Hirdetés

EarFun Tune Pro - a család mindent tudója?

Az EarFun idei fejhallgatói közül ez nyújtja összességében a legtöbbet papíron. Nézzük, hogy tényleg így van-e!

Hirdetés

Bevezető, doboz, kialakítás

Volt már több EarFun fejhallgató nálunk teszten, tavaly tavasszal megnéztük a Wave Pro nevűt, idén pedig már kipróbáltuk a Wave Life-ot. A kettő nagyon hasonlít egymáshoz, igazából kiegészítik egymást: a Life egyszerűbb, azoknak jó választás, akik inkább vezetékmentesen akarják használni, a Pro pedig azoknak jó, akik időnként be-bedugnák ide-oda az analógot. Aztán itt van a Tune Pro, ami a cikk megjelenésének napjától elérhető és kupon nélkül 70 dolláros áron olcsóbb is, mint a Wave Pro, mégsem egyértelműen jobb mindenben. (Kuponkód van a cikk végén.)

Kezemben az EarFun Tune Pro
Kezemben az EarFun Tune Pro [+]

Hiába ugyanúgy fül köré ülő (over-ear), kapásból buflákabb az egész cucc mindkét Wave-nél, 10 cm magas, 8,2 cm széles és 4,9 cm mély a jobb és bal fülkagyló a Tune Prón. Fekete műanyagból van nagyrészt, a fülkagylón kívül fényes-szürke alumínium bevonattal, rajta az EarFun logóval. A méretnövekedést a nagyobb akkumulátor igazolja, 1100 mAh-t szuszakoltak a fejhallgatóba, ennek ellenére nem éreztem úgy, hogy a 290 grammja nyomná a fejemet. Az EarFun most is leginkább műanyagot használ, egyszerű, tök átlagos megjelenése van a Tune Prónak, de olcsónak nem nevezném érzetét. A fejpántban alumínium állítómechanika van, így attól nem félek, hogy hosszú távon ez eltörne, ott viszont műanyagot használtak, ahol a kagylókat be lehet hajtani 90 fokban, ennek hosszú távú tartósságával kapcsolatban vannak kétségeim. (A tervem az, hogy hosszú távon használom majd a kiegészítőt otthon, irodában, útközben, és majd megírom, ha eltörne.)


[+]

[+]

A legnagyobb gondom az, hogy a memóriahabos szigeteléseket szinte egyáltalán nem szellőző műbőrbe csomagolták, amik alatt a mostani meglehetősen hűvös májusi időjárásban is megizzadtam. Konkrétan nulla szellőzést érzek a Tune Prót viselve. Ezt leszámítva kényelmes. Nincs viselést érzékelő szenzor, és a fülkagylókon a párnák szerintem be vannak ragasztva, mert se csavarással, se húzással nem tudtam őket elmozdítani. Az összeszerelés minőségével nincs gondom olyan szempontból, hogy a gombok nem lötyögnek, rendesen kattinthatók, a fejhallgató összehajtása során nincs recsegő hang, nem nehézkes a pánt alá becsukni a kagylókat, viszont maga a pánt néha nyikorgó-nyekergő hangot adott, ha egyszerűen széthúztam a kagylókat, hogy a nyakamba akasszam vagy fejemre rakjam a cuccot.


[+]

A dobozban lesz egy mindkét végén USB-C kábel, de ez csak töltésre lesz jó, veszteségmentes digitális hangátvitelre nem, holott a Tune Pro képes egy megfelelő USB-kábelről hangot is fogadni. Szerencsére megmaradt a 3,5 mm-es kombinált jack, ahhoz is jár egy kábel a csomagban. Hordozó tok, szütyő nincsen, ennyiért el tudom nézni, jó pont, hogy egyébként egész kis helyre össze lehet hajtani a pánttal együtt 19,5 x 16,5 x 8,1 centiméteres fejhallgatót.

A doboz és tartalma
A doboz és tartalma [+]

A gombok és a csatlakozók a kagylókra kerültek, a gombok műanyagok, kitapintásuk szokást igényel, de pár nap használat után már reflexből nyúl hozzájuk az ember. A bal kagylón van a Type-C csatlakozó és az NC gomb. Ezzel gyári beállítások mellett az ANC módjait lehet váltani gombnyomással, de a telefonos alkalmazásban be lehet állítani úgy is, hogy hosszú nyomásra például aktiválja az alacsony késleltetésű játék módot vagy épp a multipontot kapcsolja. A jobb kagylón van hangerőszabályzó és a ki-bekapcsolásra szolgáló gomb, valamint a 3,5 mm-es analóg jack csatlakozó. A gombok funkcionalitását valamelyest személyre lehet szabni, erről a következő oldalon, mert Android vagy iOS alkalmazás kell hozzá.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények