- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel topik
- Egyesíti a Google az Android és a ChromeOS rendszereket
- Yettel topik
- Xiaomi Smart Band 8 - folyamatosan
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- OnePlus 7T Pro - árban is a csúcson
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mivel a next-gen játékokat eleve le kell fordítani AMD64-re és x86-ra is, így az ISA specifikus kódrészeket amennyire lehet mellőzni kell. Tehát innentől nem sok választ el téged az ARMv8 portoktól.
Ez a legkisebb probléma. Sokkal nagyobb gond az, hogy a HSA runtime GPU módban nem futtatható NV és Intel IGP-ken. Tehát az alap konzolos port mellé kell két specifikus port az Intel és NV platformokra. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Amióta ilyenek a konzolok nem az x86 a probléma. Nekünk egységes virtuális memória kell PC-n és lineáris memóriamodell VGA-val. Akár tetszik akár nem, ezt nem lehet megvalósítani úgy, hogy a gyártókat kevered. Még az Intel+Radeon is lehetetlen, mert az Intel nem használ olyan MMU-t, amit a Radeon igényelne.
Az meg, hogy a skalár ISA milyen érdektelen. Windows támogatja az ARM-ot és az x86-ot is a 64 bites verzió mellett is. A programokat lefordítják mindkettőre, és észre sem veszed, hogy mi van a gépedben.
De ha ez az irány PC-n nem tetszik, akkor még mindig ott a lehetőség egy nextgen konzolt venni.(#112) NetTom: Az egy dolog, hogy a hardcore réteg vásárol, de nem tőlük függ a VGA-piac nyeresége, hanem a tömegektől.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
#35434496 #107 üzenetére
Nem kötelező Radeon mellé AMD proci, de lesznek olyan funkciók a next-gen VGA-kon, amelyek Intel proci mellett nem érhetők majd el. Ugyanez lesz az NV-nél is, csak durvábban. Nem tudod egy ARMv8-hoz tervezett rendszer minden funkcióját működtetni x86-os host processzorral, annak ARM processzor kell.
Tetszik vagy sem, de vagy lemondasz pár funkcióról, vagy platformos PC-t építesz, vagy veszel konzolt. Nem lesz büntetlenül keverem a gyártókat opció. Persze az Intelnél is maradhatsz, hiszen ők kínálnak majd IGP-t a procikban. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Lacccca87 #103 üzenetére
Csak tartották magukat ahhoz a szinthez, hogy nyereséget termeljenek. Most is tartani kellene ehhez magokat, de a konzolok túl jó áron jönnek. Emellett túl korai még kivégezni a VGA-piacot. Előbb utóbb meszeltek neki, de nem 2013-ban. Most jönne az az időszak, amikor a VGA-khoz sem mindegy, hogy milyen procit raksz, mert konkurens gyártóval társítva a kártyákat nem használhatsz ki bizonyos funkciókat. Ez egy értékes árukapcsolás lesz mindenkinek, ha már így hozta a fejlődés.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
#35434496 #97 üzenetére
Az áraknál fontos tényező lesz 2014-től, hogy most már nem csak egymással versenyeznek, hanem a konzolokkal is. Bármennyire is fáj, de még profit nélkül is fent kell tartani az érdeklődést a PC-s játék iránt, vagy idő előtt lehúzhatják a VGA-piac rolóját. Az AMD stratégiája ezen a ponton körvonalazódik. A negyedévenkénti -20-30 millió elég jó lesz a VGA-piacon, azt majd ellensúlyozza a konzolokból érkező nyereség, amit negyedévente 40-60 millióra becsülnek. Nagyon olcsón kell kínálni a top VGA-kat, hogy a piac egyáltalán elgondolkozzon egy 2000-3000 dolláros PC-n egy jobb játékkínálatot felvonultató 400 dolláros PS4 mellett. Az 1000 dolláros csúcs-VGA-k a konzol felé fogják terelni a népet, ehhez nem kell agysebésznek lenni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Néztem már. Azóta szoktam le a downsamplingról, amióta be van építve az SSAA a driverbe és működik az összes játékkal. Lényegesen jobb a képminősége, és csak három kattintás.
Radeonon is ugyanúgy előhozhatsz virtuális felbontást. Semmi extra dolog nincs ebben. Csupán van jobb opció a driverben.
Ha ez érdekel, akkor az NV forumán vannak ezzel foglalkozó topikok (pl.: [link]), ahol a felhasználók kérik az NV-t, hogy vezesse be ezt a funkciót a GeForce driverekbe is. Írd be, hogy te is szeretnéd. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A tesszellációt nem lehet csak úgy belerakni minden játékba. Ahhoz ennek semmi köze. Azt még módosítani sem lehet a játékokban, maximum a fázisok számát lehet csökkenteni, de azt nem ajánlott, mert szétesik a tesszellálás, mivel a DirectX futószalag noSplit rendszerű.
Az autoLOD az egy negatív LOD eltolás az élsimítás minőségének függvényében. Ettől a szűrés minősége drasztikusan javul. Ezt az AMD a felhasználók kérésére vezette be az SSAA-ra, de csak a GCN-től aktiválható a rendszer a DX10+ játékokban. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Malibutomi #56 üzenetére
Ez egy szupermintavételen alapuló élsimítás. 2x, 4x és 8x módban kérhető. A downsamplinghez hasonló eredményt ad, de kitolja a LOD szinteket, így a textúraszűrésre is hatással van, tehát összességében jobb a minőség. Ezért felesleges AMD-n a downsampling. Egyszerűbb kiválasztani az SSAA-t.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- VoIP telefonálás
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Spórolós topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Hálózati / IP kamera
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest