Nokia 6110 - a navigátor

Navigáció elméletben

Elérkeztünk a 6110 lényegi részéhez, a navigációhoz. A Nokia ezt a feladatot a Route66 szoftverrel képzelte el megoldani, amely a Navteq térképeire építve próbálja segíteni a tájékozódást. A mi verziónk ugyebár Németországból érkezett, ezért nem voltam túl boldog, hogy csak a német térkép van rajta. De a lelkiismeretes tesztelőt az ilyen apróságok nem tántoríthatják el, és mivel egy budapesti térkép csak 10 euróba fájt, ezt olcsóbb beruházásnak ítéltem meg, mint a dajcsokhoz való kikocsikázást, elhatároztam, hogy megveszem.

A Route66 szoftver készséggel lerántotta a 2 megás fájlocskát, majd felajánlotta a fizetési módokat, amelyek között VISA és Maestro kártyák is szerepeltek. Nekem van mindkettő, de egyikkel sem sikerült. Sebaj - gondoltam - lássuk a dobozba csomagolt szoftvert. Ez egy DVD, a teljes világ rajta van, onnan is áttettem a hőn óhajtott térképet, de ott sem sikerült a fizetés. Aztán csodák csodája, a hugi kártyája megoldotta a problémát, így megúsztam az egészet 2500 forintból. Viszont amin megütköztem, hogy az összes hazai városka térképét 10 euróért kínálgatja a szoftver, és ezek között olyanok vannak, mint Érd, vagy Törökbálint. Normál használatra nyilván inkább érdemes a teljes magyar térképet megrendelni, ez 50 eurót kóstál, de közel sem 100%-os még.

Ezek után már csak a hangot kellett lerántani a netről, van magyar férfi és női navigátor is, ezek letöltése ingyenes. Nincs más hátra, lássuk, hogy mit tud a híres 6110 Navigátor. A bejelentkezés látványos, Google Earth jelleggel egy közeledve forgó földgömbre kerül a legutóbbi ismert pozíciónk, ezt váltja majd fel az aktuális, ha a műholdakat megtalálja a kütyü. Márpedig megtalálja, elég gyorsan, 2-3 perc alatt már tájékoztat a jelenlegi pozíciónkról.

Után érdemes a finomhangolással foglalkozni egy kicsit. A térkép dőlésszögét tekintve nekem megfelelt a 30 fok, de ezt lehet változtatni, akárcsak a színsémát. Álló nézetben fogunk navigálni, így a képernyő aljára kerülnek a fontos kiírások, ezeket akár menet közben dedikált számgombok használatával is kapcsolgathatjuk ki-be. A tervezési algoritmus leggyorsabb és legrövidebb lehet (oh, a jó öreg gazdaságos, az iGO-ból...), illetve gyalogos. Kapcsolgathatjuk a háttérvilágítást, az éjszakai színsémát, 10 lépésben állítható a hangerő, nincs ezzel sok gond, persze nyilván kevesebb lehetőséget ad a szoftver, mint az előbb megidézett iGO.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés