Honor Play - játék az árakkal

Nevével ellentétben semmi kifejezetten játékcélú extra nincs a Honor Play eszköztárában, viszont remek konstrukciónak számít ennyi pénzért.

Multimédia

A Honor Play olcsósításának leginkább látható eredménye a kamera környékén keresendő. Noha a két hátlapi lencse mellé most is oda van írva, hogy “AI camera”, ez a duó egy fokkal gyengébb, mint amit például a Honor 10 vonultat fel. Az elsődleges kamera felbontása 16 megapixeles, ami azért bőven oké, de az F/2,2-es apertúra azért nem tartozik az élbolyba, a másodlagos modul pedig csupán egy mélységszenzor 2 megapixeles felbontással, kizárólag abban segít, hogy bokeh módban a hátteret jobb hatásfokkal tudja elkülöníteni a szenzor az előtérben levő témától. Viszont az előlapi modul mögött van pár szoftveres trükk, amivel ilyesmiket lehet összehozni:


[+]


[+]

De hát ettől még persze csalódhatunk pozitívan is, bármennyire is ambivalens ez a kifejezés. Meglehetősen sokat fotózgattam a motyóval, az AI(-nak nevezett) algoritmus tényleg elég ügyesen ismeri fel a témát, hogy aztán olyan filtert toljon rá, amire már az Instagramon is azt mondják, hogy öcsém, ez azért túlzás. Szerencsére ezt ki lehet kapcsolni, úgyhogy ennek örömére jöjjön egy csokornyi képpár, ahol a felső sor a normál fényképeket, az alsó pedig az AI miatt megtolt eredményeket mutatja meg.

Elég markáns az eltérés, a normál fotók (amelyekből lent is van egy csokor) a telefon kijelzőjén állati jól néznek ki, de aztán hamar kijönnek a hibák, ha az ember átküldi ezeket számítógépre, tévére, vagy bármilyen nagyobb kijelzőre. Ez a szenzor érezhetően nem az a szenzor, ami a Honor 10-ben dolgozik, egyrészt láthatóan szűkebb a dinamikatartomány, nagyon esetleges a vonalélesség, főleg a kép szélei felé haladva és egyszerre van a túlélesítés miatt nagyon digitális rajzolata az eredményeknek, miközben a zajosodást elég agresszív módon próbálja elmosni az algoritmus. Az eredmény pedig egy kis méretben még frankó, nagyban viszont már elég középszerű, láthatóan digitális, apró lencsével készült fénykép, este pedig a P20-ban csodálatosan működő AI sincs a segítségünkre, úgyhogy nem is lesz az eredmény túl jó.

4K videó, 30 fps, nappal:

4K videó, 30 fps, este:

Videót viszont (ha már ilyen bika a chipset) 4K-ban is tudunk rögzíteni, illetve akad lassított felvétel 120 fps mellett Full HD felbontásban, de sem ez, sem pedig a hagyományos videók nem ütik meg azt a szintet, amit vártunk volna, olyan, mintha interpolált felbontást látnánk, stabilizátor nincs, este roppant szemcsés, normál fény mellett pedig minden elég fakó. A rögzített hang minőségére viszont nincs panasz.


[+]

Ha már hang: a Honor Play és a 8.2-es EMUI egyik friss fejlesztése a Huawei Histen nevű zenelejátszó új változata, ami pont úgy néz ki és úgy működik, mint eddig (albumborító, dalszöveg, ID3 tagek alapján történő szűrés), de az equlaizer helyett kvázi üzemmódokat találunk 3D hangzással, meg “természetes” hangzással. Ezeket fülhallgatóval azért ki lehet próbálgatni, mert van köztük eltérés. És amúgy nincs panasz sem a hangerőre, sem pedig a hang tisztaságára, kihangosítva viszont a sztereó élményről le kell mondanunk (megint csak egy pofon a gamerségnek), noha az alsó hangszóró meglepően erős és tiszta — legalábbis ahhoz képest, hogy ez egy telefon. Sajnos az FM-rádió kimaradt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés