Hirdetés
Bevezető
Bár korábban az okosórák alapvetően két irányból közelítették meg a témát, mára már ez a kettő eléggé összemosódott. A technológia világából érkező gyártók (Apple, Samsung, Huawei) elsősorban a divatos megjelenésre, a sokoldalú funkcionalitásra és a jól használható kezelőfelületre összpontosítottak, a sport felől érkező modellek (Garmin, Polar, Suntoo) pedig főleg a minél profibb aktivitáskövetést és edzésmonitorozást állították fókuszba. Mára a techie-divatos órák megtanultak a sportban is kompetensebbé válni, a sportórák pedig rengeteget okosodtak és csiszolódtak használhatóság a sokoldalúság kapcsán.
A két világ metszéspontján igyekszik lavírozni az Amazfit T-Rex 2, amely elpusztíthatatlan imázsával, rettentő hosszú üzemidejével, papíron sokat ígérő mozgáskövetéssel és markáns megjelenésével próbál vásárlókat szerezni 75 ezer forintos áron (például az mStore-nál), amely egyébként nem is sok a specifikációs listához képest, de ha egy óra ennyire sportosnak mutatja magát, akkor az elvárások is magasak a pontosság és az adatok analizálásának lehetősége kapcsán, márpedig az Amazfit jóval kevésbé fókuszál arra, hogy mindenféle ökoszisztémának része legyen, ami adhat okot némi előzetes szkepticizmusra.
Ezzel együtt azonban mégiscsak érdeklődéssel pattintottam magamra a T-Rex második generációjának 66,5 grammos testét, amely néhány grammal nehezebb, mint elődje, illetve egy hajszálnyival még bumfordibb, mert 13,65 milliméteres magassága kicsivel több, mint a korábbi modellé, vagyis inkább a férfias kategória, nem mondhatni egy észrevehetetlen kütyünek. A szilikon szíj egészen tág határok között állítható, vaskos, időtálló darab. 22 milliméteres szélessége ugyan szabványos, de a cserélhetősége nem az: külön kis csavarhúzó kell hozzá, hogy az Amazfit boltjából, vagy éppen az Aliexpressről érkező egyéb szíjakra cseréljük.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!