Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Bozek #113878 üzenetére

    Tudok még pár ilyen, számomra érthetetlen korlátozást. Van egy Apple bluetooth billentyűzetem. Alapból nem kezeli le helyesen az Android, remapolni kell (bónusz kérdés: miért nem lehet alapból remapolni?). Ehhez External Keyboard Helpert -t használok, ami egy beviteli módként jelenik meg a rendszerben. Számomra természetes lenne, hogy ha a teló érzi a kapcsolódást az X azonosítójú eszközzel, akkor automatikusan beviteli módot váltson. De, ezt ugyebár szintén nem lehet root nélkül. Én megértem, hogy ez biztonsági kockázat, mert valaki a BT hatósugaramba férkőzhet egy meghamisított azonosítójú eszközzel. De, tényleg ezért a rizikófaktorért vagyok korlátozva? Mennyi erre az esély? A buszon nem fogok BT billentyűzetet használni, a teraszon meg nincs a hatósugaramban másik BT eszköz. Én általánosságban azt a módszert tartom helyesnek, hogy a rendszer egy ilyen szituban figyelmeztet a biztonsági kockázatra, de ha ezt egyszer leokézom, akkor utána hagyja, amit szeretnék. Akkor talán tényleg nem kéne root az Androidhoz.

    HoTaZo:
    Úgy értetted, hogy már nem vagyunk elég érettek rá? Mert a mobiladat automatizált kapcsolását, ha jól rémlik, akkor 6.0 -tól tiltotta be. Előtte elég érettek voltunk rá.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák