Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz hcl #17364 üzenetére

    "friss telepítésen láttam": oké, de a debiannak az a szexepilje, hogy pontos a csomagkezelője, lehet upgradelni.
    olyankor, amikor egy debian verzió van a történetben és egy systemd verzió, nem szokott baj lenni, ez igaz.
    viszont ha verziót akarsz váltani, akkor dől-borul minden.
    [link]

    "hogy megnézed, melyik kártya milyen IP-t kapott, és abból kitalálod, hogy annak mi a neve": nem az a baj, hogy én nem tudom kitalálni a kártya nevét, mert ki tudom. ezt akkor is eljátssza, ha csak egy kártya van a gépben, azt meg ki lehet találni. hanem az a baj, hogy a debianos konfigokban konkrét kártyanév van, ha kicserélődik a kártya neve, akkor a debianos konfig nem működik, nincs a gépen net. akkor vagy oda tudsz menni fizikailag, vagy van kvm-ed, vagy mélytorok. ezért kell szerintem ip kvm minden gépbe.

    a debian konfigba beleírod, hogy az eth0 kapjon dhcp-vel ip-t. addig jó, amíg azt a hálókártyát eth0-nak hívják. majd egy upgrade miatt az a kártya már nem az eth0 nevet kapja, hanem pl. enp0s31f6, és akkor ilyen nevű kártyára nincs konfig, azt beállítás nélkül hagyja a rendszer. vagyis nincs net. Kenobi tábornok.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák