Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olympos

    aktív tag

    [ide irányítottak "Linux kezdőknek" topicból]

    Sziasztok!

    Kezdő linux felhasználó vagyok.
    Thecus N2560 NAS gépemen a következő UNIX verzió van fent:
    /$ uname -a
    Linux N2560 2.6.39-1.ce24.t1.i686 #1 SMP PREEMPT Wed Dec 10 00:02:24 CST 2014 i686 i686 i386 GNU/Linux
    /$ cat /etc/*-release
    Fedora release 16 (Verne)

    A NAS-on futtatott Teamspeak3 szerveremhez elvesztettem az admin jogot egy gép újratelepítés miatt és elkezdtem utána olvasni, hogy hogyan tudok új token kódot generálni anélkül, hogy újratelepítem a TS3 szerverem.
    Egész jól elkezdtem beleásni magam, mint pl. SSH, Putty kapcsolatok, linux alapparancsok, pedig semmit sem tudtam ezekről. Majdnem sikerült is a művelet, de mindig valami hibába botlottam, amit majdnem orvosolva megint akadályba ütköztem. Több órás olvasás után feladom, segítséget kérek; alap dolgokkal sem vagyok tisztában.

    SSH protokollon keresztül 'root' felhasználóval és a hozzá tartozó jelszóval be tudok lépni, de ezzel a legmagasabb szinttel nem lehet TS3 szervert telepíteni biztonsági okok miatt.
    Létrehoztam ezért új felhasználót useradd XY és adtam neki jelszót passwd XY paranccsal, de Puttyval nem tudom ezeket használni. Pl. test4 felhasználóra ezt írja ki jelszó beadás után:
    login as: test4
    test4@192.168.1.100's password:
    Access denied

    - Deaktiváltam a Putty/SSH/Auth/Attempt GSSAPI authencation (SSH-2 only) opciót, mert ezt javasolták, de nem volt sikeres.

    - /etc/ssh/sshd_config fájlokban is turkáltam, de nem értek hozzá. (Ezt fórumról olvasva....)
    Esetleg itt kell átállítani valamit?
    Mi lehet a gond? Milyen információt osszak meg?

  • Olympos

    aktív tag

    sziasztok

    Fedora disztribúcióra telepítettem fel openVPN szervert.

    Nem tudok csatlakozni rá, szerintem a 1194-es portot nem jól nyitottam meg. (Router portforwardingot megtettem, azzal nincs gond.)

    Kérdésem:
    Hol és hogyan kell kiadni a 1194-es port végleges megnyitását? Pontosan mit és hova kell írnom?

    Segítséget előre is köszönöm!

    Ezt a leírást használtam, ezen mentem végig.
    Itt gondom volt, de továbbmentem a leírás végéig: "-A INPUT -p udp -m udp --dport 1194 -j ACCEPT"
    Gondoltam be kell írnom ebbe a fájlba (etc/sysconfig/iptables), hát megtettem, de így írtam bele:
    "IPTABLES -A INPUT -p udp -m udp --dport 1194 -j ACCEPT"
    vagy csak így kellett volna
    "-A INPUT -p udp -m udp --dport 1194 -j ACCEPT"

    ?

    Itt is hibát kaptam
    "Engedjük meg a bridge elérését az Iptables-ben:
    -A -i tap0 -j ACCEPT
    -A -i br0 -j ACCEPT
    -A FORWARD -i br0 -j ACCEPT"

    [root@N2560 ~]# iptables -A -i tap0 -j ACCEPT
    Bad argument `tap0'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák