Amazfit T-Rex 2 - nem bánt

Nőtt és okosodott az Amazfit kültéri sportokra tervezett modellje, de még mindig nem ér fel a legjobbakhoz, ugyanakkor jóval olcsóbb is azoknál.

Menürendszer

A korábbi T-Rex az Amazfit saját rendszerét használta, ez most a Zepp megoldására támaszkodik, megítélésem szerint ez egy óriási ugrás a kezelhetőség és a funkcionalitás kapcsán. Nem is beszélve a kusztomizációról, maguk az ikonok is háromféle stílusban jelenhetnek meg, óriási mennyiségű számlap közül lehet választani, de ezek sajnos nem interaktívak, vagyis hiába látjuk mondjuk a pulzusszámot a főképernyőn, arra kattintva nem történik semmi. Nem tud az óra vérnyomást és EKG-t (ebben a Samsung és az Apple előrébb jár), viszont a véroxigén szint mérése bekerült a funkciók közé.

[+]

Fentről lefelé a gyorskapcsolók jönnek szabadon választható sorrendben. Ha lentről felfelé suhintunk, akkor az értesítéseket, utánuk pedig a napi státuszunk elemeit látjuk, majd az értesítéseket. Az oldalsó gombok nyomkodása ugyanezt az eredményt hozza. A konkrét menübe a back gomb repíti a júzert (a sel gomb alapból az edzésekhez dob), itt persze jönnek sorban az edzésformák, azok előzményei, pulzus, véroxigén, stresszmérés, alvás, iránytű, barométer, időjárás, zene, vekker és naptár sorrendben a többi funkció. Zenét az órára nem tudunk másolni, a telefonon zajló lejátszás vezérelhető innen, a kamerairányítás pedig látszólag teljesen kimaradt a funkciók közül, de a telefonos szoftverben a “Labs” menüpont alól előhalászható, élőképet nem ad az órára, de egy elsütőgombot igen.

[+]

A további opciók között van menstruációs naptár, nap és holdkelte, telefonkereső, stopper, időzítő, valamint légzésgyakorlat is, a Pomodoro Tracker pedig a koncentrációs időt méri, jelentsen is ez bármit. A T-Rex 2 fejlődött értesítéskezelés kapcsán, mert egyrészt minden alkalmazás notifikáció szépen, az app ikonjával megjelölve, az összes magyar ékezetet korrektül megjelenítve érkezik, de még az emojik is stimmelnek. Bizonyos alkalmazások esetén reagálni is tudunk előre gyártott sablonokkal, de ez változó, a Messengernél például adott, de például az általam favorizált Blackberry Email esetében nem adott.

[+]

A telefonos szoftver most is a Zepp, mint annyi más Amazfit kütyünél. Itt egy gyors regisztráció után az órán látható QR-kód beolvasása a teendő, hogy a kapcsolat létre tudjon jönni, utána lehet állítani, hogy milyen időközönként történjen automatikus mérés a pulzus, a véroxigén és a stressz kapcsán, állítható az alvás közbeni légzésfigyelés. Babrálhatjuk, hogy melyik app notifikáljon az órára, szerkeszthetjük a gyorsválaszokat, tölthetünk le új számlapokat (ingyenes és fizetős opciók is akadnak), és van pár tucatnyi alkalmazás is, mint amilyen a GoPro irányításához szükséges app, a számológép, a fogmosási emlékeztető, a metronóm, vagy a folyadékbeviteli monitor. Néhány apróbb játék is akad (2048, tic-tac-toe, tetris), még fordítót és navigációt is találunk, ami a Google Maps értesítéseit átdobja az órára. Ez nyilván szöveges segítség elsősorban és kell hozzá a telefon is, de legalább nem kell előkapdosni a mobilt minden elágazásnál, mert az órán ott látszik, hogy merre szükséges fordulni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés