Honor 4X - négytalálatos

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A készülékben két darab microSIM foglalat található, mindkettő támogatja a Cat.4-es LTE hálózatokat, így adott a 150/50 Mpbs-os internetezés, lefedettség híján pedig a HSPA által nyújtott 42,2/5,76 Mbps sebességgel kell megelégednünk. A szoftverben automatikusan beállíthatjuk, hogy melyik legyen az elsődleges kártya hívás vagy adatforgalom esetén. Sajnos a 4X a duál standby mobilok sorába állt be, mivel ha az egyik SIM-ről beszélünk, akkor a másikat felfüggeszti a rendszer. A hangminőség rendben van, jól hallgató a másik fél, illetve a zajszűrő mikrofon is jól működik. Az előbbieken felül 802.11a/b/g/n-es, internetmegosztásra használható WiFi, Bluetooth 4.0, illetve GLONASS támogatással ellátott A-GPS modul található a masinában. NFC nincs, ez ha nem is nagy hiba, azért nem lett volna rossz, főleg, hogy a chipset alapvetően támogatja, tehát véresen komoly költséggel nem járt volna. A bánatunkat az USB-OTG enyhítheti, mivel így akár külső eszközöket is csatlakoztathatunk a masinához.

Honor 4X Screen Shot Honor 4X Screen Shot

A Chrome mellett gyári böngészőprogrammal is megörvendeztetett a Honor, ám sajnos egyik sem kezeli a Flash tartalmakat. A szoftverben felül lehet beírni a webcímet, alul pedig kis ikonok segítségével előre és visszaléphetünk, válthatunk az ablakok között, valamint előhívhatjuk a menüt. Innen érjük el a könyvjelzőket, a privát böngészést, vagy akár lementhetjük a weboldalt, illetve teljes képernyős nézetre válthatunk. Nincs olvasómód, illetve sortördelés sincs, egyedül egy előre meghatározott méretre nagyíthatjuk a betűket, ami elég ahhoz, hogy kényelmesen lehessen olvasni.

Honor 4X akkumulátor és SIM foglalatok
[+]

A hátlap alatt feszengő akkumulátor 3000 mAh-s, a gyártó szerint ez 15 óra beszélgetésre elegendő. A napi használat azt mutatja, hogy internetezés, némi navigáció és kevéske játék esetén az egy napos késznelét könnyedén elérhető, ha pedig visszafogottan használjuk a mobilt, akkor elég lesz a második nap estéjén tölteni. YouTube-on is néztem rajta HD felbontású videókat, nagyjából 10 óráig tudott így működni a masina. Van egyébként több energiatakarékossági beállítás is, a normál teljesítmény mellett a közepes esetén visszafogja a processzor erejét a rendszer, az ultra módra kapcsolva pedig csak a hagyományos telefonoknál is ismert hívás/üzenet funkciókat érjük el.

Értékelés: Honor 4X
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Honor 4X megint megmutatta, hogy miként lehet jó ár/érték arányú készüléket piacra dobni. Hivatalos forrásból, két év jótállással ugyanis már 66 ezer forintért elhozható a szerkezet, ami korrekt, főleg annak fényében, amit a phablet tud. Az 5,5 hüvelykes kijelző bőven kiszolgálja a felhasználókat, a HD felbontás pedig szintén elegendőnek bizonyul, ugyan nem veszi fel pixelsűrűségben a versenyt a legnagyobbakkal a vállalat újdonsága, megalkotásakor egyáltalán nem is ez volt a cél. Sokkal inkább egy gyors rendszersebességet garantáló eszközt szeretett volna a vásárlók kezébe adni a Honor, ami sikerült is, hiszen az Emotion UI 3.0 felülettel ellátott Android KiKat operációs rendszer szélvészgyors, minden feladatot maradéktalanul és sebesen teljesít, remélhetőleg hamarosan a Lollipop frissítés is megérkezik a készülékre. A hardvernek nem kunszt meghajtania a kijelzőt, a nyolcmagos processzor és a két gigabájtnyi rendszermemória kellemes párost alkot, egyedül talán a grafikus gyorsító ereje tud elfogyni, bár még így is bátran lehet játszani a 4X-en. A kamera egyáltalán nem okoz csalódást, nyilván nem ezzel lehet fotós versenyeket nyerni, de átlagos kattintgatáskor, közösségi megosztásra jó szolgálatot tehet. Az adatkommunikációs repertoár kielégítő, bár talán az NFC nem ártott volna, mindenesetre az üzemidő jó, ott a duál SIM támogatás, szóval igazából nehéz mibe belekötni. A konkurensek közül a legtöbb vetélytárs drágább, többet kell fizetni mondjuk a Samsung Galaxy Note 3 Neo, vagy az Alcatel One Touch Hero 2 esetén is, talán a Meizu m1 note tudná megszorongatni tesztalanyunkat. A Honor 4X a Honor 6-hoz hasonlóan megint egy kiválóan eltalált készülék lett, mely ha nem is különösen, de nagyon erősen ajánlott.

Honor 4X

Legendd

A tesztkészüléket az Speedshop küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

  • Vajon eljut Európába a Honor 7?

    A Huawei kötelékébe tartozó brand sejtelmes videóban válaszol. Érkezhet a Honor 4A is.

  • Mobilarena TV: nagy tudás, kevés pénzért

    Mai műsorunk kereszttüzében a Honor 4C áll, ami a rendkívül kedvező árcímke ellenére két SIM-et kezel, plusz nyolcmagos processzorral, 13 megapixeles kamerával és 2 GB RAM-mal rendelkezik.

  • Honor 4C - becsületkassza

    Tesztalanyunk a középkategóriában hódíthat, hiszen a nyolcmagos processzor, a 2 GB RAM, a duál SIM támogatás és a 13 megapixeles kamara ellenére kedvező árcímkét kapott, de vannak hiányosságai is.

Előzmények

  • Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

    A remekül sikerült Honor 6 nagy testvére több egy phablet méretű variánsnál, a hátlapon például nem egy, hanem két kamera felel a remek képminőségért.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

  • Több tiszteletet a Huawei-nek, itt a Honor!

    Berlinben mutatta be a gyártó azt a két készüléket, amelyek egy új brand első modelljei. A Honor 6 és a 3C már Ázsiában debütáltak, Európában is nélkülözik a telefonok a Huawei nevet.

Hirdetés