Vernee Thor E - E, mint energia?

Majdnem megduplázták az eredeti Thor akkumulátorát, ez érződik is az üzemidőn, ugyanakkor nem fejlődött sokat a készülék, több szempontból vissza is lépett az elődhöz képest.

Bevezető, külső, kijelző

A Vernee márkanévvel tavaly lehet először találkozni, első mobiljuk, a Thor ráadásul egy Különösen Ajánlott plecsnivel kezdte a sort. Ezt persze nem különleges részletmegoldásainak vagy lenyűgöző extráinak köszönhette, viszont ár/érték aránya elsöprően kedvező volt, miközben nem találkoztunk komoly gyermekbetegségekkel. Ugyanakkor volt min javítani, ennek fényében sokat vártunk a többi modelltől is, az Apollo Lite és a Mars azonban már „csak" simán jó telefonok voltak, a kategóriának megfelelő árazással és nyers Androiddal, így nem tudtak igazán kitűnni a kínai tömegből.

Nagyobb és vaskosabb lett elődjénél
Nagyobb és vaskosabb lett elődjénél [+]

A cég azonban látszólag komolyan gondolja, amit csinál, idén már az MWC-n is megjelentek az Apollo 2-vel, az új Mars-szériával, és nem utolsó sorban a Thor Plus és Thor E készülékekkel, amik közül ez utóbbi, mai tesztünk alanya hasonlít leginkább a sokat dicsért elődre. Az első Thor óta azonban több mint egy év telt el, és ebben a szegmensben a tavalyi hardver és memóriapáros inkább tűnik átlagos ajánlatnak, mint kiemelkedőnek, cserébe azonban kapunk hatalmas akkumulátort, friss Androidot, és egy-két olyan apróságot, ami az eredeti modellbe nem fért bele.

A fehér színű doboz tartozékai sem lepik meg a felhasználót
A fehér színű doboz tartozékai sem lepik meg a felhasználót [+]

A Gearbesttől érkezett, fehér színű doboz külseje nagyjából pont annyira izgalmas és vérpezsdítő az üres fehérségével, mint a tartozékok: SIM-tű, microUSB-kábel és gyorstöltésre képes adapter zörög a csomagolásban, ezeknek ugyanis rögzített helyük nincs, csak hánykolódnak a tároló alján. A készülék szerencsére kapott külön fiókot, ráadásul gyári kijelzővédő fóliával látták el, ami hibátlanul illeszkedik, és nem lett karcos a használat közben, így vélhetően nem is a leggyengébb minőségű darab.

Egy oldalon a két hangerőszabályzó és a bekapcsológomb
Egy oldalon a két hangerőszabályzó és a bekapcsológomb [+]

Aki fél az extrém formatervektől, nem fog csalódni a gyártóban, a Thor E az egyszerű, ingerszegény vonalon folytatja azt, amit az előd elkezdett, nincs igazán jellegzetes vonása, viszont ronda részlettel sem találkozhatunk. Az anyaghasználat fejlődött, ez annyiban nyilvánul meg, hogy jutott némi szálcsiszolt felületű fém a hátlapra, viszont nem csak szögletessége miatt tűnik nagyobbnak és nehezebbnek elődjénél, az azonos méretű kijelző ellenére tényleg magasabb és vastagabb lett, erre nyilvánvalóan a megnövelt telep miatt volt szükség. A 144 x 70,1 x 8,2 milliméteres unibody készülékház 164 grammot nyom, összeszerelési minőségére pedig nem panaszkodhatunk, még akkor sem, ha maximalista módon a gombok lötyögését és nyomáspontját, illetve a csatlakozók illesztéseit vizsgáljuk.

Kijelző-teszt
Mérés Vernee Thor E Meizu M5 Xiaomi Redmi 4X Vernee Thor
Képátló 5 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 379 nit 412 nit 493 nit 432 nit
Fehér fényerő (min.) 12,9 nit 12 nit 1,1 nit 20 nit
Fekete fényerő 0,27 nit 0,44 nit 0,48 nit 0,20 nit
Kontrasztarány 1404:1 937:1 1026:1 2160:1
Színhőmérséklet 6868 K + kézi 7839 K + kézi 7506 / 6778 K 8535 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A megjelenítőn nem sokat változtattak, maradt 5 hüvelykes, 1280 x 720 felbontású, 294 ppi pixelsűrűségű On-Cell LCD, aminek Gorilla Glass-védelmére ezúttal nem hivatkoztak – emlékeztetőül: a tavalyi modellnél volt –, viszont 2.5D csiszolására sem: ez utóbbi biztosan nem véletlen, teljesen sík üvegfelületről beszélünk. Javítottak a gyári kalibráción, már-már színhelyes a kép, amit produkál, viszont méréseink alapján kontraszt és maximális fényerő terén visszalépés mutatkozik, ami egyébként a gyakorlatban is megnyilvánul: nem lesz egyszerű dolgunk, ha hátulról erőteljes napsütés mellett szeretnénk fotókat készíteni.

Az e-ink mód gombnyomásra aktiválható
Az e-ink mód gombnyomásra aktiválható [+]

Aránylag nagyok a kávák, viszont minden fontos kiegészítőt megtalálunk. Végre nem maradt el az értesítési led a hangszóró, a másodlagos kamera és a fény-és távolságérzékelő szenzorpáros mellől. Alul sajnos nem lesz ekkora a boldogság, hiszen a fekete felületen alig látszanak a szürke érintőgombok, háttérvilágítás pedig továbbra sincs mögöttük, védelmükben tehát továbbra is csak annyit lehet mondani, hogy a vissza és az alkalmazásváltóba ugró funkció megcserélhető, így nagyjából belőhető a kényelmes megoldás.

Kényelmesen használható a hátlapi ujjlenyomat-olvasó
Kényelmesen használható a hátlapi ujjlenyomat-olvasó [+]

Enyhe logikai bukfenc, hogy egy oldalra, egész konkrétan jobbra kerültek az azonos, sima felülettel ellátott gombok, a bekapcsolásra szolgáló és a két darab hangerőszabályzó, miközben bal oldalon, ahol közel s távol semmilyen billentyű nincs, markáns bordázatot kapott az E-ink funkciógomb. Egyébként nincs teljesen egyedül, hiszen fölötte pattintható ki a dupla nanoSIM-et vagy nanoSIM-et és microSD-t fogadó tálca. Felül jól megszokott módon jack csatlakozót találunk, alulra pedig egy microUSB 2.0 csatlakozó jutott, ez utóbbi OTG-képes, és ha már ekkora a telep, tölteni is tudja a lemerült telefonokat.

Szálcsiszolt fém a hátlapon
Szálcsiszolt fém a hátlapon [+]

Átrendezték a hátlapot, nagyjából megszokott helyén maradt az ujjlenyomat-olvasó, viszont a kamera lencséjét kitolták a felső sarokba, a mono hangszóró pedig már nem alulról, hanem szintén hátulról próbál érvényesülni. A felület jelentős része fémből készült, az antennák miatt azonban némi zongoralakk-hatású, ujjlenyomatmágnesként is funkcionáló műanyagbetétekre volt szükség, alul-felül ennyi belefér.

Hardver, szoftverezettség

Gyorsan telik az idő a mobilos világban, ezen a szinten tavaly még kimondottan erős volt az a hardveres ajánlat, amit a Thor nyújtott, most már legfeljebb annyit mondhatunk rá, hogy korrekt. A MediaTek MT6753-as SoC-ja a jól ismert paraméterekkel bír: 28 nanométeres gyártástechnológia, nyolcmagos, 1,3 GHz-re skálázott, Cortex-A53-as magokkal szerelt processzor, hárommagos Mali-T720 grafikai egység, mindehhez 3 GB RAM és 16 GB-os belső tároló, ez utóbbiból körülbelül 10 marad a felhasználónak. A bővíthetőséget tárolásra használhatjuk, telepíteni ugyanakkor nem tudtunk a microSD-re, viszont egy kellően telepakolt, 64 GB-os kártyát is gond nélkül kezelt.

A benchmark-eredmények nem kiemelkedőek, a rendszer ellenben fürge A benchmark-eredmények nem kiemelkedőek, a rendszer ellenben fürge
A benchmark-eredmények nem kiemelkedőek, a rendszer ellenben fürge [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vernee Thor E Xiaomi Redmi 4X Meizu M5 ZTE Axon 7 Mini
Rendszerchip MediaTek MT6753 Snapdragon 435 MediaTek MT6750 Snapdragon 617
AnTuTu Benchmark 6.x 37912 pont 43812 pont 40898 pont 46427 pont
Vellamo Browser 2253 pont 2393 pont 2079 pont 2644 pont
Vellamo Metal 954 pont 1273 pont 1071 pont 1195 pont
Geekbench 4 (single/multi) 618 / 2578 pont 678 / 2086 pont 598 / 2174 pont 703 / 2016 pont
GFXBench Man. onscreen 9,4 fps 14 fps 10 fps 6,3 fps
GFXBench Man. offscreen 4,6 fps 7,1 fps 5,2 fps 6,4 fps
GFXBench T-Rex onscreen 21 fps 26 fps 21 fps 16 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13 fps 16 fps 13 fps 16 fps

Ami a teljesítmény-teszteket illeti, biztosan nem fogjuk potyogtatni az állunkat, játékoknál is hamar meg lehet tapasztalni a hiányosságokat, az egyszerű, mindennapi használatban ugyanakkor meglepően pörgős a rendszer, akadozásoktól és várakozásoktól mentesen kezelhetjük a rendszert, a gyári Android-animációk szinte mindig lassabbak, mint maga a betöltés, így akár fel is gyorsíthatjuk vagy ki is kapcsolhatjuk azokat a fejlesztői beállítások közt, meg fogjuk érezni.

A Vernee OS természetesen nem egy operációs rendszer, még kezelőfelületnek is harmatos A Vernee OS természetesen nem egy operációs rendszer, még kezelőfelületnek is harmatos
A Vernee OS természetesen nem egy operációs rendszer, még kezelőfelületnek is harmatos [+]

A rendszer természetesen Android 7.0-ra épül, a gyártó azonban nem kis merészséggel VOS (Vernee OS) néven hivatkozik rá, ami egyébként egy szinte teljesen módosítatlan kezelőfelülettel látja el feladatát. A cég szerint sokat optimalizáltak az energiahatékonyságon, amit azonban látni is lehet, az a gesztusvezérlés: van például kikapcsolt kijelzőre betűket rajzolós gyorsindító, dupla koppintásos feloldás és háromujjas képernyőfotó is. Szintén büszkén jegyezték meg, hogy mindkét SIM-kártya 4G-képes, és a dual SIM-beállításokon belül kiválasztható, hogy melyik kártyát részesítjük előnybe mobilinternethez, telefonáláshoz és SMS-ek írásához.

Az extralista legfőbb eleme a gesztusvezérlés Az extralista legfőbb eleme a gesztusvezérlés
Az extralista legfőbb eleme a gesztusvezérlés [+]

Ezen a néhány apróságon kívül teljesen gyári a rendszer, a MediaTek-telefonoktól megszokottan van MiraVision, amivel a kijelző finomhangolását tudjuk megoldani, illetve nem maradt el a DuraSpeed, ami elméletileg még több erőforrást ad az előtérben futó alkalmazásoknak a háttérben pihenőkkel szemben, ennek egyébként sok előnyét nem láttuk, sem gyorsabb töltési időket, sem jobb memóriakihasználást nem tapasztaltunk. Az ujjlenyomat-olvasó beállítása után nem kell bekapcsológombot nyomni ahhoz, hogy felismertessük magunkat és a kezdőképernyőre kerüljünk, gyors és pontos a hátlapi érzékelő működése, ez egyértelmű fejlődés az elődhöz képest, ahol nem ártott egy ujjat többször is hozzáadni a rendszerhez, hogy ne legyen gond.

AOSP- és Google alkalmazások alkotják a gyári listát AOSP- és Google alkalmazások alkotják a gyári listát
AOSP- és Google alkalmazások alkotják a gyári listát [+]

Alkalmazások terén csak akkor számíthatunk izgalmakra, ha magunk gondoskodunk erről a Play Áruház segítségével, lényegében csak a legfontosabb szoftverek kaptak helyet rajta, azok is teljesen gyári AOSP vagy Google megoldással. Puritán, de OTG-re képes fájlkezelő, SD-kártyás biztonsági mentésekre szolgáló szoftver, Google Fotók, Google Plus és hangrögzítő, ezzel nagyjából az extrák végére is értünk. A TouchPal billentyűzet tér még el az alapvető billentyűzet-programtól, ez egyébként egy remekül hangolható, témákkal, emojikkal, matricákkal, kiegészítő szótárakkal és betűtípusokkal feldobható virtuális klaviatúra, ami után valószínűleg senkinek nem fog hiányozni a Gboard.

Az e-ink módtól természetesen nem változik a kijelző technológiája, csak szürkeárnyalatos lesz az IPS panel Az e-ink módtól természetesen nem változik a kijelző technológiája, csak szürkeárnyalatos lesz az IPS panel
Az e-ink módtól természetesen nem változik a kijelző technológiája, csak szürkeárnyalatos lesz az IPS panel [+]

Egy IPS kijelző természetesen nem lesz E-ink egy gombnyomásra, a Vernee azonban így nevezte el a korlátozott funkcionalitású, szürkeárnyalatos módot, ami a legjobb üzemidőt tudja kihozni a telefonból. Ilyenkor hat darab, általunk kiválasztott alkalmazásra vagyunk szűkítve, visszavesz a teljesítményből a hardver, és négy kapcsolón figyelhetjük, hogy pazarló módon működni hagytuk-e a Wi-Fit, a mobilinternetet, a Bluetooth-t és a helymeghatározást. A dolog értelemszerűen hatékony, jól használva megduplázhatjuk vele az eredeti üzemidőt, ami egyébként már önmagában is szinte bárkinek megfelel.

Kamera, video, audio

A termékoldal 13 megapixeles hátlapi és 5 megapixeles előlapi kamerát ígér, ami az elkészült fotók felbontásának szempontjából igaz is, ez azonban kizárólag szoftveres okokból lehetséges, a főkamera ugyanis 8, a szelfikért felelős egység pedig 2 megapixeles. Ide kattintva meg lehet nézni egy önarcképet, ami nappali fényviszonyok között készült, éjszaka ezzel ne is próbálkozzunk, lényegében képtelen rá a telefon. A főkamerára visszatérve: hagyományos autofókusszal és szimpla ledes villanóval kell beérnünk, a lencserendszer fényértéke is szerény, f/2,4-es. A HDR mód nem sok hatással van a felvételekre, a panoráma rendkívül egyszerű, a többi tulajdonság pedig jó eséllyel még ritkábban kerül elő, manuális képbeállításokról és egyéb trükkökről ne is álmodjunk, ez nem az a kategória.

A kameraszoftver is ismerős lesz
A kameraszoftver is ismerős lesz [+]

A fenti képek egyértelműen láttatják a helyzetet: adott esetben még megfelelő is lehet ez a kamera, csak ahhoz nagyon keveset kell tőle várni. Az esetek túlnyomó többségében sötét képek készülnek, szerencsére ez még mindig jobb, mint amikor nem, az ugyanis biztosan azt jelenti, hogy reménytelenül kiégett valahol a fotó. A fókuszálás ideje és pontossága nappal helytálló, éjszaka mindkettővel vannak gondok. Nem csak fényérték szempontjából gyenge a lencse, a széleken erős torzítás látható, a kromatikus aberráció pedig gyakran felüti fejét. A vonalélesség szintén képlékeny, egyedül az automatikus fehéregyensúlyra lehet azt mondani, hogy az esetek többségében nem hibázik. Éjszaka még rosszabb a helyzet, itt is fájdalmasan sötét végeredmények születnek. A videofelvétel sem az igazi, elvileg 60, gyakorlatilag 30 fps mellett van meg az 1080p-s felbontás. Ennyit tud.

A Google Fotókon keresztül érdemes videót nézni a gyári kínálatból
A Google Fotókon keresztül érdemes videót nézni a gyári kínálatból [+]

Ha a legrosszabb mobilhangszórók díja létezne, a Thor E egy nagyon erős esélyes lenne. A hátlapi hangkeltő gyakorlatilag egyáltalán nem ad ki mélyeket, és ezt teljesen konkrétan lehet érteni, 160 Hz alatt nem jön érdemi hang belőle, de fölötte sem kimondottan átütő a teljesítmény. A hangerő átlagos, részletességgel és dinamikával azonban nem is érdemes együtt említeni a mono egységet, ez nagyjából tényleg annyira elég, hogy meghalljuk, ha bejövő hívás vagy értesítés tűnik fel. Fülhallgatót használva egy fokkal jobb a helyzet, de ilyen téren se várjunk sokat, rendkívül hiányzik a mélyek energiája és teltsége, a magasak csilingelése és természetessége, aki ilyesmikre érzékeny, szinte biztosan nem használja majd kábeles zenehallgatásra a mobilt. Bluetooth-on nagyjából ugyanazt teljesíti, mint bármilyen mobil az SBC kodekre korlátozva.

Rögzíthetjük is az FM-csatornák tartalmát Rögzíthetjük is az FM-csatornák tartalmát
Rögzíthetjük is az FM-csatornák tartalmát [+]

A Play Zene mellé AOSP-s hangszínszabályzó társul, a videolejátszó teljesen puritán, AC3-as hangú fájlokat, illetve XviD és DivX-et ne is próbáljunk vele olvastatni, a hardver viszont elég ahhoz, hogy egy Full HD felbontású tartalmat csúszó hang, akadozó kép és egyéb borzalmak nélkül nélkül jelenítsen meg. RDS-képes FM-rádió segíti a működést, antennaként szolgáló kábelű fülhallgatót persze csatlakoztatni kell, különben nem járunk sikerrel.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Nem sok dolog változott adatkommunikáció kapcsán, ami viszont igen, az sajnos nem előnyére. A Thor E legnagyobb ütőkártyája a 800 MHz-es, azaz B20 hálózatokat támogató Cat.4-es LTE, a kompromisszum a unibody házból adódik, ugyanis a kártyatálcára már csak akkor tehetünk két nanoSIM-et, ha a 16 gigabájtos tárhely bővítésére nincs szükségünk. Egyébként mindkét kártya 4G-képes, a beszélgetési minőség pedig az elvárhatónak megfelelően rendben van, noha jóval tisztábban szóló és erőteljesebb hangszórót is tehettek volna az előlapra.

A telefonhívásokról is készíthetünk hangfelvételt A telefonhívásokról is készíthetünk hangfelvételt
A telefonhívásokról is készíthetünk hangfelvételt [+]

A Direct-kompatibilis, kétsávos WiFi érzékenysége átlagon felüli, 802.11 b/g/n szabványú routerekkel kommunikál, adott esetben routerként is működik 2,4 GHz és 5 Ghz-en egyaránt. A Bluetooth 4.0-s verziójú, támogatja az A2DP és LE protokollt, ahogy illik. A microUSB csatlakozó 2.0-s adatátvitelre képes, jó hír, hogy többféle perifériákat kezel, tehát nem csak tölteni tudunk egy másik készüléket, hanem külső tárolót és akár egeret vagy billentyűzetet is használhatunk. A GPS és GLONASS műholdak segítségével gyors és pontos a navigáció, ráadásul iránytű is van, ami adott esetben sokat segíthet. A hiányosságok listájára az NFC-t, az infrát és a giroszkópot lehet írni.

Levehető hátlap helyett hibrid SIM slot
Levehető hátlap helyett hibrid SIM slot [+]

Értékelés: Vernee Thor E
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Aki az 5020 mAh kapacitású akkumulátor hallatán erőteljes felhasználás mellett négy-ötnapos üzemidőre számít, az jó eséllyel csalódni fog. Ha tényleg végig szeretnénk csinálni egy munkahetet töltés nélkül, akkor az alapfunkciókra és szürkeárnyalatos kijelzőre építő E-ink módot nem szabad kikapcsolni, és csak akkor szabad feloldani a kijelzőt, ha nagyon muszáj. Így valóban lehetséges napi 20% alatt tartani a merülést úgy, hogy nem kapcsoljuk ki a telefont, de ezt valószínűleg nem sokan fogják csinálni, hiszen még a legnomádabb körülmények közt is meg tud minket menteni egy külső akkumulátor. Az átlagos használatban kétnaponta érdemes töltőt keresni, nagyjából 4,5-6 óra kijelzőidők jönnek ki, a gyári MediaTek Pump Express+ töltőfejjel körülbelül két óra alatt jutott el teljesen lemerült állapottól a maximumig.

Ráncfelvarrásnak indult, bizonyos szempontokból azonban visszalépés lett a Vernee Thor E. Már az eredeti modell sem volt kimondottan egyedi külsejű, viszont használni jóval könnyebben lehetett kisebb méretei és ergonomikusabb kialakítása miatt. A szögletesített formaterv egyáltalán nem rossz, viszont nincs semmi érdekes pont, ami kiemelné a tömegből, miközben a beltartalom sem lett érdemben jobb. Az előd ténylegesen 13 megapixeles, jobb fényértékű kamerája szinte minden körülmények közt minőségibb képeket csinált, szebben szólt a beépített hangszórója, microSD-bővítés mellett is bele lehetett tenni két SIM kártyát. Az utód mellett szól az E-ink móddal kiegészített, lényegesen jobb üzemidő, az értesítési led és a hatékonyabbnak tűnő ujjlenyomat-olvasó, ugyanakkor ne felejtsük el, hogy egy éve lényegében ugyanannyiba került a Thor, Magyarországon érvényesíthető garanciával, mint amennyiért most a Thor E-t adja a Gearbest, EU raktárról. Nem rossz ajánlat, de a Xiaomi Redmi 4A Pro és Redmi 4X lényegesen jobb duó ebben az árkategóriában, és bár kifutó, az eredeti Thor most olcsóbban is megvehető, mint a Thor E, ami szintén elgondolkodtató lehet.

szentkuti11

A tesztkészülék a Gearbest jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Vernee Thor E
Vernee Thor E Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 144 x 70,1 x 8,2 mm milliméter
Tömeg 164 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 2x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 x 720 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa LTPS LCD, kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6753
Processzor típusa 64 bites, 1,3 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8-A
Grafikus chip Mali-T720 MP3
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB - kb. 10 GB elérhető
Memória bővíthetősége microSD max. 128 GB-ig
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
FDD-LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, dual band, WiFi hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Ujjlenyomat-olvasó van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
Beidou n/a
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok általános/néma/rezgés/kültéri
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek TouchPal
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, f/2,4, autófókusz, LED villanó
Másodlagos kamera 2 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel Full HD 1080p 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 5020 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, fényérzékelő, közelségérzékelő, gyorsulásmérő, értesítési LED

Azóta történt

  • Vernee Mars Pro - a bolygó másik oldala

    A Vernee modellfrissítése vastagabb hardvert és akkumulátort nyújt, az árcímke viszont kedvezőbb lett, ami kárpótol a továbbra is kissé ingerszegény megoldásért.

  • A Vernee is Mixel

    Mondjuk, Vernee Mix 1-re nem emlékszünk, de a Mix 2 hamarosan érkezik. A Verneetől ugyanakkor kicsit több egyediséget vártunk volna.

  • Kevlárba burkolták a Vernee Active-ot

    A Vernee első strapamobilja pont nem úgy néz ki, mintha az lenne, pedig elég ellenálló anyagokból szerkesztették össze.

  • Vernee M5 - jól bevált recept

    Hozzávalók: a lehető legjobb hardver, jól összerakott készülékház, nyers Android, kedvező ár. Kínai készülék, hazai garanciával, mi baj lehet?

Előzmények

  • MWC 2017: Két taggal bővült a Thor sorozat

    A Vernee a Thor E-vel és a Thor Plusszal rázza fel a szériát, egyik alsó kategóriás, a másik pedig méretes kijelzővel rendelkezik.

  • A Vernee is készül az MWC-re

    Elsőként szeretnének 10 nanométeres csíkszélességű MediaTek Helio X30 rendszerchippel telefont kiadni, és egy Redmi Note 4-killerről is szivárogtattak.

  • Vernee Thor - mondhatni isteni

    Újabb, egyben a legújabb shenzheni gyártó, ahogy az lenni szokott, megnyerő specifikációval és még annál is kedvezőbb árral támad, de a meglepetés az, hogy sikerül is neki.