Honor Play - játék az árakkal

Nevével ellentétben semmi kifejezetten játékcélú extra nincs a Honor Play eszköztárában, viszont remek konstrukciónak számít ennyi pénzért.

Hardver, UI

Erős hardver, mérsékelt ár. Ez a filozófia mostanában egész jóféle eszközöket termelt ki magából, már a OnePlus is ebből indult, legutóbb a Xiaomi almárkája, a Pocophone durrantott hasonlót az F1-gyel. A Honor Play pedig 120 lepeődért pont azt a Kirin 970-es chipsetet adja, ami benne van a Mate 10-ben, a P20-ban, vagy a Honor 10-ben is, még pár hétig ez a legerősebb ajánlata a kínai gyártónak, amíg a Kirin 980 meg nem érkezik. Mondjuk nemrég pont kiderült, hogy bár a sebességteszteken jól szerepel a masina, de igazából átverés a dolog, mert ilyenkor jobban meg van hajtva a hardver (kiváltképp a grafikus gyorsító), mint amúgy bármikor, az általános sebességélményre így sem lehet panasz. A fentiek miatt a GFX Benchmark viszont úgy megizzasztotta a motyót, hogy szinte forró volt a hátlap felső része, noha ilyesmit még akkor sem tudtunk egyébként előidézni, amikor mondjuk 4K-ban vettünk fel videót hosszabban.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Honor Play Nokia 7 Plus ASUS Zenfone 5 Pocophone F1 OnePlus 6
Rendszerchip HiSilicon Kirin 970 Snapdragon 660 Snapdragon 636 Snapdragon 845 Snapdragon 845
AnTuTu Bench. 7.x 205237 pont 141622 pont 137872 pont 267705 pont 267397 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1896 / 6723 pont 1646 / 5875 pont 1515 / 5456 pont 2446 / 9007 pont 2456 / 9007 pont
GFXBench Car Chase onscreen 21 fps 8,6 fps n/a 31 fps 30 fps
GFXBench Car Chase offscreen 23 fps 9,1 fps n/a 35 fps 35 fps
GFXBench Man. onscreen 36 fps 21 fps 15 fps 59 fps 58 fps
GFXBench Man. offscreen 39 fps 23 fps 16 fps 82 fps 76 fps
AndroBench Sequential Read 866,39 MB/s 274,34 MB/s 289,87 MB/s 688,37 MB/s 720,09 MB/s
AndroBench Sequential Write 185,83 MB/s 209,59 MB/s 199,00 MB/s 207,12 MB/s 204,99 MB/s
AndroBench Random Read 144,12 MB/s 53,88 MB/s 69,31 MB/s 114,43 MB/s 137,04 MB/s
AndroBench Random Write 115,45 MB/s 18,02 MB/s 82,61 MB/s 20,17 MB/s 21,92 MB/s

Plusz itt van ugyebár a GPU Turbo nevű okosság, amit a Huawei talált ki, és egy csomó apró trükkel jobb grafikus élményt nyújt egyes játékoknál — de ehhez a fejlesztőknek is alkalmazkodniuk kell, ami korántsem olyan baromi egyszerű, hogy átírnak egy paramétert, szóval viszonylag kevés olyan app van, ami ezt a funkciót kihasználja. Nyilván a Huawei/Honor párosnak adakoznia kell kissé a témában a fejlesztők felé, hogy motiválják őket a GPU Turbo használatára. De ez mind kvázi kissé zárójeles, 4 GB RAM vidáman elég még a meglehetősen agresszív memóriakezeléssel bíró EMUI számára is, a chipset pedig — benchmark trükkök ide, vagy oda — bőven hozza azt a tempót, ami elvárható, ráadásul elég takarékos is.


[+]

És igen, itt van nekünk az EMUI, konkrétan a 8.2-es verzió, ami a 8.1-es Androidon ül. Tök jó, hogy amikor hirtelen az EMUI 5-ről 8-ra ugrott a verziószám, akkor annak az volt az indoka, hogy illeszkedik a Google szoftverének verziószámához, ehhez képest máris elcsúszott a történet. Nem mintha ez bármit számítana, ha fegyvert fognak a tarkómhoz, akkor sem tudom megmondani, hogy a 8.1 és a 8.2 között mi az eltérés, de ennél egy fokkal még jobb, hogy ezt más sem nagyon tudja, a Huawei nem adott ki listát a változásokról és a júzerek sem nagyon találták meg a különbségeket. De ha az ember szépen kéri, akkor eljut a megfelelő emberhez és kap egy listát a változásokról, amelyek egyébként nem óriási dolgok, de azért a rend kedvéért soroljuk fel:


[+]

Először is hivatalosan a 8.2-es EMUI-ban van benne az arc alapú feloldás, ami tényleg megvan, működik, sötétben kissé esetlen, de mivel a hátlapra tett ujjlenyomat-olvasó nagyon megbízható és pontos, ezért ezt a kétféle módot nyugodtan használhatjuk párhuzamosan, mikor melyik esik inkább kézre. Illetve arcra. Néhány hálózati kommunikációs fejlesztés is történt, jobban működik a pozicionálás és AI zajszűrés is akad, ami szeles környezetben tisztább beszédhangot nyújt. Van AI Game Suite néven némi fejlesztés a játék közben történő 4g/WiFi váltással kapcsolatban (elvileg nem szakad meg a játékmenet), a hívások kezelését is ügyesebben oldották meg ebben az esetben, fejlődött a galériában levő kereső, reszeltek a zenelejátszón (új effektekkel), bekerült a Huawei Share 2.0, ami PC és telefon közti szinkronizálást tesz lehetővé, szóval akad egy-két apróság, de jobbára a 8-as EMUI funkcionalitása hever előttünk, amire komoly panaszunk nem lehet.


[+]

Egy csomó testreszabhatósági opciónk van, legyen-e menü, milyen sorrendben legyenek a gombok, választhatunk témákat, az ujjlenyomat-olvasóval lehet hívást fogadni, exponálni, értesítési tálcát lehúzni és a galériában lapozni, nyilván akad egy sereg mozgásérzékelős okosság is. Csörgő telefont felemeléssel halkíthatunk, fülünkhöz téve hívást fogadhatunk, átfordítással némíthatjuk, van egykezes mód és időzített ki és bekapcsolás is akad. Még olyan trükköt is tud a rendszer, hogy nézi, hogy merre az arcunk is forog-e a telefonnal együtt (ha valaki eldől a kanapén netezés közben) és a fejünk állapotának megfelelő tájolást használja. Lehet szeretni a lezárt képernyőről elérhető gyorsikonokat is (alulról felfelé suhintással), ahol a diktafon, a zseblámpa, a számológép, az iránytű és az Amazon vásárlási okosság is elérhető. Ez egyébként nálunk relatív lényegtelen, de amúgy tök jópofa, a kamera képét analizálja a szoftver, ha pedig olyat mutatunk neki, ami jó eséllyel egy termék (van rajta címke, vonalkód, QR-kód, felirat, leírás), akkor megpróbálja ezt megtalálni az Amazon kínálatában. Ez egyébként meglehetősen szóakoztató, a Mi Band 3 dobozára spanyol festők posztereit dobta be (miért?), de egy tök klasszik olló és strandpapucs már abszolút releváns termékeket hozott elő.


[+]

Az extra szoftverek listája kurta, van egy telefonkezelő, amely a rendszer jólétét vizsgálja és takarít, ha szükséges, van egy AppGallery, ami a Huawei/Honor alkalmazásboltja, akad egy Fájlkezelő, itt van a Party mód nevű izé, ami azt csinálja, hogy az ugyanazon WiFi hálózaton lógó telefonok ugyanazt a zenét játsszák le (ha a többin is van ilyen app), enélkül mondjuk pont lehet élni. Találunk pár segédprogramot (Phone Clone néven költözős appot, fordítót, diktafont), van hat darab demo játék (könyörgöm, egy “gamer” telefonon???), valamint Booking.com, NetFlix és eBay alkalmazások is vannak beszórva a “Legjobb alk.” nevű mappába.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények