Honor Play - játék az árakkal

Nevével ellentétben semmi kifejezetten játékcélú extra nincs a Honor Play eszköztárában, viszont remek konstrukciónak számít ennyi pénzért.

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

A Kirin 970-es SoC nagyjából meghatározza, hogy mobilhálózatokon mit tud összerakni sebességileg a masina és ebben nincs is hiba. A Cat.18-as szabvány 1,2 Gbps-t is bírna, csak hát a hálózat még nem tart ott, szóval elég időtálló. A WiFi kétcsatornás, a GPS-t GLONASS és Beidou is segíti, a Type-C csatlakozó 2.0-s és OTG-képes, van NFC, egyedül az infrát lehet hiányolni, ha egyáltalán bele akarunk kötni a motyóba ebből a szempontból. Az összes Honor Play két SIM-et fogad(hat), de ezek csak dual-standby módban működnek együtt, elég rég nem láttunk már dual-active telefont, pláne nem a felsőbb kategóriákban, noha pont a Honor 8-nak ez volt az egyik ismérve. A beszélgetési hangminőségre azonban nincs panasz, hangos, tiszta.


[+]

A hátlap alá tett akkumulátor 3750 mAh-s kapacitású, ami azért jobbára elég ahhoz, hogy egy napig minden különösebb odafigyelés nélkül használjuk a gépet. Persze ha játszunk vele, akkor ez is merül, mint a balta, lehet, hogy ha GPU Turbót támogató játékot nyomunk, akkor adódik plusz 30-40 perc extra, de ez keveseknek lesz szempont. A Huawei-féle gyorstöltő viszont adott, 30 perc alatt több mint 50%-nyi energiát bele tud pumpálni a telepbe, ami irtó kellemes funkció. Teljes fényerő mellett, WiFi-hálózaton Full HD videót 7 és fél órán keresztül tudtunk nézni (igazából nem néztük, csak futott). Az egyébként nem rossz.


[+]

Értékelés: Honor Play
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Kicsit Pocophone-szag van a levegőben, adott egy tényleg erős hardver, a többi funkció pedig csak úgy tessék-lássék került bele nagyon változó minőségben a termékbe. Miután egyébként is hasonló áron van a két motyó, ezért eléggé össze lehet őket hasonlítani, a Pocophone biztosan leüti a Honor Play-t kamerás teljesítményben, ennek viszont elég kulturált készülékházat rittyentettek, a UI is fejlődött, hangban sem rossz, noha nem sztereó, üzemidőben is hozza az elvárásokat. De mint ahogyan a Pocophone sem dedikáltan gamer telefon, úgy a Honor Play sem lesz az csupán attól, hogy van benne egy combos chipset. A gamerek ritkán vesznek lila színű terméket, kell nekik sztereó hangszóró és sokkal-sokkal több extra ahhoz, hogy egyáltalán egy telefonra azt mondják, hogy oké, ez üt akkorát, mint egy Razer, egy ROG, vagy egy Black Shark. Ezek persze mind sokkal drágábbak, a Honor Play legnagyobb fegyvere az ára, 120 ezer forintért ez a hardver nagyon jó ajánlat, de látni kell, hogy azért van kompromisszum is, főleg a kamera kapcsán. De mindezzel együtt a Honor azért ügyesen csinálja, a Kirin 970 köré épített “budget” izé lett a Honor Play, ha jobb fotós képességek kellenek, akkor ott a Honor 10, ha még többet akarunk, akkor meg vegyünk Huawei-t, nincs ezzel semmi gond, átgondolták, megcsinálták. Csak a Play megnevezés az, ami nagyon félrement.

Honor Play

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés