Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Anaren91 #14 üzenetére

    Milyen eyecandy feature?? Tök átlagos 144Hz VA monitor volt, még csak minőségjavító RGB ledek sincsenek rajta meg semmi... egyébként nincs már meg, tele lett a hócipőm a FreeSync-el és átmentem a zöldekhez... ott 100x jobb is volt a helyzet egészen addig amíg a Microsoft bele nem pisált a levesükbe a Spring Creator's Update-vel... :N

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Anaren91 #17 üzenetére

    És ebben mi a sok eyecandy feature jóember?

    A FreeSync "alap" hogy van, arról szól ez az egész cikk és topic, nyilván kell bele és csak az tartja eyecandy-nak aki még nem látott szabad szemmel adaptive sync-et működés közben. (meg aki vak, de ebbe ne menjünk bele).

    A QHD a felbontása, nem eyecandy, nem 4K meg nem 8K.

    A 144Hz sem eyecandy, ez a full a alap egy 2017-18-as gamer monitornál, és szintén van értelme, látható a különbség 60Hz-hez képest, nem csak bullshit feature.

    HDR Ready - igen, ez eyecandy, értelmetlen is, sosem próbáltam.

    1800R ív - 32" monitoron karnyújtásnyi távolságból abszolút nem eyecandy, kell és kellemes. Korábban egy PB328Q-m volt, ugyan így 32" de sík, nem volt kényelmes a sarkaira nézni, se látószög se semmilyen szempontból.

    BlueLightShield - évek óta minden monitorban benne van az abszolút alsókategóriát kivéve, de még ott is előfordul. Egy egyszerű színhőmérséklet módosítást jelent többnyire, és embert nem láttam még hogy használná... Végül is ráfoghatjuk hogy eyecandy, bár nem hiszem hogy van valós marketing értéke. Inkább csak simán felesleges.

    Flicker-less - ez megint egy tök jó dolog; de mondjuk ne is csinálj semmit csak simán fogj egy régi CCFL monitort meg egy új flickerless LED monitort és irányítsd rájuk a mobiltelefonod kameráját. Az szépen megmutatja mitől kíméli meg a szemedet... ez sem eyecandy.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Anaren91 #20 üzenetére

    Szerintem le vagy maradva pár évvel, amiket ez tud azokat manapság minden középkategóriás gamer monitor tudja, max. az íveltség ami feláras extra lehet a tulajdonságai közül... Nincs ennek se a tudásában se az árában semmi különös, 2018 van.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Anaren91 #25 üzenetére

    És mire alapozod hogy a feature-it nem tudja normálisan, meg egyáltalán pl. egy QHD-ban mit lehet nem normálisan tudni? 2560x1440, se több se kevesebb, ezt nem lehet elrontani.
    A monitor hátlapja ócska kopogós műanyag, a hangszórója rosszul van erősítve (függetlenül attól hogy egyébként maguk a speakerek egész jók), de így ennyi, máson nem venni észre a spórolást és egyébként nem is indokolt:
    Honnan veszed / mire alapozod hogy ennyi pénzért nem tudhat ennyi dolgot? Tessék, 32" ívelt QHD mezőnyben tök átlagos ára van, és ehhez mérten átlagos tulajdonságokkal is rendelkezik. Nem értem honnan jön ez a sületlenség hogy mápedig ha "csak" 160-ba kerül akkor az mindenképp csak egy összegányolt ipari hulladék lehet... :F

    A Samsung drágább meg az Asus, de azoknál egyrészt meg kell fizetned a nevet is, plusz előbbinél még a Quantuum Dot-ot, utóbbinál meg a csiricsáré szuper LED-es überGamer design-t, ennyi. Egyébként összesen 2db panel van a piacon ami 32" & 1440p & 144Hz & ívelt, ezekből építkezik az összes, szóval hiába is keresel nagy különbségeket. Az egyiket a Samsung gyártja és a C32HG70-el debütált, a másik meg egy AU Optronics panel, ami talán az AG322QCX-ben jött ki először... de így ennyi, ezek valamelyikét kapod az összessel, kár ördögi részleteket meg égbekiáltó különbségeket keresni...

    Az "értelmes" FreeSync monitort is kifejthetnéd, mivel mindegyik az. Ami baja a FreeSync-nek van (fentebb linkeltem) az szoftveres, vagy nagyon max. firmware-es eredetű, és az LFC-hez köthető. Nem maguk a monitorok rosszak.

    Olcsó húsnak híg a leve, igen, de még mindig le vagy maradva, manapság egy XZ321QU a 160 ezres árával nem olcsó, kb. pont az átlagot hozza, ezek ennyibe kerülnek. Ha valamelyik mégis sokkal drágább, mint pl. a mostani Predator Z321QU-m, az akkor 99% hogy G-Sync-es és annak az igen vastag licencdíja van rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák