállítható (jpg, tif, png, bmp, tga stb..)

-
StrangeFight
csendes tag
VIsszatérve a dolog ontopik részére, csak egy tipp a rászorulóknak illetve a Dropbox UWP verziójának fejlesztőinek is ezúton, mivel én magam soha nem fogok Windows 10-es Mobil elé vetemedni..
Több ezer fájl is becsomagolható egy darab konténerbe (pl. zip, TrueCrypt file container , rar stb.) és ennek a szinkronizációjakor csak egyszer jelenik meg a kérdés.

-
StrangeFight
csendes tag
"1000 fájlnál, 1000 kérdés lenne."
Nem akarom kritizálni az UWP modellt, de úgy látom rákényszerülök:
Nem lenne-e elég egy submappára (mint objektum) egyszer rákérdezni? (bár tudom a kérdés költői)
Ha minden program csak a saját mappájához férhet hozzá, akkor hogyan fogsz hozzáférni a fájlhoz egy másik programmal?
Pl. a beépített "Explorer"-rer aminek már talán (?) csak-csak van valami über joga a fájlrendszerben kotorászni? És amivel oda pakoljuk a letöltött/szinkronizált fájlokat/mappákat ahova csak jól esik???

Letöltésnél, kap egy fájlt. Azután az alkalmazás mit csináljon vele? Nem mondhatja, hogy írja ki a C:\Users\Jóska nevű mappában, mivel nem tudja, hogy létezik-e egyáltalán és ellenőrizni sem tudja.
... Itt a technológia akadálya van: az windows api nem engedi ezt amit szeretnél...
Köszönöm tisztelt bíróság, nincs több kérdésem. Azt hiszem visszakanyarodhatunk a "bottal sem fogja senki megpiszkálni" ezt az UWP nevű szörnyedvényt, aminek , még a saját mappájában sincs semmi joga írni..

Arról már nem is beszélve, hogy talán azért csak csinálhattak volna egy kommon mappát, ahova aztán bármi írhat-olvashat - természetesen felhasználói engedély után..
-
StrangeFight
csendes tag
"Van lehetőség fájl műveletre, de a felhasználó közreműködésével."

Na ez viszont már üdvözlendő ! Igen kérdezzen is rá . Viszont ugyanezzel a lendülettel mi az akadálya, hogy rákérdezzen letöltés előtt is?
Nem-nem a módszerre vagyok kíváncsi, drag-n-drop vagy bármi, nekem egyetlen darab mappára volna szükségem full controllal, és azon belül full R/W joggal, ezt nem értem, hogy ennek mi az akadálya, főleg annak fényében, hogy még ráadásul felhasználói interakciót is bekér objektumonként. 
És főleg annak tükrében, hogy minden alkalmazásnak csak a saját mappáján belül van egyáltalán bármilyen joga is.
Ne haragudjatok, de sem technikai sem más emberjogi akadályát nem látom annak, hogy egy UWP alkalmazás -hangsúlyozom- elvben, megtegye ezt, főleg , hogy minden egyes újabb fájlműveletkor, neadjisten session-önként egyszer rá is kérdez, hogy írhatna-e , olvashatna-e, különösen, hogy futtatásról szó sincs (tehát nem úgy megy az, hogy kiír egy vírust és le is futtatja)
-
StrangeFight
csendes tag
Akkor a Dropbox alkalmazás van sunyin megírva, mi az hogy mindent vizsgál? milyen jogon? neki csak a Dropbox/sync mappában lenne joga elvileg kotorásznia, és ez az a pont amit nem értek, hogy miért ne lehetne ezt megtenni? Summa-summárum nem akarásnak nyögés a vége , mert semmi perc alatt jönni fog viszont egy( pár száz) másik olyan szinkronizációs app, ami viszont tudni fogja ezt.
-
StrangeFight
csendes tag
Na most álljunk meg egy szóra !
Csak nem azt akarod mondani, hogy nincs semmi lehetőség semmilyen fáljműveletre konkrétan az UWP-ben... ... Még az adott szoftver saját mappáján belül sem?
Mert ha ez így van, akkor újabb kérdés, hogy ki fogja egyáltalán bottal megpiszkálni ezt az UWP-t ?
"Nincs is joga hozzá és nem is látja azokat a mappákat."
Feltelepüléskor már csak megkapja valahol azt a nyamvadt írási jogot legalább a saját mappájára, mi az akadálya hogy legalább ezt az egy mappát felhasználja a szinkronizációhoz?
-
StrangeFight
csendes tag
Sziasztok !
Azt olvastam, hogy a Dropbox Windows 10 UWP (azaz mobilra specializált) verziója nem képes a szinkronizációra. A rövid kérdés: miért?
Illetve hosszítva, miért ne tudna pl. akár abba a mappába, ahova települ, vagy akár a "közös" Dokumentum mappába egy Dropbox mappát létrehozni, teljes R/W joggal ?
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Pánikban a világ a Radeon RX 5000 és 6000 sorozat támogatása miatt
- Kedvenc zene a mai napra
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Goddess of Victory:Nikke
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Építő/felújító topik
- Az Amazfit GTR és GTS 3 is szemrevaló lett
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro Max 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3253,100% Akkumulá
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Lenovo 14 Ideapad 3 FHD LED Matt i3-1115G4 4.1Ghz 8GB 256GB SSD Intel UHD Graphics Win11 Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3117
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 5700XT 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest






