Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #262 üzenetére

    Hát abban is minden van csak erre vonatkozó dolog nem.
    Na mindegy, marad a nem teljesen lehajtás mint anno mikor még nem tudta ezt hogy lehajtva is ébren maradjon a vga kimenet. (Azért akárki akármit mond, nekem is az a tapasztalatom, hogy visszafelé fejlődik az ubi stabilitás terén. Az álomdisztrót meg hiába keresem, olyan ezek szerint nincs amit felteszek, beállítom a használt programjaimat és rendszerbeállításaimat és minden megy ahogy kell, ráadásul gyors is és cserébe nem ezer évesek a csomagok. De hogy egyikben meg van oldva valami jól az a másikból miért hiányzik? Mert legtöbb bajom mindig azzal van hogy mindegyikben nem működik valami olyan ami a másikban igen. Bárcsak lenne egy olyan disztro amiben a jól működő dolgokat szedik össze.)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • chab7

    addikt

    válasz chab7 #262 üzenetére

    Nem tudom most mitől javult meg, de most újra jó.
    Annyit csináltam mindössze, hogy megpróbáltam vga kimenet nélkül mit csinál ha lezárom és felnyitom. Deaktiváltam tehát a vga kimenetet, majd lecsuktam, fél perc múlva pedig felnyitottam.
    Így a "lángolós-monitoros" képernyővédő login fogadott (annak ellenére, hogy le van tiltva a képernyőzárolás funkció.
    Örömömben megpróbáltam újra aktivált vga kimenettel (természetesen nem klón hanem kiterjesztett módban).
    ...és heuréka, működik. Újra felnyitva az asztal fogad (ezesetben még csak login sincs!).
    A lecsukás-felnyitás az a pöcök benyomással történt, kímélendő a már 6 éves masina amúgy is igénybevett fedelét.
    Viszont megfigyeltem, hogy ez esetben - tehát mikor jól működik - akkor nem kapcsolja le a laptopkijelzőt, hanem csak elsötétül. Halványan látni az asztalt. Ez lesz tehát valahol a megoldás kulcsa. Az elmúlt fél napban valamiért nem sötétített nálam, hanem kikapcsolt, és nem kapcsolta vissza.
    Remélem a hiba nem jön újra elő, mert :W lesz, viszont most nem tudom miért és mitől javult vissza, de :DD van.
    Kösz az iránymutatásokat, még az is lehet hogy egyik csomag feltétele oldotta meg, még ha nem is állítottam bennük semmit.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák