Xiaomi Amazfit Cor - corszerű

Az Amazfit Cort a Huami fejlesztette a Xiaomi számára mint a Mi Band 2 utódja. A képességek fejlődtek, a kijelző színes, minden más maradt, ami jó, mert az elődmodell is eleve az volt.

Külső, kialakítás

A Xiaomi és az amerikai székhelyű Huami együttműködésének újabb eredménye a Mi Band 2 utódjaként bemutatott Amazfit Cor. Ami, mármint a cor egyébként latinul szívet jelent orvosi értelemben, átvittben meg egy halom pozitív és motiváló dolgot, mint lélek, értelem, belátás etc. Nem tudjuk, mennyire volt tudatos a névválasztás, mindenesetre van benne ráció, csak valahogy kissé sután hangzik. A termék maga viszont egyáltalán nem suta, talán a Xiaomi egyik legprofibb terméke a műfajban, legalábbis anyagminőséget és az érzetet tekintve mindenképpen. Viszont a inkább alternatívája a Mi Band 2-nek, mint valódi utódja, nekünk a Geekbuying küldte el.

Amazfit Cor és a Xiaomi Mi Band 2
Amazfit Cor és a Xiaomi Mi Band 2 [+]

Az újdonság – többek között – az, hogy a Mi Band 2 monokróm OLED paneljét egy 1,23 hüvelykes, 80 x 160 pixel felbontású színes IPS kijelzőre cserélték, amelyet 2.5D kialakítású, Gorilla Glass 3 üveg véd. Automatikus fényerőszabályozás továbbra sincs, a menüben ötfokozatú skálán lehet adjusztálni a háttérvilágítás erősségét, ami éjjel megfelelő minimumot, napfényben viszont éppen elfogadható láthatóságot biztosít. A betekintési szögek ezzel szemben igen szélesek, színtorzulás nem jellemző, inkább a tükröződés lehet esetleg gond. A megjelenítés ugyanakkor kellően kontrasztos, noha a felbontás még az apró felület ellenére is szerény. Értsd: pixeles.

Lényegesen nagyobb az elődmodellnél, de még így sem feltűnő.
Lényegesen nagyobb az elődmodellnél, de még így sem feltűnő. [+]

A megjelenítőt 316L kristályszerkezetű rozsdamentes acél keretezi, ami ránézésre is tetszetős, prémium érzetet kelt, másrészt hipoallergén, kopás- és saválló, profánabb nevén egyébként sebészeti vagy orvosi acél. Ezzel együtt, mondjuk viselés közben a bőrrel közvetlenül nem érintkezik, a tokozás nagy része továbbra is kiváló minőségű műanyag, míg a cserélhető, egyelőre hat színben megvásárolható szíj kellemes érzetű, prémium szilikon. A színvariációk amúgy roppant aranyos megnevezésűek, ráadásul igen akkurátusak: van pávakék, papagájkék, delfinszürke, sziámi harcoshal piros, valami ősi zöld (ami inkább lime), valamint Némó narancs.


[+]

Az Amazfit jelentősen nagyobb lett az elődjénél, pontos méreteket sajnos nem közölt a gyártó. De továbbra is kulturált méretű, még rajtam is, márpedig én nem foglalok sok helyet a világmindenségből. A tömege szíjjal együtt majdnem a duplájára, nagyjából 32 grammra nőtt, ami még mindig roppant kényelmes. A sztenderd szíj úgy tűnik, jelenleg egy méretben kapható, aminek teljes hossza 230 milliméter, minimális viselési mérete 155 milliméter, maximálisan pedig egy 210 milliméter átmérőjű csuklót képes átfogni.


[+]

A zárszerkezet a megszokott patentos megoldás, ami történetesen fémből van és irtó passzos, reméljük, ez huzamosabb ideig így is marad. A szíjak cseréje pontosan a Samsung Gear Fit 2-nél és Gear Fit 2 Prónál látott mechanizmus alapján működik, tehát viszonylag egyszerű(nek kéne lennie). Elvileg. Gyakorlatilag egyáltalán nem sikerült, cserébe durván manikűrgyilkos, úgyhogy az esetleges anyagi kár és a személyi sérülés elkerülése érdekében feladtuk ez irányú törekvéseinket és készséggel elhisszük, hogy amúgy lehetséges.

A lényeg igazából az értesítések részletes megjelenítése, az pedig az ékezeteket leszámítva kitűnő. A lényeg igazából az értesítések részletes megjelenítése, az pedig az ékezeteket leszámítva kitűnő.
A lényeg igazából az értesítések részletes megjelenítése, az pedig az ékezeteket leszámítva kitűnő. [+]

Az óratesten semmiféle fizikai kezelőszerv nem látható, kizárólag egy apró, halvány vonás a kijelző alját és a megfelelő viselési irányt jelölve, ugyanis a megjelenített tartalom nem fordul el, az óra meg tök szimmetrikus. Legalábbis felületes szemlélő számára. Amúgy, az alsó kijelzőkáva valamivel vastagabb. Megmaradt a víz- és ezzel együtt nyilván porállóság is, noha az IP besorolást nem tüntették fel. Viszont az Amazfit Cor alkalmas úszásra is. A hitelesítés 50 métered mélységig, 5 atmoszféra nyomásig terjed, apróbetűs rész nélkül. A nagyjából 10 milliméter vastag óratest másik oldalán két darab töltőcsatlakozó és a fotopletizmografikus pulzusszenzor. A PPG lényege, hogy adott tartományban sugárzó LED adja a bemeneti jelet, a fotodióda meg értelmezi a kimenetit, ami valamilyen mértékű térfogatváltozást fog mutatni.


[+]

Az óratest már nem pattintható ki a szíjból, így a töltési mód is megváltozott, szerintem egyébként előnyére. A nagyon ízléses és kimondottan jó minőségű, csak kissé nehezen nyitható fehér dobozkából lehet előszedni a töltőalkalmatosságot, ami ezúttal is USB kábelben végződik. A bölcső a hátlapon található csatlakozófelülethez mágnesesen kapcsolódik, de érdemes figyelni, mert nem szimmetrikus. A pulzusmérő szenzor kiemelkedik a síkból, így a bölcső csak egyféleképpen illeszkedik. De úgy kiválóan. A dobozon egyébként semmi nem utal arra, hogy ez egy Xiaomi termék, a nemzetközi forgalomba szánt modellen kizárólag az Amazfit megnevezés és egy logó ezüstlik a doboztetőn, alul pedig gyártóként a Huami van feltüntetve. Belül meg az, hogy Mozogj gyönyörűen, jelentsen ez akármit is.

Szenzorok, kezelés, üzemidő

A készülék hardveres alapjairól nem sokat tudunk, nem is igazán érdekfeszítő, a lényeg, hogy van benne egy triaxiális gyorsulásmérő, 4.0-s Bluetooth energiahatékony protokollal, rezgőmotor, meg ugye a PPG pulzusszenzor. A háromtengelyű gyorsulásmérő általában észnél van, bár, előfordult egyszer, hogy az istennek sem reagált, de akkor egyszer az alsó kijelzőkáván lévő érintőpontra sem. Az akkumulátorkapacitás is jelentősen növekedett, a 170 mAh-s lítium-polimer telep a gyártó szerint 12 napot bír egészen konkrétan napi 100 értesítés, 50 mozgás alapú ébresztés és 100 perc futás mellett. Ez egészen egzaktnak tűnik, ami hasznos lehet, mert nekünk sajnos nem volt módunk 12 napot próbálgatni, de az már ennyiből is látszik, hogy a telep nem adja fel könnyen. A Samsung Galaxy Note8 üzemidejére nem volt érzékelhető hatással.


[+]

Az óra önmagában nem sokat tud, mutatja az időt és a megtett lépésszámot. Lehet választani néhány óralapot, ami mellesleg mindig katonai, 24 órás formátumban jelzi az időt, aki az angolszász megoldást kedveli, kénytelen lesz appból analóg órára váltani. Állíthatunk be ébresztőt, használhatjuk a stoppert, valamint mérhetünk pulzust. Ezt az óra tárolja, csak azt nem tudjuk, mennyit, mert a belső memóriáról szintén nincs infónk. A navigáció értelemszerű és pontos, viszont a menüt lehet görgetni. A menüpontok ugranak, amit csak azért érdemes figyelembe venni, mert egyébként brutális laggolásnak is tud tűnni, pedig csak más a logika.


[+]

Az óralapot lefelé simítva láthatjuk az akkumulátor töltöttségi értékének százalékos megjelenítését és aktiválhatjuk a ne zavarjanak üzemmódot, amit egyébként a társalkalmazásban ütemezhetünk is. Visszalépéshez jobbra kell simítani, az adott alkalmazásokon belül pedig felfelé lapozva válthatunk a különböző oldalak között. A rendszerben való mozgás egyszerű, mondhatni hülyebiztos, a felület reszponzív és határozottan gyors. Nem akad, viszont a dupla koppos ébresztés, vagy valami eléggé hiányzik, mindig mozdulni kell, ráadásul elég életszerűen, ha valamit meg akarunk tudni.


[+]

Minden egyebet, mint az értesítések megjelenítése, vagy emlékeztető hozzáadása, illetve egyéb beállításokhoz szükség lesz a Mi Fit alkalmazásra. A Mi Fit telepítéséhez legalább 4.4-es Androidra vagy iOS 8-ra lesz szükség, az App Store-ban és a Google Play Áruházban is ingyenesen elérhető. A felület tökéletesen lokalizált, hibátlanul fordított és igen összeszedett. A főképernyőn az aktuális statisztikákat látjuk, mint az alvás, az aktivitás és a pulzus. Ezekre kattanva grafikusan is elemezhetjük a státuszunkat, illetve az alvásmonitorozásnál még azt is megtudhatjuk, hogy a felhasználók hány százalékánál aludtunk ügyesebben. Már, ha van Mi fiókunk, ami amúgy nem kötelező.

Funkciók, összegzés

Az alvásmonitorozás meglepően precíz, ráadásul, ha megszakítjuk és kapunk egy statisztikát az éjszakára vonatkozóan, de mégis inkább visszafekszünk, akkor folytatja a korábbi rendben, nem kezd újra számolni, hanem integrálja. Az összehasonlítás, mármint, hogy hogy aludtunk az azonos korú felhasználókkal történik a saját régiónkból. Amúgy érdekes információ, még ha nem is különösebben hasznos. Ébresztés az órán is beállíthatunk, minden napra, a mindenkori holnapra, illetve hétfőtől-péntekig terjedő időszakra. A rezgőmotor elég intenzív ahhoz, hogy tényleg fel is keljünk anélkül, hogy másokat is erre késztetnénk.


[+]

A mozgást automatikusan nem ismeri fel, viszont manuálisan indíthatunk nem meghatározott típusú edzést, vagy indíthatjuk az appból, ahol megadhatjuk, hogy szabadtéren, vagy futópadon futunk, kerékpározunk vagy sétálunk. Ilyenkor folyamatosan követi a pulzust, egyéb esetekben kérhetünk automatikusan percenként, minden 10 percben, vagy fél óránként, de ki is kapcsolhatjuk. Edzés közben kérhetünk figyelmeztetést, ha a pulzusunk meghaladja az ideális mértéket, illetve szabadtéren van automatikus szünet is. Célokat a megtett lépésszámra, illetve a kívánt testtömeg elérése vonatkozóan tűzhetünk ki, okosmérleg híján utóbbi önbevallásos alapon megy. Az éjszakai pulzusfigyelés amúgy javítja az alvásfigyelés pontosságát, de nyilván hatással van az üzemidőre.


[+]

A profil menüpontban van a Viselkedéscímkézés, itt egészen változatos dolgokat tudunk regisztrálni, többek között fogmosást, fürdést, tömegközlekedést, de még az ülést is, valamint kreálhatunk egyéni kategóriákat. Van tétlenségi figyelmeztetés, ami továbbra is elég motiváló, létrehozhatunk eseményemlékeztetőt, ami szöveggel együtt jelenik meg az órán, a készülék naptáraiban lévő bejegyzéseket viszont nem kezeli.


[+]

A kijelző egyébként vagy mindig, vagy soha nem villan fel a kéz mozgatására, éjszakára kikapcsolni egyetlen módon lehetséges, engedélyezzük az Információk megtekintése csukló felemelésével opciót és időzítsük, hogy ez mikor ne legyen így. Célszerűen, amíg alszunk. Az sem mindegy, hogy melyik kezünkön van a cucc, ezt is specifikálhatjuk. Az időjárás vagy a párosított készülék helyadatai alapján látható, vagy megadhatunk egy adott várost is, mindkét esetben pillanatnyi információkat és pár napos előrejelzést kapunk.


[+]

Az alkalmazásértesítéseket érdemes engedélyezni, mert alapbeállítások mellett nem fog megtörténni. Az értesítésre kijelölt alkalmazások köre alapvetően szűkös, de bármilyen app esetében kérhetjük a notifikáció órán való megjelenítését. Az e-mailek esetében nem csak a feladó, de a tárgy is megjelenik, egyéb alkalmazásoknál az adott beállítás irányadó. A Messenger esetében, ha engedélyeztük az üzenetek előnézetét az üzenet küldője és teljes szövege megjelenik, egyébként csak az, hogy ki az, és hányszor írt. A Viber szintén mindent közöl, a többit nem próbáltuk, de feltesszük, ugyanez a szisztéma.


[+]

A küldő alkalmazás logóját hiánytalanul megjeleníti, a szöveget viszont kissé sután, mert a speciális karaktereket, például ékezetes betűk, nem kezeli. Kis kérdőjeleket kapunk helyette. Az óra nyelve egyébként az alkalmazással ellentétben angol. Villogni semmi nem fog, csipogni meg főleg nem, mert ugye csak rezegni tud, az óralapon később nem látjuk, hogy jött valami, ehhez a Notifications menüpontba kell elzarándokolni, ahol sorban görgethetjük az értesítéseket, a végén pedig akár törölhetjük is őket mind egy szálig.

Mindkét eszköz remek alternatíva a kategóriában.
Mindkét eszköz remek alternatíva a kategóriában. [+]

A Xiaomi, vagy Huami, vagy a Huami által a Xiaomi részére gyártott Amazfit Cor remek eszköz, kifejezetten vonzó áron, ami 67 dollárt jelent adóterhek nélkül. Nettó 17 ezer forintért mutatós, majdhogynem elegáns, de mindenképpen tetszetős és univerzális megjelenést, fém tokozást, színes, de kissé szerény felbontású érintőkijelzőt, cserélhető óraszíjat és eléggé meggyőző üzemidőt kapunk. Az Amazfit Cor viszonylag sokat tud ahhoz képest, hogy mennyibe kerül, ráadásul tudja mindezt valóban prémium kivitel és anyaghasználat mellett, stabil működéssel és tökéletesen optimalizált rendszerrel. A társalkalmazás szintén fejlődött, letisztultabb, az értesítések viszonylag részletes megjelenítése pedig külön hasznos, noha a Mi Band 2 esetében is szofisztikáltabb, amióta látszik, hogy egyáltalán melyik alkalmazás jelzett. Ha így erre pont nincs szükségünk, elég egy e-mail ikon, vagy Instagram logó, akkor a jelenleg itthon is maximum 10 ezer forintos Mi Band 2-höz képest nem leszünk annyira elájulva, személy szerint magam is maradok a régebbi modellnél, de csak mert eleve nincs a szó valódi értelmében szükségem okoskarkötőre, plusz az kompaktabb és amúgy is vettem hozzá egy halom dizájnos szíjat. Ezzel együtt az Amazfit Cor határozottan ajánlott mindazoknak, akik alapszintű aktivitáskövetésre, pulzusfigyelésre és aránylag részletes, de egy ikonnál mindenképpen informatívabb értesítésmegjelenítésre vágynak hosszú üzemidő és garantált vízállóság mellett.

Xiaomi Amazfit Cor

AliceWake

A terméket a Geekbuying küldte a számunkra. Köszönjük.

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Azóta történt

Előzmények