Amazfit T-Rex 2 - nem bánt

Nőtt és okosodott az Amazfit kültéri sportokra tervezett modellje, de még mindig nem ér fel a legjobbakhoz, ugyanakkor jóval olcsóbb is azoknál.

Hirdetés

Doboz, kialakítás

Jókora csomagban jön a termék, de nem tartalmaz sokat. Nyilván benne ül az óra, kapunk egy USB-A végződésű, kétpines töltőpadot és minimális olvasnivalót. A T-Rex 2 nevéhez méltóan elég markáns és nagy darab óra, az elődhöz képest az egyik legfontosabb változás, hogy a kijelző felbontása 360 x 360 pixelről 454 x 454 pixelre hízott, ezzel együtt pedig 0,09 hüvelykkel nagyobb az átmérője is. A valamivel nagyobb óratest másik hozadéka, hogy 390 mAh-ról 500 mAh-ra nőtt az akkumulátor kapacitása, amely az Amazfit szerint az átlagos használattal eddig elérhető 20 napos üzemidő helyett 24-et hoz. Amúgy pedig hoz annyit, hogy az órát speciel három hét után tettem töltőre, mert már zavart, hogy nem csináltam meg, de még volt benne 30% töltöttség…


[+]

Egy ilyen masszív órától már a külseje alapján is elvárjuk az örökéletet, ezt pedig a gyártó is tudja. Ez egyrészt a 10 ATM-es vízállóságban érhető tetten, másrészt a MIL-STD 810G szabványból 15 tesztet megcsinált, aztán direkt a marketing kedvéért felvették az űrbe, hogy ott is bizonyíthassa, hogy mennyire jól bírja a nyomáskülönbségeket, le lehet ejteni másfél méter magasról betonra, -40 és +70 Celsius fokos hőmérsékletet is kibír, 96 órán keresztül ellenáll a sós párának és a rázkódásnak, szóval tényleg megtettek mindent, hogy ne csak a külső nézzen ki robosztusnak, hanem valóban bírja a gyűrődést.


[+]

Noha az AMOLED kijelző érintésérzékeny, a T-Rex 2-re mégis került összesen négy gomb, hogy kesztyűs kézzel is lehessen vezérelni. És ez tökéletesen működik is, a balra került up/down gombokkal az alapképernyőről a gyorsbeállítások, statisztikák és értesítések érhetők el, a jobbra ülő sel/back billentyűkkel pedig a menürendszer további részeiben kavarhatunk teljesen jó hatásfokkal. Amire viszont például egy Garminnál gondolnak, de az Amazfitnél nem, hogy a gombok nincsenek annyira süllyesztve, hogy egy markáns csuklómozdulattal ne nyomódjon be véletlenül, ami pont kültéri aktivitásnál például új kört kezd (back gomb jobb alul). Ezzel együtt a kissé süllyesztett kijelzőt remélhetőleg nem veri oda gyakran még extrém sportoknál sem az ember, a karima nyilván fog kopni és karcolódni erős igénybevétel mellett, de ezzel az órával nem a diplomáciai delegációk vacsoráin fogunk villogni.


[+]

A beállítások között is örömteli apróságokat fogunk találni, például lehet állítani a csuklómozdulatra történő felébresztés intenzitását, a rezgés erősségét (amit “zümmögés” néven fogunk megtalálni), a jobb felső gomb hosszas megnyomására tetszőleges funkció kiosztható, a kijelző fényerejét pedig automatika is szabályozhatja, hiszen van szenzor ehhez. Van always-on mód is, amely persze csökkenti valamelyest a készenléti időt, de ilyen üzemidő mellett ez bőven belefér. Nincs viszont mikrofon, a hangszóró pedig csupán csippanni tud, vagyis Bluetooth kihangosítóként nem működik a T-Rex 2.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények