Hirdetés
Első bekapcsolás, használat, Bragi-alkalmazás
Használatba vétel előtt érdemes feltölteni a 2200 mAh kapacitású külső akkumulátort, ami egyébként nagyon gyorsan ad át energiát a 100 mAh-s füleseknek. Ha megrázzuk a fülhallgatót, az led segítségével árulja el a töltöttséget, a kék, zöld, sárga és piros színek egyértelműek. Bekapcsológombja nincs, ha fülbe helyezzük a kütyüket, hangjelzéssel értesít minket arról, hogy felkészült, ekkor a saját, 4GB-os tárolójáról akár azonnal képes is lejátszani az mp3-tömörítésű zenéket, de telefonhoz csatlakoztathatni sem problémás. Először a hagyományos, keresős módszerrel kell rá kapcsolódni, majd utána az LE segítségével kommunikáló alkalmazással is, ami az extra funkciókért igyekszik energiatakarékosan felelni.
A képen a The Headphone nevű, szintén nem olcsó alapmodell látható a fülemben [+]
Az alkalmazás hat fő menüpont köré épül: az első az aktivitásokhoz kötődik, itt kapcsolhatjuk be a pulzusmérést, illetve indíthatunk mozgáskövetést: futás, kerékpározás és úszás szerepel a jelenlegi listán, ez utóbbiból értelemszerűen kiderül, hogy vízálló a kütyü, IPX7 minősítést kapott. Én csak bringázni próbáltam vele, de a stabilitással jó eséllyel nem lesz gond, már csak azért is reménykedjünk benne, mert nincs beépített kereső, ha véletlenül olyan helyre pottyanna, ahol nem látom meg azonnal. Pedig egy magas frekvenciájú zajjal remekül tudná jelezni hollétét. A kiértékelésben mindenesetre ott szerepel, hogy hány kalóriát égettünk el, mennyi ideig tartott az edzés, és ezalatt mennyi volt az átlagos pulzusunk. Részletesebb, grafikonokkal kiegészített elemzés jelenleg sehogy sem érhető el.
Az alkalmazás kezdőképernyője és az aktivitáshoz kötődő funkciók [+]
Második helyen áll a kezelőfelület, ahol egyrészt beállíthatjuk, hogy milyen fejmozgásokra, illetve érintésekre reagáljon a kütyü, ötletes például a bólogatásos híváskezelés, de a fülhallgató érintőpaneljeiből is mindent kihoztak, van balra-jobbra lapozás, szimpla és dupla koppintás és nyomva tartás, mindezt megszorozhatjuk kettővel az oldalak miatt, így egészen sok lehetőségünk van, akár elő sem kell venni a telefont ahhoz, hogy aktivitást indítsunk, visszajelzést kérjünk a pontos időről vagy az elégetett kalóriákról, és természetesen változtathatjuk a hangerőt, léptethetünk zenét.
Nincs túl sok mozgástér a gesztusvezérlés kalibrálhatóságát illetően [+]
A hangzásnál kiválaszthatjuk, hogy kizárni, vagy épp beengedni szeretnénk a környezeti zajokat, van szélzaj-szűrés, illetve természetesen a mobiltól különálló hangerőszint, egyébként ez utóbbit érdemes állítani, ha változtatni szeretnénk, a telefonét pedig maximumon hagyni, egyrészt a gyorsabb kezelés, másrészt pedig a visszafogottabb alapzaj miatt. A többi menüpont már csak formalitás: a profil alatt megadhatjuk a legfontosabb információkat magunkról, a beállítások közt kalibrálhatjuk a szenzorokat, hangolhatjuk össze a rendszert a Google Fittel, és a telefonba épített GPS-szel. Ide került a MyTap névre hallgató béta funkció is, ami az arccsontunk dupla koppintásával veszi elő a Google Now szolgáltatást. Ez egyelőre nem működik. A szervizmenü egyértelmű, innen nézhetünk kezelési utasítást írásos és videós formában, illetve kérhetünk egyéb támogatást is.
A Bragi-szoftveren belül is elérhető a kezelési útmutató [+]
Nem halogathatjuk tovább, beszélnünk kell a zenei minőségről. A 20 és 20000 Hz közötti frekvenciaátvitelt armatúrás hangkeltő éri el, ha nem az eszköz tárolóján lévő, tömörített zenéket hallgatjuk, akkor AAC és SBC kodekek segítségével történhet meg a Bluetooth-kapcsolat. Nem is az fáj igazán, hogy olykor a filléres kütyükben fellelhető AptX hiányzik, hanem hogy az aprócska kommunikációs egység miatt az elméleti 10 méteres hatótáv töredékével számolhatunk csak. 3 méteren túl rendszeres vendég lesz a szakadozás, aminél kevés idegesítőbb dolog van zenehallgatás, pláne telefonálás közben.
A telefon Bluetooth-beállításai közt külön csatlakoztatni kell a fülhallgatót, ha zenét és hívást is szeretnénk átvinni [+]
Mindeközben összességében sem nyújt kiemelkedőt a Dash, az egyarmatúrás rendszerekre jellemző mélyhiányosság ugyan nem kimondottan jellemző rá, viszont nincs is belőlük túl sok, közben pedig a közepek és a magasak sem a megszokott tisztasággal és élénkséggel jelennek meg, sokkal több dinamikára és részletre vágyik a fül, miközben a passzív zajszűrés inkább csak ront a minőségen, mintsem közelebb engedne minket a zene élvezetéhez. Nem kérdés, hogy ennyi pénzért szinte csak jobb zenei minőséggel lehet találkozni, itt már a vásárló dönt, hogy fontosabbak-e neki a korábban taglalt funkciók, és ezért cserébe elviseli azt, hogy zenehallgatási szemmel nézve egy jelentősen olcsóbb fülhallgatótól is megkapná ezt a szintet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!