Hirdetés

Honor 8 - tisztelet a kivitelnek

A lehengerlően szép Honor 8 pont azt kínálja, amit a Huawei P9, csak olcsóbban, ez pedig remek hardvert, dupla hátlapi kamerát és rogyásig telepakolt szoftvert jelent.

Hirdetés

Hardver, EMUI 4.1

Akárcsak a Huawei Mate 8-at, a Honor 8-at is a 16 nanométeres, nyolcmagos, 64 bites HiSilicon Kirin 950 hajtja meg (4 x 2,3 GHz-es Cortex-A72 + 4 x 1,8 GHz-es Cortex-A53 mag + i5 koprocesszor), amely hajszálnyival gyengébb ugyan a P9 Kirin 955-ös megoldásánál, a gyakorlatban ez nem érződik. Az alkalmazáskezelés, a képernyőfeloldás, a játékindítás és a böngészés minden esetben villámgyors, ebből a szempontból egy Snapdragon 820-as ketyere mellett sem kell szégyenkeznie. Az elmaradás inkább grafikus fronton érzékelhető: a Mali-T880MP4 alulteljesít a legjobbakhoz képest, bár 1080p-n ez nem okoz nagy galibát: lehetne jobb a Real Racing 3 képfrissítése, de így sem vészes, és nem melegszik fel a mobil jelentősen. A nyári napfény alatt fotózva viszont igencsak felhevül, bár ez nem meglepő 30 fok felett, és szerencsére nem jár szoftverleállással.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Honor 8 Samsung Galaxy S7 Huawei P9 LG G5
Rendszerchip HiSilicon Kirin 950 Exynos 8890 HiSilicon Kirin 955 Snapdragon 820
AnTuTu Benchmark 6.x 93534 pont 133027 pont 98904 pont 137651 pont
Vellamo Browser 6135 pont 6686 pont 6711 pont 4484 pont
Vellamo Metal 2819 pont 3383 pont 2885 pont 3459 pont
Geekbench 3 (single) 1706 pont 2138 pont 1718 pont 2310 pont
Geekbench 3 (multi) 6312 pont 6406 pont 6513 pont 5445 pont
GFXBench Man. onscreen 19 fps 27 fps 19 fps 30 fps
GFXBench Man. offscreen 19 fps 40 fps 18 fps 47 fps
GFXBench T-Rex onscreen 42 fps 53 fps 42 fps 55 fps
GFXBench T-Rex offscreen 40 fps 87 fps 40 fps 88 fps


[+]

A legjobb hír, hogy a Honor 8 a P9-nél is több, 4 gigabájtnyi RAM-ot kapott, villámgyors, 32 gigabájtos belső tárolóval, amely microSDXC kártyával bővíthető, arra pedig telepíteni is lehet (adoptive storage). A bőkezű memória ellenére is gyakran marad másfél gigabájt szabadon, és bár fél tucat alkalmazás simán a gyorsítótárban pihen, az EMUI előszeretettel lövi ki azokat a képernyő lezárásakor, hacsak nem tiltjuk meg neki. Végezetül pedig, a rendszer ugyan villámgyorsan reagál, az animációk kissé kényelmesek – a fejlesztői beállítások között, 0,5x sebességre véve minden pattogósabb lesz, furcsa, hogy miért nem ez az alapvető tempójuk.


[+]

Az EMUI 4.1 Android 6.0.1-en alapszik, és a gyártó eddigi legrendszerezettebb felülete, bár az átláthatóság/funkciódömping skálán továbbra is az utóbbi irányba leng ki. A témázható főoldalon ki lehet, és talán ki is érdemes cserélni a kissé unalmas, lekerekített ikonokat a tucatnyi téma valamelyikével, akinek pedig nem tetszik, hogy minden ikon a 4 x 4, 4 x 5 vagy 5 x 5-ös elrendezésű kezdőképernyőn kap helyet, a menüt alternatív launcher telepítésével visszaszerezheti. Felülről húzható le az értesítési panel, balra simítva pedig a kapcsolótábla, de beállítható az is, hogy az előbbit balról, az utóbbit jobbról lehessen legördíteni. A főképernyőn lefele húzva az ujjat a rendszerszintű kereső ugrik fel, két ujjbegyet széttolva pedig a rejtett alkalmazástár – bár a gyorsindító név helytállóbb volna, mert annyira azért nincs eldugva. Amelyik appot ide dobjuk, az a kezdőképernyőről eltűnik.


[+]

Az EMUI valahol ott van, ahol a TouchWiz két éve: tonnaszámra akadnak kezelési opciók, csak győzze az ember mindegyiket kiismerni. Az ujjperc-vezérlés (kikapcsolt képernyőre való betűrajz) kapásból nem működött a tesztszoftverrel, az új programozható gomb viszont igen: bekapcsolt képernyőnél, a hátlapi ujjlenyomat-olvasót egyszer, duplán vagy hosszan lenyomva a választott alkalmazás vagy művelet indítható. A hosszú lenyomás funkciója kikapcsolt kijelzőnél is működik. A Honor 8 biometrikus azonosítója a piac egyik legjobbja: megbízható, gyors, és nedves ujjal is működik, ráadásul a fájlszéf és a védett alkalmazások eléréséhez is bevethető. Magához a feloldáshoz és az azonosításhoz nem kell a gombot lenyomni, elég csak az ujjat a szenzorra helyezni. A panel egyébként érintésérzékelős, így lehúzható vele az értesítési sáv, lapozható a galéria, továbbá fényképezni és hívást fogadni is lehet az ujjbegy rajta tartásával.


[+]

A képernyőtartalom ezúttal is leméretezhető az egykezes használathoz, csak végig kell húznia az ujjat a három alsó kezelőgobon. Aki pedig nagy ikonokra és feliratokra vágyik, annak a csempeszerű egyszerű módot javaslom. Van még idegen nyelvű hangvezérlés, egy-két mozgáshoz kapcsolódó gesztus (némítás átfordítással, hívásfogadás felemeléssel), kesztyűs mód, lebegő ikon a kezelőgombok alternatív eléréséhez, továbbá intelligens tok és headset vezérlés. A nyomásérzékelés viszont kimaradt, mert ha még az is bekerül, akkor milyen egyénisége marad a szegény P9 Plusnak?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P9 - 9 pont, feketén-fehéren

    A színes és monokróm szenzorral is rögzítő, dupla Leica kamerás P9 a Huawei eddigi legjobbja, és a Kirin 955-ös SoC is hozza a csúcssebességet a mutatós készülékházban.

  • Honor 7 - emeli a tétet

    Az ár/érték bajnok Honor 6 tavaly nem csak a konkurenciának, hanem a folytatást illetően magának is feladta a leckét. A Honor 7 fémházzal és ujjlenyomat-olvasóval válaszol.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.