Honor 4X - négytalálatos

Hirdetés

Külső

A 152,9 x 77,2 x 8,7 milliméteres méretekkel és 165 grammos tömeggel bíró készüléket már a phablet kategóriába sorolhatjuk. A méret tekintélyt parancsoló, igazából lehetett volna talán egy kicsit ergonomikusabb az eszköz, hiszen képernyőátló tekintetében nincs különbség tesztalanyunk és az LG G3 között, a 4X mégis jóval nyúlánkabb. Egykezes használatot nem feltétlenül érdemes remélni, nem találkoztam olyannal, akinek elég hosszúak lettek volna az ujjai ahhoz, hogy a megjelenítő minden pontját elérje. Az anyaghasználat a kategóriának megfelelő, hiszen külsőleg legfőképpen műanyaggal és üveggel találkozunk, melyeket rendkívül pontosan egymáshoz illesztettek a gyárban, így hiába kezdjük el tekergetni, nem fogunk recsegő hangokat hallani.

Honor 4X előlap
[+]

Az előlapon az 5,5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző uralkodik. A fényerő a méréseink alapján messze átlagon felüli, még az egyre erősödő napsütésben sem volt különösebb gond (főleg akkor, ha bekapcsoljuk a jobb láthatóságot a menüben). A betekintési szög kiváló, a színek kalibrációja megfelelő, igazából a színhőmérsékletet kékesre sikerült belőnie a Honornak, de ha nem tetszik a gyári beállítás, akkor a menüben hűvösebb vagy melegebb fehéret is választhatunk. Alul három, érintésérzékeny vezérlőgombot találunk, sajnos ezekkel két gond van: nem meglepő módon nem változtatható a sorrendjük (pedig a balra helyezett vissza gombot elég kényelmetlen megérinteni), és háttérvilágítással sem rendelkeznek. Balról jobbra haladva a visszalépés, a kezdőképernyőre ugrás, valamint a menü/alkalmazásváltót érjük el. Felül gombostűfejnyi értesítő ledet, beszédhangszórót, öt megapixeles kamerát, valamint közelség- és távolságérzékelő szenzorokat találunk.

Honor 4X oldalsó gombok
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Honor 4X ZTE Blade S6 HTC Desire 620 Huawei P8 Lite
Fehér fényerő 583 nit 382 nit 375 nit 336 nit
Fekete fényerő 0,47 nit 0,38 nit 0,44 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 1241:1 1004:1 853:1 700:1
Színhőmérséklet 8220 K + manuális 8250 K 7783 K 7652 K + manuális

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A hátsó borítás az oldalsó részeket is magában foglalja, mivel az egész egy elemként pattintható le a helyéről. A jobb oldal rejti a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot, a nyomásponttal nincs gond, utóbbi elhelyezésével viszont igen, mivel körülötte megvastagították egy kicsit a széleket, így érzésre sokszor inkább a hajlatnál akarjuk majd megnyomni a pár milliméterrel feljebb elhelyezkedő gombot. A felső rész ad otthont a 3,5 milliméteres jack kimenetnek és a másodlagos mikrofonnak, alul pedig a microUSB csatlakozó, a beszédmikrofon és a hangszóró terül el.

Honor 4X hátlap
[+]

A hátlap a bal felülre szerelt 13 megapixeles kamerán és a hozzá tartozó ledes villanón kívül nem rejt túl sok izgalmat. Recés kialakításának köszönhetően egyrészt nem túl csúszós, másrészt a göröngyös felület miatt az ujjlenyomatokat sem gyűjti össze. Ha a plasztik fedelet lekapjuk a helyéről, akkor balról rögtön két microSIM foglalatot láthatunk, ezek fölé helyezték el a microSD kártyahelyet. Mindegyikhez oldalról lehet hozzáférni, az akkumulátort nem lehet cserélni, bár annyit azért lehet látni, hogy elég méretes telep került a 4X-be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

  • Vajon eljut Európába a Honor 7?

    A Huawei kötelékébe tartozó brand sejtelmes videóban válaszol. Érkezhet a Honor 4A is.

  • Mobilarena TV: nagy tudás, kevés pénzért

    Mai műsorunk kereszttüzében a Honor 4C áll, ami a rendkívül kedvező árcímke ellenére két SIM-et kezel, plusz nyolcmagos processzorral, 13 megapixeles kamerával és 2 GB RAM-mal rendelkezik.

  • Honor 4C - becsületkassza

    Tesztalanyunk a középkategóriában hódíthat, hiszen a nyolcmagos processzor, a 2 GB RAM, a duál SIM támogatás és a 13 megapixeles kamara ellenére kedvező árcímkét kapott, de vannak hiányosságai is.

Előzmények

  • Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

    A remekül sikerült Honor 6 nagy testvére több egy phablet méretű variánsnál, a hátlapon például nem egy, hanem két kamera felel a remek képminőségért.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

  • Több tiszteletet a Huawei-nek, itt a Honor!

    Berlinben mutatta be a gyártó azt a két készüléket, amelyek egy új brand első modelljei. A Honor 6 és a 3C már Ázsiában debütáltak, Európában is nélkülözik a telefonok a Huawei nevet.

Hirdetés