Insta360 Air - körbe futunk, Dugó!

Az Apple termékekhez készült verzió után itt van az androidos ketyerékkel kompatibilis változat is, ami fontos pontokon fejlődött és ennek fényében már van értelme is.

Hirdetés

Működés

Noha a dedikált alkalmazás csak három csillagot kapott a Play Store-ban, mégis letöltöttem, mert enélkül a kamera semmit sem ér. Megértem, ha valaki lepontozta, mert eléggé nem egyértelmű, hogy miképp lehet a segítségével értékelhető nyersanyagot létrehozni, de kis utánajárással és próbálkozással egész jópofa eredményt érhetünk el. Telepítés és a gömb csatlakoztatása után a dolog nem bonyolult, viccesen fejtetőre állítja a kijelzőt az app, hiszen az USB csatlakozó zömmel a telefonok alján található, tehát meg kell forgassuk a készüléket. A beállítások között kérhetjük a visszaforgatást, ha ilyen igénye lenne bárkinek.


[+]

Hamar rájöttem, hogy tarthatom ugyan a kezemben ezt a kombinációt, de a legjobb eredményt szelfibottal lehet elérni, ami persze továbbra is roppant idétlen és ugyanakkor sokszor bosszantó eszköztára a turisták egy igen szignifikáns halmazának, de az Insta360 Air kapcsán kifejezetten hasznos, mert így nem olyan képeket csinálok, ahol a 360 fokos fotó mintegy harmadát a hasam tölti ki. Vagy a fejem, függően attól, hogy milyen magasra emelem a telefont.


[+]

Az app úgy indul, hogy látunk egy csomó 360-as fotót, amit nem is mi csináltunk. Ennek az az oka, hogy a gyártó rögtön egyfajta közösségi mázzal is meghintette a dolgot, ha létrehozunk egy Insta360 fiókot, akkor mi is postolhatunk ide képeket, amiket egyébként pont ugyanúgy meg is lehet filterezni, mint az Instagramban. Aztán a gyártó csapata szépen megnézi ezeket és kiteszi az app főoldalára, hogy lehessen lájkolni. De ez igazából mellékes, a lényeg, hogy van alul még két gomb (album, beállítások), valamint kissé fentebb egy nagy kamerás ikon, erre kell bökni, ha alkotni óhatjunk.


[+]

Alkotni pedig három üzemmódban tudunk, lehet csinálni fotót, videót és élő közvetítést. A kereső nyilván csak egy szegletét tudja megmutatni a 360 fokos képnek, de egy kis pöcökkel az alsó sorba betehető egy körpanorámás sáv is, ha ez segít. Az állóképek felbontása 3008 x 1504 képpont, ami nem túl sok, a drágább konkurensek ennél többet tudnak. Fotózásnál az időzítő és az expozíció állítható, valamint vannak effektek és arcszépítés, videózásnál a felbontás (960p és 1280p) kapcsolható. A live funkciót a YouTube fiókunkkal való összekötés után lehetne aktiválni, de ez egyelőre még bétás és meghívásos alapon lehet bejutni arra a felületre, ahol kipróbálható.


[+]

Maga a kis kütyü két, egymásnak háttal levő, 180 fokos látószögű lencsével dolgozik, ebből állítja elő a képeket és a videókat. És hogy nem csak két szenzorról beszélünk, azt jól mutatja, hogy hosszabb működtetés mellett melegszik a kis gombóc, miközben a telefonnak is izzadnia kell. A szoftverben van videózásnál egy 15 perces korlát, amit ki lehet kapcsolni, de ilyenkor figyelmeztet is, hogy ennél hosszabb felvételek megterhelhetik a mobilunkat. Nyilván egy Mate 9-nek ez nem kottyant meg különösebben, de az abszolút középkategóriás Redmi 3S is szépen bírta a strapát, az app nem fagyott le, nem lépett ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Huawei 360 Panorama - gyors kör

    Szinte semmiből rántotta elő a Huawei a telefonhoz csatolható, 360 fokban rögzíteni képes kameráját még a Mate 10 előtt. Elég olcsó, nem is túl összetett szerkezet.

  • Detu Twin - velem a Föld is megfordul

    Boldog-boldogtalan gyárthat már 360 fokos kamerát. Ezúttal a kínálat boldogtalan végéről esett be hozzánk egy termék, amivel kapcsolatban nincsenek pozitív jelzőink.

  • CES 2018: Már 4K-ban rögzít az új Insta360

    A Nano S egyelőre csak iPhone-okkal működik, de már készült az androidos változat is. És iszonyú sokat fejlődött az első modellek óta.

  • Insta360 One X - mindenki lehet Neo

    Az első, telefonra csatolható gömbkamera után az Insta360 egy sokkal jobb minőségű termékkel bővítette a kínálatát, amelyhez spéci kiegészítő is kapható.

Előzmények

Hirdetés