Sony Ericsson Live with Walkman - ez már csak brand

Multimédia

A kamera 5 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között ledes villanófény segíti. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2592 x 1944 pixel, míg videókat 720p-s HD-ban rögzíthetünk. A kamerát kezelő szoftver elég fejlett, vannak különféle motívumprogramok, arcfelismerés, önkioldó, folyamatos autofókusz, képstabilizáció, geotaggint, a fénymérésen pedig lehet állítani. Videózás közben viszont nincs folyamatos fókusz, a minőség pedig elég gyenge, minden képrészlet mosott: tesztvideó ide kattintva tölthető le.

Sony Ericsson Live with Walkman

Fotóknál sem számíthatunk elképesztő minőségre, közepes az eredmény, amit kapunk. A képek kissé mosottak és fakók, a dinamikatartomány nem túl magas, így a képek gyakran be- vagy kiégnek. Gyenge fényviszonyok között a zajszint nagyon magas (nyilván), a ledes vaku pedig közepes hatótávolságú. Tényleg semmi egetrengető dologra nem számíthatunk, de ez hivatalosan mégis egy Walkman telefon, úgyhogy biztos nincs is szükség ilyesmire. A Live with Walkman arra használható, hogy egy-egy emlékezetes eseményt megörökítsünk.

A zenei rész pont olyan, mint az összes többi Xperián - meg úgy általában Androidon. Van ugye a szoftver, mely akkor is elindul, ha megnyomjuk a készülék tetején található Walkman gombot, ez nem nagy csoda, ettől nem lesz zenei egy készülék. Attól sem lesz az, hogy beleraknak egy olyan hangzatos szolgáltatást, mint az xLoud, mely a "hangerő erejének növelésére" használható. Annyi történt, hogy az egyébként abszolút közepes minőségű kihangosító hangszórójának hangerejét szoftveresen korlátozzák, ha pedig benyomjuk a zenelejátszóban az xLoudot, akkor kicsit hangosabb lesz a telefon. De jobban nem fog szólni, szebben pedig végképp nem. A gyári fülhallgató viszont kellemes, de egy igazi Walkman-fülhallgatónak a nyomába sem ér, plusz elég nagy és kényelmetlen is.

Sony Ericsson Live with Walkman Sony Ericsson Live with Walkman

A többi résznél viszont azt kapjuk, amit várhatunk. A zenelejátszó fut a háttérben, képes megjeleníteni az albumborítókat, ID3-tagek szerint szűr, van benne hangszínszabályzó, meg Timescape/Mediascape (nem tudjuk, most hogy hívják), ami hasznos, zeneszövegekre és előadókra kereshetünk vele egy gombnyomással. Az FM-rádió is a szolgáltatáskínálat része, van zeneszámok felismerésére használható TrackID is (mint az összes Xperián...), bónusz Walkman-funkció viszont a fényjáték, ami annyit tesz, hogy a fülhallgató csatlakozója körül lévő csík narancssárga színben vibrál a zene ritmusára. Csalódás, na.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés