- Yettel topik
- OnePlus Nord 3 - kapcsoljuk északot
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
- Mobil flották
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- iOS alkalmazások
- Dreame Pilot - Álomhaj, ó!
- Kijelzőjén alig látható gyűrődéssel mutatkozott be az Oppo Find N6
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
Új hozzászólás Aktív témák
-
thon73
tag
válasz
lac14548
#1714
üzenetére
Az E-számokat tároló adatbázis kísérleti programja (és kódja) ITT TÖLTHETŐ LE Telepíthető adb a /bin mappában.
A program az alfa változat alfája. Egy nagyobb történetből lett "lebutítva". Teljesen működőképes (én használom), de nincs széles körben tesztelve, szóval AS IS (olyan amilyen). Ez azt is jelenti, hogy nem tökéletesen kész, de különben soha nem érnék idáig vele.
Mivel a kérdés itt merült fel, itt is osztom meg, de a megosztás célja elsősorban a tanulás. Ha bárkit érdekelnek részletek, talál hibákat stb. itt/püben/egyéb módon is szívesen fogadom.
Egy-két apróság:
Ez egy egyszerű sqlite alapú adatbázis, id-n kívül 3 szöveges mezővel. A negyedik mező tartalmazza a "normalizált", vagyis ékezetek nélkül kereshető kódot. Az adatbázist lista, ill. az egyes elemeket szerkeszthető módon is megjeleníti. A lista az E-számokra rendezett, szűrhető (minden mezőre, ékezet, kis-nagy betű nem érdekes), és (most még) unique bejegyzések nincsenek kikötve.
Gyakorlatilag loggol (igencsak bőven) egy {sdcard}/enumberdb mappába (a syslogon kívül), de elmétileg ez összeakadhat (ld. előző kérdéseim a threadekkel kapcsolatban) dolgozom rajta.
Az érdekessége (talán) a saját (egyszerű) file kezelővel bíró csv szerű export/import funkció, az adatok ezzel is bővíthetőek, ill. archiválhatóak. Vigyázat! importnál beilleszti a meglévő adatok közé a rekordokat!! (KI van kapcsolva az unique védelem, ugye.)
Külcsín, működés (pl ékezet, kereshető mezők) könnyen, igény szerint módosíthatóak. Persze a nyelv is.
Jó próbálgatást! Ötleteket, kritikákat szívesen veszek - már ami a kóddal kapcsolatos. Tudom, ez nem a Google Play, nem is ilyetén céllal került ide ez a kód. -
thon73
tag
válasz
lac14548
#1714
üzenetére
Engem se fogott meg
Ezért csináltam sajátot. A program kész, csak átírom a mezőket. Kis türelmet mégis kérek (munkahely, egyebek), de sztem. hétvégén küldöm. Az ékezetekkel nem értek egyet, mert uis. pl. én is ékezet-mentes bill.zetet használok. Egyébként egy kódtábla átírásával gyakorlatilag bármilyen keresési megfeleltetés beállítható, úgyhogy kipróbálhatjuk az ékezetes keresést is. Üdv!
Azért írtam ide, mert úgy gondoltam, ide küldöm - hátha más is érdeklődik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Elektromos cigaretta 🔞
- Yettel topik
- Házi hangfal építés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- OnePlus Nord 3 - kapcsoljuk északot
- Tesla topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- ASUS VY249HF White IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
- Xiaomi 15T Pro 12/256GB Újszerű,Kártyafüggetlen,Dobozos,Tartozékaival. 1 Év Garanciával!
- 27% - iiyama G-MASTER G2470HSU-B6 IPS Monitor! 1920x1080 / 180Hz / 1ms / FreeSync
- iPhone 15 Pro - 512 GB - Újszerű
- 27% - iiyama ProLite XUB2763QSU-B1 IPS Monitor! 2560x1440 / 100Hz / 2ms / FreeSync
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- Eladó Dell Latitude 7440 Új állapotban i7-1365U 32 GB DDR5 RAM 1TB SSD Dell pro support garancia
- Használt Apple A1243 EMC2171 német kiosztású vezetékes billentyűzet / 12 hónap jótállás
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Apple iPhone 17 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Ezért csináltam sajátot. A program kész, csak átírom a mezőket. Kis türelmet mégis kérek (munkahely, egyebek), de sztem. hétvégén küldöm. Az ékezetekkel nem értek egyet, mert uis. pl. én is ékezet-mentes bill.zetet használok. Egyébként egy kódtábla átírásával gyakorlatilag bármilyen keresési megfeleltetés beállítható, úgyhogy kipróbálhatjuk az ékezetes keresést is. Üdv!
