Huawei Mate 20 Pro - a mindenit!

Megpakolta a Huawei a szupertelefonját, mint a málháslovat, ám a phablet nem roppan meg a négy kamera, a 3D arcfeloldás, a 4200 mAh-s telep, a vezetékmentes visszatöltés vagy az ívelt OLED panel súlya alatt.

Hirdetés

Külső, csomagolás

Pár éve akadt, akinek mosolyt csalt az arcára a gondolat, miszerint a Huawei egyszer a világ legnagyobb mobilgyártója lehet. 2018-ban azonban már csak a Samsung előzi meg őket az eladások tekintetében, persze az Apple jóval több profitot visz haza. A Huawei a kínai riválisaival szemben mindenesetre úgy büszkélkedhet remek mutatókkal, hogy bőven fogy a drágább eszközeiből, és ahogy a koreaiaknál a Galaxy S és a Note, illetve az LG G és a V széria, úgy a sencsenieknél is két zászlóshajó váltja egymást félévente. A Huawei P a néptelefon, a Mate pedig a produktivitás óriása, és bár mostanság ezek a határok elmosódni látszanak, aki mindenes mobilt akar, a Mate 20 Pro lehet a választása.

Hatalmas kijelzőt kínál a Mate 20 Pro, mégsem nőtt túl nagyra
Hatalmas kijelzőt kínál a Mate 20 Pro, mégsem nőtt túl nagyra [+]

Döbbenetes, mit sikerült a 157,8 x 72,3 x 8,6 milliméteres és 189 grammos, mindenhol ívelt fém/üveg házba zsúfolni. Adott a 6,39”-es QHD+ panel lekanyarodó szélekkel és nulla felé konvergáló kávákkal, keskeny alsó sávval és a méretes noccson 3D arcazonosítással. Ott van aztán az infraport felül, és bár alul nincs jack kimenet, az USB-C port sztereó hangszóróként funkcionál, meglepően jól. Az IP68-as szabvány szerint por- és vízálló masinába (1,5 méter, 30 perc) ráadásul 4200 mAh-s óriástelep fért a TÜV Rheinland biztonsági elismerésével, amit 65 perc alatt (!) feltölt a 40 wattos szupertöltő. De most figyelj: nem csak a 15 wattos Qi gyorstöltés fért bele, hanem a vezetékmentes visszatöltés is – igen, a Qi szabványú kütyük bátran etethetők a Mate 20 Próról, amit az Xperia XZ3-mal gond nélkül kipróbáltam.

Egymás mellett pihennek, de egymásra téve a Mate 20 Pro vezetékmentesen tudja tölteni az Xperia XZ3-at
Egymás mellett pihennek, de egymásra téve a Mate 20 Pro vezetékmentesen tudja tölteni az Xperia XZ3-at [+]

Annyira szűkös lehet egyébként belül a hely, hogy a dupla nanoSIM foglalatra nem fért oda a microSD bővítő hely – sebaj, ott a Huawei által bevezetett nano memory (NM) kártya, pont nanoSIM méretben, akár 256 GB-os változatban. Itthon 128 GB-ig lesz elsőre elérhető novembertől, a gyorsabb microSD kártyák árszintjén és sebességén. Hátul pedig szimmetrikusan tekint gazdájára az újragondolt, négyzetes tripla hátlapi kamerarendszer, amely a monokróm szenzort 20 megapixeles nagylátószögűre cserélte 2,5 cm-es makróval. A 40 megapixeles főmodul, a 8 megapixeles zoomlencse, a kéttónusú LED villanó és a lézeres segéd maradt.


[+]

Ez az elrendezés határozott karaktert kölcsönöz az amúgy is szemrevaló phabletnek – olyan dizájnelemet, amit az utca embere felismerhet: az ott egy Huawei! A szolidabb, de fényesen csillogó viharkék változat mellett ráadásul itthon is elérhető lesz az olvasóink körében népszerű, színátmenetes morpho lila variáns, és bármelyiket mutogassa az ember, a képeken látható éjfeketét beleértve, társai elismerő biccentésével találkozhat.

A Mate 20 Pro is elérhető a P20 Pro népszerű színátmenetes változatában
A Mate 20 Pro is elérhető a P20 Pro népszerű színátmenetes változatában [+]

Jobban áll egyébként a négyzetes kamerarendszer a Mate 20-nak, mint a fényképezőgépet imitáló, sarokba állított megoldás a P20 Prónak, a három optika viszont annyira keskeny fémkeretet kapott, hogy érdes felületre fektetve félő: védőüvegük megkarcolódhat. A Huawei egyébként nem kommunikálja a kétoldali, kényelmesen ívesre vett edzett üveg típusát, mindenesetre a hátlapi különleges csiszolást kapott, így a szokásosnál kicsit jobban tapad.


[+]

A Mate 20 Pro, keskeny derekával éppen beleillik az ember tenyerébe, 19,5:9 arányú panelje viszont úgy megnyúlt, hogy fogásváltás vagy az egykezes mód bevetése nélkül esély sincs a felső tartalmak elérésére. A fekete festésű hangerőszabályzó és a vagány, vörös bekapcsoló viszont pont hüvelykujjra esik. Android 9 Pie egyik újdonsága, hogy a hangerőgombok immáron a multimédiát, és nem a csengetést szabályozzák, és a képernyőn a hangerőcsúszka a billentyűk mellett jelenik meg. Innen lehet néma és rezgő üzemmódra váltani, plusz a hangbeállításokat elérni. Kis vizuális ellentmondás, hogy az újraindítás és kikapcsolás ikonok nem a piros gomb mellett, hanem a képernyő közepén ugranak fel.

Jókora adapter lapul a fekete dobozban, 40 wattos SuperCharge töltést biztosítva
Jókora adapter lapul a fekete dobozban, 40 wattos SuperCharge töltést biztosítva [+]

A Mate 20 Pro nem csak végtelenül lekerekített, kitűnően egybe lett rakva élek és illesztési hézagok nélkül, és bár az internet erre szakosodott szekciójával szemben nem kezdtem meg karcolgatni vagy meghajlítani, érzésre masszív és kitartó a szerkezet. A kétoldali üveg nyilván könnyebben sérül betonon landolva, mintha fémből lenne a hátlap, annál viszont a Mate 20 Pro jobban tapad. Aki mindenesetre egy kis extra biztonságra vágyik, jobb, ha beszerez egy tokot (frissítés: ilyen végül a fekete dobozba nem kerül). A csomagolás 40 wattos szupertöltőt, USB-C kábelt, USB-C - jack átalakítót, leírásokat, SIM tűt, és Type-C-s, earbud típusú mikrofonos fülest rejt. A Qi töltőpadokat és egyéb nyalánkságokat külön kell beszerezni, a termékoldalon például van célzás egy búvártok érkezésére, amivel 5 méter mélyre lehet a telefonnal merülni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Mate 20 Lite - egy híján húsz

    Még az új csúcsmodellek előtt befutott a Lite verzió, friss Kirin 710-zel, négy kamerával és persze egy méretes, notchos kijelzővel. Megszorongatja a flagship killereket?

  • Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból

    Az új P-sorozat csúcsmodellje három hátlapi kamerával, OLED kijelzővel, betüremkedéssel és mesterséges intelligenciával próbál tarolni. Irgalmatlan jó telefon, de nem hibátlan.

Hirdetés