- Poco X6 Pro - ötös alá
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Mobil flották
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Yettel topik
- iPhone topik
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- A OnePlus Nord 5 sem sokkal marad le akkuméretben
Új hozzászólás Aktív témák
-
igen, látom.
persze nyilván ennyi erővel én is mondhatnám, hogy ne akarjanak korlátozni az akárhovamenési jogaimban, meg mit mászkálnak a katonák, meg hogy képzelik hogy bezárnak mindent, aztán majd meglátjuk. és ha ettől nem múlik el?
remélem látod magadat ebben a tükörben...Jelenleg semmivel, ha az oltásról van szó.
vagyis előre eldöntötted hogy mi az igaz, és tökmindegy mit írnánk neked, nem másítanád meg a véleményed. -
-
A vezetőknek nem a népszerűségre kell alapozni, hanem arra, hogy megmutassák a népért cselekednek.
ez egy ideális világban így volna. mi attól sajnos nagyon messze vagyunk
És mint korábban leírtam senki se javasolja az oltás addig, amég nem igazolt a hatékonysága
a Pfizer-BioNTech vakcinát 40.000 emberen tesztelték, a második adag után 7 nappal az alanyok 90+%-a védetté vált a fertőzéssel szemben. veszélyes mellékhatást egyikük sem tapasztalt.
milyen igazolást szeretnél még?Te már beadattad magadnak a védőoltást, hogy ennyire meg akarsz győzni róla mindenkit, hogy be kell adatni?
egyik olyan csoportba sem tartozom, akik beadathatják maguknak, de ha lehetőségem lenne rá, akkor igen, beoltatnám magam.
kérdés: mivel volnál meggyőzhető? valami reális dolgot írj légyszi, ami valóban be tud következni
-
Sok itt az értelmetlen intézkedés és szabályozás.
Ugye egyet értünk?
ebben abszolút egyetértünk.
viszont látni kell, hogy ez nagyon sok ismeretlenes egyenlet.
valahogy meg kell találni az egyensúlyt az egészségügyi biztonság és a gazdaság működőképessége közt. ezért sem lehet mindent 100%-ig lezárni.meg azért sem, mert közben ott van a választott vezetők azon kényszere hogy mindig legalább annyira népszerűek maradjanak, hogy legközelebb is őket válasszák meg. ezért bármennyire is hatékony lenne egy lezárás, még ha a gazdaság akármilyen módon túl is élné, nem merik megkockáztatni a népszerűségvesztést, pláne, ha az adott ország vezetésének egyetlen stratégiája a populizmus.
így aztán maradnak az egymásra hányt, sokszor ellentmondásos intézkedések.
azt viszont továbbra is fenntartom, hogy a járvány létezik, és ha elszabadul, akkor a túlterhelt egészségügyet megroppantja, ezért az emberi társadalom felelős részeként mindenkinek kötelessége mindent megtenni, hogy mielőbb vége legyen az egésznek, aminek bizony a leghatásosabb módja, ha mindenki beoltatja magát, mert akkor rövid időn belül elfogynak a fertőzhető egyedek és a vírus visszahúzódik. -
a másik, amire szintén nagyon kíváncsi lennék, remélem tudsz rá válaszolni.
van két állítás.az egyik, hogy ez az egész koronavírusosdi kamu, valakik elhitették a világgal, hogy ez most van, mindenki féljen és oltassa be magát valamivel, amit sebtében fejlesztettek ki, zárkózzon be, menjen csődbe és ez a fent nevezett ismeretlen valakiknek jó.
a másik, hogy járvány van. lett egy betegség, ami fertőző és emberek halnak bele, ahogy korábban is rendszeresen végigsöpörtek a világon kisebb nagyobb járványok.miért van az, hogy az egyik állítást gond nélkül el tudod fogadni, míg a másikat nem?
-
-
Cathulhu
addikt
Tudod mi kulonbozteti meg az okos embert a butatol?
Az okos tisztaban van az ismerete korlataival a buta meg meg van rola gyozodve, hogy o mindenhez is ert.
En nem ertek annyira a biologiahoz, programozo vagyok. De ul mellettem 1.5 meterre egy biologus doktor. kb 15 meterre a folyoso vegen egy immunologus. En nekik hiszek, mint ahogy ok pedig neklem ha informatikai kerdesekrol van szo. Az egesz intezet tele van kulonfele biologus hallgatokkal es doktorokkal es tudod mi a fura? A virustol felnek, az oltastol nem. Fura, pedig az ember azt gondolna, hogy ha ez a szakmajuk, akkor csak felismerik a kamuvirust es a gyilkos oltast. Nem is ertem.Az influenzas kerdeseidhez pedig, mikor lattal te influenza szezonban katonai teherautokat amire a hullakat pakoljak, mert a helyi krematoriumok mar nem birnak veluk? Vagy korhazakat ahol elfogy az oxigen es az apoloknak kell eldonteniuk ki maradjon elve es ki halljon meg. Es mindezt a lezarasok es az ovintezkedesek mellett. Szerintem el sem tudod kepzelni mi lenne itt ha ezek nem lennenek.
Javaslom nezz utana mind az influenza, mind a COV2 fertozo kepessegenek es halalozasi ratajanak. Akkor talan megerted mi a kulonbseg. Nezd meg hanyan hallnak meg atlagosan a vilagon egy influenza szezon alatt illetve tavaly a lezarasok ellenere is?
Esetleg meg egy kicsit a nyajimmunitas fogalmanak is utana olvashatsz. Akkor talan megerted miert fontos, hogy a leheto legtobb ember beoltassa magat. Vagy ezt akarod csinalni evekig? Nem kijarni este 8 utan? Bezart ettermek es kocsmak kozott setalni meg 2025-ben is? -
Cathulhu
addikt
Milyen erdekes, hogy mindenki ezzel jon, ugye?
Tehat beismered, hogy olyan temaban okoskodsz, amiben valojaban nincs az eg egy adta vilagon semmilyen kompetenciad.
De cserebe kerdore vonod olyan szazezrek kompetenciajat (biologusok, virologusok, immunulogusok es orvosok) akik evekig tanultak a szakmat es esetleg egesz eletuket annak is aldoztak. De nyilvan te latod helyesen a vilagot es nem ok.
Nem azzal van baj, ha ketkedsz. Egy jo kutato ketkedik es nem fogadja el igaznak amit ele tesznek csak ugy. De egy jo kutato kutat is. Nem kivanom neked hogy kerulj covid osztalyra lelegezteto gepre a kamuvirus miatt, bar lehet akkor maskepp latnad a dolgokat. Inkabb csak beszelgess el olyan emberekkel, akik valoban megjartak azt vagy folyamatosan ott dolgoznak es kuzdenek mas emberek eleteert. De nem, inkabb okoskodsz itt a hulye osszeeskuves elmeleteiddel a kamuvirusrol. Ha nem vagy kepes az alapveto osszefuggeseket megerteni a virusok terjedeserol, az ellenintezkedesekrol akkor inkabb olvass mint irj. Marmint hiteles forrasokat es ne echo-chamberes postokat mas hasonlo hozzaertoktol.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tőzsde és gazdaság
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Hardcore pizza és kenyér topik
- Hálózati / IP kamera
- Steam Deck
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Poco X6 Pro - ötös alá
- ricshard444: Fényképező ? Telefon helyett
- Xbox Series X|S
- Home server / házi szerver építése
- További aktív témák...
- Apple iPhone 16 Pro Max - Natural Titanium - Újszerű - 1 töltési ciklus - 2026. 05. 13.-ig Apple gar
- NYÁRI BOMBA AKCIÓK! STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest