Apple iPhone 6s Plus - extra felszereltség

Külső

A 6s Plus tényleg nem valami mérnöki remekmű, és ezt nem azért mondom, mert nem néz ki jól, hanem azért, mert nem érződik, hogy az Apple foglalkozott volna az ergonómiával. Több olyan készülék is van a piacon, mely ugyanekkora méretű kijelzővel rendelkezik, mégis kompaktabbnak mondható a 158,2 x 77,9 x 7,3 milliméteres dimenzióknál. Az új modell egyébként csak tizedmilliméterekkel nagyobb a tavalyi változatnál, a korábban megvásárolt tokokkal nem lesz kompatibilitási gond, ezt én is kipróbáltam. A 192 grammos tömeg viszont jóval több, mint amit az elődnél mérni lehetett, aminek egyik oka az erősebb, Series 7000-es alumíniumból felépülő készülékház. Az Apple tehát rájött, hogy meg kell erősíteni a burkolatot, érzésre nincs különbség, viszont a videók alapján szinte lehetetlen emberi erővel meghajlítani. Az üveg és a fém abszolút felső kategóriás összeszerelési minőséggel párosul, egyáltalán nem nyekereg a mobil. A vízállóság kimaradt, bár azért lehetett már olyan kisfilmeket látni, amikből kiderül, hogy az Apple próbált lépéseket tenni ez ügyben, persze ettől még vízbe egyáltalán nem szabad tenni.

Mint ha egy kilapított iPhone 4-et látnánk
Mint ha egy kilapított iPhone 4-et látnánk [+]

Kijelző-teszt
Mérés Apple iPhone 6s Plus Samsung Galaxy S6 edge+ Google Nexus 6 Lenovo Vibe Z2 Pro
Fehér fényerő 627 nit 359 / 564 nit 266 / 436 nit 700 nit
Fehér fényerő (min.) 5,4 nit ? nit ? nit ? nit
Fekete fényerő 0,36 nit 0 nit 0 nit 0,34 nit
Kontrasztarány 1742:1 végtelen 951:1 2053:1
Színhőmérséklet 7124 K 7275 / 6499 K 6520 K 6933 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Sokszor lehet arról hallani, hogy az IPS panelek fényereje még mindig jobb, mint az amoledes megoldásoké, amit a 6s Plus kijelzője bizonyít, ugyanis az 5,5 hüvelykes, Full HD felbontású megjelenítőnél több mint hatszáz nites értéket mértünk, ami messze kiemelkedő eredmény, ráadásul az ionizált védelemmel megerősített üveg nem csillog, így napfényben is kitűnően látható a tartalom. A 401 ppi-s képpontsűrűség ugyan nem veszi fel a versenyt az androidos csúcsmodellekkel, ám ettől még kellően éles a kép, szinte száznyolcvan fokos a betekintési szög, a fehéregyensúly kalibrálásával és a kontrasztaránnyal maradéktalanul elégedettek lehetünk, a körülbelül 67,7 százalékos kijelző / előlap aránnyal viszont aligha. A kijelző alatt található a Touch ID home gomb, ez már a második generációs változat, így a billentyűbe szerelt ujjlenyomat-olvasó minden eddiginél pontosabb és gyorsabb működést tesz lehetővé. Felül található a megnövelt, 5 megapixel felbontású kamera, a fény- és közelségérzékelő szenzor, valamint a beszélgetési hangszóró. Sajnos még mindig nincs eseményjelző LED, pedig hiába az értesítések esetén állandóan felvillanó megjelenítő, nagyon hasznos lenne egy ilyen indikátor.

Egész csinosan néz ki a telefon alja
Egész csinosan néz ki a telefon alja [+]

A lekerekített fém oldalak kényelmesen simulnak a tenyérbe, elég vékonyak ahhoz, hogy éppen-éppen ugyan, de akár egy kézzel is kezelni lehessen a mobilt. Négy helyen megbontották egyébként az alumínium egységét, a hátlapon is végigfutó csík az antennák vételi erősségének megtartása végett lett így kialakítva. Jobbról lehet be- és kikapcsolni a telefont és a kijelzőt, balról pedig a hangerőt szabályozhatjuk. A gombok nyomáspontja kiváló, nincs túl hangos kattanó hangjuk sem. A készülék bal felén kapott még helyet a némításra szolgáló billentyű, a felső rész teljesen üresen maradt (nem lenne rossz ötlet egy infrát beépíteni ide), az alsó fertályon pedig a Lightning csatlakozót, a hangszórót, a beszédmikront és a 3,5 milliméteres jack aljzatot leljük fel.

Hátulról nincs változás, a kamera egy kicsit még mindig kiáll
Hátulról nincs változás, a kamera egy kicsit még mindig kiáll [+]

A hátsó borítás is alumíniumból készült, az előző bekezdésben említett csíkok viszont megosztják a közösséget, valakinek tetszik, nekem speciel annyira nem jön be ez a kialakítás. Bal felül tündököl továbbfejlesztett, 12 megapixeles iSight kamera, a hozzá tartozó dupla tónusú ledes villanóval együtt. Közöttük feszeng a másodlagos mikrofon, alattuk pedig az Apple logó, nem messze tőle lejjebb egy iPhone s felirat pillantható meg. A unibody készülékház miatt a hátlapot nem lehet leszedni, az akkumulátort nem lehet cserélni, ám ezek egyáltalán nem meglepő dolgok, hiszen eddig sem volt másképpen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • Apple iPhone 6s - Nyomás utána!

    A cupertinóiak újdonsága külsőleg nem sokat változott elődjéhez képest, ám nyomásérzékeny kijelzőt, nagyobb felbontású kamerát és rendkívül erős hardvert kapott.

  • Apple iPhone 6 - a méret nem minden

    A kisebbik iPhone is sokat nőtt az elődhöz képest, de épp azon a határon van, amit egy kézzel még megerőltetés nélkül lehet használni. Nagyobb is rá a kereslet, mint a 6 Plusra.

  • Apple iPhone 6 Plus - szükség törvényt bont

    Az Apple soha nem látott méretű iPhone-t dobott piacra, hogy saját pályáján verje meg a Samsungot. Megváltozott formavilág, új iOS, fejlesztett kamera... elég ez a sikerhez?

  • Apple iPhone 5s - tud ujjat mutatni

    Az iPhone 5 újdonsága külsőre nem sokat változott, de erősebb hardver, fejlettebb kamera, valamint egy Home gombba épített ujjlenyomat-olvasó került bele.

Hirdetés