Redmi Buds 6 - ajándék fülesnek hallgasd a dalát

Húszezer forintért nem lő mellé igazából a Redmi Buds 6, de csak akkor az igazi, ha telefon mellé kaptuk ajándékba, mert akadnak jobb alternatívák a piacon.

Kapcsolat, alkalmazás, funkciók

Bluetooth 5.4-en keresztül csatlakozik a Buds 6, de csak SBC és AAC kódolás támogatott, ergo nincs veszteségmentes közeli hangátvitel sem. A párosítás gyors és egyszerű, van kéteszközös multipont kapcsolatra lehetőségünk, de ez valamiért gyárilag ki van kapcsolva, szóval meg kell keresnünk az alkalmazásban a Dual Connection menüpontot és aktiválnunk kell. Amúgy azt nem értem, hogy a Xiaomi Earbuds alkalmazás miért nem beszél magyarul sem iOS-en, sem Androidon. Ugyanígy azt sem igazán értem, hogy miért van egy hatalmas banner az app felhasználói felületének közepén azt hirdetve, hogy három hónap Spotify jár az új Redmi fülhallgatónk mellé. Mert megpróbáltam aktiválni, de nem jár, csak két hónap és az is csak akkor, ha korábban nem voltunk már Spotify Prémium előfizetők. Spotify nélkül még elvagyok egyébként tök jól, de miért nem lehet eltüntetni a rohadt nagy reklámot a fülhallgató beállításainak kapcsolgatására szolgáló felületről?! Köszönöm, de nem szeretnék reklámot látni mindig, amikor belépek az alkalmazásba, hogy az ANC erősségét átkapcsoljam.

Így néz ki a Xiaomi Earbuds alkalmazás főoldalaÍgy néz ki a Xiaomi Earbuds alkalmazás főoldalaÍgy néz ki a Xiaomi Earbuds alkalmazás főoldala Így néz ki a Xiaomi Earbuds alkalmazás főoldala (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Tovább nyavalygok: a Buds 6 késleltetése tragikusan magas, 450 és 500 ezredmásodperc között van és szoftveres korlátozás miatt csak Xiaomi telefonról lehetne bekapcsolni az alacsony késleltetésű módot. Problémám még, hogy hiába van 12,4 mm-es titánbevonatú dinamikus membrán és 5,5 mm-es piezoelektromos kerámia magassugárzó a Buds 6-ban, ha ezekhez nincs EQ a szoftverben. Elvileg van nyolcsávos virtuális hangszínszabályzó Xiaomi telefonokon, de csak a Bluetooth-beállításokon keresztül elérhető és csak úgy, ha az Atmos ki van kapcsolva. És akkor is csak bizonyos telefonokon, idézem a termékoldal apróbetűs részét: "*A SoundID személyre szabott hangfunkció csak az okostelefonon engedélyezhető. A funkció a következő modelleken elérhető: Redmi Note 14 Pro+, Redmi Note 13 Pro 5G, Xiaomi 14, Xiaomi 14 Ultra, Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 11, Mi 11 Ultra, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X, Xiaomi 13 Lite, Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, Xiaomi Pad 6, POCO F6, POCO F6 Pro, POCO F5 Pro, POCO F5 és POCO F4. A jövőben további modellekkel bővül az elérhetőség. Figyeld az új bejelentéseket."
Feleslegesen túl van bonyolítva, és valószínűleg szándékos szoftveres korlátozás, mert tavaly a sima Buds 5-tel ugyanez volt, a Buds 5 Pro hangzását viszont igényeimre tudtam szabni egy Samsung telefonon futó alkalmazásban is az EQ-val.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Buds 5 így iPhone-on és Pixelen egyaránt csak kétfajta beállítási lehetőséget biztosított. Bekapcsolhattam a Dimensional Audio funkciót, ami valami térhatásút próbál generálni, de lényegében csak feljebb tolja a hangerőt és megemeli a magas tartományt, gyakorlatilag semmivel sem adott jobb térérzetet Dolby Atmos tartalmat lejátszva. Nincs fejkövetés, nem lesz jobb a sztereó szeparáció sem, csak harsányabb lesz a hangzás, ez szerintem nem elég ahhoz, hogy ezt Beépített, 360 fokos immerzív hangzásnak nevezzük, ahogy a Xiaomi teszi. A másik opció, hogy a standard helyett választható az énekhangok, a basszus vagy a magas hangok kiemelése. Ezek nevük alapján egyértelmű, hogy mit csinálnak, a legkiegyensúlyozottabban talán a standard módban szól a füles.

(forrás: Mobilaréna) [+]

További lehetőségek az alkalmazásban: fülhallgatók megkeresése csipogó hang lejátszásával rajtuk. A firmware frissítése, ha bejelentkezünk Xiaomi-fiókba (mi az 1.1.3.4-gyel teszteltük a fülest). Bekapcsolható, hogy a fülest fülünkbe rakva automatikusan fogadjon hívást, tesztelhető az illeszkedés és átállíthatók a száron található érintőfelület reakciói.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A gesztusok külön beállíthatók a jobb és a bal fülhallgatóra, alapvetően az egyszeri érintés ki van kapcsolva. Ezen felül lehet dupla, tripla vagy nyomva tartás gesztusokra beállítani valamit az alábbiak közül: dalok előre vagy hátra léptetése, hangerő fel vagy le, lejátszás/szünet, telefon hangasszisztensének ébresztése, az ANC módjainak váltása. Az ANC-hez beállítható, hogy mondjuk csak az aktív zajzár és a transzparens mód között váltson, a kikapcsolt ANC-t kivehetjük a listából. Ez jó pont. Ha Xiaomi HyperOS-t futtató telefonunk van, akkor állítólag arra is be lehet állítani a fülhallgatót, hogy a telefon kamerájának távkioldójaként működjön az érintőfelület egyszeri megérintése.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az aktív zajszűrés a gyártó által 49 dB-es erősségre van mérve és dedikált algoritmus szűri az akár 9 m/s sebességű szél okozta zajokat is. Az alkalmazás főoldalán három módban kapcsolgathatjuk az ANC-t (gyenge, kiegyensúlyozott, mély) és a hangátengedő módot is (átlagos, beszédhangok kiemelése, környezeti hangok kiemelése). Van hallható különbség ezek között, úgyhogy térjünk is rá a következő oldalon arra, hogyan szól a Redmi Buds 6!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés