LG G3 - mindent a szemnek

Multimédia

A kamera nem a felbontással próbál nagyot dobni, hanem az extrákkal. A 13 megapixeles szenzor autofókuszos, van mellette villanó is. A G3 egyedi megoldása az a lézeres távolságmérő, amelynek segítségével a fókuszálási idő 0,276 másodperc. Ez elég kevés. Az exponálás és a képek mentése is gyors, gyakorlatilag egy másodpercenként lőhetünk új képet még akkor is, ha máshova kell fókuszálnunk. A képarány 13 megapixel esetén 4:3-as, szélesvásznú alkotásoknál 10 megapixeles alkotásokat kapunk.

LG G3 kamera felület
[+]

Egészen furcsa módon a beállítási lehetőségek kimondottan szűkösek. Állítható a HDR, a hangvezérlés, az időzítő és kapcsolhatunk rácshálót, illetve van panoráma mód, kettős kamera (az előlapi és a hátlapi optikával egyszerre készül fénykép), valamint Mágikus fókusz. Ez annyit tud, hogy két képet csinál egy témáról, először a közeli részre fókuszál, majd a háttérre és utólag kiválaszthatjuk, hogy mi legyen éles a képen. Arra is van lehetőség, hogy minden éles legyen, de az fontos, hogy a fotózás közben minél mozdulatlanabbul tartsuk a telefont.

A fent elterülő képeket megvizsgálva látszik, hogy bár nincs sok beállítás, az LG G3 igyekszik minden helyzetben értékelhetőt alkotni. A kettős vaku természetesebb színeket tud sötét környezetben összehozni, mint más gépek, a lézeres fókusz tényleg lehengerlően gyors és pontos, ha a képminőség talán nem is a legjobb a kategóriában, de az elkészült fotók igen nagy százaléka éles lesz. Ez nagyon fontos apróság, sokszor előfordul, hogy egy sebtében ellőtt képről később kiderül, hogy kuka, mert egyszerűen életlen, homályos. Jöjjenek az esti fotók is!

Az LG G3 kifejezetten jó képeket lő. A zajszűrés minimális, a képtömörítés néhol talán túlbuzgó, de a vonalélesség rendben van, a dinamikatartomány mobilos körökben jónak számít, a színek valósághűek. A fotók szélein azért megfigyelhetők már hibák, itt már zajosodás is van és nagyon digitálissá válik az összkép. Ha nem tökéletesek a fényviszonyok, akkor azért már kijönnek a hibák, de a fehéregyensúlyt még ilyenkor is egész jól eltalálja a gép. Mesterséges fényben is jók a színek, de csodát azért ne várjunk, a fókuszálás ilyenkor is közel tökéletes, a képzaj viszont intenzívebbé válik. Videót 4K-ban is tud rögzíteni a masina, ilyenkor maximum 5 perces mozik készíthetők. Ha megelégszünk a Full HD felbontással, akkor nincs ilyen korlát, de érdekes módon a 60 fps nem érhető el. Van 4K felvételünk nappal, van Full HD is, no meg esti videót is csináltunk. Ilyenkor egyébként arra is van mód, hogy a vaku folyamatosan égjen, 2-3 méteres távolságnál ez sokat segít abban, hogy a felvételek jobban sikerüljenek. A beépített optikai képstabilizátor nagyon jól működik, kézből is egészen jó, remegésmentes videók készülhetnek.

LG G3 zenelejátszó LG G3 zenelejátszó

A G3 zenelejátszójára nem lehet panasz, gusztusos a felület, listázhatóak a számok albumok, előadók és műfajok alapján. A muzsika közben látszik az albumborító, van equalizer, a hangmagasságot és a sebességet is tudjuk csavargatni, egy gombnyomással kérhetünk videoklipet, ilyenkor a YouTube-on keres releváns tartalmat a készülék. A Quadbeat 2 nevű headsetet nem tudtuk kipróbálni, egy JBL Bluetooth fülest viszont szépen meghajtott a G3. Az LG büszke arra, hogy milyen a G3-ban a hangszóró, állítólag 1 Watt kimeneti teljesítményt tud, ami talán így van, de ettől még nem lesz telt, csak hangos. A HTC előlapi hangfalacskái szó szerint jobban muzsikálnak. A repertoár része egy FM-rádió is, ez zsinóros füles csatlakoztatását is igényli.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: az egyszerűség az új okosság

    Mai adásunkban az LG G3-mal foglalkozunk, amely Quad HD kijelzőjével, 13 megapixeles kamerájával és gyönyörű formatervével hívja fel magára a figyelmet.

Hirdetés